Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 212»
A fórum moderátora: KisKZ, Amatőr, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Főorsó és egyéb feltét mechanika (Főorsó és egyéb feltét mechanika)
Főorsó és egyéb feltét mechanika
KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:37 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Főorsó, és egyéb megmunkáló és segéd feltét egységek topicja.

csiki Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:37 | Üzenet/Post # 2
komoly tag
Üzenetek/Posts: 369
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 3
Régóta akarok nektek mutatni egy főorsót ami könnyen elkészíthető
a sokak által hirdetett patronos befogókból persze sokkal kisebb méretben.
A lehető legkissebb csapágy van rajta, hogy bírja a nagy fordulatot csak van
még egy nagyobb gyűrű a csapágyakon. Két-két kis ferde hatásvonalú csapágyat rejtenek
a nagy "korongok". Ennek az oka az, hogy ebben van az előfeszítés és egy mozdulattal lehessen
cserélni az orsót mivel hasított csapágyházai vannak és nyitás után az egész
orsó egy mozdulattal kiemelhető. A Középen látható bordázás a poly-v szíjtárcsa.

Az üzenetet módosította/Modified by csiki - Szombat, 2011-03-05, 12:35

miki-bá Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:37 | Üzenet/Post # 3
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Üdv mindenkinek !
Már nagyon régen szerettem volna gravírozáshoz egy felületkövetőt ,de motoros Misi is alaphangon 16 E -ért csinált
és azt is adaptálni kel a gépemhez.
Úgy döntöttem szép lassan csinálok egyet. Ugy gondoltam , hogy egy feltétet készítek amit a marómotor helyére gyorsan fel
lehet tenni. Még annó SzőrNyeteg kollégától hozzájutottam egy ER 11 patronhoz és a Fehérvári talin vettem egy,
valamkor flexibilis kisköszörű kézidarabját . Szétszerelve a kézidarabot csapágy cserével be lehet tenni az ER11-et.
Ez az eredei kézidrb az ER 11-el.

A mai nap csináltam egy felfogót egy lineális kocsira.

És így néz ki most :

Még sok munk van vele ,de elkezdtem és az a lényeg.
A motor úgy gondoltam egy kis BL lesz, egy szervóteszterrel és 16-24 volt közöttt . Az áttátelezést Amatőr-től merítem.
folyt.köv.

Miki bá
Csatolások/Attachments: 9674713.jpg(40Kb) · 6653307.jpg(51Kb) · 3209123.jpg(46Kb)

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Viktor Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:37 | Üzenet/Post # 4
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
miki-bá,
Szia,nagyon mutatós és hasznos darab lesz. Gratulálok.

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:37 | Üzenet/Post # 5
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
miki-bá, a legjobb megoldást választottad, én is egy lin kocsira függesztettem az orsót, szerintem túléli a gépet. smile
Igaz meg kellett toldanom egy felülről állítható rugóval, de ez csak további előnyöket hozott: állítható a szerszámra nehezedő súly, egy digit
mérleggel szépen beállítható. Erre a mechanikára lehet tenni akár fóliavágó feltétet is, az innen már nagyon egyszerű.
Gratula!

H1i.hu

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:37 | Üzenet/Post # 6
alapkő
miki-bá, mindjárt meglesznek a fotók amiket kértél.

H1i.hu

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:38 | Üzenet/Post # 7
alapkő
Itt is van:
Az első fotón látszik az alaplemez, balra a motortartó tuskó, jobbra a lineáris sínre szerelt csapágyház.
Először nehezen ment a beállítás, a digit mérlegen minden leengedésre más értéket kaptam. Szét kellett szednem a szerkezetet és kimosni a zsírt a kocsiból, illetve eltávolítani a porvédőt. Ezek nagyon kis erővel, de fogták a kocsit, ez okozta a szórást. Most műszerolajjal van feltöltve, egy szellő is megmozdítja.

Az orsó tövében a kocsi két végütközője:
Az alsó azért kell hogy a Z tengely fel tudja emelni az orsót két pont között, a felső csak azért van hogy ne csússzon fel a kocsi ha le van szerelve a szerkezet (mint most is)

A másik oldalon van egy jobb napokat látott mikrométer, egy kis műanyag talppal, ezzel tudom beállítani a mélységet pl. tükörgravírozásnál. (az utóbbi munkáknál nem használtam, a rugóerővel és a megmunkálás sebességével eljutottam oda hogy olyan rövid ideig tart egy pont megfúrása hogy felesleges volt)

Itt van még a rugó, aminek a húzását állítani lehet, így be tudom lőni hogy mekkora erővel nehézkedjen a szerszám a felületre. Mivel a csapágyház egy jókora tömb, van mivel gazdálkodnom smile Ez a beállítási módszer lesz majd használatban ha elkészül a fóliavágó feltét.

