Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 2 / 2«12
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, Amatőr 
Fórum » Computergrafika » CAD » PRO/E (Bármi ami a PRO/ENGINEER használatával kapcsolatos)
PRO/E
KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2010-11-19, 21:46 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
PRO/E, PRO/E Parametric, CREO
kérdések válaszok, segítség

Grif Dátum/Date: Csütörtök, 2013-03-14, 19:39 | Üzenet/Post # 21
nézelődő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 5
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Sziasztok!

ProE-ben/Creo-ban átevezhetőek valahogy az alkatrészek?

Összeállításnál jelentkezik a probléma,hogy azonos nevű,de különböző alkatrészeket nem tud kezelni.(pl csapágyak görgői)

Átnevezni nem engedi a fájlokat.

Van valami megoldás?

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2013-03-14, 21:22 | Üzenet/Post # 22
alapkő
Idézet (Grif)
Sziasztok!ProE-ben/Creo-ban átevezhetőek valahogy az alkatrészek?

Összeállításnál jelentkezik a probléma,hogy azonos nevű,de különböző alkatrészeket nem tud kezelni.(pl csapágyak görgői)

Átnevezni nem engedi a fájlokat.

Van valami megoldás?
Szia!

Nem engedi átnevezni??
Nem jellemző dolog ha nem fogja esteleg valamilyen PDM rendszer és nem fogja le a nevet.
Az teljesen jogos, hogy azonos néven két különdöző alkatrész nem lehet a memóriában.
Amikor az első már be van töltve és egy tőle küldönböző tartalmú de azonos nevű alkatrészt akarsz behívni, akkor automatikusan feldobja azt, hogy ilyen néven már szerepel egy másik alkatrész a munkaterületen (memóriában) és ha mégis használni akarod akkor nevezd át. Még egy átnevezéshez használható ablakot is dob fel.
Neked ez nem történik meg?

Ha nem engedi átnevezni az több okra vezethető vissza.

Ennek az egyszerű átnevezésnek is két lehetősége van.

Az egyik esetében (ezt adja alapként, legalábbis a régi WF4-ig tuti) az amikor az átnezevést úgy tudod elvégezni, hogy a kérdéses elemet (part, asm, bármi) átnevezi mind a memóriában, mind pedig a forráshelyen (a merevlemezen az eredeti állományt) is.
Ha esetleg a merevlemezen írásvédett a file, akkor hibajelzést kapsz és megszakad az átnevezés.

A másik mód az amikor "in memory" nevezed át.
Akkor csak a memóriában lévő alkatrészt nevezi át, az eredeti, a merevlemezen lévő file-t nem. Ekkor az átnevezést csak valamiféle védelem akadályozhatja meg. Sok lehetőség van tudomásom szerint, de én még 15 év alatt se nem használtam, se nem találkoztam vele.

Az egész átnevezési procedúra kicsit csavarosnak tűnik, de ha megérti az ember, meglátja milyen okosan is van ez kigondolva. Együtt a munkakönyvtár és a file kezeléssel.

Ha nem gond (esetleg másnak érdekes lehet) egy kicsit kifejtem ezt a részt most.

Vegyük azt a példát, hogy van egy két elemes összeállításod.
Legyen X.asm
Az alkatrészek 1.PRT és 2.PRT

Memóriában a behívás után:
X.ASM (magában tárolva azt az infót, hogy tartalmazza 1.PRT-t és 2.PRT-t)
1.PRT
2.PRT
A merevlemezen:
1.PRT
2.PRT

A két átnevezési mód menete:

A kérdéses 1.PRT legyen az aktív és használd a rename parancsot.
Annak azt a verzióját, amikor a MEREVLEMEZEN IS ÁTNEVEZI az alkatrészt.
Nevezd át az alkatrészt 1X.PRT névre.

