Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 69 / 69«12676869
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC megmunkálás, technológiák » CNC Pirográfia (CNC Pirográfia)
CNC Pirográfia
KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2013-06-02, 11:19 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
CNC pirográfia  (pyrography)

A G-ray legutolsó verzióának letőltő linkjei.

http://data.hu/get/7287978/G-ray-4.1-eng.rar
http://data.hu/get/7287979/G-ray-4.1-HU.rar

Zolibá Dátum/Date: Vasárnap, 2016-04-17, 19:23 | Üzenet/Post # 1361
alapkő
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 1267
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Idézet enduser ()
Uj vagyok a pirografia témában, de cnc-t már építettem
Akkor nem értem hogy miért akarod ennyire ránk erőltetni az Orosz oldalt. Miben rosszabb cseve álltal készített G-ray az Orosz proginál?
A munkájukhoz kell egy sz,gép + az ardunió+a vezérlés. nekem csak a számítógép + a vezérlés kell. Nem látom az okát hogy miért kéne egy cirill
betűs progival kínlódnom amikor van egy tökéletes magyar progi amit mindenféle guglis fordító nélkül is értek.

Nem látok részletgazdagságot a képeiken, valószínű levették a pixelszámot nagyon, akár Photoshoppal.
Ez a galériájából a gép alatti éppen készülő kép, a jobb oldali a saját égetésem.
Hogy mire égették azt el sem tudom képzelni mert egy fia fa erezetet sem látni rajta. Az enyémen van, az fára készült , az övékét nem tudom, lehet hogy fotópapírra, vagy műfára. A csíkok az övén a kicsit nagyra választott rasztertávolság okozza, az enyémet a fa erezetee .
Összegezve örülök a munkáiknak,mert kiderül hogy sokan művelik a pirót , és nem csak lézerrel lehet szép képet égetni.
Majd ha lesz pirográfod meglátod hogy lehet kevés részlettel eléggé sötét tónusú képet égetni, de ez nem biztos hogy mindenkinek tetszik.
Csatolások/Attachments: 6194551.jpg(43Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Vasárnap, 2016-04-17, 20:38

süllő46 Dátum/Date: Vasárnap, 2016-04-17, 19:35 | Üzenet/Post # 1362
komoly tag
Üzenetek/Posts: 463
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 1
Az Oroszok így csinálják:
https://youtu.be/ADZMGUy8XnY

Zolibá Dátum/Date: Hétfő, 2016-05-23, 19:17 | Üzenet/Post # 1363
alapkő
Üzenetek/Posts: 1267
Kitüntetések/Medals: 6
Idézet remiasa ()
milyen keresztmecetü vezeték megy a fejhez?
Szia Andris.
Nekem antenna Koax kábel réz harisnyája a tápkábel, mert az elegendően hajlékony, és jól vezeti az áramot, nem okoz jelentős többletnyomást a fejegységre
A csokiba meg 2mm-es tömör vörösréz van a harisnyába forrasztva, hogy ne lehessen összenyomni a csavarokkal.
A tápegységtől meg 2.5-3mm-es szigetelt réz vezeték jön a koaxig. Itt 10 Amper körüli áramok rohangálnak. Ha kicsi a keresztmetszet akkor jelentős feszültség esik ezen a darab vezetéken és melegedni fog.
Csatolások/Attachments: 7758901.jpg(85Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Hétfő, 2016-05-23, 19:29

