Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 4 / 8«12345678»
A fórum moderátora: KisKZ, Amatőr, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Általános mechanikai topic (Általános mechanikai topic)
Általános mechanikai topic
KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2010-12-22, 22:02 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
.
.
Mechanika témában bármi ami érdekes, ami kérdéses....

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-23, 21:33 | Üzenet/Post # 61
alapkő
Quote (Ftomi)
A első-és hátsó vázon lennének keresztül csavarozva. Csak mivel gyárilag elég nagyok benne a furatok hatalmas csavarok kellenének bele és az már nem túl esztétikus.

Értelek!
Ilyen szűkítőt lehet kapni több profiltípushoz.
Sajnos a nevét nem tudom, de alu profil szerelési anyagok néven szerintem meg lehet találni ezeket a NET-en.
Megpróbálok keresni neked.
Nekem is van egy két darab itthon belőle. Innen a tuti bizonyosság. smile

Quote (Ftomi)
Csak sajnos jelenleg nagyobb gondom az alu profil beszerzése

Olcsó alu profil beszerzéssel kapcsolatban mindenképpen ajánlom a figyelmedbe LoneWolf-ot.
Sajnos hirtelen nem tudom az elérhetőségét, de tuti van itt olyan (Vjanos szokott is hozzá menni, nekem Ő segített a múltkor) aki segíthet az elérésében.

Ftomi Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-23, 23:16 | Üzenet/Post # 62
nézelődő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 8
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Szia!

Quote (KisKZ)
Olcsó alu profil beszerzéssel kapcsolatban mindenképpen ajánlom a figyelmedbe LoneWolf-ot.

Köszönöm!
Igen azt nem írtam, hogy már felvettem a kapcsolatot LoneWolf-al csak sajna nekem nagyon messze van., és nem postáz. Autóval egy vagyon lenne
a vonatot meg tudnám oldani viszont arról lebeszélt, kb. a nekem kellő mennyiség 20kg és nem az állomás közelében lakik.
Viszont mint már írtam is elég elszomorító adatok vannak pl. a MiniTec katalógus adatiban. Amennyiben jól néztem 0,2-0,4mm eltérés még megengedett a
méretekben. Az viszont nekem nagyon sok mivel egymás mellé szorosan lenne fogatva 12db az már 0,2mm-rel is több mint 2mm.

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-23, 23:39 | Üzenet/Post # 63
alapkő
Quote (Ftomi)
Viszont mint már írtam is elég elszomorító adatok vannak pl. a MiniTec katalógus adatiban. Amennyiben jól néztem 0,2-0,4mm eltérés még megengedett a
méretekben. Az viszont nekem nagyon sok mivel egymás mellé szorosan lenne fogatva 12db az már 0,2mm-rel is több mint 2mm.

Akkor én a helyedben nem ezekre alapoznám a pontos méretet. Legalábbis nem úgy, hogy egymáshoz illesztem őket.
Ha például csinálnál egy L profilból egy keretet és azt fognád fel először. Az alu profilokat pedig hézaggal ( a tűrés plusz valamennyi) csavaroznám fel erre alulról.
Az L profilú kereten tudnál pontos osztásban furatokat készíteni plusszos átmérő méretben.
Ez után a kereten alulról feldugott csavarokkal rá tudnád húzni a profilokat a keretre úgy, hogy egyenként beállítod profilokat pontos helyzetbe. Ehhez az állításhoz lennének plusszosak a furatok az L profil alján.

Ftomi Dátum/Date: Kedd, 2012-01-24, 00:11 | Üzenet/Post # 64
nézelődő tag
Köszi az ötletet!

Elgondolkodom rajta!
Péter nézegettem a másik topikba a készülő gépedet képeit , láttam te is használsz alu profilokat.
Esetleg megkérhetnélek arra , hogy rámérnél mennyi az eltérés a gyári méretéhez képest?

KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2012-01-24, 10:25 | Üzenet/Post # 65
alapkő
Quote (Ftomi)
Péter nézegettem a másik topikba a készülő gépedet képeit , láttam te is használsz alu profilokat.
Esetleg megkérhetnélek arra , hogy rámérnél mennyi az eltérés a gyári méretéhez képest?

Szia!

Igen szívesen megteszem, de sajnos ez a profilanyag elég vegyes felvágott. Megpróbálok keresni katalóügus méreteket és megmérni.
De csak a hétvégén tudom megtenni, és van egy nagyon rossz szokásom, hogy sokszor elfeledkezek dolgokról.

