Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 8 / 9«126789»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, Amatőr 
Fórum » Computergrafika » CAD » Autodesk Inventor (Autodesk Inventor)
Autodesk Inventor
KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2011-02-01, 09:28 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
.
.
Mindent az Autodesk Inventorról.

Vonatkozó linkek:
Videotanfolyam/inventor ingyenes videók

czizso Dátum/Date: Vasárnap, 2013-12-29, 13:00 | Üzenet/Post # 141
nézelődő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 8
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Viktor, megnéztem az általad ajánlott linken, de nem vezetett eredményre. Ahogy írtam, az eljárás menetét ismerem, mindent úgy is csináltam, ahogy le van írva a link szerinti oldalon is, de mégsem jelent meg a szöveg a vázlatban. Aztán tovább kutakodtam, s rátaláltam a megoldásra: fel kellett telepíteni a Service Pack 3 javítócsomagot, s láss csodát smile

Hozzáadva (2013-12-29, 13:00)
---------------------------------------------
psracing, én próbáltam feltenni WIN7-re a 11-est, de sehogysem sikerült. Ezek alapján úgy gondolom, hogy nem lehet feltenni a 11-est 64 bitre, de lehet, hogy csak én voltam láma smile

Viktor Dátum/Date: Vasárnap, 2013-12-29, 14:14 | Üzenet/Post # 142
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 3
czizso, Elnézést,erre nem gondoltam sad
De ha megvan a megoldás kérlek linked be hogy hol találtad meg.

ryanthusar Dátum/Date: Szombat, 2014-01-18, 17:38 | Üzenet/Post # 143
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 3
Sziasztok! Keresgettem olyan tervező programot, amin az alkatrészeket külön meg lehet rajzolni, majd összeállítani; ezután pedig modellezni vele az alkatrészek mozgását. Konkrétan egy mágnes motor tervet készítettem, elnagyoltan, van benne egy tengely, rajta egy excenter, amihez 8 "mágnes dugattyú" csatlakozik csillagmotorszerű elrendezésben. így lyukadtam ki erre az oldalra. Tudtok olyan verziót, vagy hasonló programot, ami ingyenes, teljesen hobbi célra, nincs pénzem ilyesmire, és nem is pénzkeresés céljára kellene. Lehetőleg nem akarok szoftver lopó sem lenni, szóval érdekelne valami okos megoldás. Itt van a tervem kézi rajz ceruza meg vonalzó, semmi több, egy fénykép szerkesztés, és videószerkesztés, gagyi, ezért kell 1 kis segítség : https://www.facebook.com/photo.p....eater   Előre is kösz bármilyen segítséget

Viktor Dátum/Date: Szombat, 2014-01-18, 18:44 | Üzenet/Post # 144
Fontos tag
ryanthusar, Szia.
Ha adsz pontos méreteket akkor megrajzolom neked szívesen.

