Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 3 / 8«1234578»
A fórum moderátora: KisKZ, Amatőr, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Általános mechanikai topic (Általános mechanikai topic)
Általános mechanikai topic
KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2010-12-22, 22:02 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
.
.
Mechanika témában bármi ami érdekes, ami kérdéses....

Csaby Dátum/Date: Csütörtök, 2011-08-11, 20:33 | Üzenet/Post # 41
haladó tag
Üzenetek/Posts: 124
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 4
Sanyi! Szerintem nem jó ötlet. Nem fogod tudni kottyanásmentesíteni, nem véletlenül csak ott használják, ahol mindig egyirányú a munkavégzés.

sanyi84 Dátum/Date: Péntek, 2011-08-12, 18:36 | Üzenet/Post # 42
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 217
Hírnév/Fame: 3
Quote (Csaby)
Sanyi! Szerintem nem jó ötlet. Nem fogod tudni kottyanásmentesíteni, nem véletlenül csak ott használják, ahol mindig egyirányú a munkavégzés.

Igazad van, de nem fejtettem ki teljesen miért is ez, a kottyanásba nem is gondoltam bele. Nos a gép először egy tükörkarcoló lenne. A "stratégia" hogy lemegy a Z és 3-5 századot mozdul az Y (ez a dinamikusabb tengely). Az egészet persze felületkövetővel képzeltem el (rugós felületkövető)- ezért nem is gondolkodtam a kottyanáson. A solenoid erős mint a bika, és lassú mint a lajhár. Ez a megoldás a másik véglet lenne. Ha ezzel menne később komplett feltétként is megépítem.

Pontosan nem mértem, 62 mm egy fordulata a kerék-fogasléc párosnak. Soknak tűnik, de kellene a dinamika. Varrógépszerű mozgás kellene ehhez munkához. Sajnos a mechanika köti az ember kezét, nincs ideális Z és ideális főorsó minden munkához, természetesen trapézorsót képzeltem el a Z nek de ez csak feltét lenne karcoláshoz. Nem tudom melyik motor is lenne jó hozzá. A 0.65 és a 0.35 Nm es motor között a feszültség tér el csak, a kicsi dinamikusabb, a nagyobb nagyobb feszültségű de átköthető (minimális alakítással, nyák átvágás-két plusz vezeték kihozás) bármilyen kötésbe. 30 mm amit be kell járnia, maximum. Holnap jó lenne egy teszt lássam mennyi is az annyi. Durván 4 század plusz kottyanás (0.1 mm ) lenne a felbontása. Ha ez beválna akkor lehetne gyors de nem pontos Z "ütő" feltétnek használni.

kymco1 Dátum/Date: Péntek, 2011-08-12, 20:29 | Üzenet/Post # 43
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 857
sanyi84, és ha valami olyasmit tennél rá mint a tetoválógép ?
lényegébe kopogtató mozgást végez az is. vagy a villanyborotvák

sanyi84 Dátum/Date: Szombat, 2011-08-13, 06:27 | Üzenet/Post # 44
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Igazad van ebben viszont azt vezérelni nehezebb lenne. Mastergy programjával képzeltem el a vezérlést, tisztán elektronikusan, legegyszerűbb a lézer lenne mert azt modulálni kell és kész, ott csak tökéletes sík kell. A gondot a karctű az anyagban töltött ideje okozza, mivel a tűnek mindenképp mozdulnia kell egyet. Amit te mondasz az jó lenne bármilyen fémhez, igaz levegős a rezgő része a márkázónak amit láttam már de ugyan ilyen ütős elven működik. Azt elmondták forgó gravírtűvel jobb eredményt érek el mint karctűvel, amikor fent volt a solenoid karcoltam a foncsorba és az elég jó lett. Nem ezzel a stratégiával persze.

Tekercselő Dátum/Date: Csütörtök, 2011-12-01, 18:47 | Üzenet/Post # 45
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 58
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Ebböl lesz egy kis gravírozó .
Mérete: 120mm.