Rám kellene kottyintani péntek környékén.
A főmenü kapcsolat menüpontja alatt meg tudod tenni.

Bátran, mert ezt a hibámat jól tudom és nem haragszom ha rámszólnak valamiért (Sőt! Segítség)

Vasspisti Dátum/Date: Kedd, 2012-01-24, 17:50 | Üzenet/Post # 66
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 81
Quote (KisKZ)
Megpróbálok keresni katalógus méreteket

Nem tudom hogyan lehet a szerverre fájlt feltölteni, ezért mail-ben küldök egy katalógust.
Az alábbi linken is lehet keresgélni, illetve a kalkulátor alu profilos gép építésénél hasznos lehet.

Online katalógus

KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2012-01-24, 19:01 | Üzenet/Post # 67
alapkő
Quote (Vasspisti)
Nem tudom hogyan lehet a szerverre fájlt feltölteni, ezért mail-ben küldök egy katalógust.
Az alábbi linken is lehet keresgélni, illetve a kalkulátor alu profilos gép építésénél hasznos lehet.

Szerintem ezzel a linkkel segítettél sokaknak akik használnak majd/most alut.

A mérést viszont leghamarabb a hétvégén tudom csak megtenni, mert a garázs tőlem távol van és csak akkor jutok ki.

Ftomi Dátum/Date: Kedd, 2012-01-24, 23:27 | Üzenet/Post # 68
nézelődő tag
Sziasztok!

Köszönöm Péter előre is! Rád fogok szólni smile
Vasspisti köszi a linket, ismerkedem vele valóban hasznos lesz!

Ata1 Dátum/Date: Péntek, 2012-02-10, 20:14 | Üzenet/Post # 69
haladó tag
Üzenetek/Posts: 100
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 1
Ezt most találtam remélem ide való, másik fórumról

Különféle számolások táblázatok

miki-bá Dátum/Date: Péntek, 2012-02-10, 20:26 | Üzenet/Post # 70
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Ata1, Hú ez nagyon jó . Már én is elmentettem és egy estét a fogaskerekekkel voltam.

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

fakukac Dátum/Date: Kedd, 2012-04-03, 19:43 | Üzenet/Post # 71
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 60
Sziasztok! Tanácsot kérnék! Van Siemens AC szervomotorom Heidenhain multiturn precíziós jeladóval és 1/10 -es áttétellel felszerelve. Na ez még csak szép, de elég bonyolultnak tűnik. A jeladóra ha minden igaz kapok 1-2 napon belül adatokat a magyarországi képviseletről, de azért abból még hajtást kell csinálni. Nagyon profi cuccos, ilyet az ebay-en 3 ezer dollárért vesztegetnek. Van valakinek 5lete hagy kellene ebből valami szupert kihozni?
Csatolások/Attachments: 0474868.jpg(126Kb)

KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2012-04-03, 20:21 | Üzenet/Post # 72
alapkő
Quote (fakukac)
Van valakinek 5lete hagy kellene ebből valami szupert kihozni?

Mindenképpen kellene szerezni hozzá első menetképpen egy hozzá való AC szervó vezérlőt!
Bár ez megint kicsit ismeretlen terep a számomra, de régebben beszélgettem másokkal, és azt mesélték, hogy egy AC szervó motor csak a hozzá való szervó vezérlővel ér valamit. Ez az egyik oldal.

A másik oldal az, hogy vannak olyanok akik készítenek AC szervó vezérlőket. Tehát lehet mégis van univerzális AC szervó vezérlő??
Ilyen forgalmazó/készítő pl. a menüből elérhető alkatrész források között a CNCDRIVE. Érdemes lenne felhívni Őket, ha nem kerülne el valahonnan egy a motorhoz illő vezérlő.

A motor pontos típusát meg tudod mondani?

fakukac Dátum/Date: Szerda, 2012-04-04, 07:46 | Üzenet/Post # 73
ismerkedő tag
Szia! A típusa: Siemens 1ft6034-1AK71-3EG1
A jeladó EQN 1325.001-2048 multiturn EnDat01
A bekötések már +vannak, a kommunikáció mikéntje is, (RS485) csak a részletes adatokat várom.
Üdv.

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2012-04-04, 18:47 | Üzenet/Post # 74
alapkő
fakukac,

KÖzben rákérdeztem egy igazán profitól... Nincsenek igazán jó hírek...

