Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 9 / 9«12789
A fórum moderátora: KisKZ, Amatőr, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Általános mechanikai topic (Általános mechanikai topic)
Általános mechanikai topic
KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2010-12-22, 22:02 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3074
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
.
.
Mechanika témában bármi ami érdekes, ami kérdéses....

afulop Dátum/Date: Szerda, 2018-01-24, 21:08 | Üzenet/Post # 161
nézelődő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 7
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
A mai nap döntöttem a méreteket illetőleg .Rendeltem 2 db 20-as tengejt  1 métereset ,és 2db 16-os tengejt 60 centiset. Meglátjuk mit tudok kihozni ezekből a méretekből. A menetes szárra én is gondoltam ,hogy túl lassú lesz, A kopásuk miatt nem aggódom, mivel könnyen cserélhetőek, De lehet hogy kezdésnek rajzoláshoz mégis csak bordázott szíjat és kerekeket fogok venni az X-Y tengejhez. Az lenne a kérdésem hogy milyen tapasztalatotok van az EBAY-on vásárolt lineáris csapágyak és  golyósorsókkal kapcsolatban ( Kínából)? Mennyire pontosak ill tartósak? A vezérlő amit írtál ( TB6600 )illeszkedik az ardduinó unóhoz is ? Hogy is kell ezeket összekötni három tengejes vezérléshez esetleg lézerhez? Úgy tűnik hogy az arduinót tudom jól kezelni a rajzoláshoz ,de maráshoz szükségem lesz vajon Mac3 ismeretekre is?A GRBL beállításait már elég jól átlátom Szeretnék maradni inkább a soros portot használó elektronikánál. Sajnos én Vas megyében lakom és senki nincs a közelembe aki egy kicsit is érdeklődik ehez a témához. Ha valaki esetleg Vas megyéből van ezen a fórumon szivessen venném ha személyesen is megoszthatnánk a tapasztalatainkat

kaqkk Dátum/Date: Szerda, 2018-01-24, 22:00 | Üzenet/Post # 162
aktív tag
Üzenetek/Posts: 160
afulop, Van jó és rossz hírem , a lintengelyek és golyósorsók hobbi célra tökéletesen használhatók (ez volt a jó) A rossz hír hogy a tb6600 csak mókolással házasítható az arduinóhoz  (az ardu hüvelysorába tüskesort dugsz és arra forrasztasz vezetékeket amiket bekötsz a tb 6600 sorkapcsaiba . Ja ! és teljesen jó (rajzgépnek-lézernek) a bordásszíjjas hajtás

Az üzenetet módosította/Modified by kaqkk - Szerda, 2018-01-24, 22:01

afulop Dátum/Date: Péntek, 2018-01-26, 20:21 | Üzenet/Post # 163
nézelődő tag
Köszönöm a segítséget .Még  a végállás kapcsolók és a stopp gomb működésével kapcsolatban lenne szükségem információra. Mindkettő megállítja a gépet, de a végállás kapcsoló bekötése és működése még nem pontosan értelmezett számomra. Kell-e mindhárom tengely elejére és végére is bekötni vagy a 0 pozició elé nem fontos?
Ha bordásszíj hajtást alkalmaznák ,az Y tengej 1 méter hosszúságában ,nem fog a szíj lazasága ,bemozgása gondot okozni? Ha később a lézert választanám milyen teljesítményüt javasolnátok amive esetleg 0,5 -ös rétegeltlemezt vagy plexit is el lehet vágni?

kaqkk Dátum/Date: Péntek, 2018-01-26, 20:33 | Üzenet/Post # 164
aktív tag
afulop, Lehet hogy a tapasztaltabb kollégák megköveznek ezért de nekem az a véleményem hogy egy lézergépre felesleges a végálláskapcsoló ,a kis motorok nem tudnak kárt tenni a vázban ha felütközik a végén az X -Y tengely .A mozgatásról :  1m en már nagyon könnyen beleng a szíj ezért nagyobb távon már az omega hajtást használják. Ennek  az a lényege hogy a szíj fekszik egy felületen és csak a motor ékszíjtárcsája előtt emelkedik fel majd utána visszasimul egy omega betűt formálva (az ebay -es lézergravírozók mind ezt a megoldást használják)ezen a képen látszik