ryanthusar Dátum/Date: Szombat, 2014-01-18, 20:28 | Üzenet/Post # 145
nézelődő tag
Idézet Viktor ()
Ha adsz pontos méreteket akkor megrajzolom neked szívesen.
Szia! Nincsennek még méretek, mert még azt sem tudom, hol lehetne ilyen mágnest beszerezni. A kézi rajzon 20mm a dugattyú (kocka, nem kell hengernek lennie)160mm a szerkezet átmérője a kívűl keringő 2 mágnes 20mm vastag, kb 2mm távolságra a 160mm átmérőtől a két mágnes között van 1-1 dugattyú széles hézag. A hajtórudak 50mm  hosszúak a dugattú belső felétől az excenter csapjának központjáig. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ab/Radial_engine.gif ezen az animáción lehet látni nagyjából, hogy csatlakoznak a hajtórudak. Egy hajtórúd van a csapon, a többi ehhez a hajtórúdhoz csatlakozik (figyelni kell rá, hogy ezeknek a tengelypontja az excenter csapjától kintébb esik, ezt a távolságot ki kell vonni a hosszukból). Az excenter csapja 8mm-re van a hajtott tengelytől. Ami még nincs a rajzon, hogy a központi tengelyre rögzíteni kell a kívűl keringő mágneseket példáúl 2, vagy 4 karral. Ezért akarnám magam megtervezni, mert menet közben kitapasztalnám a problémákat. De pontos méretek nélkül is megrajzolhatod, ha érdekel a téma, ez csak az elv szemléltetésére készülne.
Az elv a következő: adott 8 dugattyú, amik 2 pólusú mágnesek. a rajzon az északi pólus kifelé mutat.
Kívűl kering 2 nagy mágnes, az egyiken befelé az északi pólus, a másikon kifelé.
Az egyik oldalon, ahol a déli pólus van befelé, vonza kifelé a dugattyú északi pólusát, a másik oldalon a befelé néző északi pólus befelé tolja a dugattyú északi pólusát. 3-3 dugattyú végez egyszerre munkát, 2 db pedig holtponton, ahhoz közeli állapotban van.
A optimális beállításnál amikor az excenter az egyik dugattyú alatt csúcsponton van (a másik oldalon ellentéte, azaz mélyponton van), a két kűlső keringő mágnes közti 1 dugattyú széles hézag a holtponton álló dugattyú fölé ér. Erre azért van szükség, mert a holtponton úgysem végez munkát a dugattyú, és ezt a szünetet lehet felhasználni hogy távolságot hagyjunk a két ellentétes pólusú kűlső mágnes között. a kis videómon sraffozva van az északi pólus, hogy szemléletesebb legyen.
Nem tudom, így megértetted-e, és el tudod-e készíteni a modellt, mert van egy csomó apróság, amit menet közben kell pontosítani. Őszintén szólva azt szeretném, ha a tervem eljutna egy műhelybe, ahol van minden az elkészítéshez. Neten sok videó van mágnes motorokról, főleg a Perendev motorról, ha érdekel keress rá Youtube-on; ezek elég jó fordulaton működnek, de a nyomatékuk kicsi szerintem, ezért próbáltam a mágnesekből egy nyomatékos motort kicsikarni. Egy ilyen motor kiegészíthetné az elektromos autókat, éjjel-nappal termelhetne áramot, az autó használata közben is. Feltéve, ha működik az elképzelésem

Kéri Dátum/Date: Szombat, 2014-01-18, 21:27 | Üzenet/Post # 146
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 74
El kell keserítselek, a perpetuum mobile nem működik, akárhogy bonyolítod.
Sokakkal ellentétben én úgy tanulmányoztam hogy tudom mit akart a tervezője, de én közben a fizikát is értem.
Általában addig bonyolítják ezeket a gépeket amíg valamelyik ponton elfelejtik az energiamegmaradás törvényét, és mivel már senki nem érti mit is csinál a gép, ezért ezt észre sem veszik, de sajnos a semmiből nem lesz energia.

Nem, nullponti energiával sem!

Ha ilyenekkel akarsz kísérletezni, nem akarlak lebeszélni róla, én magam is kipróbáltam sok ilyen jellegű ötletemet, de nem érdemes ennyi energiát és munkát beleölni. Pár egyszerű deszkamodellel kipróbálhatod, és kitapasztalhatod hogy hol tévedtél az elképzelésedben, mert ha van eszed és logikád, akkor garantálom, hogy rájössz a tévedésedre saját tapasztalataid alapján, és nem azért mert én mondtam. Ha meg nincs ilyen készséged, akkor nem érted mit csinálsz, így pedig esélyed sincs olyan áttörésre amit senki nem tudott megtenni.

Mágnest az euromagnet.hu vagy borsmagnet.hu címen lévő boltokban tudsz venni.
A szükséges mechanikát, akár kartonpapírból ragasztóval meg tudod oldani.

Hozzáadva (2014-01-18, 21:27)
---------------------------------------------
A tervező, modellező programok pedig ezekre a próbálgatásokra alkalmatlanok. Nem szimulálják a valóságot, csak modellezik azt amit te beprogramozol nekik.