Ekkor a memóriában így fognak alakulni a dolok:
X.ASM (magában tárolva azt az infót, hogy tartalmazza 1X.PRT-t és 2.PRT-t)
1X.PRT
2.PRT
A merevlemezen:
1X.PRT
2.PRT

Ugye az assy alapvetően csak azt tartalmazza, hogy milyen nevű alkatrészek és milyen kényszerekkel vannak beleszerelve.
Persze emellett tartalmazhat további Assy feature-öket, de most ezeket hagyjuk.
Tehát a legfontosabb dolog amit tudni kell, hogy a memóriaterületen található (és csak az ott található) összes kötődését, beépülését az alkatrésznek
ekkor át fogod nevezni!!! Ezt nagyon fontos észben tartani!!! Nem csak az alkatrészt nevezed át, de felülírod az éppen memőriában lévő kapcsolódó assembly-ben is a hivatkozást, de ha éppen kapcsolódó rajz is lenne a memóriában, akkor az abban szereplő hivatkozásban is átneveznéd az alkatrész nevét!

Tehát:

ÉS ITT KELL FIGYELNI!!!!
Ha most ennyivel le is zárod magadban a dolgot, kilépsz anélkül hogy lementenéd a memóriában lévő, az új alkatrészre mutató kapcsolatot tartalmazó X.ASM-et, a következő behívásnál problémád lesz!
Mivel nem mentetted le az 1X.PRT kapcsolatot tartalmazó újabb X.ASM-et, a következő X.ASM behíváskor az még mindig a régi 1.PRT-t fogja keresni!!! Teljesen jogosan.

Mindenképpen le kell menteni az X.ASM újabb verzióját ha ezt a módot használod az átnevezésre!!!

A másik mód annyival jobb (én ezt is használom mindig), hogy az átnevezést minden részét csak a memóriában teszi meg.
A fenti analógiájára:
Memóriában a behívás után:
1.PRT
2.PRT
A merevlemezen:
1.PRT
2.PRT

A kérdéses 1.PRT legyen az aktív és használd a rename parancsot.
Annak azt a verzióját, amikor AMI CSAK A MEMÓRIÁBAN is átnevezi az alkatrészt.
Nevezd át az alkatrészt 1X.PRT névre.

Ekkor a memóriában így fognak alakulni a dolok:
X.ASM (magában tárolva azt az infót, hogy tartalmazza 1X.PRT-t és 2.PRT-t)
1X.PRT
2.PRT
A merevlemezen (itt minden érintetlen):
1.PRT
2.PRT

Ha most nem mentesz le semmit, akkor a következő behívásnál nem áll fent az előző megoldásnál említett hiba, minden rendesen be fog töltődni.
Az eredeti állományok megmaradnak úgy ahogy azok voltak a kezdetben.

Ha mégis azt akarod (és persze hogy ezt akarod), hogy az új megnevezésű alkatrész beépüléssel legyen meg az assyd a következő munkára, akkor érdemes az ASSY-nál a backupot használni. Az lement mindent a merevlemezre az új állomány neveken, és természetesen önmagát is az új alkatrész kapcsolattal. A backup, mindent lement ami strukturálisan kapocsolódik a backupolt elemhez! Pl. ugye az assy esetében a beépülő partokat is menti magával.
Ekkor a régi elem (1.PRT) ott marad érintetlenül a könyvtáradban, mellé lementődik az új nevű, és az assy következő behívásakor az már az újabb néven szereplő part-ot fogja beolvasni. Ekkor csak egy assy lesz az eredményed, amely csak az új nevű (1X.PRT) alkatrészt fogja hsználni.

De átnevezheted az Assy-t is (pl XX.ASM) és úgy is backupolhatod.
Akkor megmarad az a lehetőséged a későbbiekre, hogy a régi nevű assy-t (X.ASM) behívva a régi nevű alkatrészt (1.PRT) fogja betölteni magával, az új nevűt (XX.ASM) behívval pedig az új nevű alkatrészt (1X.PRT) tölti be.

A backup után persze érdemes egy purge-t elengedni a könyvtáron, ha már biztos vagy abban, hogy a megfelelő eredményt érted el.
Ne gyűljenek feleslegesen a régi változatok.