aluxelektro Dátum/Date: Csütörtök, 2016-11-10, 16:04 | Üzenet/Post # 1364
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 50
Hírnév/Fame: 0
Tisztelt Süllő46, Zolibá, Enduser és Mindenki, aki olvassa.
Mivel az előző oldalon rám hivatkoztatok és közel másfél év oroszországi kint dolgozás után ismét itthon vagyok, bár egyenlőre akklimatizálódok, a videókat és a képeket rendezem, amiket kint készítettem, de mivel a Pauk 3.1 program megírásában és a további fejlesztésekben közreműködtem, ezért egy-két félreértést szeretnék eloszlatni: amit a Pauk 3.x 4.x programmal égetnek képeket az oroszok az mind igaz, nem csalás vagy fotoshop. Nem kell feltétlen Arduino, mert párhuzamos portról is üzemel. Ahol van Arduino, az USB portról működik, erre csak a Pauk 4.x program alkalmas, az Arduino csak egy USB párhuzamos port átalakító. Egy "profi" égető náluk már kittre szerelten is kapható a www.pyroprinter.com oldalon látható - ez már USB + Arduino. A program nem vezérli az égetőfej hőfokot, ezt már régebben is kibeszéltük, PWM vezérlés van NE555+triak, ami vezérlés, az egy az égetőfej közelében elhelyezett NTK, ami a PWM jelet vezérli egyenletes hőfokon igyekszik tartani az égetőfejet. A Pauk 3 széria PC követelménye 600 MHz - 1 GHz proci 256 - 512 Mb memória, Win 9x, WinME, vagy WinXP ezt egy P3 laptop is tudja, a kukából kiszedett gépekkel is elmegy. Az égetőfej sebességet 16 fokozatban állítja a program, amit egy ini filéban a programban lehet variálni. A program angol nyelven íródott, csak a magyarázó szöveg ciril és orosz az ini filében. Itt 6 értéket kell beállítani: LPT lábkiosztás: X-Y step és dir illetve a X és Y motorok 10 mm elmozdulásra lépésszám. A program alapból tudja még ugyanezt Z és A motorokra is, de ez a pirográfnál nem kell. A faanyagra térve, azokra a minőségi anyagokra igen, ilyet lehet égetni. Egy fakereskedésben csak fenyő fűrészáruból van 10-15 féle,  keménység, származás, csomómentesség, gyanta tartalom, fajsúly stb. szerint. Van nyír rétegelt lemez csomó és erezetmentes, úgy készítik a fedőlapját mint a furnért, esztergálják, és ha egy évgyűrűből vágják, nincs benne erezet.Talán ennyit, ha valakit más is érdekel, ha tudok szívesen segítek.
Enduser: A Nikromsoft weboldalon található program nem a Pauk, hanem a program neve Drovopal és csak hasonló mint a Pauk.

Viktor Dátum/Date: Péntek, 2016-11-11, 18:46 | Üzenet/Post # 1365
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
aluxelektro, Szia.És mennyibe kerülne?

alux Dátum/Date: Péntek, 2016-11-11, 20:24 | Üzenet/Post # 1366
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 9
Szia Viktor.
Nem tudom a gép árát. A Pauk program 10x100 pixelig free, utána fizetős, csak a géphez adják "grátiszként" a teljes programot. Csak most jutottam ide, átolvasgatni a fórumot, mert 2 hete vagyok itthon - Oroszországban csináltunk vendéglátó egységekben zenegépeket és zenekar hangosítást - de megyek vissza akkor utánanézek, talán veszek egy kittet, akkor megvan a program, mert érdekel, hogy működik egy 1500 forintos Arduino USB adapterként. Addig a kinti barátoktól tudok érdeklődni, illetve azoktól akik megvették tőlem a Pauk 3.1 programot és vezérlőt, mert a mostanit már nem én készítettem.

Viktor Dátum/Date: Szombat, 2016-11-12, 05:00 | Üzenet/Post # 1367
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Szia alux.
Érdekelne az ára,nem mintha lenne rá pénzem,de mégis biggrin Arduinom,van igaz uno,de ez nem lehet gond wink
Sajna a forráskódot nem találtam a weblapján ami az arduino-hoz kell. És persze csak szokd az itthoni levegőt előbb biggrin
Nem  sürgős a dolog wink

