Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 10 / 69«12891011126869»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC megmunkálás, technológiák » CNC Pirográfia (CNC Pirográfia)
CNC Pirográfia
KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2013-06-02, 11:19 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
CNC pirográfia  (pyrography)

A G-ray legutolsó verzióának letőltő linkjei.

http://data.hu/get/7287978/G-ray-4.1-eng.rar
http://data.hu/get/7287979/G-ray-4.1-HU.rar

Béni Dátum/Date: Szombat, 2013-07-27, 10:28 | Üzenet/Post # 181
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
csewe, én abban biztos voltam és vagyok, hogy a te munkád az valóban a tied.

Pl. velem is kibabrált egy Hoffmann nevű ürge. Még alig jártam iskolába, amikor már egy laposelemmel vízbontást csináltam. Később kiderült, hogy már előttem más is megtette ... biggrin

http://dotg.weebly.com/
http://benishare.weebly.com/

csewe Dátum/Date: Szombat, 2013-07-27, 11:12 | Üzenet/Post # 182
Fontos tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 596
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 1
Mivel elért hozzám az első hibákkal kapcsolatos visszajelzés,ezért javítottam a hibákat,már amelyikről én is úgy gondoltam.
Csak a külsejükben változtak a programok.
Az angolban kicseréltem a bennefelejtett magyar feliratokat,a magyarban,pedig az angol feliratokat igazítottam át.

http://data.hu/get/6778380/G-ray-3.21-eng.rar
http://data.hu/get/6778383/G-ray-3.21-HU.rar

csewe Dátum/Date: Szombat, 2013-07-27, 19:03 | Üzenet/Post # 183
Fontos tag
Megirigyeltem Tesztelek képeit,és ezt alkottam.

Ezek a számítógépes grafikák kiváló alapanyagok.
Viszont amióta igazítottam az izzószálon,nem éget olyan sötétet azonos teljesítmény mellett.
Már lejebb vettem a sebességeket,és feljebb a teljesítményét,de még mindíg világos.
Paraméterek:
fekete: 600 fehér: 3500 fehér+: 1000 mm/min
felbontás: x y 0.125
méret : 270*168.75 mm
BMP mérete: 2160*1350 pixel
Munkaidő: 3 óra 45 perc

aluxelektro Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 08:15 | Üzenet/Post # 184
ismerkedő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 50
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Tisztelt Fórumtagok.
Igen, sértve érzem magam, mert betámadtak, és még mindig támadnak - tisztelet a kivételnek aki nem.
Meghrdettem a Vaterán a SAJÁT fejlesztésű programomat, amit egy konkrét megrendelésre közel 3 éve kezdtem csinálni. A megrendelő megvette tőlem a gépet, vezérlőt, programot, finanszírozta a fejlesztést, fizetett érte. Beleegyezett a fejlesztési fázisban, hogy programindítási korlátozással -100 indítás után a program nem generál gkódot - tegyem elérhetővé több szem többet lát alapon. Itt még mindig arról beszélünk a vevő a király, vagy valaki Önök közül a következő CNC munkám alkatrészeit megfinanszírozza? Utánna, amikor kész, ingyen közkinccsé tesszük. Amikor meghirdettem, egy szerintem nevetséges 2500 forintos áron, ebből az orosz vevő is részesült volna, hiszen az övé  a program! Az árat a betámadás után emeltem fel, hogy ne rendeljenek, és többet nem is árulom. Komplett géphez adom csak.
Igen, megkerestem azt a programot, ami alapján betámadtak, és meglepődve láttam, hogy használják és reklámozzák a fémvonalzós kifutós technikát. No de egye fene, hogy ezt minek nevezzük. Béni, Sanyike fórumtársuknak leírtam mi ennek a lényege, és nem csak az, amit a videón látnak, Csináltam a weboldalamon - aluxelektro.atw.hu - egy összecsapott webrészt, bárki megnézheti, és ott fent van a programom, a vezérlőm, a gépem, ami egy kombi gép, mert mást is tud. Érdemes megnézni. hogy micsoda "őskövület" laptopon fut!
Visszatérve az Önök programjára, igen megnéztem, észrevételeztem a hibákat. Még mindig nem tudom, angolból lett magyarra vagy magyarról angolra fordítva. De az hogy ez először lézer géphez készült, akkor dúsgazdag embernek kell lennie annak aki ezt használja. A fenti képet - a harcos, karddal - teljes égető lézerárammal elkészíteni, mert az idő 3 óra 45 perc, öngyilkosság! A lézernél nem a sebességet, hanem a lézeráramot szabályozzák, van egy égetőáram - munka üzem - és egy előfeszítő áram - nem munka üzem.
Az meg, hogy sorlépéskor ki-be kapcsoljuk a lézert, ráadásul munkaárammal, az balgaság. Ez a lézerrel foglalkozó témájukban szépen kitárgyalták, fejlesztettek lézer vezérlőt, most nehogy visszatérjenek a rossz, lézergyilkos módhoz.
Befejezve, azt hiszem tisztességes voltam a vevőmmel, és Önökkel szemben is, egy fillér hasznom nem keletkezett, a programomról többet nem vagyok hajlandó beszélni, de tapasztalatokat, ötletevet ezután is szívesen fogadok, és ha tudok, adok.
Weboldalam még egyszer: aluxelektro.atw.hu