Idézem "
....A régi AC motroknál még volt esély, hogy nem saját vezérlővel is működik. Újabban az enkóder már soros vonalon kommunikál a vezérlővel, és természetesen ezek a prokollok minden egyes gyártónál más és más. ....

...Sajnos nem sok esély lesz a srácnál, hogy más vezérlővel is működjön a cucc. Bár doksit hirtelen nem találtam, de a Heidenhain enkóderek nagyon profi cuccok..."

Hátha tudnak segíteni azok akiktől kaptad a motort!

fakukac Dátum/Date: Szerda, 2012-04-04, 20:15 | Üzenet/Post # 75
ismerkedő tag
Köszi! Közben az encoder probléma +oldódott, ki is mértem a kétfázisú jel símán jön, igaz színuszos, de ez símán 4szögesíthető. A multiturn miatt az abszolút helyzet adatait RS485-ös vonalon olvashatom ki, ENDAT2.2 procedúra szerint, ennek is +van a leírása. Tehát kétfázisú jel +van, ezt minden vezérlő eszi, az AC motorhajtás szerintem már nem lehet akkora gond. Csupán péz kérdése az egész! biggrin

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2012-04-04, 20:17 | Üzenet/Post # 76
alapkő
Quote (fakukac)
Csupán péz kérdése az egész! biggrin

jaja. smile
Viszont az encoder már biztató. de ahogy nézem Te otthon vagy ebben! Nálam legalábbis jobban. Jól gondolom? smile

fakukac Dátum/Date: Szerda, 2012-04-04, 20:24 | Üzenet/Post # 77
ismerkedő tag
Ja, haladok a scanner tervezéssel, elöljáróban annyi, hogy ha tartom az 5 fokos olvasási szöget, és 100 mm a táv, akkor 1:1 optikai távval a felbontás 0,025 mm lenne, mivel a CCD-m 5 mikronos szegmensekből áll. (pithagorasz) Az adatot 5400 pontos CCD-ről olvashatom ki. Tehát 0,025 x 5400 a mérhető mélység (jelenlegi kísérletek szerint. )

Hozzáadva (2012-04-04, 9:24 PM)
---------------------------------------------
Hát elektronikában elég jártas vagyok, és kitartó! Ha ki kell olvasni valamit ebből a cuccból, én kiolvasom, azt garantálom! Program PIC-be, néhány óra szentségelés élesztéskor, aztán végül mindíg sikerül!

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2012-04-04, 20:45 | Üzenet/Post # 78
alapkő
Quote (fakukac)
Ja, haladok a scanner tervezéssel, elöljáróban annyi, hogy ha tartom az 5 fokos olvasási szöget, és 100 mm a táv, akkor 1:1 optikai távval a felbontás 0,025 mm lenne, mivel a CCD-m 5 mikronos szegmensekből áll. (pithagorasz) Az adatot 5400 pontos CCD-ről olvashatom ki. Tehát 0,025 x 5400 a mérhető mélység (jelenlegi kísérletek szerint. )

De jól teszed!
Közben már jelezték hogy hamarosan küldik a kicsi PicoScant. Olyat ami az asztalon volt a Scanday-en.
A másik egyelőre kérdés... A Scantech. Kényelmetlen dolog mindig zavarni valakit akinek sok dolga van.

Azt hiszem előbb a Picoscant kell hogy megismerjem és prezentáljak vele itt. ez kötelességem lesz.

fakukac Dátum/Date: Csütörtök, 2012-04-05, 06:54 | Üzenet/Post # 79
ismerkedő tag
Kíváncsian várjuk! biggrin

Ata1 Dátum/Date: Vasárnap, 2012-04-29, 08:20 | Üzenet/Post # 80
haladó tag
Üzenetek/Posts: 100
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 1
Sziasztok!

azoktól kérdezném akinek van tapasztalata gépépítéssel.
Szeretném megkérdezni egy ilyen mechanikával érdemes próbálkozni? : gép 1

de a vezetést valahogy így szeretném megoldani : vezető kép

Kaptam egy nagyobb gépváznak való szerkezetet de lehet hogy a gyári lineárokka nem bírok anyagilag, ezért érdekelne próbálkozzak ilyennel?

Köszönöm.

Az üzenetet módosította/Modified by Ata1 - Vasárnap, 2012-04-29, 08:30

Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Általános mechanikai topic (Általános mechanikai topic)
Oldal 4 / 8«12345678»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016