ryanthusar Dátum/Date: Vasárnap, 2014-01-19, 01:04 | Üzenet/Post # 147
nézelődő tag
A tervező program csak a mechanika szimulálására kell, gondolkodok a kartonon is egyébként, de egy csillagmotor hajtórúd kapcsolatát nem lenne egyszerű modellezni. Azokat a mágnesboltokat ismerem, de a külső mágnesköpeny nem szabványos. A mágnes projektben én hiszek egyébként, de fontos, hogy a mágnesek csak a megfelelő irányba hassanak, jó árnyékolással, koncentrált irányú hatással. Az energiamegmaradás törvény nem rossz, csak éppen nem számol sem a gravitációval, sem a föld mágneses mezejével, sem a mágnesek mágneses mezejével. Ezek olyan dolgok, amikkel érdemes kísrletezni, nem a fizika a hibás, benne van a fizikai törvényekben az örökmozgó megépítésének lehetősége is, csak nem számolunk minden tényezővel, csak mi vagyunk vakok, és sokszor már egy elnagyolt kísérlet után feladjuk. Sajnos anyagiak terén lekorlátoz, hogy barátnőmmel 3 gyerekről gondoskodunk, plussz az exemnél is van 3 gyerek, bár csak az egyik a vér szerinti fiam, az egyetlen gyermekem, de nem tehetek kivételt a többivel, ha egy kap valamit, kap a többi is. De nyáron mindenképpen fordítok erre egy kis időt, s pénzt, először csak kicsikét, a leg lényegesebb, leg alapvetőbb dolgokra. De mindegy, ne offoljuk a topicot, továbbra is egy jó programra van szükségem. Az R14-es AutoCad-en van gyakorlatom, még iskolás koromból meg is van valahol, megkeresem ha hazamegyek, magát a modelt legalább megtervezhetem. A többi modellhez nem kell terv, vagyis, ha elvégzem az első kísérleteket a mágneses mező mérésével, utána 10 perc alatt megvan. Ez a rajz is csak 1 óra volt az első ötlettől a kész rajzig, körző meg hasonló dolgok nélkül

Viktor Dátum/Date: Vasárnap, 2014-01-19, 07:42 | Üzenet/Post # 148
Fontos tag
ryanthusar, Szia.
Én nem értek ,és nem is foglalkoztam a mágnesességgel még,de
szívesen megrajzolom neked amit szeretnél.
Ha AutoCadban megadod a pontos méreteket akkor pikk-pakk készen lesz.

Kéri Dátum/Date: Vasárnap, 2014-01-19, 11:31 | Üzenet/Post # 149
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 74
Ingyenes és jó programot nem ismerek, de az Inventor tökéletesen alkalmas erre. Diákok amúgy is letölthetik, szóval nem követsz el túl nagy lopást, ha tanulásra használod.
AutoCAD ismeretek nem hátrány, de jobb ha elfelejted. Más elven kell használni az inventort, mivel ez parametrikus tervező program.
De rá fogsz érezni, nagyon egyértelmű a használata, ha meg elakadsz  youtube teli van minden művelethez való videóval, vagy kérdezhetsz itt, valaki mindig segít.

Majd kimoderálnak ha zavarja a modit az offtopik, de ez olyan fajta tévedés, amit más szempontok alapján is meg kell világítani, és mivel én értem miről beszélek, ezért az én kötelességem.

Amiről te beszélsz az a monopólus mágnes. Na azzal tényleg működne egy ilyen mágneses örökmozgó, csak az a baj, hogy éppen annyira képtelenség, mint az a darab madzag aminek csak 1 vége van. Pedig gondold el, amikor húzol egy kocsit egy madzaggal, akkor a madzag egyik végét te húzod fáradságos munkával, a másik vége meg húzza a kocsit. Mennyivel egyszerűbb lenne, egy olyan madzag aminek csak a kocsi felöli vége van meg, így nem kerülne fáradságba, csak húzná a kocsit. A különbség csak az, hogy a mágneses mezőt nem látod, ezért nem látod az olyan egyértelmű axiómákat ami madzag esetében nem lenne kérdés.

Azzal nincs gond ha megkérdőjelezel dolgokat, az a tudás alapja, de amikor az orrod előtt a tényeket nem veszed észre, hanem továbbra is egy téves elképzelést próbálsz ráerőltetni a józan paraszti logika ellenére, az nem tudás, hanem vallás.
A fizika pedig jóval a szeletelt kenyér feltalálása előtt is ki tudta számolni már a bolygók mozgását meglehetősen pontosan. Tehát akkor szerinted ki hazudik? Az örökmozgó hívők akik nemhogy a fizikai alapismeretekkel nem rendelkeznek (Egelyt 3 kérdéssel beégetem), de még semmit nem tudtak felmutatni, mindig csak magyarázkodnak mint a magyar foci válogatott, hogy éppen miért nem jött össze, a vízautó, vagy a valós fizikai számítások és elméletek, aminek az eredményeit tetszőleges számban igazolják a valós történések (amik MINDEN esetben igazolják az energiamegmaradást)?

Vagy egy másik kérdés. Honnan tudod hogy téved az elfogadott fizika, ha nem is érted mit állít? Én ismerem az örökmozgók elvét, ezért tudom hol tévednek.

Ata1 Dátum/Date: Vasárnap, 2014-01-19, 13:03 | Üzenet/Post # 150
haladó tag
Üzenetek/Posts: 100
Hírnév/Fame: 1
ZWCad úgy tudom ingyenes és AutoCad alapokon működik.

czizso Dátum/Date: Vasárnap, 2014-01-19, 21:38 | Üzenet/Post # 151
nézelődő tag
Hát ezt meg honnan vetted, hogy a ZWCad ingyenes? Max. a 30 napos próbaverzió, ami korlátokkal működik.

