Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 3 / 4«1234»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC megmunkálás, technológiák » Gravírozás (Gravírozás)
Gravírozás
KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2011-02-09, 15:57 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline

Gravírozás HOBBYCNC-vel.

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2013-02-23, 12:52 | Üzenet/Post # 41
alapkő
Idézet (miki-bá)
Köszönöm ,hogy átveted az irányítást. Úgy látszik én másként látom az egészet.Te fiatal vagy és jobban tudsz az ő fejükkel gondolkodni.
Dehogyis!

Teljesen jó amit írtál.

Én csak annyiban gondolkodom másképpen, hogy pontosan megértem azt a fajta "berontok és kérdezek, de nem pontosan" dolgot amit Berti is csinál.
Teszem mindezt azért, mert nagyon hasonlóan kezdtem én is a sárgán.
Én még ráadásul eszméletlen erőszakosan kérdeztem. smile Minden elismerésem a srácoknak az akkor felém mutatott türelmükért!

Most viszont már Berti számára (és az akkori magam számára) is jobbnak látom ha vezetés van, és konkrét példákon szépen haladva ismerkedik meg az ember a dolgokkal.
Most már tudom, hogy ez a leggyorsabb és legjobb megoldás.

Sokkal gyorsabban épül fel az általános kép is a példákon keresztül.

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2013-02-23, 12:54 | Üzenet/Post # 42
alapkő
Berti

Szerintem, ha gondolod... Keress ki egy olyan dolgot amit szeretnél elkészíteni.
Akár kész képet, akár ötletet... csak legyen egyértelmű cél.

És akkor nekimegyünk szépen sorban, hogy mit és hol találsz, hoyg mi és hogyan alakul ki egy ilyen projekt kapcsán.
Nem lesz ez olyan vészes dolog egyébként.

Jozs Dátum/Date: Szombat, 2013-02-23, 23:35 | Üzenet/Post # 43
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 206
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 1
Idézet (Béni)
Jozs, nagyon szép ez a "barmos" munkád!Debrecenbe jössz?
Köszi ! Szeretném  sokkal jobban elkülöníteni a marást a háttértől, ezért próbáltam amit régebben a Fa marás topicba írtál ( a felület olajjal bekenése pácolás ill. festés előtt ), de idáig sajnos nem sok sikerrel. Most a lakkozásos módszert próbálom.
Debrecenbe valószínűleg nem megyek.

Berti Dátum/Date: Kedd, 2013-02-26, 15:36 | Üzenet/Post # 44
nézelődő tag
Csoport/Group: Letiltottak listája
Üzenetek/Posts: 7
Hírnév/Fame: 0
KisK7

cool Bár nem így értettem a dolgot, de legyen így. Mondjuk egérpadra szertnék egy fotót gravírozni.
Milyen lépéseket kell követni?

KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2013-02-26, 17:14 | Üzenet/Post # 45
alapkő
Idézet (Berti)
Bár nem így értettem a dolgot, de legyen így. Mondjuk egérpadra szertnék egy fotót gravírozni.Milyen lépéseket kell követni?

Kérlek olvasd el a nickem még egyszer szépen lassan! smile

Nos hasonlóan lassan, érdemes nekimenni a dolgoknak. smile

Az ahogy Te értetted ezernyi oldal lehetne. smile

No de...
Hát az egyik, gravírozás szempontjából a legrosszabb példát vetted elő a fotó gravírozást.
Jobban járnánk, ha előbb vektoros/vonalas ábrák gravírozásával kezdenénk, de hát....

Milyen anyagból van az egérpad?

Add meg a fotót!

Berti Dátum/Date: Szerda, 2013-02-27, 12:03 | Üzenet/Post # 46
nézelődő tag
surprised El olvastam, lassan....lassabban......újra és újra és most sem tudom miért? Mit nem olvastam jól? Teszek egy újabb próbát, KisK7
most sikerült?
 " Keress ki egy olyan dolgot amit szeretnél elkészíteni. " ez  ámomra annyit jelent, döntsd el mit szeretnél elkészíteni ezért én a hasamra ütöttem és írtam az egér padot.  Írhattam volna hogy egy arany rúdra szeretném gravírozni azt hogy az enyém vagy, de lássuk be ez soha nem fog meg történni. Tehát marad az egér pad a fotóval, persze csak ha még mindig áll az hogy én választhatok.
Ha mégsem jó valamiért, akkor neked kell választani.

Hozzáadva (2013-02-27, 12:03)
---------------------------------------------
$IMAGE1$

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2013-02-27, 23:22 | Üzenet/Post # 47
alapkő
Idézet (Berti)
surprised El olvastam, lassan....lassabban......újra és újra és most sem tudom miért? Mit nem olvastam jól? Teszek egy újabb próbát, KisK7most sikerült?
Na akkor még egyszer!
Addig nem fogunk tovább haladni amig nem sikerül!
Ha ez nem megy akkor a többivel mi lesz?

