Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 2 / 4«1234»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC megmunkálás, technológiák » Gravírozás (Gravírozás)
Gravírozás
KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2011-02-09, 15:57 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline

Gravírozás HOBBYCNC-vel.

Viktor Dátum/Date: Csütörtök, 2012-05-31, 18:33 | Üzenet/Post # 21
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 3
csiki, Bravúros munkát prezentáltál ma is.

lui3 Dátum/Date: Csütörtök, 2012-05-31, 21:31 | Üzenet/Post # 22
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 93
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
csiki, ez nagyon komoly az meg még komolyabb hogy helyben tudod rendelni a szerszámokat!Tölled sem láttam még rontott munkát le a kalappal elötted.Személy szerint köszönöm hogy leirtad részletesen a folyamatot legalább ha valaha valami hasonlot kellene csinálnom legalább tudom hogy fogjak neki. king

elektron Dátum/Date: Péntek, 2012-06-01, 00:41 | Üzenet/Post # 23
aktív tag
Üzenetek/Posts: 229
Hírnév/Fame: 2
Az a márvány anyaga is vajon miféle ősi állatok, halak vízi dinoszauruszok csontjaiból képződhetett és mikor ... smile

Jozs Dátum/Date: Kedd, 2012-11-27, 23:07 | Üzenet/Post # 24
aktív tag
Üzenetek/Posts: 206
Hírnév/Fame: 1
Egy clipart gyűjteményben volt ez a rajz fekete fehérben. Mdf -be gravíroztam 30 fokos tűvel, lekentem szeszes fapáccal, majd a felületet megcsiszoltam. Ez lett az eredmény:

Amatőr Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 17:42 | Üzenet/Post # 25
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Jozs, nagyon jó lett, gratula! Szépek a színei!

H1i.hu

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 20:09 | Üzenet/Post # 26
alapkő
Quote (Jozs)
Ez lett az eredmény:

Ez nagyon szép!
Gratula Jozs!

Jozs Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 22:03 | Üzenet/Post # 27
aktív tag
Üzenetek/Posts: 206
Hírnév/Fame: 1
Köszi szépen !
Még asszem lehet rajta javítani, pl. valami rendes fával megpróbálni. És mondjuk dupla ekkorába, hogy az ember arca ne legyen ilyen elnagyolt.

Berti Dátum/Date: Szerda, 2013-02-20, 17:12 | Üzenet/Post # 28
nézelődő tag
Csoport/Group: Letiltottak listája
Üzenetek/Posts: 7
Sziasztok! Először is üdv a weblap szerkesztőjének, nem gyenge a kicsit túlzott biztonság!  cry
Amiért regeltem nem ez.
Szeretnék minél többet meg tudni a gravírozásról ahhoz képest hogy most gyakorlatilag semmit nem tudok.
Érdekel a dolog, milyen eszközök szükségesek hozzá, .....magyarul egy gyors talpaló tanfolyam érdekelne mit hogyan, bele értve a 3D
és amit a gravírozásról tudni lehet! Ja és ha lesz aki ezt vállalja tegye úgy mintha egy négy éves gyereknek magyarárná. tongue
Köszönöm

miki-bá Dátum/Date: Szerda, 2013-02-20, 20:16 | Üzenet/Post # 29
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
[b]Berti, [/b]
Üdv ! Nagyon örülök ,hogy megtisztelsz minket e tudásvágyadal. Nem tudom hol kezzdjem mivel csak annyit olvastam
rólad ,hogy minél többet szeretnél megtudni a gravírozásról. Esetleg ha segítenél abban ,hogy  milyen szakmai területen
és milyen mélységben vagy található sokat segítene. Milyen CAD programot tudsz használni ? Vagy esetleg Corel?
Minden esetre itt a fórumon is sok hasznos olvasnivaló van amiből tanulni lehet. Főleg a forgácsolási ismsreteidet
gyarapítsd mert a gravírozást forgácsoló gépen készítik ( midegy ,hogy most minek nevezzük,)
Üdv
Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Az üzenetet módosította/Modified by miki-bá - Szerda, 2013-02-20, 20:18

