Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 7 / 9«1256789»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, Amatőr 
Fórum » Computergrafika » CAD » Autodesk Inventor (Autodesk Inventor)
Autodesk Inventor
KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2011-02-01, 09:28 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
.
.
Mindent az Autodesk Inventorról.

Vonatkozó linkek:
Videotanfolyam/inventor ingyenes videók

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2013-02-09, 11:41 | Üzenet/Post # 121
alapkő
Idézet (Grif)
3D sketch alapján végigsöpört szelvénnyel vagy egy egyenes zártszelvényt minden irányból meghajlítva (bend)?
Esetleg felületmodellezéssel?

Fontos szempont,hogy később könnyedén módosítható legyen a geometria.

Bár én (ahogy már írtam) nem vagyok Inventor felhasználó, de ha nem lesz szükséged terítékre, akkor talán gyorsabb a normál hétköznapi modellezés.
Az hogy felület vagy solid modellezést használsz?? Jó kérdés.
Én PRO/E ben sokszor használok előzetesen felületmodellezést, mert ott kényelmesen jól tudom kezelni pl azt, ha egy alkatrész hegesztés után lesz eggyé. Akkor Quilt-ként tudom az elemeit (ha szükséges) külön kezelni bármikor még egy Part-on belül is.
Ha Solidban teszem ezt, az összefekvő felületek "összevarródnak" és onnantól ugye már nem tudom az egyik vagy másik elemet külön kezelni.

Mindenesetre én ennek ugy kezdenék hozzá PRO/E-ben, hogy egy assemblybe helyeznék egy referencia partot. Ez a teljesen normális part, csak azért referencia part, mert ebben csak a főbb méretek, profil alakok, csatlakozó részek vannak megrajzolva és csak térgörbékkel.

Utána egyenként hoznám létre a különböző partokat ugyanebben az assyembly-ben, úgy hogy a szükséges referencia görbéket átvenném a referencia partból és úgy modellezném. Ezzel elérhető, hogy változás, korrekció esetén a referencia görbéket változtatva minden, az abban szereplő görbét felhasználó part átveszi a változást egy regenerálás után.

De ez csak egy módszer.

Grif Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 22:45 | Üzenet/Post # 122
nézelődő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 5
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Köszönöm,nagyon jó ötletet adtál!

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 22:48 | Üzenet/Post # 123
alapkő
Idézet (Grif)
Köszönöm,nagyon jó ötletet adtál!

Örülök!

Én ezen metódus alapján tervezem az aluminium öntvény házakat és azok megmunkálását már évek óta. Bevált.

Viktor Dátum/Date: Kedd, 2013-02-12, 18:06 | Üzenet/Post # 124
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 3
Grif, Szia.
Sima partokat csinálj,és azt kényszerítsd egy összeállítási lapon.
Én így szoktam.

csalsz Dátum/Date: Kedd, 2013-02-12, 22:28 | Üzenet/Post # 125
nézelődő tag
Szia Grif!

Kezdheted Part-ban is, és később átalakíthatod lemezzé. (Bár én eleve lemezként kezdeném a hajlítások könnyebb kivitelezése, és a teríték képzés miatt.) KisKZ javaslata kiváló, a parametriát sokkal könnyebb biztosítani felületekkel, megosztott vázlatokkal, - nem esik szét az alkatrész, ha később változtatnod kell valamely méreten - bár ez a módszer némi gyakorlatot igényel.  A második ótlet is jó, de néha Inventorban gondot okozhat. Ott van még a Frame generator, ami szintén hasznos lehet számodra. Több jó megoldás lehetséges.

Oh, és el is felejtettem. Az újabb verziók képesek egy part-on belül több solidot kezelni, melyből pár mozdulattal összeszerelés készíthető.

Egy lehetséges megoldás:

parameterek:   http://www.mediafire.com/view/?65exuduk30zfkb5
keretpart:        http://www.mediafire.com/view/?d5ad573ykcnbho9
keretassy:       http://www.mediafire.com/view/?u0qec286xabzt0f

Hozzáadva (2013-02-12, 22:28)
---------------------------------------------
Inventor oktató anyag linkek javítva. Bekerültek egy könyvtárba.

Elnézést a kellemetlenségért.

http://www.mediafire.com/download.php?ptgwx6lynpj0zzd
http://www.mediafire.com/download.php?1edcujnd5m0bhe4

Az üzenetet módosította/Modified by csalsz - Kedd, 2013-02-12, 22:25

leba10 Dátum/Date: Vasárnap, 2013-03-17, 21:15 | Üzenet/Post # 126
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 1
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem az Inventor beállításai kapcsán. Hogy tudom beállítani, hogy alapértelmezett mértékegység a MM legyen? Minden dokumentumnál külön átkell állítani ami nem jön be. Hogy lehet központilag átállítani? köszönöm