Egyébként láttál már gravírozott egérpadot? Műanyagot? Vagy vedd komolyan az egészet vagy felejtsd el!
Én érzésem szerint Te még csak el sem gondolkodsz a dolgokon.

Egyébként a többiek lehet gyorsabban tudnak segíteni neked talán. Én csurig ki vagyok most tömve.

Berti Dátum/Date: Csütörtök, 2013-02-28, 11:00 | Üzenet/Post # 48
nézelődő tag
" Szerintem, ha gondolod... Keress ki egy olyan dolgot amit szeretnél elkészíteni.
Akár kész képet, akár ötletet... csak legyen egyértelmű cél.

És akkor nekimegyünk szépen sorban, hogy mit és hol találsz, hoyg mi és hogyan alakul ki egy ilyen projekt kapcsán.
Nem lesz ez olyan vészes dolog egyébként. "

" Egyébként a többiek lehet gyorsabban tudnak segíteni neked talán. Én csurig ki vagyok most tömve. "

Ezzel kapcsolatban halkan jegyzem meg, én nem is veled kezdtem a gravírozásról beszélgetni, valamiért át helyezted a beszélgetést ide.

Egyre nyilván valóbb hogy a gravírozás valami isteni áldás vagy csoda, és nem minden halandó birtokolhatja azt :D 
  és ha a felszentelés kárt tenne bennem azt ki hagynám.

Ezért kedves KisK7 kend a hajadra a tudásodat!

By

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2013-02-28, 11:56 | Üzenet/Post # 49
alapkő
Idézet (Berti)
Ezért kedves KisK7 kend a hajadra a tudásodat!
Köszönöm!

Akkor megtörtént az első Kick off!

A soha viszont nem látásra kedves barátom. Sajnálom!

Ezt az oldal amikor indítottam az volt az alap, hogy ha itt valaki valakit egy kicsit is csesztet az repül. Nincs figyelmeztetés!!!!!
Azonnal!

Ez egy baráti társaság, nem egy szolgáltató oldal kötelességekkel.

Ennyi.

sutyko Dátum/Date: Kedd, 2014-03-25, 10:51 | Üzenet/Post # 50
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 80
Kitüntetések/Medals: 1
Sziasztok. Tudna valaki segítséget adni ,hogy a fotó V bit marását mivel érdemes csinálni, milyen szerszámmal és milyen lépésközzel, milyen mélyre?(általában) Valamint hogy érdemes festés szempontjából? Először festeni majd majd marni, vagy marás után festeni a barázdákat?
Köszönettel.

csewe Dátum/Date: Kedd, 2014-03-25, 11:05 | Üzenet/Post # 51
Fontos tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 596
Kitüntetések/Medals: 3
sutyko, Béni ebben a cikkben mindent leírt.
http://photocarveac.atw.hu/

sutyko Dátum/Date: Kedd, 2014-03-25, 11:55 | Üzenet/Post # 52
barátkozó tag
Köszönöm Csewe!Nagyon jó az oldal. De milyen pórusú tömítő van, ami nem hagy nyomot a fán?Tudnál mondani  valamit?( mi az a szánkenő?)
Tényleg köszi!

csewe Dátum/Date: Kedd, 2014-03-25, 12:15 | Üzenet/Post # 53
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 596
sutyko, még én sem csináltam.
A szánkenő olaj feltehetően eszterga,és marógépek csuszófelületeinek a kenésére szolgáló olaj lehet.
De a leírás szerint bármilyen anyag megfelel,ami lezárja a pórusokat,hogy a festék ne tudjon szétfutni az anyagban.
Én simán kipróbálnék például valamilyen színtelen lakkot,amire rá lehet vinni majd a festéket.

miki-bá Dátum/Date: Kedd, 2014-03-25, 21:34 | Üzenet/Post # 54
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 817
Hírnév/Fame: 2
sutyko, Üdv !
Én úgy gravíroztam fa táblát,hogy a felületét megcsiszoltam lefestettem és egyszer lakkoztam ,olyanra
amijenre a végleges festést akartam csinálni. Utánna bemartam a figurát v.szöveget, majd
azt kifestettem és visszatöröltem ,majd az egészet lakkoztam.
A marást csak megszáradt festék esetén kezzdtem , így nekem nem folyt össze a festés.
Az olajozást nem próbáltam .

