Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 5 / 6«123456»
A fórum moderátora: KisKZ, Amatőr, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Marómotorok (Marómotorok és megoldásaik.)
Marómotorok
Tomi Dátum/Date: Csütörtök, 2011-04-14, 21:16 | Üzenet/Post # 81
komoly tag
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 310
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 1
Helyzet/Status: Offline
Quote (xplod)
Azt hittem már kész van

Még nincs teljesen kész, de már majdnem elkezdtem. wink
El kel slattyognom anyagért.

csubi Dátum/Date: Hétfő, 2012-03-05, 17:18 | Üzenet/Post # 82
barátkozó tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 85
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Tisztelt fórumtársak!

Elnézést a buta kérdésért, de nincs valakinek véletlenül egy robbantott ábrája egy felső maróról?
(FELSŐMARÓ 1300W )
Szeretném szétszedni, de nem nagyon akarom "szétbarmolni" mert nemrég vettem, és ha itt nem válna be, akkor még másra tudnám használni!
Előre is köszönöm!

Csatolások/Attachments: 9204765.jpg(71Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by csubi - Hétfő, 2012-03-05, 18:21

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2012-03-05, 20:13 | Üzenet/Post # 83
alapkő
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Quote (csubi)
de nincs valakinek véletlenül egy robbantott ábrája egy felső maróról?

Szia!
Meg tudnád pontosan mondani milyen típus? Mi van ráírva? Én erről a képről nem tudom sajnos leolvasni.
Úgy lehet találunk valamit hozzá.

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-03-05, 21:02 | Üzenet/Post # 84
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
KisKZ, szerintem ez lesz az.
csubi, nem hiszem hogy tönkretennéd a szétszereléssel, csak ne feszegesd. Vedd ki a csavarokat és bontsd szét. Ha valami akad, ne erőltesd, keresd meg mi akadályoz. Ez csak egy motor egy műanyag házban, nem valószínű hogy kifog Rajtad.

H1i.hu

zasti Dátum/Date: Hétfő, 2012-03-05, 22:15 | Üzenet/Post # 85
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 671
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 5
csubi,
Szega , mit szeretnél szétszedni, vagy leszerelni róla.
3 ilyet már bontotta, nem nagy ügy.
Amikor leszeded a kis deklit, és utána alatta a 4 csavart ami foglya össze magát az egész házatt ( a tengely felső csapágyháza maga a műanyag, és a tengely az alsó alu résszel jön ki egybe,)
Vigyázz a szénkefékre,először azokat szedd ki, és utána húzd csak szét, mert keresztbe fordul, és eltörhet, vagy elhajlik a réz tartója.
Egyébként minden leszerelhető róla, nem kell szétbontani, ha csak a felfogatás miatt akarod a sallangokat legyepálni róla.Ha a csúszkát is ki akarod, akkor viszont bontani kell sajna.
Üdv zas

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

csubi Dátum/Date: Kedd, 2012-03-06, 05:59 | Üzenet/Post # 86
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 85
KisKZ, Hazamegyek szépen lefényképezek minden apró információt rajta!

Amatőr, Igen ez az én is erről az oldalról töltöttem le a képen, sőt itt is vásároltam a terméket! smile

zasti, Az igazság az, hogy amikor kicsavarok belőle egy csavart, akkor azt már nem nagyon tudom utána rendesen meghúzni, mert olyan érzés mint ha gyurmából lenne a menet! Ezért nem is nagyon akarom fölöslegesen bolygatni!

zasti Dátum/Date: Kedd, 2012-03-06, 23:10 | Üzenet/Post # 87
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 671
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 5
csubi,
Szia

Quote (csubi)
zasti, Az igazság az, hogy amikor kicsavarok belőle egy csavart, akkor azt már nem nagyon tudom utána rendesen meghúzni, mert olyan érzés mint ha gyurmából lenne a menet! Ezért nem is nagyon akarom fölöslegesen bolygatni!

Ezt nem egészen értem, de nem kell félni tőlle. Már egy párszor szétszedtem az enyémeimet, de mindig vissza tudtam rakni, és meg is lehet tépni, akkor sem lesz semmi baja.
Régebben amikor még nagy divat volt a "telefon-betyárkodás" egy pár csavart én is legyaláztam, különösen az alcatelekben voltak olyan csavarok, ha nem jól kapott vissza, elnyalódott a feje vagy leszakadt. azóta ha műanyagba csavarok csavart vissza, van egy pár dolog amire jó odafigyelni.
Megfelelő csavarhúzóval próbálkozoni (értelem szerűen, PH a PH, torx stb és nem kiskéssel)
Összerakásnál a csavart, nem befelé tekereni, először, hanem enyhe nyomással, kifelé addig amíg nem (hogy mondjam) pattan egyet, (ilyenkor talál egymásra a két menet smile )
Utánna lehet koppig, és észrevétlen marad a beavatkozás nyoma. ( egy pár cuccot már kicseréltem így gariba, de ez maradjon titok smile )