Linken a képek:

http://kepfeltoltes.hu/view....hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view....hu_.jpg

Az üzenetet módosította/Modified by Tekercselő - Csütörtök, 2011-12-01, 19:04

fakukac Dátum/Date: Szerda, 2011-12-28, 21:09 | Üzenet/Post # 46
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 60
Sziasztok! Most lehet hogy hülleségnek tün, de kellene sürgősen 2 darab 6,3 Nm vagy illlesféle NEMA34 méretű léptető a Powercontrol KFT-nek, ahol nagyon segítőkész emberek vannak amúgy. Én a Klavio-tól szoktam venni, de Ők sokára tudnak rendelni, a Magi elérhetősége a régi gépem adataival együtt a mélység homályaiba merült. Ha valaki tud segélni sürgős rendelés ügyében, szívesen venném és +köszönném!!
Előre is köszi: FA@

Amatőr Dátum/Date: Szerda, 2011-12-28, 21:59 | Üzenet/Post # 47
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
fakukac, Magit itt megtalálod: Hobbycnc.hu

H1i.hu

Viktor Dátum/Date: Csütörtök, 2011-12-29, 01:33 | Üzenet/Post # 48
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
fakukac, Szia.Te ismered a Power-osokat? :O Nekünk tőlük van a régi lángvágó gépünk.Anno felakartam venni velük a kapcsolatot,de feladtam mert nem volt szerződés számom biggrin

fakukac Dátum/Date: Csütörtök, 2011-12-29, 08:40 | Üzenet/Post # 49
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 60
Szia Viktor! Annyira ismerem, hogy a gépem is onnan származik, vagyis kaptam a részegységeket, és a kiegészítők elkészítésében is segítettek! Volt pár közös munkánk is! Bármi gondod van, hívd Német Pista bátyámat, a tulajt, szívesen segít megoldani minden problémádat.

Hozzáadva (2011-12-29, 9:40 AM)
---------------------------------------------
Amatőr: Köszönöm!!! biggrin

Viktor Dátum/Date: Péntek, 2011-12-30, 12:04 | Üzenet/Post # 50
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
fakukac, Értem és köszi a háttérinfót. Csak az1983-ban gyártott lángvágó motorjairól akartam érdeklődni anno.Mert most azokat használom,és semmi ingó nincs már rajtuk. Meg hát a dos-os lángvágó programhoz a vezérlőjük sem volt semmi,mert az meg fázishajtásosan volt legyártva.És ennek a bekötése is érdekelne.

Hozzáadva (2011-12-30, 1:04 PM)
---------------------------------------------
Ezüstvihar.Ha esetleg tennél fel még képet a kopogtató feltétedről,azt megköszönném. És azzal sem bánatnál meg ha elmondanád miből készítetted :P
Előre is köszi.

kymco1 Dátum/Date: Csütörtök, 2012-01-12, 20:54 | Üzenet/Post # 51
alapvető tag
ha valakit érdekel
plotter

Tomi Dátum/Date: Csütörtök, 2012-01-12, 21:01 | Üzenet/Post # 52
komoly tag
Üzenetek/Posts: 309
Hírnév/Fame: 1
kymco1, ez a plotter sajna PC-ről valószínűleg nem hajtható... DC bemenetek = valószínűleg grafikonrajzoló, valamilyen műszernek a regisztrálója. Barkácsoláshoz sajna kissé borsos az ára. Elég régóta hirdeti az eladója (Urbán elektronika).

kymco1 Dátum/Date: Csütörtök, 2012-01-12, 21:12 | Üzenet/Post # 53
alapvető tag
Tomi, értem akkor tárgytalan smile

Ata1 Dátum/Date: Vasárnap, 2012-01-15, 14:40 | Üzenet/Post # 54
haladó tag
Üzenetek/Posts: 100
Sziasztok !