Üdv

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

sutyko Dátum/Date: Vasárnap, 2014-03-30, 08:08 | Üzenet/Post # 55
barátkozó tag
Sziasztok. Miki bá szerintem jó a te megoldásod is de ez szerintem a fotó V carve-hoz nem olyan jó.Szerintem így a tőletek vett ötletből a fa felületét lelakkozom majd V marás, festés, majd csiszolás. Mert a barázdák csúcsainak fehérnek kell lenni  a barázdában meg a festék.A 2. varriáció : barázdák(ill csúcsok) pórustömítése lakkal szerintem nem olyan jó ,mert ha vékony akkor lepattog a festék, ha vastag akkor meg nem vesz fel talán annyit. Igaz utána jönne még 1 lakkozás. Hát a fene tudja. De szerintem az első jobb mert akkor a barázdába jobban beívódik.... utána gondolva de így ís viszont alulról beissza és a csúcson a lakk alá is bemegy.
De lehet .hogy a a marás után lakkozás festés, majd csiszolás, és megint lakk. így a két lakk réteg között ragad a festék.
Ezek csak morfondírozások. Mégis ezt  az utolsót próbálom előbb.
Üdv.

Hozzáadva (2014-03-30, 08:08)
---------------------------------------------
Helló, milyen programmal csináljátok ti ezt a V fotó marást? Mert ahogy elnézem az AC program nem igazán erre lett tervezve.Nem csak a vonalakat marja hanem meg kell adni nyításkor pl 3 mm-t .ahogy a youtubos videon.,de ekkor meg a vonalak alatt ott van a dombormű.(kis képen próbáltam, lehet ,hogy csak nagyobbakra jó?)
Üdv.

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2014-03-30, 11:39 | Üzenet/Post # 56
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
sutyko, Béni megoldása az AC-ben szerintem teljesen OK, de létezik kimondottan V-bit fotókészítő is, ez talán segít.
Melyik videóról van szó? Nem egészen érem mit jelent az hogy ott van a dombormű. Általánosan minden fotókészítő eljárásra igaz hogy ha ugyanazzal a technológiával nagyobb képet készítesz akkor szebben mutat.

H1i.hu

sutyko Dátum/Date: Vasárnap, 2014-03-30, 13:52 | Üzenet/Post # 57
barátkozó tag
Szia Amatőr!
csináltam mindkét progival 1 próbát. Majdnem ugyanaz. Úgy emlékeztem ,hogy az 1. hobbi cnc kiállításon úgy láttam, hogy a csíkok kb 1 mm szélesek( a fenti, ami fehér lesz csiszolás után) és úgy emlékeztem hogy csak csíkokból állt. Persze ez is de azért követi a dombormű ívét a tű.(ha nem lenne barázda, akkor is látni a képet, formát)
Most kb egy 10x 9cm-es képen próbáltam.Lehet ez igazából kicsi neki( 30 és 60 fokos tűvel csináltam)Gondolkodtam én is ezen. A youtubon amikor 1 női arcot készít valaki
http://www.youtube.com/watch?v=q-DPDkm8UJE  ezt néztem. De ezek szerint ilyennek kell lenni.
Mondjuk azt nem értem ha lelakkozom a fa felületét és utána marom, na ez felesleges mert úgy is mélyebben kezdi, így a lakkot is leszedi a tű mindenhonnan?.Vagy ,hogy van ez?
Tudnál 1 ilyen képet mutatni valahol ill művet. A bemutató készítő videók csak a képet mutatják, utána a kimart művet nem.
A V carve program meg csak triál verzió ,ha elakarom menteni a G kódot , beletesz 1 szöveget.Van esetleg valami más oldal ,ahol normálisan letölthető?
Köszönettel.

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2014-03-30, 17:43 | Üzenet/Post # 58
alapkő
sutyko, mindkét program ugyanazt csinálja, Béni leírása ugyanarra az eredményre vezet. A kimart ároknak követnie kell a kép árnyalatának megfelelő mélységet, így lesz szélesebb és sötétebb az a terület. Pl. világos területnél a tű mélysége kicsi, a kimart szélesség is, így az érintetlen fehér felület lesz túlsúlyban. Ez gyakorlatilag egy relief marás túlméretezett oldallépéssel.
Ezért nem felesleges a lakkozás, mert maradnak felületek amiket nem szed le a maró. Itt alul vannak képek a folyamatról.
Letöltő linket nem tudok, de nem is volna ildomos ide írni.

H1i.hu

sutyko Dátum/Date: Vasárnap, 2014-03-30, 20:13 | Üzenet/Post # 59
barátkozó tag
Köszi Amatőr! legközelebb megpróbálom így. Most amit martam 17x 15 cm-es képem egész tűrhető lett elsőre. De valahogy csak azt furcsállom, hogy 30 fokos tű és 1mm-es oldallépés kell hozzá. Nem tudom arányban van-e azzal amikor 900x900 as képhez 8-as lépést ajánl.
Köszönöm még egyszer!

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2014-03-31, 06:47 | Üzenet/Post # 60
alapkő
sutyko, a kép méretei nem befolyásolják az oldallépést, csak a tű és a kívánt részletesség. A videóban 120°-os tűhöz nagyobb oldallépést választottak. Használd Béni képletét, az megmondja mennyire állítsd be.

H1i.hu

Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC megmunkálás, technológiák » Gravírozás (Gravírozás)
Oldal 3 / 4«1234»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016