Nálam ez beválik, még nem volt onlyan, hogy nem tudtam volna visszarakni olyat ,amit gyárilag odaraktak. smile
///Na ezt jól leírtam Pff///

Üdv zasti

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2012-07-19, 20:03 | Üzenet/Post # 88
alapkő

Megérkezett King-Kong-ból ez a kicsike.
DC24V, 0.3KW, 12.000RPM,
Rákasztottam a Sir-Nyeteg -től régebben kapott 24V-os kapcsoló üzemú tápot.
A motor tengelye egy ER11-es szárból közvetlen kiképezve. A csomag tartalma volt egy 1/8" os patron is, de ez nem gond, hiszen teljes készletem van. Mellette egy 14/17-es 80as éveket idéző kivitelű villáskulcs, bár kicsit nehéz egyszerre mind a két oldalát használva egyszerre meghúzni a betárazott patront.

A bekapcsolásnál vigyázni kell. Én az elején a motor tengely végére helyezett műanyag ventilátorral majdnem el is nyírtam a motor betáp vezetékét. Ideiglenesen egy darab szigetelőszalag megoldás, hogy nem érhessen a vezeték a ventilátorhoz.

Nyomatékosan indul! A tehetetlenség miatt ha nem fogtam a motort leugrott az asztalról induláskor.

És ez után a csoda:
Nincs hang!!! Komolyan!!! Szinte semmi az a kis hang amelyet a ventilátor lapát kever.
Emellett tényleg meg lehet hallani egy légy döngését, hacsak az nem egy kistestvér muslica.

Második csoda: Nem tudom megfogni a motort hajtás közben! Maximum kicsit lassítom, de megfogni, megállítani képtelenség sima kézzel! A tapasztalatok szerint ilyen fordulatszámmal és nem rohanó előtolási sebességgel a megmunkálási teljesítményszükséglet szinte alig fogja igénybe venni a motort.

Harmadik csoda:
Szabadon futtatva fél órán keresztül a motor melegedése elhanyagolható. 37-38 fok körül ingadozik.
Mivel itthon nem tudom gépre tenni és terhelni így nem tudom ellenőrizni a terhelés alatti motortest melegedést, de az előzőben előrejelzett alacsony teljesítmény igény várhatóan nem fogja felforralni a motort munka közben sem.

Negyedik csoda:
Mérőóra hiányában Nem tudok pontos értéket, de a HobbyCNC-s körölben alkalmazott ujjköröm gyorsteszt alapján az orsó szépen központosan fut. Ennek és a tényleges fordulatszámnak az ellenőrzése a hétvégi garázsolás közben lesz elvégezve.

Az a kérdés, hogy mennyire tartós is ez a megoldás, csupán hosszú tesztüzem után eldönthető.
Mindenesetre sokkal ígéretesebb mint eddig bármi hasonló méretben ilyen költséggel előállított megoldás!
Ideálisnak tűnik kis és középkategóriás HobbyCNC gépek főorsó megoldásának.

kymco1 Dátum/Date: Csütörtök, 2012-07-19, 20:26 | Üzenet/Post # 89
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 857
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 4
KisKZ, ez tényleg egy csoda. jegyezd meg nagyon hogy mennyiért kapható és kitől mert én is vevő leszek egy ilyenre. várom a teszteket.

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2012-07-19, 20:28 | Üzenet/Post # 90
alapkő
Quote (kymco1)
jegyezd meg nagyon hogy mennyiért kapható és kitől mert én is vevő leszek egy ilyenre. várom a teszteket.

OKsa! smile

Jozs Dátum/Date: Csütörtök, 2012-07-19, 22:18 | Üzenet/Post # 91
aktív tag
Üzenetek/Posts: 206
Énis énis !!! biggrin

szmore84 Dátum/Date: Péntek, 2012-07-20, 06:32 | Üzenet/Post # 92
kezdő tag
Üzenetek/Posts: 35
Kitüntetések/Medals: 1
Quote (KisKZ)
Megérkezett King-Kong-ból ez a kicsike.
DC24V, 0.3KW, 12.000RPM,

Tudnál dobni róla egy linket? mert én ezt néztem ki de ehhez még kellene egy 48V-s táp
http://www.ebay.com/itm....80916b9