Carl Dátum/Date: Hétfő, 2014-02-10, 10:25 | Üzenet/Post # 152
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 1
Sziasztok. Új vagyok az oldalon. Egy hete egy kacifántos .jt fájllal küzdök. Addig eljutottam, hogy a 2013-as Inventor megnyitja, de így sem vagyok közelebb a megoldáshoz. A méreteket kellene levennem és a tárgy negatívját elkészítenem. Íves, bonyolult alakú a darab. Minden ötletet nagyon köszönök!

Üdv:

Carl

csewe Dátum/Date: Hétfő, 2014-02-10, 13:26 | Üzenet/Post # 153
Fontos tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 596
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 1
Carl, ha már sikerült megnyitni,akkor el is tudod menteni valamilyen általad jobban kezelhető formátumban,és akkor már más progrqammali s megnyithatod,amelyikhez jobban értessz.

andrasigyula Dátum/Date: Kedd, 2014-11-25, 13:42 | Üzenet/Post # 154
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 1
Üdv mindenkinek! Lenne egy-két villámkérdésem Inventor témában.

Elsőként arra lennék nagyon kíváncsi, hogy a Drawing készítésnél az Edit Layers alatt beállítgatott értékeimet valahogy el tudom-e menteni, és betölteni más project alatt, vagy esetleg lehet-e valahogy egy alapértelmezetté tenni, amiket beállítok. (Netán lehet-e találni valahol az aktuális magyar szabványoknak megfelelő beállításokat találni Inventorhoz?)

Köszönöm előre is a segítséget,

- Gyula -

Atka Dátum/Date: Péntek, 2015-03-20, 17:16 | Üzenet/Post # 155
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 2
Sziasztok,
Szerintetek Inventor 2015-nek eleg egy 120Gb-os SSD? Mellette ott van meg egy 1 Tb-os mechanikai merevlemez.

czizso Dátum/Date: Csütörtök, 2015-07-30, 11:23 | Üzenet/Post # 156
nézelődő tag
Sziasztok! Inventor Professional 2014-ben készített fájljaimat hogyan tudom megnyitni (és szerkeszteni) régebbi verziókkal, pl. Inventor 11-gyel? A 2014-ben le tudom menteni valami régebbi formátumba, vagy létezik valamilyen konvertáló erre a célra?

Viktor Dátum/Date: Csütörtök, 2015-07-30, 14:26 | Üzenet/Post # 157
Fontos tag
czizso, Szia.Szerintem visszafele nem kompatibilsek.

czizso Dátum/Date: Csütörtök, 2015-07-30, 16:37 | Üzenet/Post # 158
nézelődő tag
Corel programoknál pl. újabb verziókban lehet választani, hogy melyik - akár régebbi corel - formátumban kívánjuk menteni a fáljt, de ne menjünk messzire, pl. MS Office Word 2007-ben is le tudom menteni 97-2003-as verziók által megnyitható formátumban is a dokumentumokat. Ha az Inventor nem tud ilyet, akkor létezik valamilyen konvertáló progi??

2014-es verzióban készítettem nem kevés munkával egy összeállítást, de sokat küzdöttem vele, mert a gépem erőforrásai sajnos nem teljesen felelnek meg a 2014-es verziónak. Úgy gondoltam, hogy feltelepítem inkább valamelyik, a gépemen stabilabban futó korábbi verziót, de akkor oda a rengeteg munkám, ha nem tudom vele megnyitni a fájljaimat.

Viktor Dátum/Date: Csütörtök, 2015-07-30, 18:27 | Üzenet/Post # 159
Fontos tag
czizso, Sajna nem tudok ilyen konvertáló programot.

czizso Dátum/Date: Kedd, 2015-08-04, 13:18 | Üzenet/Post # 160
nézelődő tag
Tudok olyan oldalt, ahol Inventorhoz lehet találni jó kis gyakroló feladatokat (beméretezett rajzzal)?
Valami komolyabbakra gondolok, nem csak egyszerű 3d-s alakzatokra (pl. négyzetek, hasábok, tömbök, stb.), hanem olyanokra ahol több elemet kell megrajzolni, majd összállítani a "művet".

Fórum » Computergrafika » CAD » Autodesk Inventor (Autodesk Inventor)
Oldal 8 / 9«126789»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016