alux Dátum/Date: Szombat, 2016-11-12, 11:25 | Üzenet/Post # 1368
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 9
Szia Viktor.
Igen én kíváncsi vagyok - mivel ismerem az "alap" Pauk programot, érdekelne, hogy lett belőle Arduinos USB-s vezérlős program. Valami egész más módon indultak el, mert az eredeti alap szinte csak egy BMP 16 bit képgenerátor, egy helyzetmeghatározó a PC kijelzőn és egy 16F628A PIC vezérlő. A PICre színmélység jelet küldött a program amit az előre eltárolt sebesség adattal összehasonlított és vezérelte az Y sebességet + sor vége + fehér szín sebesség visszafutás és X tengely sorváltás.
De ez PIC mikrovezérlővel, sajnos az AVR processzorokhoz sík buta vagyok, az Arduinoban pedig az van, ezért nincs lövésem sem honnan nyúltak bele az eredeti Paukba. Az AVRhez annyit értek, hogy remekül ki tudom zárni magamat, de úgy látszik öreg fejjel meg kell tanulni. Annyi talán, hogy orosz oldalakon kellene keresgélni Pauk, Pók vagy Tarantula fantázianeveken és nem CNC hanem UPC neveken - pl. UPC Pauk. Ezeken a fantázianeveken fut a program, mert a pók oroszul pauk, csak ciril betűkkel. Rá kell feküdni nekem is mert nagyon nagyon érdekel. Tavasszal, ha minden igaz megyünk vissza és végső esetben veszek egy kittet, ahhoz adják a programot. Ez a gép egy Ikea design, mert a csomagolás maga a tárgyasztal. Hiába az oroszok mindig spórolósak voltak.

Hozzáadva (2016-11-12, 11:25)
---------------------------------------------
Bocsi, elírtam nem UPC hanem CPU Pauk.

kabaca Dátum/Date: Vasárnap, 2016-11-13, 21:52 | Üzenet/Post # 1369
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 13
Pyroprintert nem az oroszoktól kell venni, mert ott csaknem duplájába kerül! Az ukrán készítõnél 400 dollár+posta az ára. Egy-három hét alatt készíti el, de nincs rá szavatosság. Az oroszok ugyanezt árulják jóval drágábban.

Atesz Dátum/Date: Hétfő, 2016-11-21, 22:59 | Üzenet/Post # 1370
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 2
Hahó. Miért kezd kihűlni ez a jó kis téma? Nincs valakinek egy megépített és jól működő (olcsó) szálfűtés szabályozója (a dupla potis) ? A mechanikám elvileg kész. biggrin

miki-bá Dátum/Date: Kedd, 2016-11-22, 19:40 | Üzenet/Post # 1371
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Atesz, Én azt gondolom ,hogy átnyergelt lézerre.

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Atesz Dátum/Date: Kedd, 2016-11-22, 23:54 | Üzenet/Post # 1372
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 2
Szerinted miért. Ahogy egyre jobban belemászok a témába , egyre inkább elképedve látom , hogy milyen
remek és szép cuccokat csinálnak eme sanyarú sorsú sarokba dobott technikával.
Tényleg csak ámulok - bámulok és mindenkinek gratulálok aki valaha is bármit alkotott ezzel az eljárással.

Hozzáadva (2016-11-22, 23:54)
---------------------------------------------
Nincs valakinek egy megunt A3 munka területű (az sem baj ha nagyobb ) komplett cucca.
Hátha meg tudnánk egyezni.

miki-bá Dátum/Date: Szerda, 2016-11-23, 17:14 | Üzenet/Post # 1373
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Atesz,
Nézd . Azt gondolom ,hogy annak idején amikor még a lézerdiódák és elektronikájuk ritkaság volt,
egy pirográf elektronika készítése elérhetőbb volt. Mihelyt megjelentek a lézerdiódák amiknek egyre nagyobb lett a teljesítménye
és többrétűen lehet használni azóta háttérbe szorult a pirográf. Amint e topikban fentebb is ovashatod vehető kis mechanika
programmal együtt is.
Itt nálunk Zolibá nagyon profi ezekben a dolgokban és Cseve érdeme a piróhoz készített program.
El kell mondanom ,hogy a pirónál és a lézernél is fontos és esetleg időigényes a képek előkészítése.
És még egy fontos dolog ,hogy nem mindegy milyen anyagra készítesz képet.
Ezen az oldalon sok okos tanácsot találsz ,de ez csak részben helyettesíti  azt az időt amit a beállításokhoz
és a részletek kimunkálásához el kell tölteni.
Amennyiben nekilátsz akkor sok sikert és kitartást kívánok és az eredményt mutasd meg nekünk is.

Üdv

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

kabaca Dátum/Date: Csütörtök, 2016-11-24, 19:44 | Üzenet/Post # 1374
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 13
Atesz, amennyiben érdekel egy szinte új (februári) ukrán cnc pirográf, jelentkezz a kabac.a@stcable.net címre.

Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC megmunkálás, technológiák » CNC Pirográfia (CNC Pirográfia)
Oldal 69 / 69«12676869
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016