csewe Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 10:22 | Üzenet/Post # 185
Fontos tag
aluxelektro,
Üdvözlünk a fórumon.
Sajnálom,hogy ilyen durván letámadtak a fórumtársak.

Idézet (aluxelektro)
meglepődve láttam, hogy használják és reklámozzák a fémvonalzós kifutós technikát.

Valóban van aki kipróbálta,én magam azonban még nem használtam, semmit sem a kép két szélén,mert nem láttam szükségét.
Elegendő a hőfok kismértékű csökkentése,vagy a sebesség emelése,és nem kormol.

Idézet (aluxelektro)
De az hogy ez először lézer géphez készült, akkor dúsgazdag embernek kell lennie annak aki ezt használja. A fenti képet - a harcos, karddal - teljes égető lézerárammal elkészíteni, mert az idő 3 óra 45 perc, öngyilkosság!

Valóban lézerhez készítettem először,de csak kis teljesítményűhöz.
1-5W-os lézerdiódához.
Én magam is lézerrel kezdtem,először 1W-tal,majd 3W-tal.
A diode lasers topikban ott vannak a képek,amiket készítettem .
A kalózos kanthal huzallal lett égetve,és a kép nagy mérete,és a kis raszter miatt vett igénybe ilyen sok időt.

Idézet (aluxelektro)
Az meg, hogy sorlépéskor ki-be kapcsoljuk a lézert, ráadásul munkaárammal, az balgaság. Ez a lézerrel foglalkozó témájukban szépen kitárgyalták, fejlesztettek lézer vezérlőt, most nehogy visszatérjenek a rossz, lézergyilkos módhoz.

A soronkénti lézer ki/be kapcsolás a relatív lassú mechanika miatt került bele,hogy ne húzzon fekete csíkot a kép két szélén.
A lézeráram csupán a pihentetőáramig van csükkentve.
A lézerdióda,csak a nagyobb, néhányszáz,vagy ezer Hz-es frekvenciát tűri rosszul.
Az én diódám is egy bizonytalan logikai szint miatt keletkezett önrezgés miatt ment tönkre.

A programomban valóban volt egy kis keveredés a feliratokban.
Már kijavítottam némelyiket.
Sajnos én nem tudok angolul,ezért a Google fordító segített ki.

Viszont az érdekelne,hogy sikerüt az időzítéseket megoldani a cnc vezérlő programban,mert én is próbálkoztam,de nem találtam a win32 API-k között érdemben használhatót.

Üdv csewe

aluxelektro Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 10:56 | Üzenet/Post # 186
ismerkedő tag
Tiszteletem
A programban abból indultam ki, hogy alap win xp-re alakítsam a keretet. Nem akartam a felhasználótól elvárni, hogy x.dll, y.sys, z.akárni filéket másolgasson a win könyvtárba, utánna meg reklamál, hogy nem meg valamelyik háttér periféria - pl. extrém esetben a nyomtató is LPT portos. Mivel a vezérlő is saját, 16F628A PIC, abban lehet a számlálást, időzítést programozni, ott szórakoztam vele.
Amit még tapasztaltunk, az égetőszál befogatása: utolsó sikeres mód: préselhető szemes érhüvely, ilyen van a tápkábelen is, egy textilbakelit lapra 1-1 csavarral felfogatva, Az egyik csavar alá szintén rögzítve a weblapomon látható pwm szabályzó hőfokfüggő ellenállása. Ez nem valós értéket mér, csak hőkülönbséget, de kompenzál. A sorkapcsos megoldás az izzószál rögzítésre nem elég stabil, ez csak az én véleményem, mert az izzó fém a hőtágulás miatt "mocorog" illetve revésedik. Ezt váltja ki és olcsó is a kábel érhüvely, persze megfelelően rápréselve.

csewe Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 13:11 | Üzenet/Post # 187
Fontos tag
Idézet (aluxelektro)
16F628A PIC, abban lehet a számlálást, időzítést programozni, ott szórakoztam vele.