Berti Dátum/Date: Csütörtök, 2013-02-21, 10:59 | Üzenet/Post # 30
nézelődő tag
Üdv újra! miki-bá köszönöm a hozzá szólást!
Nos a kérdésedre.....ne szépítsük a dolgot, azt sem tudom mi fán terem a gravírozás. Láttam néhány elkészült tárgyat,
és azt gondoltam ha ezt ember készítette nekem is sikerülhet. Vagy nem??
Tehát a jelen tudásom egyenlő a nullával. Ez gondot okoz? Vagy aki ezt a fórumot látogatja születésétől fogva birtokolja ebbéli tudását?
Tanulni szeretnék. Vagy ez egy szakma? Akkor bizonyára vannak könyvek a technológia elsajátítására. smile

miki-bá Dátum/Date: Csütörtök, 2013-02-21, 13:54 | Üzenet/Post # 31
alapvető tag
Berti,  Szia !
Amit írtál avval semmi problémám , értem én ,hogy nem értesz a gravírozáshoz. Én sem így szűlettem.
A kérdésem arra irányult , hogy esetleg a fémiparban vagy egyéb másban jártas vagy -e.?
Baj nincs kezdem az elején.
Tulajdonképpen ez a gravírozás dolog egy un. fémipari marós szakmára vezethető vissza. A javaslatom
a következő : a fenti szakmában kutakodj , mégpedig szakismereti és anyagismereti téren. Mind a kettő
nagyon fontos. a szakismereti azért , hogy megtudd mikor, mivel és hogyan? Az anyagismereti rész
egy nagyon érdekes része a dolognak ,mégpedig azért mert minden szakmának meg van a külön anyagismereti része amivel foglalkozik az a szakma, tehát mivel én autószerelőnek tanultam én a fémipari anyagismeretet
tanultam.Viszont az üvegesek az üveg anyagismeretét , a nyomdászok a papír anyagismeretét.
Visszatérve  a fémipari marós szakma adja az alapot a gravírozáshoz is , mert tulajdonképpen
marógéppel készítjük a munkadarabjainkat csak azokat számítógép vezérli. Ebben a szakmában bent van
a szakrajz készítése ,méretezése a szakrajzban kiderül miaz a 2 dimenzió és tükrözés , vonalvastagság , egyéb. A 3dimenzióban kiderül ,hogy a vonalvastragságnak van mélysége és azt hogyan jelöljük.
Ez mind alap dolog amit így vagy úgy vagy részben el kell sajátítani.
A fentiekre a neten találsz szakkönyvet. Ezzel párhuzamosan lehet azért ismerkedni a Hobbycnc géppel is.
Bármi másban segíthetek akkor nyugottan szólj, nem vagyok sértődős.

Üdv

Miki bá

Berti Dátum/Date: Csütörtök, 2013-02-21, 18:52 | Üzenet/Post # 32
nézelődő tag
Nos, ....a gyakorlat és kitartás akár mesterré is tehet, bár a vártnál lassabban csordogálnak az infók. Nem sértésnek szántam!
 Amikor azt írtam egy gyors talpaló tanfolyamra volna szükségem meg jegyzem azt mások is értékelni tudnák akkor valóban valami olyasmire gondoltam hogy pl.  (anyag ismeret) meg munkálható anyagok ez az amaz, (szakismeret) ezek meg munkálása te szavaiddal marása. Annyit biztosan tudok hogy egy fém lemez keményebb mint egy gumírozott tárgy, ennél fogva más hatások érvényesek rá Ezt nem is kellene boncolgatni tovább. Azonban pl. egy fotó hogy is kerül arra a fémlemezre, vagy egér padra, vagy egy 2D-s fotóból hogyan lesz egy 3D egy üvegkocka közepén, egyáltalán milyen üveg az ami meg felelő erre a célra, ez már meg ér néhány sort. Persze az sem el hanyagolható, mivel tesszük ezt, mivel munkáljuk meg az anyagot, hiszen szerszám és szerszám között a különbség óriási lehet. Azt már tudom lézerrel nem fogok gravírozni az ára miatt!   wink
Kérdésedre válaszolva, faipari szakmai ismereteim vannak, ha ez számít.  Bocs ha írásom esetleg bántónak tűni.

Bizi Dátum/Date: Csütörtök, 2013-02-21, 19:54 | Üzenet/Post # 33
aktív tag
Üzenetek/Posts: 190
Berti
Szia.
Itt sok hasznosat tanulhatsz.
Vannak dolgok,amiket látva könnyebben megtanul az ember.
Nekem is a netről van fogalmam a cnc gépekről.
Most meg már építem is a gépemet.
http://www.youtube.com/results....w9EI3FU

