Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 13 / 13«12111213
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, Amatőr, csewe 
Fórum » Általános kötetlen csevegő » Bemutatkozom » Új fórumlakók bemutatkozása (Új fórumlakók bemutatkozása)
Új fórumlakók bemutatkozása
KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-07-03, 22:12 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Itt mutatkozhatnak be (ha kedvük van hozzá) az új fórumlakóink.
Isten hozott benneteket!

ludmannakos Dátum/Date: Péntek, 2015-04-03, 07:53 | Üzenet/Post # 241
ismerkedő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 48
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Sziasztok kedves fórumozók!

Bemutatkoznék.
  Ludmann Ákos vagyok 2010 óta gépészmérnök. A lakhelyem Nádudvar, ami Debrecentől 40km fekszik. Kisvárosom híres a Fazekasmesterek által készített fekete kerámiaáról, fantasztikus gyógyfürdőnkről és hihetetlen szép Hortobágyi tájairól.
Elhatároztam magam, hogy megépítek egy CNC maró gépet. 700 mm * 780mm asztalterületű. Ezt egyelőre igazából a saját magam szórakoztatására szeretném használni, későbbiekben meg majd kiforrja magát. Ezt a fórumot szeretném használni segítség kérés gyanánt. Mert teljesen 0 rol kezdtem, semmi tudás nélkül. Egyelőre csak a saját gépész tudásom és ötleteimre támaszkodva vágtam bele. Remélem, hogy majd feltett kérdéseimre itt megtalálom a megfelelő választ.

Tisztelettel és köszönettel.
   Ludmann Ákos.

Bizi Dátum/Date: Péntek, 2015-04-03, 10:45 | Üzenet/Post # 242
aktív tag
Üzenetek/Posts: 190
Kitüntetések/Medals: 1
ludmannakos

Üdv itt nállunk.

Javaslom nézegesd át alaposan a többi fórumlakó gépének építési topicját.
Egy két dolgot biztos tanulsz belőle.
Ha pedig kérdésed van,nyugodtan tedd fel,szinte mindíg lesz itt aki tud rá válaszolni.

Szkyta Dátum/Date: Péntek, 2015-04-03, 12:30 | Üzenet/Post # 243
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 92
Koricsánszky Atilla vagyok, Pécelen lakom, tipográfus vagyok. Magyar őstörténettel és rovásírás kutatással foglalkozom. Az alkotómunka gyermekkorom óta vonz, szeretem a fát. Barkácsműhelyemben fúrok-faragok, gravírozok, amikor időm engedi. Két hónapja vásároltam egy kínai lézergravírozó gépet, 170x200 mm munkaterülettel. Ez határeset, legtöbbször ennél pár centivel nagyobb területre volna szükségem, ezért elhatároztam, hogy építek magamnak egy A/3-as gépet (300x420 mm). Az Y tengely hajtásával már elkészültem, most szárad az X tengely motorbakja. 
Már eddig is rengeteg segítséget kaptam tőletek, nem hiszem, hogy belevágtam volna a gépítkezésbe, ha nem találom meg ezt a fórumot.

Béni Dátum/Date: Kedd, 2015-04-07, 11:26 | Üzenet/Post # 244
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Szkyta, úgy látom (kiadványok alapján), komolyan foglalkozol a rovással. Gratulálok!

http://dotg.weebly.com/
http://benishare.weebly.com/

Íjász Dátum/Date: Csütörtök, 2015-04-09, 18:14 | Üzenet/Post # 245
haladó tag
Üzenetek/Posts: 116
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 2
ludmannakosSzkyta,  üdv a csapatban.
Érezzétek jól magatokat itt és kérdezzetek bátran.

Csipi Dátum/Date: Csütörtök, 2015-04-09, 19:15 | Üzenet/Post # 246
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 17
Szkyta, Üdv a csapatban. Rovásírás tésztád van? Mármint levestésztád?

Szkyta Dátum/Date: Csütörtök, 2015-04-09, 20:09 | Üzenet/Post # 247
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 92
Levestésztával nem foglalkozom :), azt meghagyom másoknak.

kocsora Dátum/Date: Szombat, 2015-04-11, 17:17 | Üzenet/Post # 248
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 7
Sziasztok!

A sok olvasás után írnék is valamit.
Először magamról, aztán majd talán máshová is.