Valaki tudna nekem tanácsot adni, 2200x1500x250-es munkaterületű x-y 3000mm/min z 3000-6000 mm/min a z persze golyós órsó gépet szeretnék építeni. Asztalosként a gépészethez nem értek.
Találtam két lehetőséget ami tetszik,de nem sikerült döntenem köztük melyik lehet a jobb megoldás.A golyósorsó ekkora méretekben nekem nagyon költséges ezért más lehetőség után néznék.
Fogasléces vagy Fogas szíj meghajtással lenne jobb.
Nagyrészt faipari célra lenne használva, mind ehhez van eddig 3db 6.3Nm-es léptetőm

Köszönettel: Ata

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2012-01-15, 18:43 | Üzenet/Post # 55
alapkő
Ata1, jó fogósat kérdezel. Én még nem építettem egyiket sem, de ekkora távon a fogasléc stabilabbnak tűnik, nem kell számítani nyúlásra vagy rezgésre.
A fogaslécet viszont nem úgy építeném be ahogy a videón, hanem fejjel lefelé mert így beleszáll a por meg a szemét. Esetleg be kell burkolni. Láttam olyan megoldást is ahol a fogasszíjat egy sík felületre ragasztották, így készítettek fogaslécet, gyanítom ennek az az oka hogy kopás esetén a szíjat cserélni olcsóbb. Van olyan módszer is ahol két szíj kapaszkodik egymásba a jobb kapcsolat miatt, csak a hajtó fogaskeréknél van egy hurok, csak most nem találom.

H1i.hu

Ata1 Dátum/Date: Vasárnap, 2012-01-15, 20:52 | Üzenet/Post # 56
haladó tag
Üzenetek/Posts: 100
Amatőr, a mostani gépem is szíjjal működik de fele ekkora és a motorok is sokkal kisebbek lehet valami hasonlóban gondolkodom.

mostanii gépem
mostani gépem2
mostani gépem3
Az a kérdés ez a megoldás tudni fogja azt amit szeretnék?

Az üzenetet módosította/Modified by Ata1 - Vasárnap, 2012-01-15, 20:56

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2012-01-15, 21:02 | Üzenet/Post # 57
alapkő
Ata1, akkor Neked sokkal több tapasztalatod van. Ha ez eddig működött akkor megsaccolhatod nagyobb méretkben mire számíthatsz. Nem akarok hülyeséget írni, én még nem dolgoztam szíjas géppel.

H1i.hu

Ftomi Dátum/Date: Vasárnap, 2012-01-22, 13:18 | Üzenet/Post # 58
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 8
Sziasztok!

Valamilyen megoldást akarok találni mivel lehetne az alu profilok "közepében" lévő furat átmérőjét csökkenteni.
Ebből készülne a gépem asztala és ahogy nézegettem a katalógus adatokat szinte mindegyik típusnál pl. egy 45X45 alu profil esetében 10-12mm es furat van. Gondoltam például azokra kis külső-belső menetes csavarokra amiket bele lehetne tekerni egy menetvágás után és ezekbe már mehetnének kisebb csavarok. Léteznek ezek a csavarok alu-hoz is? Bútorlaphoz fához már láttam de kimondottan alumínium-hoz még nem.

Köszönöm!

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-23, 11:11 | Üzenet/Post # 59
alapkő
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Quote (Ftomi)
Valamilyen megoldást akarok találni mivel lehetne az alu profilok "közepében" lévő furat átmérőjét csökkenteni.

Szia!

Tudom nem szép dolgo a válazs helyett kérdezni, de mégis..

Miért szeretnéd ezeket a furatokat beszűkíteni?
Csak a végeken/szerelési helyeken szeretnéd?

Egyébként léteznek menetes szűkítő betétek ezekhez a profilokhoz. Pont a szerelés miatt, használatosak.

Ftomi Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-23, 17:22 | Üzenet/Post # 60
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 8
Szia!

Quote (KisKZ)
Tudom nem szép dolgo a válazs helyett kérdezni, de mégis..

Akkor kezdeném az elején, talán így egyszerűbb lesz meg rövidebb is.
Az alu profilok képeznék a gépem alapját, a munkaasztalt és a vázat egyben.
A képet valhogy nem sikerül beraknom, hogy meg is jelenjen így marad a link:
gép váz
A első-és hátsó vázon lennének keresztül csavarozva. Csak mivel gyárilag elég nagyok benne a furatok hatalmas csavarok kellenének bele és az már nem túl esztétikus.

Csak sajnos jelenleg nagyobb gondom az alu profil beszerzése.
Így a furat csökkentés még odébb van. Plusz még nem tudom mekkora gond lesz a profilok méret tűrése.

Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Általános mechanikai topic (Általános mechanikai topic)
Oldal 3 / 8«1234578»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016