Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 5 / 9«123456789»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, Amatőr 
Fórum » Computergrafika » CAD » Autodesk Inventor (Autodesk Inventor)
Autodesk Inventor
KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2011-02-01, 09:28 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
.
.
Mindent az Autodesk Inventorról.

Vonatkozó linkek:
Videotanfolyam/inventor ingyenes videók

Viktor Dátum/Date: Szerda, 2012-06-20, 14:59 | Üzenet/Post # 81
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 3
szmore84, Ahogy érzed,csak jót akartam smile

szmore84 Dátum/Date: Szerda, 2012-06-20, 15:03 | Üzenet/Post # 82
kezdő tag
Üzenetek/Posts: 35
Hírnév/Fame: 1
Köszi Viktor az aggodalmat, ez megható biggrin

gitter Dátum/Date: Vasárnap, 2012-06-24, 12:12 | Üzenet/Post # 83
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 6
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Kicsit nagy lett a csend a fórumon. Kymco1 szmore84 nagylelkűségének köszönhetően FTP-n meg tudnánk oldani a Varga könyv elérését. Én már feltettem a Tolvaly - Rasca-t. Ha feltennéd Te is Vargát, akkor sokunko segítenél! Előre is köszi! Az elérhetőség itt van néhány kommenttel ezelőtt!

joco81 Dátum/Date: Szombat, 2012-06-30, 19:06 | Üzenet/Post # 84
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 1
Varga, Tibor: Autodesk Inventor 2008, 2009 :

http://siva.banki.hu/jegyzet....yar.pdf

Sajnos a feltöltést a lassú net miatt nem tudom megoldani.

A fejezetkhet tartozó fájlok

gitter Dátum/Date: Kedd, 2012-07-03, 16:59 | Üzenet/Post # 85
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 6
Köszönet a feltöltésért!

tomahawk Dátum/Date: Péntek, 2012-07-20, 22:18 | Üzenet/Post # 86
kezdő tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 24
Régen jártam erre, nem sok időm volt fórumozni.
Legutóbbi projektem egy tűzifa daraboló és hasogató gép volt.
Renderelt képei:

A valóságban:

És egy videó (kicsit már módosított állapotban van a "gép")
My WebPage

richy92 Dátum/Date: Szombat, 2012-07-21, 09:28 | Üzenet/Post # 87
barátkozó tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 91
Tomahawk,
Gratulálok ügyes vagy!Ezt megrajzolni és megépíteni sem volt kis feladat az biztos.
Mostmár tudom,hogy kihez kell fordulni,ha valamit nem értek az Inventorban. biggrin
Még egyszer gratula!

Az üzenetet módosította/Modified by richy92 - Szombat, 2012-07-21, 09:29

Kéri Dátum/Date: Vasárnap, 2012-07-22, 05:12 | Üzenet/Post # 88
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 74
Üdv! Hogy csinálnátok meg ti ezt:
Kat ide.

Nem a sallang a lényeg csak a két doboz, és a csavarozása. Én már megcsináltam, de a problémám a következő. Ha megváltoztatok egy méretet nem igazodik minden hozzá, bonyolult az egész függés rendszer. Külön alkatrészek, és a torony és alap külön blokk is. A csavarok és hozzá tartozó furatok sem akarnak frissülni. Olyan mintha már a számítógép sem látná át az egészet.

Túlságosan elfedi a program a működését, ezért lehetséges hogy nem megfelelő sorrendben vagy eljárással épül fel a modell. Csak annyit látok, hogy a bal oldali csavarok nem igazodnak a jobb oldalihoz, meg ilyesmi, pedig elvileg függésben vannak.

Az üzenetet módosította/Modified by Kéri - Vasárnap, 2012-07-22, 05:16

Viktor Dátum/Date: Vasárnap, 2012-07-22, 05:45 | Üzenet/Post # 89
Fontos tag
Kéri, Szia.A legjobb tudásom szerint a csavar nem is fog változni.De lehet rosszul tudom.
Mind a két alkatrészen változtattál? Pl: menetátmérő?

Kéri Dátum/Date: Vasárnap, 2012-07-22, 18:47 | Üzenet/Post # 90
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 74
Bocs, 2012-es Inventorral készült, lehet hogy abban már továbbfejlesztettek pár dolgot, de ahogy néztem a régebbiek sem különböznek nagyon.

A csavarokat az oldallapon lévő skech en jelölt pattern-re raktam, de nem csak a látható hanem a szemben lévő szimmetrikusan elhelyezkedő csavarokat is, csak ott nyilván a másik lap lesz az alapsík. Ezek a csavarok automatikusan létrehozzák a furatokat, meneteket az anyagban is.

Eddig nincs is gond. De ha megváltoztatom a skech-et csak az egyik oldali csavarok kerülnek át, az új helyre. Másik hogy a furatokat is kézzel kell frissítgetni, de nem simán a rebuilttal hanem meg kell nyitni a csavart szerkesztésre és ugyan azt a parancsot végrehajtatni vele újra.