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2012-12-07, 09:38 | Üzenet/Post # 93
alapkő
Voltak kérdések a kis marómotorral kapcsolatban...
Sajnos nem volt lehetőségem még gépre tenni és tesztelni, de közben gondolkodtam (köszönet az ihletadónak Dezsőnek):

Beteszem ide amit írtam a kérdezőnek:

"...Ami biztos, az az, hogy tényleg nagyon halk a motor.
Én egy picit eltoltam a szabályzó elektronikával, mert ha nagy fordulatszámon indítom az első áramfelvétele felugrik 3A felé és leveri az abban lévő biztosítékot.
Ha veszel, olyat vegyél ami több mint 3A-t tud lökésszerűen elviselni! A kis mérete ellenére elég nyomatékos a motor ezért a lökésszerű áramfelvétel az induláskor.
Vagy... Vagy csinálni kell egy elektronikát a lassú felfutású indításhoz. De kérdés az, hogy ha nagyon megfogod valamivel, mondjuk véletlenül nagyot fogsz az anyagon vagy az anyag olyan, akkor ez a megfogás milyen áramfelvételt produkál.
Ha ilyenkor lecsapja a motort a vezérlés az egyrészt jó, viszont a szerszámod (mivel megáll teljesen) törése tuti lesz.
Hacsak... (azért már gondolkodok közben... smile )
hacsak nem egy olyan elektronikát tesz mellé az ember ami a felfuttatás mellett azt is tudja, hogy amennyiben nem megy áram a motorra egy relén (vagy bármi máson keresztül) de azonnali E-stoppot ad a rendszernek.
Ez lenne a tökéletes megoldás.
Ha sok ilyen motor lenne lehet érdemes lenne ennek az elkészítésével foglalkozni.
Sok törést és biztosítékot lehetne megtakarítani ezzel. ..."

Ha valakinek van ötlete, vagy van elképzelése erről bátran írjon ide!

süllő46 Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-24, 20:56 | Üzenet/Post # 94
komoly tag
Üzenetek/Posts: 470
KisKZ,  Szia!
A marómotor, a "kicsike" árát szabadna tudnom? Ha több jelentkező volna talán lehetne az árból faragni.
Én is vevő lennék 1 db-ra. Ha jólemlékszem a sárgán árulták 21E-ért.

Robi Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-24, 21:22 | Üzenet/Post # 95
aktív tag
Üzenetek/Posts: 222
süllő46, 21-27ezer itthon, ebay-en 12ezerért is látni már és van 150W-os változata is.
Én is egy ilyen 300W-oshoz terveztem a gépet. smile

KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2013-02-26, 14:40 | Üzenet/Post # 96
alapkő
Idézet (süllő46)
Én is vevő lennék 1 db-ra. Ha jólemlékszem a sárgán árulták 21E-ért.
Az a baj, hogy ezt már biztos megfogja a vám, ha több darabot rendel az ember. sad
Még egy darabnál is előjöhet ez a probléma.

Elvileg van olyan aki arra szakosodott, hogy odakintről hoz be dolgokat, de a számlát a cégük angliai részlege állítja ki. Akkor már nem vámköteles ugye a dolog.

Ha több jelentkező lenne, akkor lehet érdemes lenne rákérdezni.

A gond, az, hogy lehet ez a bizonyos általam említett szakosodott cég nem biztos hogy bevonta/vonja vagy be tudja vonni a termékkörébe ezt a motort. sad
De erre tényeg rá kellene kérdezni.

Ha valaki ismeri (szerintem többen) Csopcsaj-t a Vaterán érdemes lenne futni egy kört vele.

süllő46 Dátum/Date: Szerda, 2013-02-27, 11:39 | Üzenet/Post # 97
komoly tag
Robi, Köszönöm, a 300 wattos érdekelne. Erre még nincs vám, jól tudom?

kymco1 Dátum/Date: Szerda, 2013-02-27, 21:36 | Üzenet/Post # 98
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 857
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 4
süllő46, nekem van egy szettem iá: 35ezer+posta
megleled az adok veszekben

süllő46 Dátum/Date: Csütörtök, 2013-02-28, 20:44 | Üzenet/Post # 99
komoly tag
kymco1, Köszönöm, csak a motor kellene

gipszjakab Dátum/Date: Szombat, 2015-05-30, 08:07 | Üzenet/Post # 100
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 4
Sziasztok,

A kress felsőmarómról mindig kilazul a marószár tartócsavarja (nem tudom a pontos megnevezést) 
(Clamping Nut/Collet).
Mitől lehet? Jól rászorítom, de semmit nem ér... sad
Rezonancia? Vagy a menet már nem jó?

üdv
Z.

Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Marómotorok (Marómotorok és megoldásaik.)
Oldal 5 / 6«123456»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016