Sok lehetőség van a "játékra". Tudom elsőre ez feleslegesen bonyolultnak tűnik, de a PDM rendszerek számára ez az ami megadja a lehetőséget arra, hogy a megfelelő szabályok alkalmazásával az állományok, a változatok, a kombinációk kezelése igen széles palettán választaható módon történhessen meg.

Elnézést a széles kitérőért, de talán hasznos lehet az infó.

Mekkora az anyag?
Át tudod küldeni esetleg, hogy megnézzem mi lehet a problémád?
Ha látom könnyebb megérteni mi is a gond.

Az oldal főmenüjének kapcsolat menüpontján keresztül vagy az itt jobb fenn található üzenetek menüponton keresztül tudsz elérni!

Szia!

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2013-03-14, 21:25 | Üzenet/Post # 23
alapkő
Idézet (Grif)
hogy azonos nevű,de különböző alkatrészeket nem tud kezelni.(pl csapágyak görgői)

Csak megnézném én azt az összeállítást, mert ezt nem teljesen tudom értelmezni..
A görgők általában egy csapágyban azonosak.
Tehát az összeállításnál ugyanazt az alkatrészt tesszük be többször.
Ez azt jelenti, hogy azonos nevű és azonos alkatrészeket teszünk be többször az összeállításba, csupán más helyre.

Nem jól értek valamit?

Grif Dátum/Date: Csütörtök, 2013-03-14, 23:43 | Üzenet/Post # 24
nézelődő tag
Köszönöm,ment az üzenet!

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2013-03-15, 00:22 | Üzenet/Post # 25
alapkő
Akkor bemásolom ide is a választ:

"Az átnevezést ne a modellfában az elemet kiválasztva keresd!
A komponensek, alkatrészek és összeállítások másképpen vannak kezelve átnevezés szempontjából, mint a feature-ok!
Nem véletlen, mert nagyon könnyen el lehetne kavarodni, hogy éppen hol is tart az ember egy-két átnevezés után.
A file rendszerben történő névátírást örökre felejtsd el! Sokminden miatt! Ez hosszú, de a lényeg: FELEJTSD EL!!!!

A file menüpont/manage file/rename alatt találod.
Mindegy mi az aktív éppen, az assy, vagy az egyik komponens, alapértelmezésben az akutális elemhez kötődő legfelső szintet veszi
alapul, azt akarja átneveztetni veled.
Esetünkben az Assy-t.
De ott van a lehetőség a kis ablakban a legfelső, (model:) sor végén,
hogy akár manuálisan is kiválaszthasd a képernyőn azt az elemet amit át
akarsz nevezni.

Válaszd ki azt a komponenst, amelyiket át akarod nevezni és a fentebb leírtakat átgondolva nevezd át!
Utána a leírtak szerint dönts és úgy ments el a cuccot.

A csapágy gördülő elemeinél sincs nagy munka.
Mivel ugyanaz az elem van betéve többször, az azt jelenti, hogy az a memóriában gyakorlatilag egyszer van benn, és csak ezt az egyet
helyezgeted be több helyre.
Akkor elegendő egyszer átnevezni, és az természetes, hogy minden példánya az új néven fog szerepelni.

"

Grif Dátum/Date: Csütörtök, 2013-04-11, 17:42 | Üzenet/Post # 26
nézelődő tag
Sziasztok!

El tudnátok nekem mondani,hogyan tudom beállítani a Configuration Editorban azt,hogy a munkakönyvtáron belüli mappákban is
keresse az alkatrészeket,például amikor megnyitok egy összeállítást?

Már próbálkoztam több mindennel,hoztam létre search.pro és search_file.pro
fájlt,amibe beleírtam az elérési útvonalakat,Config. Editorban adtam
hozzá search_path-t,amikbe egyenként megadtam a mappák helyét (volt,hogy a teljes elérési útvonalat és volt,hogy csak a munkakönyvtáron belülit),de eddig
egyik sem vált be.

Előre is köszönöm!

Fórum » Computergrafika » CAD » PRO/E (Bármi ami a PRO/ENGINEER használatával kapcsolatos)
Oldal 2 / 2«12
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016