Bund Dátum/Date: Hétfő, 2013-03-18, 18:12 | Üzenet/Post # 127
nézelődő tag
Üdvözlök Mindenkit. Segítséget kérnék. Autodesk Inventor Magyar nyelvű programot keresek nem hivatalosat, Angol már jön lefele de nem tudok angolul így a használata kicsit nehéz lesz. Meg keresek magyar nyelvű oktató könyvet. Ha tud bárki valamelyikbe segíteni írjon nekem a berc@citromail.hu email címemre . Segítséget előre  is köszönöm.

csalsz Dátum/Date: Hétfő, 2013-04-15, 07:59 | Üzenet/Post # 128
nézelődő tag
Idézet (leba10)
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem az Inventor beállításai kapcsán. Hogy tudom beállítani, hogy alapértelmezett mértékegység a MM legyen? Minden dokumentumnál külön átkell állítani ami nem jön be. Hogy lehet központilag átállítani? köszönöm

Mely inventor verzió? Nem mindegy. Régebben a telepítéskor kellett beállítani az alap "template"-t. 2013-nál az üdvölőképernyőn változtatható.

Üdv,

Csaba

Hozzáadva (2013-04-15, 07:59)
---------------------------------------------
Idézet (Bund)
Üdvözlök Mindenkit. Segítséget kérnék. Autodesk Inventor Magyar nyelvű programot keresek nem hivatalosat, Angol már jön lefele de nem tudok angolul így a használata kicsit nehéz lesz. Meg keresek magyar nyelvű oktató könyvet. Ha tud bárki valamelyikbe segíteni írjon nekem a berc@citromail.hu email címemre . Segítséget előre  is köszönöm.

Pl.: a 125-ös post-ot olvasd el figyelmesen. smile

Üdv,

Csaba

Még valamit. Az Autodesk Fusion-je tud magyarul. Nincs annyi lehetőséged, mint az Inventorban, de ingyenes. Némi beállítás szükségeltetik a használatakor, mert felzabálja a géped erőforrásait a valósághű megjelenítés miatt. Ingyenes és a hobbi célokra tökéletesen(?) alkalmas még, az Autodesk 123D szoftvere.

Üdv,

Csaba

Az üzenetet módosította/Modified by csalsz - Hétfő, 2013-04-15, 08:11

Atka Dátum/Date: Péntek, 2013-04-19, 22:43 | Üzenet/Post # 129
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 2
Sziasztok,
Annyira tanácstalan vagyok, hogy gondoltam egyet kérdezek itt, hátha  tudtok tanácsot adni.
Notebookot szeretnék vásárolni Inventor és Edgecam használatra. Ti mit használtok ill. mit javasolnátok, hogy mire figyeljek?
Ezeket az összeállitásokat nézegetem:
http://www.radium.hu/asus-nb-k75vj-2967.html
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=K75VJ-T2063D&from=arukereso 
Szerintetek megfelel az Inventornak? Vajon érdemes 18"-os képernyöben gondolkodni? Gondolom a processzor megfelelne.....? Sajnos nem igazan ertek a laptopokhoz.

Kéri Dátum/Date: Szombat, 2013-04-20, 15:26 | Üzenet/Post # 130
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 74
Idézet (Atka)
Szerintetek megfelel az Inventornak? Vajon érdemes 18"-os képernyöben gondolkodni? Gondolom a processzor megfelelne.....? Sajnos nem igazan ertek a laptopokhoz.

Inventorhoz kényelmesen megfelel, Edgecamot nem ismerem annyira, de nem hiszem hogy gondot okozna neki.

Nekem ilyen gépem van:
http://www.asus.hu/Notebooks/Superior_Mobility/U36SD/

Core i5-ös procival energiatakarékos üzemmódban is kényelmesen használható. Alapvetően az erőforrás és memória igényes rész az amikor fotó realisztikus látványképet akarsz csinálni, vagy a szerkezet belső feszültségeit számoltatod egy túl komplex modellnél, de ezeket meg magára lehet hagyni amikor dolgozik. Ilyenkor meg csak a pénzed dönti el szerintem hogy 3 óra vagy 2 óra alatt akarod elvégeztetni a feladatot smile Alapvetően az i5-ös maradéktalanul elég nekem. 8giga RAM tényleg csak komplex modellek terhelésszámításánál fogy el, de annyira olcsó hogy én ajánlanám. Én mondjuk azért rakattam bele, mert több virtuális gépet is futtatok és ott szükséges.

Monitor a tervezésekhez minél nagyobb annál jobb, videókártya gyak. csak a játékoknál van jelentősége, én 13"-os notin is vígan használom. Annyira jól kezelhető, hogy többnyire lusta vagyok rádugni a nagy monitorra, ellenben nekem fontos volt a mobilitás, ami miatt inkább a kisebb méretű gépet választottam, ráadásul 6-10óra akkus üzemidő sem hátrány nekem.

HDD-t szerintem mindegy. Nekem 240Gbyte-os SSD van benne, ez bőven elég volt mindenre, a film archívumot meg külső meghajtón tárolom.

