Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 2 / 13«12341213»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC Elektronika » Általános elektronika (Egyéb elektronikai kérdések, válaszok)
Általános elektronika
Tomi Dátum/Date: Hétfő, 2011-05-02, 10:33 | Üzenet/Post # 21
komoly tag
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 310
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 1
Helyzet/Status: Offline
BigG, annyira maga a kijelző a megjelenítésig nem olyan meredek téma. Az a további néhány dolog, amit írtál hogy pl. különböző módszerekkel beírni az értékeket és hasonlók lehet körülményesebb, de az se vészes.
Korrekt a cucc, ami a képeken van, de ilyen nagy szegmenseknél én nem használnék ennyi nyák-ot. Olcsóbb hordozóra telepíteném őket, és a meghajtást is inkább külön a zárt dobozba költöztetném (szélsőségesebb időjárás esetén szerintem jobban érezné magát ott).

BigG Dátum/Date: Hétfő, 2011-05-02, 18:09 | Üzenet/Post # 22
barátkozó tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 96
Kitüntetések/Medals: 0
O.K. kereslek privát!

kovacszs Dátum/Date: Szerda, 2011-05-11, 07:40 | Üzenet/Post # 23
ismerkedő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 40
Hírnév/Fame: 0
Urak !

Elmesélem a rémtörténetemet.
Úgy kezdődött, hogy a gépem elkezdett csípkelődni. eek Ha hozzáértem a géphez és a géppel szomszédos - de fémes kapcsolatban nem lévő - satupadhoz kellemes akupunktúrás kezelést adott.
Namondom mi ez... Eddig ilyen nem szokott lenni. Kihívom a villanyszerelőt vizsgálja már felül a garázst, hogyan miképp állunk. A mérés megdöbbentő wacko wacko wacko eredményt hozott :stabil 20 V van a nulla és a föld között időnként ez csúcsszerúen 50-60 V -ra ugrik !!! Végig lett nézve minden, még a földelőpálcát is kicseréltük a garázssoron... biggrin és késő estére be is bizonyosodott, hogy a ludas a kicci kínái hosszabbitós elosztó - amit azóta ki is dobtam.
Történet dióhéjban.
Terhelés alatt finoman megég, alig láthatóan a kínái rézimitációjú szegecs a bakelitlapon, bent a hosszabíbtós elosztóban. Aztán természetesen ez a hiba folyamatosan gerjeszti magát terheléstől függöen folyamatosá válik.

Egy jó tanács. Kínai cuccot senki ne használjon CNC-hez. Én megtanultam egy életre.
Röviden ennyi.
Most épül ki az új villanyrendszer, a számitógép, cnc, satupad, vezérlő, frekiváltó közös földelést kap.
Remélem másnak hasznos lesz azt itt leírt. Ha a moderátor úgy gondolja a dízájncenterbe is feltehetjük a terméket...

Üdv,
kovacszs

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2011-05-11, 08:08 | Üzenet/Post # 24
alapkő
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Quote (kovacszs)
Elmesélem a rémtörténetemet.

Ugye? smile

Ezt mondtam. smile
Nekem azóta tényleg ugy ahogy Te is mondod: közös föld van az egész cuccon.
Teljesen Ok azóta.

Tomi Dátum/Date: Szerda, 2011-05-11, 08:58 | Üzenet/Post # 25
komoly tag
Quote (kovacszs)
Most épül ki az új villanyrendszer, a számitógép, cnc, satupad, vezérlő, frekiváltó közös földelést kap.

A jó földelés ember és kütyü életet menthet! smile
Földhurokkal viszont vigyázz, hogy sehol ne keletkezzen.

Tomi Dátum/Date: Csütörtök, 2011-05-12, 17:54 | Üzenet/Post # 26
komoly tag
szia Mindenki!
Gyárt esetleg valamelyikőtök NYÁK-ot fotó technikával és centrifugázza is a lakkot? Épp nekifeküdtem egy centrifuga elkészítésének, de szívesen meglesnék kész ötlete(ke)t fotón, ha esetleg valaki tud ilyet. Én nem találtam eddig egyet sem...