Csatolások/Attachments: 2172196.jpg(118Kb) · 7373917.jpg(117Kb) · 2708516.jpg(107Kb) · 3721518.jpg(87Kb)

H1i.hu

Viktor Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:38 | Üzenet/Post # 8
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Amatőr,
Ez okos ötlet. Eddig filóztam mi van a főorsó mellett,de csak most látom hogy egy mikrométer darab van mélység mérésre ,határolásra.

miki-bá Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:38 | Üzenet/Post # 9
alapvető tag
Amatőr,
Köszönöm ! Nagyon klassz! Én is azért gondoltam egy mikrométerre , mert annak 0.5mm menetemelkedése van
és rögzíteni is lehet. a Végére pedig valami teflont v. ZX100-at gondoltam. Nem feltétlenül a kopásállóság miatt , hanem
azért,hogy ne karcolja a gravírozandó anyagot akkor amikor betűket v. egyebet gravírozok.
Mivel nekem elég hosszú sín van felfelé és nem is szándékozom elvágni , azt gondoltam ,hogy az ütközőt és a kiegyenlítő rugót
a tartójával a sín felső szakaszára építem .
Jut eszembe beszéltél a szerszám v. tű nyomásáról és annak mennyinek kell lenni v, mi határozza meg?

Miki bá

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:38 | Üzenet/Post # 10
alapkő
miki-bá, pontosan! A mikróval beállítható a mélség és rögzíthatő. Kicsit távol esik a szerszámtól, ezért csak sík felületkhez alkamas.
A műanyag lapot is ilyen mefontolásból tettem rá ahogy Te is gondolod. A sínt elvágni én sem akartam, meg minek is?
A tűnyomást BigG-től tudakoltam meg a tükörgravírozás topikban, 250-350 gramm kell a 0,8-as gömbmaróra, de ezzel a beállítással használpm a 90°-os gyémántot is és rendben működik.

H1i.hu

miki-bá Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:38 | Üzenet/Post # 11
alapvető tag
Amatőr, Tehát a mikró talpát lehetőleg közel kell tenni a tűhöz akkor ha egy feliratot gravírizok.
Mivel a gravírozandó anyag esetleg egy kicsit egyenletlen felületű , amikor a talp kitmaszt akkor az egyenesedik annyit , ( v. megtartj a távolságot)
hogy a gravírtű egyenletes mélységben dolgozzon és pontos lesz a vonalvastagság. ( nem tükör v. üveg hanem egyéb anyag !)
Majd kipróbálom csak egy vén mikrót kell keresnem.
Mindenesetre köszönöm sokat tanultam megint.

Üdv

Miki bá

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:38 | Üzenet/Post # 12
alapkő
miki-bá, igen, minél közelebb, annál jobb. Persze az orsótól nem igen férni oda, ez van.
Másik szépséghibája a dolognak hogy ha forgács kerül a talp alá akkor annyi a beállított mélységnek.
A rugóerő, meg a rövid fúrási idő összességében jobb "felületkövető".

H1i.hu

miki-bá Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:39 | Üzenet/Post # 13
alapvető tag
Nos folytatom a fortuna dolgot.
A kis orsóra készítettem egy kis szíjtárcsát és felbarkácsoltam egy , a fiamtól kapott Lenner motort.
A motorra is készült egy szíjtárcsa és a szíj egy közönséges "O" gyürű.
Addíg amig elkészül a végleges ütköző addig barkácsoltam egy egyszerű kis cuccost ( M5 menetes szár amit gázlángon meghajlítottam)a végére pedig egy síma danomid ütközőt.
A motor most 12V-os akksiról megy , addíg amíg nem kerül egy 6V-os combosabb trafó mert ez a 12V-egy kicsit sok neki.Ezért egy kicsit melegszik.
7-8 V-ról fog menni egy modellmotorhoz való szabályzóval ( 30A) és a fordulatot egy szervóteszterrel tudom állítani ha kell (2000Ft)
Nos akkor a képek:

A végén kipróbáltam . A próba lapot lefogattam úgy ahogy látszik , egy kis hassal.
A forgácsot azért mindíg ki fújtam az ütköző közeléből . Az eredmények bíztatók.
folytatás akkor amikor elkészül a végleges ütköző.

