Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 2 / 4«1234»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » Segítséget kérek!/Please help! » Hogy működik/How it works?
Hogy működik/How it works?
KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2013-03-04, 00:01 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Hogyan működik?
How it works?

Némagyerek Dátum/Date: Vasárnap, 2014-10-12, 14:27 | Üzenet/Post # 21
kezdő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 24
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
error 404

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2014-10-12, 15:20 | Üzenet/Post # 22
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Zolibá,  ez nem a H1 vezérlő, ez a Profi1-es.

Némagyerek, ismerem ezt a vezérlőt, nekem is volt ilyen. Elég nehézkes a beállítása.
Itt van a leírása:

P1

H1i.hu

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2014-10-12, 15:27 | Üzenet/Post # 23
alapkő
Utána kell nézzek hátha megvan valahol a teljes dokumentum. Ez a vezérlő egy korai verzió, pic-ben tárolt programmal, Fet-es végfokkal, volt hozzá egy program is amivel a beállításokat fel lehetett tölteni rá.

H1i.hu

Némagyerek Dátum/Date: Vasárnap, 2014-10-12, 16:02 | Üzenet/Post # 24
kezdő tag
Lehet hogy én vagyok béna de itt semmit nem tudok meg nyitni

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2014-10-12, 16:08 | Üzenet/Post # 25
alapkő
Némagyerek, azért nem tudod megnyitni mert fizetős dokumentum, csak az első pár oldal olvasható.
Írni kell Magi Istvánnak hogy küldje el a leírást, Ő készítette ezeket a vezérlőket. Mostanában már nem cnc-zik, itt elérhető.
Végső esetben vezérlőt kell cserélned ha ennek a beállításai nem jók.

H1i.hu

Némagyerek Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 17:42 | Üzenet/Post # 26
kezdő tag
Hello
Átolvastam a mach3 kézi könyvét a vezérlőét is de nemakarja az igazat. Ami nagyon nem tetszik, hogy a motorok melegszenek majdnem sütnek. Két próba közt hiába veszem le a motor tápot akkor is felmelegszik. Hol lehet a probléma?

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 19:01 | Üzenet/Post # 27
alapkő
Némagyerek, van leírásod a vezérlőhöz? Akkor nem kell kutatni.
Minden fődarabot (motorok, vezérlő, tápegység) egyben szerezted? Ha az eredeti tápegységet használod akkor csak túlhajtásra tudok gondolni. Volt ehhez a vezérlőhöz egy pwm manager nevű program amivel be lehetett állítani a lépés és a pihentetés áramát. Lehet azokat a beállításokat kellene módosítani. Ezt mondjuk nem szerettem benne, elég bonyolultra sikerült, főleg kezdőknek. (manapság pár kapcsoló egy átlagos vezérlőn, felesleges 256 lépésben állítani a pihentetést) 
Annyi még rémlik hogy ezzel a vezérlővel nálam is melegedtek jócskán a motorok ha rendes tartóáramot akartam.
A tápegységnél kellene áramfelvételt mérned álló és járatott motornál, az elárulja ha több van beállítva a szükségesnél.

H1i.hu

Némagyerek Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 19:26 | Üzenet/Post # 28
kezdő tag
Van egy rövid leírás tegnap este elküldte nekem Magi István. Igen egyben jött a dolog csak darabokba szedve ez anno működöt. Erről a pwm ről volt említés de ilyet még keresnem kell. Azt nem értem hogy egy 1.6 voltos motornak mért kell kb 18 volt. annyit elértem hogy 1-et lépet és többet nem. A legnagyobb baj hogy totál süket vagyok az egészhez. Valakit keresni fogok a közelben aki ért hozzá vagy legalább tud valamit segíteni. 1 motort már kinyírtam. Hát álló motornál tudok mérni áramot de sajna nem tudom mozgásra bírni a motorokat csak zúgnak. Van egy olyan, hogy a vezérlőre 8 volt van írva (vezérlő táp ) na ha itt ez nincs csak 5-6 volt akkor a motorok remegnek mintha nem tudná merre induljon ha kézzel segítek lassan forog de melegszik a vezérlő, ha meg van a 8 volt a vezérlő nem melegszik a motor fixen áll kézzel sem lehet forgatni de melegszik. A sírás környékez tőle gondoltam hogy nem egyszerű de ez már túlzás.

elektron Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 19:51 | Üzenet/Post # 29
aktív tag
Üzenetek/Posts: 231
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 2
Amíg nem találod el, mekkora PWM értékek kellenek beállítva hogy menjen rendesen, addig a tekeercsek útjába tegyél áramkorlátozó ellenállásokat vagy valami 24V-os izzókat pl. így ha túl nagy áram kezdene folyni, az izzó fog világítani és nem teszed tönkre sem a motort, sem a vezérlőt.

Olyat is csináhatsz, hogy a motor tekercsek helyére csak iylen ellenállásokat téve tudod vizsgálni, hogy menyni áram folyik rajta, vagy oszcilloszkóppal nézni vagy sima voltmérővel is menyni az átlag fesz, ami keletkezik az ellenálláson és ha az megfeleleőnek tűnik utána kötöd rá a motort pl.