Tomi Dátum/Date: Szerda, 2011-05-18, 20:01 | Üzenet/Post # 27
komoly tag
No, egyéb infó híján elindultam NYÁK-centri terén a saját fejem után. És hátha valakit érdekel, megosztom az eddigieket smile

Az egész "alapja" egy esztergált alutárcsa:

A csapágyazása egy ősrégi merevlemez csapágyazása és motorja egyben;
(adottságaiból következően egy DC motor fogja laposszíjjal hajtani, nem lesz kihasználva a benne lévő 3 fázisú motor):

Az Áramköri lemez felfogatását ezek az élüknél bemart kis műanyag "adapterek" teszik lehetővé;
(60 fokos prizmamaróval martam be őket):

Egyelőre ennyi.
(Érdeklődés esetén folyt köv.) smile

Csatolások/Attachments: 3684795.jpg(138Kb) · 5538745.jpg(138Kb) · 2464298.jpg(149Kb) · 3900133.jpg(170Kb)

sanyi84 Dátum/Date: Csütörtök, 2011-05-19, 18:37 | Üzenet/Post # 28
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 3
Nem semmi a centrifugád Tomi, jó lesz, csak tegyél körbe valamit ami majd megfogja a lakkot, nehogy lecsurogva minden lakkod legyen. Ügyes vagy.

Hozzáadva (2011-05-19, 7:37 PM)
---------------------------------------------

Quote (kovacszs)
Úgy kezdődött, hogy a gépem elkezdett csípkelődni

Ez nagyon nem jó dolog, apóst is mindig a földelés miatt rágom. Abban az esetben ha kettős szigetelésű a készülék külön földelés nem kell. De például a digi tv beltéri is ráz mert spóroltak a földelésen. Igaz a villámot meg behozza de ez nem hozzáállás. A jó földelés, jól megcsinált műhely elektromos rendszere sok balesettől véd meg. Valami olcsó de jó hosszabbító kapható volt hatvanban is nevetséges áron, nem túlzok a dupláját is megéri mert ténylegesen életek múlnak ezen.

Tomi Dátum/Date: Csütörtök, 2011-05-19, 18:52 | Üzenet/Post # 29
komoly tag
Sanyi, köszönöm! De nem csak körben kell "kerítés" neki... Épp ahogy illesztgettem össze kézben, akkor jöttem rá, hogy a tárcsa alá is kell majd valami, mert a tárcsa furatain átfújva, szépen lelakkozom majd a szíjhajtást is és gyanítom nagyon nem szeretné a dolgot. smile
Még egyelőre a tárcsa és a motor felfogatása sincs kész és addig nem igazán tudom behatárolni, hogy mi legyen körülötte.

kovacszs Dátum/Date: Hétfő, 2011-05-23, 14:41 | Üzenet/Post # 30
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 40
Hírnév/Fame: 0
Quote (Tomi)
Földhurokkal viszont vigyázz, hogy sehol ne keletkezzen.

Szia !

Köszi a tanácsot, a mester így csinálta meg.

Üdv,
kovacszs

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Vasárnap, 2011-05-29, 11:13 | Üzenet/Post # 31
aktív tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 155
Szijasztokk!
Azt gondolom, hogy egy picinyke gondot okoz, ha a műhelyben egy 500W-os fúrógép képes megpislákoltatni egy normál izzót, induláskor.
Ez visszahathat a jövőben a CNC működésére.
Ezt hogyan lehetne kiküszöbölni? Szereljek mindent nullátmenetes relékkel? Sajnos a hálózat bővítésére, másik fázis kivezetésére nincs sok lehetőségem sad
Csaby bácsi műhelyében még flexet is lehet kapcsolgatni randomszerűen biggrin Ha ezt nem említi meg, eszembe sem jut, hogy ez gondot okozhat a későbbiekben. sad

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2011-05-29, 12:34 | Üzenet/Post # 32
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Quote (Sir-Nyeteg)
a műhelyben egy 500W-os fúrógép képes megpislákoltatni egy normál izzót,

Szőr!
Szerintem ezt nem úszod meg relékkel.
A fúrógép induláskor jókora áramot képes felvenni, ez pedig akkor okoz feszütségesést (és pislogást az izzón) ha abban a helyiségben vagy már a mérőtől kevés a vezeték keresztmetszete vagy valahol kötés gond van, gondolok itt egy elöregedett kötésre átmeneti ellenállással ami nem bírja az áramszükségletet. Mindenképpen érdemes átnézned a huzalozást, esetleg felújítani az adott szakaszt.