Ez jó ötlet,és néhány éve ,még eléggé
újdonságnak számított.
Én tisztán szoftveresen szerettem volna elérni a pontos időzítést,de aztán lemondtam a dologról.

Idézet (aluxelektro)
az égetőszál befogatása: utolsó sikeres mód: préselhető szemes érhüvely

Erről láttam a youtube-n egy videót,,ahogy összeszerelik.
Ezt is jó ötletnek találom,de én a kerámia sorkapocs mellett tettem le a voksomat.
Persze ez még változhat,de eddig bevált.

Idézet (aluxelektro)
Az egyik csavar alá szintén rögzítve a weblapomon látható pwm szabályzó hőfokfüggő ellenállása.

Ehhez az ötlethez,meg külön gratulálok.
Már a hőfok mérést itt is említette valaki,de én nem találtam szükségesnek.
Viszont ez a szabályozás jól jöhet.

sanyi84 Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 14:16 | Üzenet/Post # 188
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
aluxelektro, Én voltam az a galád aki megtalálta a hirdetésed, betámadott, bár csak kértem a programról képet. Bocsánat csak csewét akartam védeni a csalódástól. Kicsit én visszatámadásnak éltem meg az írásod. Elkerülhető lett volna a félreértés.  És persze azért "titkolóztam" mert nem akartam ott fenn a másik programot hirdetni érthető okokból.

aluxelektro Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 17:00 | Üzenet/Post # 189
ismerkedő tag
Csewe, sanyi84, és akit érdekel.
Először a win xp-ről: egy talán szándékos okból, hogy ne legyen visszamenőleg kompatibilis, egy új, áldosra, amit DOS 7 fantázianévre kereszteltek épül az XP. Ez a DOS birizgálja, és néha kinéz a portokra, és lekérdezi, amit avval magyaráznak, hogy új hardvert keres. Szerencsétlenségünkre az LPT portot sem kíméli. Példa erre a MasterGy féle program, ami ha elindul, mert rá lehet venni a futásra, furcsa dolgokat művel, viszont xp alatt futtatott DOSBOX alól, amibe a szükséges filék be vannak építve, ragyogóan működik. Legalábbis a demo program így működik, a regisztrált is ilyen azt nem tudom, de gondolom, az sem fut XP alatt.
A másik: a hőfok mérés, ami tulajdonképpen nem hőfokot mér, csak kompenzál. Amiért alkalmaztuk, pont a kontaktushibák miatt. Ha a kábel, izzószál össz. ellenállása 1 ohm, és stabil 12 voltról járatjuk, akkor, ha véletlenül csak 0.1 ohm kontakthiba keletkezik, mivel a hőfokfüggő ellenállás nélküli pwm szabályzót, és a tápfeszültséget ez a kontakthiba "nem érdekli" ugyanazt a feszültséget adja a táp, ugyanazt az impulzust a pwm, le kell hűlnie a cekasznak. A hőfokfüggő ellenállás emel az impulzus frekvencián és visszaáll az eredetihez közeli hőfok.
Amit viszont ajánlok, mert elektronikus vezérlésnél, egy védődióda, ami fűtőszállal párhuzamosan van kötve, katódjával a pozitív táp felé. A weblapomon be van kötve a dióda a pwm szabályzóba.
A weblapomon feltettem egy rajzot a komplett égető szerszámról, a rajz szintén hevenyészett, de fényképem nincs róla. - aluxelektro.atw.hu

sanyi84 Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 17:22 | Üzenet/Post # 190
aktív tag
aluxelektro, Értem, tehát hőfokot is kompenzál. Néztem a lapon a kapcsolást, ötletes. Esetleg ha a B hez teszed be akkor kompenzálhat? Gondolkodtam azon hogy lehetne akár indukciósan is izzítani a szerszámot. Ám lehet teljesítmény igénybe nem érné meg. Viszont kontakthiba elvileg megoldva.

csewe Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 17:29 | Üzenet/Post # 191
Fontos tag
aluxelektro

Nekem sikerült már DOS-ra írt programmal LPT-t elérni XP alatt.
Csak el kell indítani egy kis programot,ami mindössze annyit tartalmaz,hogy eléri az LPT-t XP alatt,és ezek után már a DOS-os program is látja az LPT.
Viszont ez már nem ebbe a topikba tartozik,bár engemet érdekel téma.