TG2 Dátum/Date: Csütörtök, 2013-07-18, 15:16 | Üzenet/Post # 131
nézelődő tag
Sziasztok!  Autodesk Inventor 2008 al ismerkedem. Nem vagyok gépész, illetve műszaki rajzban, illetve szakkifejezésekben otthon, ezért bocsánat az esetleges szóhasználatért. Ha hülyeséget írok, nyugodtan javítsatok ki. 
Problémám a következő lenne: azt szeretném elérni, hogy ha van egy Assembly-m, akkor az összeállított alkatrészeket mikor mozgatom, akkor ne menjen az anyag egymásba, hanem mikor elérte a mozgásának a végét, akkor nem lehessen tovább mozgatni. Mellékelek képet arról, hogy mire is gondoltam. Erre már próbáltam sokmindent, bogarásztam az inventor oktató könyvet, de nem találtam meg a megoldást. Ha esetleg valaki tudna segíteni, az nagyon jó lenne. Az is jó, ha megmondjátok, a könyvben hol kell keresni, vagy mit.
Csatolások/Attachments: inv2.pdf(106Kb)

csalsz Dátum/Date: Kedd, 2013-11-19, 14:39 | Üzenet/Post # 132
nézelődő tag
Szia TG2!

Bocs, hogy csak most válaszolok. A kényszereknél be tudod állítani a limiteket, ill. használhatod a CONTACT SOLVER-t. Már nem emlékszem, hogy a 2008-ban meg van már mindkettő, vagy nincs. 

Üdv,

Csaba

czizso Dátum/Date: Csütörtök, 2013-12-26, 13:23 | Üzenet/Post # 133
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 8
Sziasztok!
Segítség kellene Inventor 11-ben:
Dombornyomatot szeretnék készíteni egy alkatrészre szövegből. Létrehozok egy munkasíkot azzal az oldallappal párhuzamosan, amelyiken el szeretzném helyezni a dombornyomott szöveget, majd erre a munkasíkra kérek egy új vázlatot.
Ezt követően a Szöveg eszköz választása után felbukkanó párbeszédpanelben elkészítem a kívánt szöveget, majd OK gomb megnyomása. És itt jön a hiba: nem látom a vázlatban a szöveget sehol.

Már mindent kipróbáltam, de semmi eredmény. Ha pl. nem szöveggel próbálom, hanem valamilyen rajzolt alakzattal elkészíetni a dombornyomatot, akkor működiki minden, de szöveget sehogy sem tudok készíteni.

Mi lehet a gond?

Viktor Dátum/Date: Csütörtök, 2013-12-26, 14:02 | Üzenet/Post # 134
Fontos tag
czizso, Szia.Itt pontosan leírja hogy kell csinálni. Remélem erre gondoltál?

czizso Dátum/Date: Csütörtök, 2013-12-26, 20:03 | Üzenet/Post # 135
nézelődő tag
Viktor, csak egy képet látok a hozzászólásodban. Hol van a leírás, amit említesz?

Viktor Dátum/Date: Péntek, 2013-12-27, 10:39 | Üzenet/Post # 136
Fontos tag
czizso, Szia.
Bocsánat valóban elmaradta  a link biggrin
Emboss
Itt leírja és meg is mutatja hogy csináld smile
Sok sikert hozzá.

czizso Dátum/Date: Péntek, 2013-12-27, 20:08 | Üzenet/Post # 137
nézelődő tag
Viktor, köszi, de amint írtam, nekem Inventor 11-ben kellene a problémát megoldani. Ráadásul az angol sem az erősségem sad

czizso

Viktor Dátum/Date: Péntek, 2013-12-27, 20:56 | Üzenet/Post # 138
Fontos tag
czizso, Szerintem a verziószám itt mindegy.

psracing Dátum/Date: Vasárnap, 2013-12-29, 10:47 | Üzenet/Post # 139
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 3
Sziasztok ! Most regisztráltam mert lenne néhány kérdésem.  Nem olyan rég kezdtem foglalkozni az inventorral. Most jutottam el odáig hogy megvettem az oktató videókat.
Én jelenleg  2013-as verzióval rajzolgatok. Szerintem nem rosszul ..bár van még mit tanulni .....A kérdésem az ,hogy az oktatóban a  11 verzióval  készültek a videobemutatók.
És nem találok egy ikont vagy lehetőséget a 2013-as verzióba. Még pedig  a " sajátosság elhelyezése tartalomközpontból" keresgéltem de nem igazán tudok angolul .. 
A másik kérdésem telepítéssel kapcsolatos   egy  64- bites gépre fel lehet tenni a 11-es verziót?

És itt tartok most :
Csatolások/Attachments: 0536804.jpg(127Kb)

psracing Dátum/Date: Vasárnap, 2013-12-29, 10:48 | Üzenet/Post # 140
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 3
Csatolások/Attachments: 6226971.jpg(109Kb)

Fórum » Computergrafika » CAD » Autodesk Inventor (Autodesk Inventor)
Oldal 7 / 9«1256789»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016