A másik, hogy ha 1.6V-os motorjaid vannak, azzal először adhatsz a motoroknak pl. 3-5V tápot is, és nagy éretékű PWM tényezőt, azzal fog mozogni a motor és nem tudod elrontani, hyog legalább azt meglásd, hogy elkedz mozogni, utána növelheted a feszültséget és kisebbb értékre veheted a PWM értékeket, arányosan, amenniyvel a fesz nagyobb pl.

Az üzenetet módosította/Modified by elektron - Hétfő, 2014-10-13, 19:55

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:22 | Üzenet/Post # 30
alapkő
A Profi1 legnagyobb hátulütője szerintem hogy nem chopperes. Fix pwm-mel dolgozik, így a teljes fordulatszám tartományban mérni kell a felvett áramot, lesz ahol eléri a maximumot, máshol nem. Emiatt a motorok nyomatéka bizonyos fordulatszámokon elég halovány. Én nem kedveltem.
Némagyerek, ha ennyire az elején tartasz akkor tényleg jó ötlet odahívni valakit, élőben könnyebb segíteni, ráadásul egy tapasztalt hobbysta sok egyéb infóval is szolgálhat. Merre laksz?

H1i.hu

Némagyerek Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:25 | Üzenet/Post # 31
kezdő tag
Miskolc mellett

elektron Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:30 | Üzenet/Post # 32
aktív tag
Az akkor lenne jó, ha a fordulattól függően állítaná a PWM jét magától valahogy ... így nem optimálisan működik, nem tudja kihozni a maximumot az adott fesz mellett, kivéve, ha valamai aránylag állandó fordulaton megy a motor és arra van beállítava pl.

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:32 | Üzenet/Post # 33
alapkő
Idézet Némagyerek ()
Van egy olyan, hogy a vezérlőre 8 volt van írva (vezérlő táp ) na ha itt ez nincs csak 5-6 volt akkor a motorok remegnek mintha nem tudná merre induljon
A vezérlőben belül van egy stabilizátor (7805) ennek kell legalább 8 Volt hogy rendesen működjön és ellássa a mikrokontrollert, kisebb feszültségen nem megy rendesen, ez normális.
Idézet Némagyerek ()
ha meg van a 8 volt a vezérlő nem melegszik a motor fixen áll kézzel sem lehet forgatni de melegszik
Lehet hogy itt van a probléma. Álló helyzetben a motor tartja magát, de nem mindegy milyen erősen. Ha túl sok áram van beállítva akkor erős, de melegszik.
Idézet Némagyerek ()
Miskolc mellett
Az nekem speciel nagyon messze van, de bízzunk benne hogy benéz valaki aki közelebb van.

H1i.hu

Némagyerek Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:36 | Üzenet/Post # 34
kezdő tag
Próbálom ezt a pwm managert levadászni de ez sem lesz egyszerű

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:36 | Üzenet/Post # 35
alapkő
Idézet elektron ()
Az akkor lenne jó, ha a fordulattól függően állítaná a PWM jét magától valahogy ... így nem optimálisan működik, nem tudja kihozni a maximumot az adott fesz mellett, kivéve, ha valamai aránylag állandó fordulaton megy a motor és arra van beállítava pl.
Így van, mivel nincs áramfigyelés, a fix pwm csak bizonyos fordulatszámon működteti optimálisan a motort.
Manapság egy jumperelhető kínai vezérlő is chopperes, sokkal jobban hajtja a motort és kevesebb veszteséget okoz. Anno ez volt kb. a választék idehaza, volt terméktámogatása, páran használtuk.

H1i.hu

Némagyerek Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:42 | Üzenet/Post # 36
kezdő tag
http://www.aliexpress.com/item....80.html
Pl egy ilyen

elektron Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:49 | Üzenet/Post # 37
aktív tag
Persze, én már akkor kapcsolódtam a témába, mikor saját magam építettem chopperes félét, utáéna láttam meg, hogy ilyet is hazsnáltatok, azelőtt meg én se tudtam ezt a nagyobb feszültséggel való járatást, még nem volt annyi tudásom és nem is értettem, hogy az Epson nyomtatóban, hogy a fenébe tudja úgy pörgetni azt a léptető motort, ami nekem nem akart menni csak egész lassan ... smile

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:49 | Üzenet/Post # 38
alapkő
Akár ilyen, igen. Ez egy bipoláris vezérlő. A Te motorjaidnak hány kivezetése van?
A Pwm manager-t ne keresd, itt van a gépemen, mindjárt nézek valami megosztót neki mert az oldal ftp-jét most nem érem el.

H1i.hu

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:54 | Üzenet/Post # 39
alapkő
Idézet elektron ()
Persze, én már akkor kapcsolódtam a témába, mikor saját magam építettem chopperes félét
Amikor ezek a vezérlők megjelentek még nem voltak kínai darabok még mutatóban sem, cél IC-t meg csak mintaként tudtam beszerezni. Aki nem akart építeni annak ez jutott smile

H1i.hu

Némagyerek Dátum/Date: Hétfő, 2014-10-13, 20:55 | Üzenet/Post # 40
kezdő tag
6 kivezetés ék piros sárga  fehér/kék és fehér egy lappal viszább van kép

Fórum » HOBBYCNC » Segítséget kérek!/Please help! » Hogy működik/How it works?
Oldal 2 / 4«1234»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016