Hát a diódát mi elhagytuk,mivel véleményem szeritn arra induktív terhelésnél van igazán szükség,hogy az önindukció miatt keletkező fordított feszültséglökéseket csillapítsa.

TesztElek Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 17:31 | Üzenet/Post # 192
aktív tag
Üzenetek/Posts: 186
csewe@

Jól sikerült  up

sanyi84 Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 17:32 | Üzenet/Post # 193
aktív tag
aluxelektro, Esetlegesen dosemu , xdosemu létezik linux alá is. Anno míg nem tudtam bekonfigurálni rádióamatőr koromban a linuxos pakett programot dosemu alól nyomtam a baycom ot, ment rendesen. Az is eléggé időhöz kötött dolog.

aluxelektro Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 17:56 | Üzenet/Post # 194
ismerkedő tag
Az indukciós hevítés nagyon jó, de az egyszerűnél beteszed a tekercsbe a fémet, felizzik, kiveszed. Ha tovább bent hagyod, tovább izzik, és olvad. Ezen a vonalon ami jó ötletnek tűnhet, a Weller cégnek volt, és talán van is egy olyan forrasztópákája amit "kattogós pákának" hívtunk. A lényege, a hegy egy mágnest tartalmazott, ami megadott hőfokon elvesztette a mágnesességét. Amíg mágnes volt, addig meghúzott egy reed relé féle kapcsolót, ez kapcsolta rá a fűtőbetétre a tápfeszt. A hőfokstabilitása kb. 10 - 20 fok volt, ami a mi esetünkben jónak mondható. A pákahegyek kaphatóak voltak különböző alakban, és más-más hőfok értékkel. Bár most is van kb. 5000 forintért hőfokszabályzós forrasztóállomás, talán megérne egy próbát.
http://www.arwill.hu/portal....38.html
Nem ez a legolcsóbb, de így néz ki.

Hozzáadva (2013-07-28, 17:52)
---------------------------------------------
Cseve,
a dióda nélkül halt meg mosfet a pwm szabályozóban, amióta be lett építve, megszűnt. Lehet, hogy a hirtelen terhelés változás ölte meg, de azóta nincs ilyen probléma. Most már szinte minden mosfetbe beépítik a D-S közé a diódát, én akkor is teszek egyet a terhelésre, 5 forint egy dióda, nem összeg.

Hozzáadva (2013-07-28, 17:56)
---------------------------------------------
sanyi84,
Hogy hová kell az ellenállás, lepróbálom áramkör tesztelő - Tina - programmal

sanyi84 Dátum/Date: Vasárnap, 2013-07-28, 18:35 | Üzenet/Post # 195
aktív tag
aluxelektro, Szerintem a csúszkához tedd az ellenállást B pont.  Az indukciós hevítés a jbc pákánál is jelen van, ott méri valami a hőfokot. Legalábbis cérna vezetéken nagyobb frekvenciát lehet átvinni. Elvileg ha nem mágnesezhető már az anyag nem hevül tovább, nem szabadna elcseppennie, az ötlet főleg a hegy stabil lefogathatósága miatt vetült fel. Esetleg egy mezei solomon páka is elég ehhez, de eléggé mozog annak is a hegye, lényegében 5000 forint körül minden kijön hozzá. De még mindig legolcsóbb az izzószál.

Ez az állomás egyszerű "fázishasításos" elven működik. Mintha egy 230 as pákára akasztanál egy fényerőszabályzót. solomon páka pedig olyan ami méri a hőfokot is, de az sem a fejben hanem a fűtőszálnál.  Az én jbc-m nek sem közvetlen a fejbe van a szenzora, bár minden pákához képest közelebb. Ehhez a solomonhoz van még kapcsolás is, akár pic es vagy avr es, de egyszerűbb is persze.