Lehet hogy ez ilyen, de gyanítom hogy kell ennek egyszerűbb és logikusabb módja legyen, csak az én autodidakta próbálkozásaimmal nem jöttem rá.

Másik probléma, hogy a lapokat külön készítettem el, és illesztettem össze, ha megváltoztatok valamilyen méretet kézzel kell átszerkeszteni az összeset. Ahol lehetett persze megadtam függéseket így pár dolog igazodik, de ennek is kell lennie okosabb módjának.

Pl. egy befoglaló szerkesztő hasábot rajzolok, amihez az összes alkatrész igazítható. Valahol láttam is ilyet, de nem igazán értettem és nem jöttem rá hogy kell csinálni.

Köszi!

Viktor Dátum/Date: Vasárnap, 2012-07-22, 19:12 | Üzenet/Post # 91
Fontos tag
Kéri, Hmm ez érdekes ,nem is tudtam hogy ilyet is lehet hogy a csavarral csinálod meg a lyukat.
Én a lyukhoz szoktam igazítani a csavart.De megint tanultam újat ,köszönöm.
Akkor neked csak Tomahawks kell.
Ő a nagymestere ennek.

Anders Dátum/Date: Szombat, 2012-08-04, 20:39 | Üzenet/Post # 92
nézelődő tag
Sziasztok!

Új vagyok itt, egy problémába ütköztem és egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy 2008as Inventorom. A baj az hogy angol nyelvű, ebből lehetne valahogy magyart varázsolni? Valami nyelvi csomag van hozzá esetleg? Nem igazán találtam. Válaszaitokat előre is köszönöm!

Viktor Dátum/Date: Vasárnap, 2012-08-05, 12:04 | Üzenet/Post # 93
Fontos tag
Anders, Szia ,azzal én is próbálkoztam,de addig jutottam el hogy a nézet kocka lett csak magyar.Ehhez a verzióhoz nincs magyar nyelvi csomag.A régebbi verzió tudja. Pl: Inventor 9.

csiki Dátum/Date: Vasárnap, 2012-08-05, 18:25 | Üzenet/Post # 94
komoly tag
Üzenetek/Posts: 369
Kitüntetések/Medals: 2
Könyvünk tömören, a kezdő és haladó felhasználók számára egyaránt érthető módon összefoglalja az AutoCAD 2013-es változatának síkbeli és térbeli rajzelemekkel kapcsolatos összes, fontosabb tudnivalóját. Ezek többek közt a dinamikus blokkoknak,dinamikus adatbevitelnek, új palettáknak, nézet- beállításoknak, modellezésnek, pontfelhő kezelésnek, asszociatív rajznézeteknek köszönhetően kissé megszaporodtak. A kötetben mutatjuk be a telepítést, a rajzi segédeszközök, valamint a koordináta-rendszerek használatát és az állománykezelést, beleértve az AutoCAD WS és az Autodesk 360 felhőalapú megoldásainak kezelését is. A kötet végén egy külön fejezetet szentelünk a programmal foglalkozó webhelyeknek, amelyek hiperhivatkozásaira elegendő rákattintani...

Érdekel valakit akkor magánban noszogasson smile

Alex83 Dátum/Date: Kedd, 2012-10-09, 10:37 | Üzenet/Post # 95
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 3
Sziasztok!

Nemrég találtam erre az oldalra, és nagyon megörültem neki, mert ritka az ahol konkrét témáról (inventor) lehet találni érdembeli hasznos információkat.
Átfutottam az előző pár hozzászólásokat, és örömmel tapasztaltam, hogy sok nálam jóval tapasztaltabb kolléga van a topikban akik szívesen segítenek az okosodni vágyóknak.
Személy szerint régebben megtanultam már rajzolni, az inventoral, de sajnos úgy hozta a sors hogy kiestem a gyakorlatból, de most úgy alakul hogy ismét nagy szükségem lenne rá és
vissza szeretnék rázódni a kerékvágásba de sajnos nem igazán megy.
Jelenleg 2012-es inventort próbálgatom, de elkelne a segítség.
Ha tudna valaki kisegíteni egy könyvel (magyar nyelvű) az nagyban segítene a fejlődésemben! 2011, vagy 2012-es inventor könyv is megfelelne.
Nekem a 2012-es inventor könyv megvan PDF-ben csak sajna angol és így nem tudok belőle tanulni... De ha valakinek kell szívesen elküldöm ha tud vele mit kezdeni...

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Szép estét

Hozzáadva (2012-10-05, 5:48 PM)
---------------------------------------------
Senki, nincs már ezen a fórumon?

Hozzáadva (2012-10-09, 11:37 AM)
kymco1,

Szia El tudnád nekem is küldeni ezt a könyvet ha megkérlek?

Köszönöm!

footbear Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 09:52 | Üzenet/Post # 96
nézelődő tag
Kiváncsi vagyok, hogy van-e valaki, aki foglalkozik nagy összeállítások kezelésével Inventor 2013-ban.

A problémád a következő.
A rajzkészítés egy kb. 20000 alkatrészt tartalmazó összeállításról eltarthat akár 30 óráig is, a gép használ 24 Giga ramot, és sokszor ki is lép az Inventor végeredmény elkészülte előtt. A gép szinte a legjobb, amit össze lehet állítani, az oprendszer Win7 64 bit.

