Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 3 / 3«123
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, Amatőr 
Fórum » Általános kötetlen csevegő » Szellem Gravír » Komolykodás (Komolykodás)
Komolykodás
KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-04-18, 20:24 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Komolyabb témák, melyek esetleg érdekelnek valakit rajtad kívül

sanyi84 Dátum/Date: Szombat, 2012-03-17, 19:54 | Üzenet/Post # 41
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 3
Béni, Pont a Hagyaték van meg, nem látom a mostani díszkötésbe hogy ez benne lenne. Kihagyhatták? Szóval a Hagyatékban is van értékítélet,
igen. Mikor megmentenék a muszkaországba küldött magyarokat. Küldenek a völgyre sűrű ködöt, és a foglyokból sokan menekülőre fogják, de egy kivételével mindenki visszatér. Itt az ítélet hogy nincs hitük és mennek a vágóhídra.
Nem tudom de ez a rész nekem "tetszik" vagyis igaz valós, mert tényleg sok mindenhez hit kell, nem kizárólag de ha ez nincs akkor lényegtelen, nem fog sikerülni.

Több évvel ezelőtt lényegében le voltam bénulva, itteni orvosok keresték az okát, amit persze nem találtak. Akkor egy fabatkát sem adtam volna magamért. Komolyan mit ér egy kétkezi ember ha nem tudja mozgatni a lábát? Oka - vagyis racionális oka- volt, de volt a háttérben valami lelki békétlenség is - erről ha lehet nem beszélek. Akkor én kértem az Urat segítsen meg, mondtam már az életem kezd- minden nehézség ellenére- révbe érni.
Még ott a kórházban - orvosi tiltás ellenére- jártam a gyógytornásszal a tornaszobába, tekertem a szobabiciklit (persze mindig egyel nehezebben mint a gyógytornász ajánlotta) , nem tudom miért de valami úgy mondta belül ezt csináljam. Pár hónap múlva kiderült a valódi probléma. Lényegében akkor már szinte "kutya bajom " sem volt. Mégis az utolsó vizsgálat azt mutatta járni is alig alig szabadna nem hogy futkározni, pedig már kifulladásig tudtam akkor szaladni és nem amíg összecsuklik a lábam. Lényegében magyarázat a gerincnél lévő egyik porc nyomta az idegpályát. Az ingerületek mégis amikor már szinte kutya bajom sem volt igen alacsony értéken voltak. Komolyan mondom a poklok pokla volt az a fél év az életembe. Azóta igen nagy terhelésnél jön elő esetleg, maximum érzem. Ha kizökken a lelki békém sokkal jobban előjön mint fizikai túlterhelésre. Múltkor pakolásztunk át pár gépet és bár rettenetesen elfáradtam de semmi hatása sem volt. A pokol mégis az volt hogy zuhanyzásnál jég hidegnek éreztem a forró már már gőzölgő vizet, a lábaim pedig önálló életet éltek. Hitem volt magamban, és tudtam fel kell állnom, éreztem azt is nem csak kedvesem segít de valami más is.

A tanárembernek is hite volt, és élni szeretett volna szabadon. Megmenekült a regény szerint. A Rézkígyót megszerzem, pont ez a része fogott meg a legjobban.

Tudod veled el lehet erről értelmesen beszélni, és a két igazság is van, mert a fácántojás is az meg a...

Az üzenetet módosította/Modified by sanyi84 - Szombat, 2012-03-17, 20:17

Béni Dátum/Date: Vasárnap, 2012-03-18, 14:04 | Üzenet/Post # 42
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 6
sanyi84, megkeresem és elküldöm pdf-ben, ami nekem megvan.

(A Hit nagy dolog, sajnos belőlem szinte teljesen kiveszett.)

http://dotg.weebly.com/
http://benishare.weebly.com/

sanyi84 Dátum/Date: Vasárnap, 2012-03-18, 19:22 | Üzenet/Post # 43
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Béni,
Köszönöm már majdnem el is olvastam ami nincs meg. Nem veszett az ki, sose szokott veszni. Az van, ha nem találod is van, mert mindenben ott van.
Az hogy a mai világ ezzel összeegyeztethető-e az egy másik kérdés, de mivel mi alakíthatjuk így - ha nehezen is- de össze lehet hozni a dolgokat.
Így nyugodtan higgy magadban, bármit csinálsz is, ez már a fél siker, a másik feléért picit vagy nagyon de küzdeni kell.

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2012-03-18, 19:26 | Üzenet/Post # 44
alapkő
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Quote (Béni)
(A Hit nagy dolog, sajnos belőlem szinte teljesen kiveszett.)

Pedig érdemes megtalálni.
Ha magadban tudsz hinni az már nagyon nagy dolog. Mindenen átsegít. Csak néha ezt rombolni próbálja az élet.

Ördögi kör...
A gond öli a hitet és hit nélkül nehéz elűzni a gondokat.

Igyekezni kell hogy a Hit győzzön és akkor minden megfordul.

Jozs Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-23, 21:59 | Üzenet/Post # 45
aktív tag
Üzenetek/Posts: 206
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 1
Inkább ismeretterjesztő mint tudományos, de azért érdekes cikk a NASA hiperhajtóművéről:

http://www.idokep.hu/hirek/tenyleg-hiperhajtomuvet-fejleszt-a-nasa

elektron Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-24, 15:05 | Üzenet/Post # 46
aktív tag
Üzenetek/Posts: 229
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 2
Az író az, aki hosszan leír valamit, a költő az aki röviden leír valamit. (elektron)

Jozs Dátum/Date: Hétfő, 2014-06-30, 20:45 | Üzenet/Post # 47
aktív tag
Üzenetek/Posts: 206
Kitüntetések/Medals: 0
Gondolatok Schrödinger macskájáról:

http://lf.estontorise.hu/archives/297

csewe Dátum/Date: Kedd, 2014-07-01, 19:31 | Üzenet/Post # 48
Fontos tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 596
Kitüntetések/Medals: 3
Jozs, jó kis cikket találtál,szivesen olvasok hasonlókat.

Fórum » Általános kötetlen csevegő » Szellem Gravír » Komolykodás (Komolykodás)
Oldal 3 / 3«123
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016