H1i.hu

Tomi Dátum/Date: Vasárnap, 2011-05-29, 12:47 | Üzenet/Post # 33
komoly tag
Sir-Nyeteg, visszahathat, ha nincs túlméretezve a CNC tápja és a táp szűrése sem kielégítő (combos pufferkondikra gondolok).
Áramingadozás esetén előfordulhat lépéstévesztés, vagy "sípolva" kiakadhat egy léptecs (pl. a gyorsabbik).
De az is lehetséges, hogy a fúrógép fázisjavító kondija nem megfelelő.(?) (Hálózati zavarszűrő sem biztos, hogy ártana a motorja közelében, ha tényleg nyűgös a motor.)

Amatőr javaslata pedig akár CNC-től függetlenül is elkélhet... Értem úgy, hogy a jól és átgondoltan kialakított villamos hálózat (a földelés nemrégiben külön téma is volt itt) hosszú távon nézve más eszközökre is jótékony hatással lehet (egyéb elektronikák, PC, stb.). smile

Csaby Dátum/Date: Vasárnap, 2011-05-29, 12:58 | Üzenet/Post # 34
haladó tag
Üzenetek/Posts: 124
Hírnév/Fame: 4
Sir-nyeteg!
Azt javaslom, hogy hívj meg egy KV-ra és átbeszéljük a lehetőségeidet. smile

Tomi Dátum/Date: Hétfő, 2011-05-30, 12:25 | Üzenet/Post # 35
komoly tag
NYÁK-centrifuga folytatás:

(Ez a takarás ritka ranadára sikerült, de sajna muszáj, hogy valami védje a mechanizmust a lakktól...)

Csatolások/Attachments: 4569022.jpg(117Kb) · 9040630.jpg(104Kb) · 9443925.jpg(136Kb) · 3278393.jpg(135Kb) · 4245217.jpg(128Kb) · 0379703.jpg(120Kb) · 9722548.jpg(129Kb) · 5325613.jpg(122Kb)

Viktor Dátum/Date: Hétfő, 2011-06-20, 19:19 | Üzenet/Post # 36
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Drága urak.Ma kezembe akadt egy nem mai gyártású potméter. 500 Ohmos 50Wattos. Porcelánra van felcsévélve sok sok rézdrót nagyon jópofa de nem tudom mire lehet ezt használni. biggrin

Ata1 Dátum/Date: Péntek, 2011-07-08, 07:43 | Üzenet/Post # 37
haladó tag
Üzenetek/Posts: 100
Sziasztok!

Keresek valakit aki tudna készíteni vagy ajánlani valakit aki gyárt 1,9V 6,3A 1,8° 6Nm négy vezetékes léptető motorhoz vezérlőt.
Magit kérdeztem de náluk csak 3,5A ig van.

Köszönöm

Amatőr Dátum/Date: Péntek, 2011-07-08, 08:06 | Üzenet/Post # 38
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Szia Ata1,!
A Klavio kft-nél vannak nagyáramú bipoláris vezérlők, pl. az MSDD-80-7.0 vagy az MSD-80-7.8 jó ahhoz a motorhoz, viszont nem olcsó.

H1i.hu

Ata1 Dátum/Date: Péntek, 2011-07-08, 08:19 | Üzenet/Post # 39
haladó tag
Üzenetek/Posts: 100
Hát igen ez a lényeg " nem olcsó" ezért keresek valakit aki el tudná készíteni de úgy tűnik marad a Klavio

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2011-07-08, 18:22 | Üzenet/Post # 40
alapkő
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Quote (Ata1)
keresek valakit aki el tudná készíteni de úgy tűnik marad a Klavio

Sajnos én a motorparaméterek és a vezérlők összehozásánál nem vagyok otthon, de mindenképpenbeszélj még az oldalon Sir-nyeteggel és Sanyi84-el!
Mind a kettőjük otthon van ebben a témában.

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC Elektronika » Általános elektronika (Egyéb elektronikai kérdések, válaszok)
Oldal 2 / 13«12341213»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016