Az üzenetet módosította/Modified by kaqkk - Péntek, 2018-01-26, 20:41

afulop Dátum/Date: Péntek, 2018-01-26, 21:09 | Üzenet/Post # 165
nézelődő tag
Ez az a vezérlő amit említettél  https://www.ebay.com/itm....CFY1dp5
Ebből kellene hármat vennem vagy ez már egyszerre tudja vezérelni a három motort?

kaqkk Dátum/Date: Péntek, 2018-01-26, 22:26 | Üzenet/Post # 166
aktív tag
afulop, 3db kell belőle És ajánlanám hozzá ezt a vezérlőt (arduino helyett)

afulop Dátum/Date: Vasárnap, 2018-01-28, 13:54 | Üzenet/Post # 167
nézelődő tag
Ez a vezérlő amit javasolsz hasonlóan működik mint az arduinó- GRBL? Hol lehet letölteni hozzá megfelelő szoftwert? Esetleg valamilyen magyar nyelvű leírás a használatáról? Az Ebayon azt írják hogy MAC 3 kezeli. De az viszont LPT porton komunikál.

kaqkk Dátum/Date: Vasárnap, 2018-01-28, 17:05 | Üzenet/Post # 168
aktív tag
A helyzet az hogy ez a vezérlő nem kezeli a mach 3 at hanem helyettesíti . Természetesen a kínai küldi hozzá a szoftvert és a jelszót . A használata egyszerű és magyar nyelvű a kezelő felület . A demó verzió letölthető a planetcnc oldalról .

afulop Dátum/Date: Hétfő, 2018-01-29, 18:59 | Üzenet/Post # 169
nézelődő tag
Bocs hogy ilyen sokat kérdezek de rettenetesen érdekel ez a téma.Lassan összegyűlik minden cucc amivel már elkezdhetem végre az építést ,csak az Ebay-ról érkeznek lassan a megrendelt alkatrészek ,
Azt hiszem mindenképp fogok végállás kapcsolókat használni mivel a DVD-ből készített Plottermen is tapasztaltam ,hogy ha rossz beállítást használtam a lépéshossz -miliméter beállításnál akkor könnyen túlszalad a lehetséges max területen, de ugye a DVD motornál ez nem jelentett nagy gondot viszont itt lefolythatja a NEMA motorjaimat ,ami nem igazán tenne jót nekik. Jó lenne még némely infó a végállás kapcsolók működéséről esetleg egy-két free softwer ajánlás amit használhatok majd lézerhez -g-kód készítéshez stb

kaqkk Dátum/Date: Kedd, 2018-01-30, 18:29 | Üzenet/Post # 170
aktív tag
A kisgépemen nema23 as  mocik voltak és én is jártam úgy hogy "kifutott" a gép a méretből , fölütközött de semmi gond nem volt a motorokkal (lépést vesztettek és kész) Nem -nem akarlak lebeszélni a végálláskapcsolókról csak leírtam hogy hobbigépnél áttétel nélkül nem tesz kárt a gépben ha felütközik ! A nagygépemen nekem is lesz .. A G kódot én az ASPIRE nevű programmal csinálom nekem ő vált be .

afulop Dátum/Date: Kedd, 2018-01-30, 20:31 | Üzenet/Post # 171
nézelődő tag
Ma elkezdtem hegeszteni a kisebbik gépemet ,ugyanis annyi alkatrészem összejött hogy egyszerre kettő gépre is futja, Ez a a kissebbik lesz a rajz vagy lézer cnc .12-es  tengejekből 600x500x350 mm teljes méretben   . A hasznos munkaterülete ha jól számolom 350x290 lesz. És mivel maximalista vagyok ez is zártszelvényből készül. A másik  nagyobb  géphez még gyüjtögetnem kell de már itt is adottak a méretek 1000x 600x400 alapterülettel 20-16 -os tengelyekkel Ezzel már remélem marni is lehet majd. De most inkább a kissebbre koncentrálok. Megjöttek hozzá a lineáris csapágyak is ami így első ránézésre elég jónak igérkezik  Ennél azt hiszem maradok egyenlőre az ARDUINO-CNC SHILD -DRW8825 -NEMA17-BORDÁSSZÍJ HAJTÁS  párosításnál. Szerinem ezzel már el lehet kezdeni tanulni az alap dolgokat.
Köszönöm az eddigi hozzászólásaidat , ha majd újabb kérdések merülnek fel jelentkezem

Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Általános mechanikai topic (Általános mechanikai topic)
Oldal 9 / 9«12789
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2018