Valami rosszul lehet beállítva?

Már próbáltam a shrinkwrap használatát is, úgy lecsökkent az alkatrész számom 2600-ra, 674 kapcsolattal, de így is másfél-két nap egy metszeti rajz generálása.

Tomi Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 23:59 | Üzenet/Post # 97
komoly tag
Üzenetek/Posts: 309
Hírnév/Fame: 1
footbear, szia!
Ha van is ilyen valaki, szerintem nem errefelé. 20000 alkatrész rettenetesen sok. Egy teljes hobbi CNC gép is kevesebb szerintem 1000 alkatrésznél.

ki is lép az Inventor végeredmény elkészülte előtt.
Ez szinte az összes korábbi Inventor verzióknak is betegsége. Szervizpakkok talán orvosolják (majd).

A gép szinte a legjobb, amit össze lehet állítani

Xeon 16 magos gépet is össze lehet rakni manapság már desktop gépnek, 64-128 GB RAM-mal, úgy hogy a Win7 kezeli is. Ezt csak úgy mellékesen írom...

cosmo Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-10, 19:38 | Üzenet/Post # 98
nézelődő tag
Sziasztok!

Új tag vagyok, Inventorral viszont kb 5 éve dolgozom. Hivatalosan a kilencessel, de próbálok otthon lenni a 2012-ben is smile

Bocsánat, de rögtön egy kérdéssel kezdenék, hátha csinált már ilyet valaki.

Lemezalkatrészeket csinálok éppen, és stancolni kellene a lemezben a furatokat. Nem csak simán kivágni, mert azzal nem lenne gond, hanem horpasztani, hogy egy süllyesztett fejű csavarral össze lehessen fogatni egy másik lemezzel. A punch tool kezel "ide" kiterjesztésű fájlokat, de nem tudom, hogy hogyan lehetne létrehozni ilyet, saját magamnak(az már csak hab a tortán, hogy a csatlakozó lemezbe már megnövelt horpaszt kell belenyomni, hiszen a lemezvastagság is ott van).

Köszönöm

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-10, 19:46 | Üzenet/Post # 99
alapkő
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Quote (cosmo)
j tag vagyok, Inventorral viszont kb 5 éve dolgozom. Hivatalosan a kilencessel, de próbálok otthon lenni a 2012-ben is

Szia!
Isten hozott nálunk!

Remélem találsz segítséget!
Én sajnos más rendszerben dolgozom.

Kajti Dátum/Date: Péntek, 2012-12-28, 11:53 | Üzenet/Post # 100
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 4
Sziasztok Srácok!

A köv problémám lenne: diplomamunkát szeretnék írni, melyben az inventor is egy részt képezne illetve egy kis cam-es résszel.
Mivel a GDF-re írom ezért sajnos nagy háttérsegítség nem áll a rendelkezésemre.
Mindenhogy anyagot ,tananyagot elérhetőséget nagyon szívesen fogadnék, esetleg egy-egy probléma felvetését, ha szükséges konzultációt. Mind inventor, mind nx-ben.
Jelen pillanatban ezeknek a rendszereknek a lemez részét használom mind cad mind cam (kivágóprogram), illletve ha szükséges elkalandozok az összeállításban is.
Köszönom a segítségeteket BUÉK
Üdv Krisztián

Hozzáadva (2012-12-28, 11:53)
Szia Cosmo!

A Tapasztalatom szerint (9-ig) az alap inventor gyenge pontja a lemezalkatrészek tervezése.
Háát igen a mélyhúzásos részek, préselés, egyéb finomságok.
ide kiterjesztésű fájlt azt sima lemezalkatrészben vagy pedig alkatrész környezetben tudunk létrehozni.
Én a köv módon szoktam (lehet, hogy ez nem a jó megoldás, de leírom)
Tulajdonképpen nem a szerszámot hozod létre az előbb említett környezetben, hanem azt modellezed le hogyan készítenéd el az általad létrehozandó alkatrészben az adott mélynyomást, egyéb technológiai elemet. Ezt lehet kihúzni, söpörni, letörni, lyukasztani egyedül nálam a shell-t nem tudtam rávezetni.
Majd a tools/extract ifeature ra aktiválva kiválasztva a szerszámot. És itt azt a történetet, folyamatot (vázlatokat, sajátosságokat) választod ki amellyel elkészítetted az adott technológiát. Majd lemented ide-ként
Tehát tulajdonképpen nem szerszámot készítesz el, hanem az elkészített folyamatot szabványosítod és ezt bármikor előveheted, ráhúzhatod az adott alkatrészre (kell egy beillesztési pont).
Természetesen ezen belül kiválaszthatsz méreteket, melyeket paraméterezhetsz.
Ha valaki jobb megoldást tud, szívesen várom, illetve a dipl.-hoz a segítséget

Fórum » Computergrafika » CAD » Autodesk Inventor (Autodesk Inventor)
Oldal 5 / 9«123456789»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016