Kocsor Atilla vagyok, Békés megyében lakom. Műszaki érdeklődésűnek tartom magam.
A CNC technikával közelebbi ismeretséget kb 2 éve kötöttem. Ekkor láttam egy mdf gépet, de abból is egy elég ramaty konstrukciót.
Aztán tavaly egy találkozón már sok ötletet ellestem smile Ezt idén is folytatom...
Jelenleg én is egy bútorlapos géppel gyakorolgatok, de már elég sok cuccot sikerült beszereznem egy komolyabb fém masinához is.
A "főorsóm" először egy Lidis gravírozó volt, de az nem sokat bírt. Aztán lett egy prakti gazdaságos, ami némileg jobb. Ezzel párhuzamosan lett egy 1W-os lézer is. Szóval, ízlelgetem a dolgot és igencsak ínyemre van smile

Kösz, hogy elolvastad smile

lori973 Dátum/Date: Péntek, 2015-06-12, 11:07 | Üzenet/Post # 249
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 3
Üdvözlök mindenkit!
42 éves, kíváncsi ember vagyok. Mechanikus suliba jártam, de nem tanultam sokat, mert akkor nem érdekelt, gyakorlati képzést meg nem kaptunk, nagyjából a reszeléssel elintézték. Az elektronika érdekelt, csak gyerekként elkurvultam, és inkább bandáztam.  Most viszont a munkahelyen van egy baba cnc-gép, és a programokat nekem kell megcsinálni. Na ez persze nem jelent nagy tudást, de még csak nemrég kezdtem. A mikróvezérlők programozása érdekel még nagyon, de legalább még az sem megy. Úgyhogy én csak érdeklődőnek számítok. Mondjuk szerszámtörésekben otthonosan mozgok. Szeretem a 80-as évek műszaki készülékeit, már, ha ez számít valamit. Egy őszinte álmodozó vagyok.

Üdvözlettel: Nagy Lóránt György

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2015-06-13, 07:54 | Üzenet/Post # 250
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
lori973, üdv a csapatban! Remélem sikerül majd segítenünk ha valami kérdésed lesz. Itt szinte mindenki az álmodozással kezdi smile

H1i.hu

kabaca Dátum/Date: Vasárnap, 2015-08-16, 11:35 | Üzenet/Post # 251
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 13
Hello!
Kabács Antal vagyok, temerini (Szerbia) lakhellyel. Szakmám szerint nyomdász lennék, ám már két éve nem azt csinálom...
Véletlenül találtam rá a fórumra és érdekelni kezdett a cnc, aztán amikor a pirós részt is felfedeztem, rendszeres olvasó lettem. Sajnos laikusként rengeteg dolgot még mindíg nem értek, azonban sok minden már "megvilágosult" elõttem. Egyelõre nincs gépem, remélem ez hamarosan változni fog smile

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2015-08-16, 13:47 | Üzenet/Post # 252
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Antal, üdv a csapatban!

H1i.hu

H2O Dátum/Date: Vasárnap, 2016-08-21, 20:19 | Üzenet/Post # 253
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 2
Sziasztok

Sok helyen hirdetnek cad-cam tanfolyamot Pesten. Elolvasgattam a promokat a neten de mindenhol ugyanaz a sablon szöveg van. Van valaki akinek van személyes tapasztalata valamelyikkel?
Nem vagyok teljesen kezdő szakmám is cnc gépkezelő és van 6 éves tapasztalatom.

Üdv Gábor

Zoli1974 Dátum/Date: Péntek, 2016-11-25, 21:55 | Üzenet/Post # 254
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 4
Sziasztok!
Nevem Fazekas Zoltán, Dunaharasztin élek. A foglalkozásomat tekintve jelenleg építőipari segédmunkás.
Alapvetően műszaki beállítottságú vagyok, minden ami mozog, villog, tekeredik,brummog (nem a medvére gondolok) ahhoz hozzányúlok és addig nem hagyom míg meg nem értem a működését és megjavítom.
Eredeti szakmám elektroműszerész és ezen a téren már csak hobbyszinten mozgok. Hobbym még az informatika - ezen belül a Linux és CAD programok- és a famegmunkálás, de az ácsmesterség sem áll távol tőlem.A cnc-zés régóta érdekel és most sikerült egy kínai gépet vennem és belevetettem magam. Építés is tervben van de elsőre egy kész gépen akartam csiszolni a tudásomat. Egy kis segítséggel sikerült belőni a gépet Linuxcnc alatt és már most vannak kérdéseim mert belefutottam a második projektnél egy kis hibába de ezt majd a megfelelő topikban megírom.

Fórum » Általános kötetlen csevegő » Bemutatkozom » Új fórumlakók bemutatkozása (Új fórumlakók bemutatkozása)
Oldal 13 / 13«12111213
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016