miki-bá Dátum/Date: Csütörtök, 2013-02-21, 21:23 | Üzenet/Post # 34
alapvető tag
Berti
Szia ! Nem bántó az írásod. Én azért írtam a fentieket mert keresgélek benned valamit amivel el tudunk indulni,
viszont vannak dolgok amit magadnak kell megtalálni és elolvasni hogy ismereteidet gyarapítsd.
Nos egész egyszerűen a gravírozás úgy történik ( most mindegy ,hogy feliret vagy minta),hogy a számítógépen
megrajzolsz egy mintát v. feliratot pl.vektorgrafikusan (2D Dxf formáum)> ezt a rajzot beilleszted egy programmba
ami gépi kódot készít neked,> ezt a kódot ( ez eseleg sok ezer sor is lehet) beilleszted egy vezérlő programmba ( Mach )
Ez a vezérlőprogram elosztja a kódokat a CNC marógép tengelyei között. A CNC maróba berakod az anyagot és azt a
szerszámot amire a gépikódot készítetted , majd elindítod a CNC gépsárkányt és ha minden oké akkor kigravírozza neked
azt a mintát vagy egyebet amit megrajzoltál. Azt hiszem ez elég gyorstalpaló módszer ,csakhogy a részletekben van a
"qtya" elásva.
  • Az egészhez kell ugye egy  rajzprogram , amit meg illik tanulni kezelni.(Van ingyenes a neten)
  • Aztán kell egy program amin a gépikódot ( marópályát) előállítod .(van ingyenes a neten)
  • Kell a vezérlőprogram amit kezelni kell tudni ( van ingyenes a neten)
  • kell a  CNC marógép. ( marómotorral és szerszámokkal ) ( megveszed v. megépíted)

Te mond meg hol kezdjük?

Üdv

Miki bá

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2013-02-21, 23:37 | Üzenet/Post # 35
alapkő
Idézet (Berti)
Sziasztok! Először is üdv a weblap szerkesztőjének, nem gyenge a kicsit túlzott biztonság!
Szia! Üdv nálunk!

A szerkesztő azt kénytelen üzenni, hogy a beléptetési rendszert Ő is nagyon utálja, mert az sajnos az UCOZ rendszer beléptetési ceremóniája amit nem tud megváltoztatni, akárhogyan is szeretne már ezer éve. smile

Egy lehetőség csupán (ami nálad nem tudom megjelenik-e) az a régi beléptetési oldal gomb használata. Ebben az esetben nem kér a belépésnél biztonsági kódot.

Szia!

Az a fránya szerkesztő. smile

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2013-02-22, 00:05 | Üzenet/Post # 36
alapkő
Berti
Idézet (Berti)
a gyakorlat és kitartás akár mesterré is tehet, bár a vártnál lassabban csordogálnak az infók.
Tudod...

Tényleg kicsit nehéz nekikezdeni ennek mert több száz oldalt lehetne írogatni a témáról.
Ha csak azokat a kis kérdéseket nézem amiket ebben a hozzászólásodban feltettél, már mindegyikról egy egy estényit lehetne mesélni hatalmas lelkesedéssel.

Jó lenen tudni mit tudsz a témáról! Mesélj erről kicsit!

Egy pár tanács egy olyan embetől aki hasonló módon szaladt neki egyszer egy másik fórumon:

Válasz ki egyet a kérdéseid közül és azt beszéljük meg!
Utána majd jöhet a másik. Nem lehet egyszerre mindent megtudni akárhogy akarja az ember.

Keress egy feladatot amit el akarsz végezni, és azt szépen lépésról lépésre beszéljük végig. Utána jöhet a következő feladat.

Azt azért nem mondom, hogy olvass vissza a fórum témáiban, mert ezt nem voltam én sem hajlandó megtenni. smile Haragudtak is rám emiatt sokan.
De ha a fenti módon mondjuk elkezdenénk egy feladatot, akkor menet közben a kérdéseid előtt érdemes lesz a főoldalon lévő keresőbe beütni azt ami érdekel és megnézni mit írtak már róla a fórumon.
Itt van szerencsére kereső, és sokat segít egy-egy válasz megtalálásában.

Szóval... Hajrá!

Berti Dátum/Date: Péntek, 2013-02-22, 13:27 | Üzenet/Post # 37
nézelődő tag
Köszi KisKZ egy úr vagy! dry

tweakie Dátum/Date: Péntek, 2013-02-22, 14:44 | Üzenet/Post # 38
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 972
Hírnév/Fame: 5
Szia Berti

Ahogy KisKZ mondja "hajrá" smile

Tweakie.

Success consists of going from failure to failure without loss of enthusiasm.

miki-bá Dátum/Date: Péntek, 2013-02-22, 21:27 | Üzenet/Post # 39
alapvető tag
KisKZ, Üdv !
Köszönöm ,hogy átveted az irányítást. Úgy látszik én másként látom az egészet.
Te fiatal vagy és jobban tudsz az ő fejükkel gondolkodni.

Üdv

Miki bá

Béni Dátum/Date: Szombat, 2013-02-23, 00:44 | Üzenet/Post # 40
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Jozs, nagyon szép ez a "barmos" munkád!
Debrecenbe jössz?

http://dotg.weebly.com/
http://benishare.weebly.com/

Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC megmunkálás, technológiák » Gravírozás (Gravírozás)
Oldal 2 / 4«1234»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016