Az üzenetet módosította/Modified by sanyi84 - Vasárnap, 2013-07-28, 18:42

aluxelektro Dátum/Date: Hétfő, 2013-07-29, 10:00 | Üzenet/Post # 196
ismerkedő tag
csewe: az LPT port, vin xp kapcsolatra: azt kellene megnézni, hogy az xp hogy, birizgálja a portlábakat. Mekkora frekvenciával, és impulzus szélességgel, mert szerintem + 5 volt szintet ad. A PIC vezérlőm is erre épült, csak bizonyos szélesség feletti impulzust vett vezérlő jelnek. ezért volt jó a PIC, mert ezt és a léptetőmotor vezérlési idejét is szépen be lehetett állítani a PICben, és ez független volt a port jelétől.
Sajnos semmi nincs meg ebből a projektből - balga módon nem tartottam meg, wincsi vásárlás után, új wincsi lett a rendszer, a régi amin voltak ezek a tervek, format D: - most már van vagy 5 pendrive erre a célra!
sanyi84: láttam valahol egy más megközelítést, acéltűre kerámiacső, amire cekasz tekerve, PWM vezérléssel, és "kopogtatós" módszerrel égetett. A felfogatás hasonlított a wemlapomon rajzolthoz, és egy behúzó tekercs rángatta le-fel. Vagy a behúzó tekercs helyett lehetne sebességgel is variálni.

csewe Dátum/Date: Hétfő, 2013-07-29, 11:17 | Üzenet/Post # 197
Fontos tag
Idézet (aluxelektro)
láttam valahol egy más megközelítést, acéltűre kerámiacső, amire cekasz tekerve, PWM vezérléssel, és "kopogtatós" módszerrel égetett.

Nálam itt hever egy ilyen kopogtató kompletre készítve,csak nem hevítem a hegyet,de még nem próbáltam ki,pedig már a posztprocit is megírtam a Dot-G progihoz.
Vékony fémlemezre kopogtattam volna vele képeket,de még nem jutottam el odáig.
Talán egy topikot az is megérne.
Ha hevítve lenne a hegye,akkor akár tükörgravírozáshoz is lehetne használni.

Béni Dátum/Date: Hétfő, 2013-07-29, 17:26 | Üzenet/Post # 198
Fontos tag
Idézet (aluxelektro)
hogy az xp hogy, birizgálja a portlábakat
Talán ezzel némi birizgálást el lehet kerülni:

"The following registry entry will stop Windows XP checking for new printer connections: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Parport\Parameters] "DisableWarmPoll"=dword:00000001"

http://www.edaboard.com/thread51758.html

aluxelektro Dátum/Date: Hétfő, 2013-07-29, 20:58 | Üzenet/Post # 199
ismerkedő tag
Béni: DeviceIoControl párhuzamos port Köszönöm mindenkinek a javaslatokat, de én nem szeretnék a programot használni, hanem néhány rendszerleíró adatbázis változásait és a javított dll stb Mirvidon, talán próbálja meg a megoldás, de kell egy ártalmatlan műveletet a nyomtató is csatlakozik ugyanarra a párhuzamos port .

Amit már leírtam, kiragadtam a megadott weboldalról egy leírást. Mi, magunknak csinálunk egy programot, amihez átírunk, kicserélünk rendszerfiléket, belenyúlunk a rendszervezérlőbe, de ez a program nem "piacképes", sőt ezzel az LPT port csak CNC vezérlő meghajtására lesz alkalmas. Bár nem tudom, érdemes e ezzel behatóbban foglalkozni, mert az alaplap gyártók meg "elspórolják" tőlünk a portot. Nem kellene valahogy egy programot összehozni LAN kártya, Rj45 port, bluetooth.  Szép egy feladat lenne.

Béni Dátum/Date: Kedd, 2013-07-30, 09:08 | Üzenet/Post # 200
Fontos tag
Idézet (aluxelektro)
Bár nem tudom, érdemes e ezzel behatóbban foglalkozni
Szerintem nem.
Ha én vezérlő program írására adnám a fejem, akkor csakis külső interpolátorral tenném. Már gondolkodtam rajta, de nem éri meg az időt tölteni vele, főleg, hogy megbízható, nagyon olcsó megoldások vannak. (LinuxCNC pl.)

Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC megmunkálás, technológiák » CNC Pirográfia (CNC Pirográfia)
Oldal 10 / 69«12891011126869»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016