Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 11
A fórum moderátora: KisKZ, csiki, Amatőr 
Fórum » Általános kötetlen csevegő » Általános segítségkérés. Please Help me!!! » Fórumtéma kérések, javaslatok (Fórumtéma kérések, javaslatok)
Fórumtéma kérések, javaslatok
KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2010-12-23, 17:08 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline

Itt javasolhattok, kérhettek topicot a téma alá.

richy92 Dátum/Date: Péntek, 2011-06-10, 20:50 | Üzenet/Post # 2
barátkozó tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 91
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Sziasztok!
Kaptam egy olyan feladatot,hogy egy billogot kellene majd készítenem,ha készen lesz a következő cnc gépem és ehhez kérném a segítségeteket.Mellékletként csatolok egy képet,hogy miről is lenne szó,a karimára egy szöveget kellene ráírni és a vektorokat lezárni,hogy meg tudjam mutatni a modellt a megrendelőjének.És arra nem jövök rá,hogy hogyan lehetne lezárni a vektorokat,hogy egymáshoz kapcsolódjanak.
Segítségeteket előre is megköszönném.
Csatolások/Attachments: 0144421.gif(72Kb)

Viktor Dátum/Date: Szombat, 2011-06-11, 06:36 | Üzenet/Post # 3
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 3
richy92, Szia Richy.Ahogy nézem ezen csak az a T alakú "kar" nem zárt vektor. Azt kéne átrajzolni. De azt még megpróbálhatod hogy kijelölőd a a belső grafikát és e group parancsot adsz neki,lehet jó lesz bár kizártnak tartom.Gondolom a szöveg felhelyezést tudod hogyan kell? Azt a kart csináld meg dupla vonalasra. UI:. Kérnék egy modit ,hogy helyezze a megfelelő topikba.

Az üzenetet módosította/Modified by Viktor - Szombat, 2011-06-11, 08:55

Martin Dátum/Date: Vasárnap, 2012-11-18, 20:38 | Üzenet/Post # 4
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 1
Sziasztok!
Olyan feladatot kaptam, hogy 1 adott gömbbe gravírozzak bele 1 logót, hogyan tudom beállítani úgy a gépet, hogy csak a logót vágja ki, a gömböt ne?
Mihamarabbi válaszotokat előre is köszönöm.

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2012-11-18, 21:25 | Üzenet/Post # 5
alapkő
Quote (Martin)
Olyan feladatot kaptam, hogy 1 adott gömbbe gravírozzak bele 1 logót, hogyan tudom beállítani úgy a gépet, hogy csak a logót vágja ki, a gömböt ne?
Mihamarabbi válaszotokat előre is köszönöm.

Szia!

Üdv nálunk!

Rich ügyesen ide véste a hasonló de nem ide való kérdését és Te követted. Megértelek! smile
De ezt inkább hmmmm.... MIylen szoftvert használnál? AC?

Akkor itt lenne a kérdés helye:
ArtCAM kérdések, problémák

Ha más szoftvert akkor is találunk neki valami helyet, mert itt nem fogják megtalálni a többiek a kérdésedet.

A chat-en kérdezz ha kell segítség!

Zola Dátum/Date: Péntek, 2012-12-07, 17:15 | Üzenet/Post # 6
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 3
Üdv.

Nem igazán találtam helyet ahol feltehetném első kérdéseimet.

Egy E400 gép karbantartásáról, illetve az első beinditás előtti egy-két javitásról lenne szó. Mint pl: olajcsere.

kobee Dátum/Date: Csütörtök, 2013-01-03, 11:33 | Üzenet/Post # 7
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 54
Helló és BÚÉK mindenkinek!
Ti mit javasolnátok 2D képből/fényképből való 2,5D (relief) készítéshez, melyik progi használhatóbb erre a célra? Az ArtCam nekem szimpatikus lenne, de nem áll módomban kiadni érte fél millió Ft-ot.(maga a gép sem került annyiba) Van még a PhotoVcarve, ami inkább vékony maráshoz, a nevéből adódóan fotomaráshoz való. De az nem igazi relief ami abból lesz, inkább csak 2D-ben használható. Van még pár progi ahogy néztem, de melyik lenne még használható erre szerintetek?
Üdv.

ronihun0385 Dátum/Date: Csütörtök, 2013-01-03, 12:41 | Üzenet/Post # 8
aktív tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 207
Kitüntetések/Medals: 2
szia! kobee,
vannak trial verziok is pl aspire

esetleg más free cad¨\cam szoftok, amik jok.nézz szét a topicokban biztos találsz rá megoldást.

üdv.:Roni

Hozzáadva (2013-01-03, 12:41)
---------------------------------------------
megvan végre eszembe jutott. én ezzel kezdtem

www.cncfafaragas.hu

Az üzenetet módosította/Modified by ronihun0385 - Csütörtök, 2013-01-03, 12:00

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2013-01-04, 09:07 | Üzenet/Post # 9
alapkő
(kobee)
Ti mit javasolnátok 2D képből/fényképből való 2,5D (relief) készítéshez, melyik progi használhatóbb erre a célra?

Szia!

Igazán jó, sokat segítő megoldás nem létezik. Sajnos mindegyiknél komoly munkára van szükség ahhoz, hogy egy fotóból 3D relef készüljön.
Léteznek részmegoldások, pl az ArtCAM Face wizzard, de ez ugye csak egy arcról segít 3D reliefet készíteni.

