Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 11
A fórum moderátora: KisKZ, csiki, Tomi 
Fórum » megmunkálási módok, technológiák » Műhelytitkok » Műanyagok (élpolírozás házilag)
Műanyagok
BigG Dátum/Date: Szombat, 2011-01-29, 22:44 | Üzenet/Post # 1
barátkozó tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 96
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 1
Helyzet/Status: Offline
Az egész 8éve kezdődött mikor levélnehezéket kellet gyártanom az egyik mobilszolgáltató feltöltőkártyáinak reklámozására.
2db 100x80x20 mm plexi lap közé illesztettem és gondos élzárásokkal a rövid oldalról PLEXI RAGASZTÓT folyattam mindaddig míg kitöltötte a hézagot.
A kezdetleges technológia miatt ekkor kezdődött a neheze, gyönyörű átlátszó tömb de a szélek...huh
Eredendően is tárcsafűrésszel volt darabolva most megint érintőt vettem körben, sajnos a tárcsafűrész nem hagy tökéletes felületet de eltüntetett mindent ( egyenetlenséget, kifolyt ragasztót, ráragadt applikálót )

A következő feladat a matt élek előkészítése és polírozása:
1.
vékony acéllappal az élsíkok sorjázása mindaddig míg szemmel láthatóan egységesen sima lesz, /ehhez a snitzer hátsó lapja tökéletesen megfelel a műveletnél magunk felé húzva és az élre kb 60 fokos szögben tartva harap legjobban a citlingelő/
2.
finom csiszoló és vagy polírozó szivaccsal rendezetlen pályán nem rányomva dolgozzunk a felületen mindaddig míg úgy érezzük ennél jobb nem lehet smile (1perc intenzív csiszolás)
3./a
GÁZFORRASZTÓVAL kelő gyakorlás után tökéletesen víztiszta felületet érhetünk el. Az anyag reakciója a nyílt lángra rendkívül gyors ezért határozott mozdulattal magunk felé haladva meg kell olvasztani a felületet, gyakorlatban lesz egy pont egy pillanat mikor beüvegesedik-megindul a plexi ezt megvárva azonos sebességgel kell végighaladni a felületen, lesz, hogy buborékosodik az anyag ekkor sokáig voltál egy helyen ami nem baj ha újrakezded az első ponttól smile
Javaslom az élek megtartása érdekében ha szükség van rá, hogy az olvasztandó felületet a hőelvezetés miatt alumínium lappal vagy zártszelvénnyel fogjuk közre, figyelve az élsíkra amivel egybevágjon a a hőelvezető de vályút ne alkossanak mert akkor az élek közelében opálos marad az anyag. Ezzel a nyílt lángos módszerrel élvilágítós munkáinkon- relief-n is végezhetünk felületjavításokat-átalakításokat.
3./b
alacsony fordulaton polírozó rongykoronggal és pasztával is víztiszta felületet érhetünk el az elv ugyanaz csak a hőt dörzsöléssel kapjuk és valamivel kezelhetőbb a folyamat.
3./c
és amiért az írásom is készült a sufniban is lehet polírozni egy viharöngyújtóval nem kell félni tőle csak arra vigyázz, hogy ne melegedjen túl az öngyújtó!!!

és az eredmény

KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2011-02-01, 10:36 | Üzenet/Post # 2
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
BigG,

Ez nagyon tetszik!

hands

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Péntek, 2011-02-04, 14:41 | Üzenet/Post # 3
aktív tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 155
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 3
Hmm, én meg végigmentem az éleken a reszelőtől kezdve a 2000-es vizes csiszolópapírig. <_<

Tomi Dátum/Date: Péntek, 2011-02-04, 18:11 | Üzenet/Post # 4
komoly tag
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 309
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 1
Régebben nagyon sok írásban (Ezermester, Rádiotechnika) utaltak rá, hogy plexi polírozásához kitűnő segédanyag a fogkrém, filccel polírozva.
Nálam is bevált egyszer-egyszer, de vajmi ritkán munkálok meg plexit.

Fórum » megmunkálási módok, technológiák » Műhelytitkok » Műanyagok (élpolírozás házilag)
Oldal 1 / 11
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016