Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 3 / 3«123
A fórum moderátora: KisKZ, Amatőr, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Kivágóplotter (Kivágóplotter megoldások)
Kivágóplotter
KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2010-12-22, 21:59 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Kivágóplotter megoldások, kilakítások.

Viktor Dátum/Date: Vasárnap, 2011-09-11, 05:37 | Üzenet/Post # 41
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 3
Na ha már ilyen béna voltam hogy a képet nem mutattam akkor most megteszem. biggrin
plotter

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2011-09-11, 06:31 | Üzenet/Post # 42
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Viktor, látom Te a rajzolóplotterek fejmozgatását vetted alapul. Nekem volt átalakított rajzplotterem és vágott is szépen. Ennél a billenő fejnél nagyon oda kell majd figyelned a Z magasság beállítására hogy vágáskor merőlegesen álljon a kés a fólián. A kés fel-le mozgatását a Z tengelyre bízod ugye? Ez a rugós mechanika csak a szorítóerőt és a felületkövetést hivatott megoldani? Úgy értem nem ezt fogod egy szolenoiddal mozgatni ugye?

H1i.hu

Viktor Dátum/Date: Vasárnap, 2011-09-11, 06:36 | Üzenet/Post # 43
Fontos tag
Szia Amatőr,
Ebben elvileg nincs mágnes relé. Így teljesen a rúgóra bízom a mozgást. De most hogy mondod a merőleges fejre nem gondoltam. :S biggrin

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2011-09-11, 07:09 | Üzenet/Post # 44
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Viktor, ha ennél a megoldásnál maradsz a rugófeszítést készítsd állíthatóra. Pl. egy csavarral könnyen megoldhatod, nagy segítség mert nagyon nem mindegy hogy mekkora erővel szorítod le a kést. Használj minél hosszabb rugót hogy a vágófej beállításakor minél kevésbé változzon a szorítóerő. Pl. a Z-t 1mm-el feljebb állítod hogy merőleges legyen a kés akkor ne csökkenjen a rugóerő mert akkor utána kell állítani és úgy elég macera lesz. Ezek miatt gondoltam egy rövid lineáris sínre, az mindig merőleges, szorítóerőt meg a gravitáció adná, így mindegy mennyire mozdítom le a Z-t, mindig állandó, nem kell korrigálni. Persze ez még csak ötlet, majd alakul. Asztalnak mit tervezel? Valami gumilapot?

H1i.hu

Viktor Dátum/Date: Vasárnap, 2011-09-11, 07:22 | Üzenet/Post # 45
Fontos tag
Quote (Amatőr)
Asztalnak mit tervezel? Valami gumilapot?

Amatőr, Utána érdeklődtem már anno ennek,és a gumit nagyon nem ajánják mert mert az jobban eszi a kés élét mint az üveglap,de ezt csak hallottam. És valóban a tied az ideális megoldás lehet hogy én is átalakítom sínesre két brezonon fog csúszni a késtartó fel és le.

richy92 Dátum/Date: Vasárnap, 2011-09-11, 09:37 | Üzenet/Post # 46
barátkozó tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 91
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Sziasztok!
Plotter késhez,a munkadarab alá mi lenne jó munkaasztalnak?Gumilap vagy falap?állítólag a gumi eszi az élét és az üveget ajánlották,de szerintem épp az üveg eszi a kést vagy nem?

Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Kivágóplotter (Kivágóplotter megoldások)
Oldal 3 / 3«123
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016