Valamelyest automatizált 3D (szintén) arc készítő, bár nem igazán finom dolog a Pantomat Faceshop .

Ami érdekes, hogy Anatolii Suprun a basrelief plugin és a BasrelSurf készítőjének ígérete szerint a következőkben ezzel a résszel akar foglalkozni, vagyis relief készítéssel fényképekből. Hogy ez szoftveresen avagy csak tutorialok által lesz megoldva, arról sajnos még nincs hír.

Sajnos nem nagyon lehet megoldani a fényképek referenciaként háttérbe helyezését, de nagyon jó scuplting szoftver a Sculptris. Ezt használtam már többször is, de sajnos csak referencia fénykép nélkül tudtam, szobrászkodni vele. Ez a szoftver teljesen ingyenes.

Én most venném majd elő (ha lesz időm) az Autodesk Mudbox-ot. (Ha találok próba verziót).
Itt elvileg lehetséges a képek háttérbe helyezése és az ezek mentén való szobrászkodás.

Nagyon jónak tartják a Pixologic ZBrush-át. Nekem kicsit idegen a kezelő felülete.

De ezernyi lehetőséget lehet még találni.

kobee Dátum/Date: Péntek, 2013-01-04, 12:14 | Üzenet/Post # 10
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 54
Köszi fiúk az 5leteket, tényleg van még pár lehetőség!
Az Aspire-t most fogom kipróbálni, az is elég ígéretesnek tűnt.
Én is valahogy úgy gondoltam, mint Te, KisKZ, hogy minden programmal sokat kell trükközni mire használható reliefet ad. Még amibe kicsit jobban belemegyek majd, 3dsmax-al is tuti lehet ilyet csinálni, csak 1x kell rájönni hogy.(azzal mindent meg lehet csinálni..)
Szóval az hogy van egy sk marógépem, még nem jelenti azt hogy rögtön mindenfélét tudok vele csinálni, erre menet közben jöttem rá:) De azért lassan de biztosan én is fejlődök..
1x felrakom már a gépemet is, illetve pár képet róla, csak érdekességként.
Hát akkor még1x köszi!
Üdv.

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2013-03-04, 00:17 | Üzenet/Post # 11
alapkő
Dagadt,

Szia!

Áttettem a kérdésedet ide:

Hogyan működik?

zasti Dátum/Date: Vasárnap, 2013-03-10, 10:34 | Üzenet/Post # 12
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 671
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 5
Sziasztok

KisKZ

Áruld el nekem légyszíves , miért van az ha válaszolok, valakinek, csatolok egy anyagot, mindig a végére teszi a csatolmányt????
Ha egy válaszról van szó, ez nem gond, de az EMC2 topikban, a csatolmány Pisti73 nak menne a válasszal, viszont ha senki nem ír közben, és más személynek is válaszolok, (mint most), akkor berakja a legvégére, és nem új postként menti.
Vagyis egy nagy káosz!
Már régen sem értettem ez a megoldás miért van, és miért nem új hozzászólásként jelenik meg, de bosszantó, hogy kinézetre a postolás után az utolsó embernek küldött válasz legvégén van olyan csatolmány, amit mondjuk az elsőnek címeztem.
Lehet ezzel kezdeni valamit?
Ha szerkeszteni akar valaki, arra ott van az EDIT, ha új hozzászólást akar valaki akkor legyen új hozzászólás.

Üdv zasti

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

Werfec Dátum/Date: Szerda, 2013-05-29, 15:25 | Üzenet/Post # 13
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 2
Sziasztok erre a képre vagy ehez hasonló galamb reliefre lenne szükségem. Megvásárolnám!!!
Csatolások/Attachments: 5054579.jpg(20Kb)

birisanyi Dátum/Date: Péntek, 2016-07-08, 09:54 | Üzenet/Post # 14
nézelődő tag
Sziasztok

Vettem egy mini 3040T cnc gépet kaptam hozzá egy mach3 programot ezt feltelepitetem és az instrukciók alapján és a meg adott értékek szerint beállítottam a gépet Abban szeretnék segítséget kérni mivel még nagyon kezdő vagyok hogy ezen felül milyen elérhető ingyenes programok illetve milyen lépés folyamatok vannak ami alapján eljuthatok a megtervezéstől a kivitelezésig  
A válaszokat előre is köszönöm és további szép napott 

Zolibá Dátum/Date: Péntek, 2016-07-08, 12:12 | Üzenet/Post # 15
alapkő
Üzenetek/Posts: 1267
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Szia.
Ehhez tudni kéne hogy mire akarod használni. (relief, marás, gravírozás,nyákmarás, illetve lézerhez)
Mennyire vagy tisztában az ISO G kódokkal? Mert a gép e program nyelv alapján dolgozik.(G1, G0,G49, G2, G3 stb)

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Péntek, 2016-07-08, 12:30

istvanszakacs66 Dátum/Date: Péntek, 2016-10-28, 15:17 | Üzenet/Post # 16
nézelődő tag
SZIASZTOK,ki tudna segiteni nekem egy fürészáru száritókamra vezérlésével kapcsolatban.A neve HOLZMEISTER 800 M

Fórum » Általános kötetlen csevegő » Általános segítségkérés. Please Help me!!! » Fórumtéma kérések, javaslatok (Fórumtéma kérések, javaslatok)
Oldal 1 / 11
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016