Üdv

Miki bá
Csatolások/Attachments: 9238339.jpg(55Kb) · 7965230.jpg(45Kb) · 9871413.jpg(61Kb) · 6425748.jpg(58Kb) · 3939990.jpg(50Kb)

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:39 | Üzenet/Post # 14
alapkő
miki-bá, ez jól néz ki, kíváncsi vagyok az eredményekre. Alkalmas egy ilyen motor a folyamatos több órás üzemre?

H1i.hu

miki-bá Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:39 | Üzenet/Post # 15
alapvető tag
Amatőr,
Ez a motor egy versenyhajóba volt. 7-8-9V-al normálisan mennie kéne és nem szabad melegedni.
A baj csak az , hogy kefés motor , de kondival meg van oldva a zavarszűrés .
Van gavírozni valóm egy csomó a jövő héten és akkor elválik mit bír.

sanyi84 Dátum/Date: Hétfő, 2012-01-09, 21:39 | Üzenet/Post # 16
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Elektromechanikai topic nincs, azt hiszem ide való inkább. Elkezdtem egy kopogtatót építeni, a lelke egy L292Y ic, ez egy DC szervó motor vezérlő ic lenne, amit tud egy bemeneten polaritásváltással irányváltás és egy engedélyező bemenet, természetesen áramszabályzás pwm el van megoldva.

A mechanika egy hdd fejmozgató szervó lesz, természetesen a kar és a tekercs saját gyártmány, ebből még csak 2 hdd mágnes van meg. Az elektronika drótgubanc formájába testet öltött, elvileg működik (DC motorral).
A cél nagy sebességű ütőgravír feltét. Ehhez ki kell egyensúlyozni a kart, lényegében egy galvo motornak foghatjuk fel.

Az elektronika 2 A és maximum 36 V ot tud (a feszültség jó 30 V nak is). A vezérlése a DotG kopogtatóhoz hasonlóan a Z irányjele lesz.

Szerintetek az ismertetett "ütőgalvo" a gyorsabb vagy a solenoid azaz behúzótekecs ?

miki-bá Dátum/Date: Kedd, 2012-01-10, 22:02 | Üzenet/Post # 17
alapvető tag
Üdv mindenkinek!
A tegnap esti folyamatos gravírozás közben meghasalt a kis hajómotor még mielőtt rákötöttem volna arra a tápra
amit Csaby adott kölcsön. Hát egy icsit elkeseredtem ,de a kudarcok viszik előre a dolgokat.
Ma hazaérve meglepett e fiam egy kis BL motorral ( kölcsön)amit a repcsijéből kiszerelt mivel mostanában rosszaz idő
a reülésre.
Nosza gyors átszerelés azelektronikát Ő átkötötte + szervóteszter és már zenél is a kis mocs.
A motor egy 1050Kv értékű külső forgórészes 5mm tengelyű moci amit a 12V-os akksiról hajtok.
A fordulat 10-12 ezer.
Egész este azzal dolgoztam és még csak nem is melegedett.
Egy pár kép az egységről:

Üdv

Miki bá

ui: csináltam egy kis videót . Kérek egy modit tegye fel ide ( táthely->Miki bá->próbálkozások)
Csatolások/Attachments: 4326375.jpg(65Kb) · 4268283.jpg(115Kb)

KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2012-01-10, 22:23 | Üzenet/Post # 18
alapkő
Quote (miki-bá)
ui: csináltam egy kis videót . Kérek egy modit tegye fel ide ( táthely->Miki bá->próbálkozások)

Szia Miki-bá!

700Mb!!!????

Huhh.... Nem semmi!
Valahogy megoldjuk...

Egy kérdés:
Az akksit közben folyamatosan töltöd?

miki-bá Dátum/Date: Szerda, 2012-01-11, 08:19 | Üzenet/Post # 19
alapvető tag
KisKZ,
Igen az akkumlátoron rajta a töltő.
A videóval ne vesződj aki akarja az megnézi a tárhelyen.
Lesz időm akkor megtanulom annak a készítését és felrakását is.

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2012-01-11, 12:50 | Üzenet/Post # 20
alapkő
Quote (miki-bá)
Igen az akkumlátoron rajta a töltő.

Miyen akksi és milyen töltő?
Valami különlegesebb esetleg?

Mert engem ettől a kis motortól egyedül az áramigénye riasztott el eddig.

Fórum » HOBBYCNC » HOBBYCNC Mechanika » Főorsó és egyéb feltét mechanika (Főorsó és egyéb feltét mechanika)
Oldal 1 / 212»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016