Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 11 / 13«12910111213»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC Elektronika » Általános elektronika (Egyéb elektronikai kérdések, válaszok)
Általános elektronika
csewe Dátum/Date: Hétfő, 2014-05-12, 17:36 | Üzenet/Post # 201
Fontos tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 596
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 1
Helyzet/Status: Offline
famuvesjani, az LPT kábelnél ez sajnos egyre gyakoribb.
Jól megkell nézni,hogy honnan vásárol az ember,nekem eddig szerencsém volt,mert sikerült régi elfekbő databokat beszereznem,de most már kénytelen leszek én is újabb gyártásuakat venni,így nekem is oda kell majd figylenem erre.

A motoroknál eleve nem szoktam a szinekre adni,hanem összeválogatom a vetzetékeket,az a biztos.

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2014-05-12, 19:02 | Üzenet/Post # 202
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
famuvesjani, ez tényleg kellemetlen, talán nem is a kábel árát tekintve, de hogy mennyi bosszúságot okoz, a motorokról nem is szólva... Akkor ez okozta a problémáidat a rendszerrel? Most már működik?

H1i.hu

Bizi Dátum/Date: Kedd, 2014-05-13, 19:32 | Üzenet/Post # 203
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 190
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 0
famuvesjani

Idézet
szétvágás után derült ki,hogy a 25 kivezetéses
vezetékben csak 8 ér volt összesen.

A léptetőmotoros topicban épp ezért kérdeztem rá,hogy honnan vetted a kábelt.
Számítógépeseknél nem érdemes venni,mert csak a nyomtatáshoz szükséges csatlakozók vannak bekötve.
CNC-s termékeket árusító helyen vegyél,az biztos jó.

Tibs Dátum/Date: Kedd, 2014-05-13, 20:28 | Üzenet/Post # 204
kezdő tag
Üzenetek/Posts: 37
Kitüntetések/Medals: 0
faművesjani !
Amit te vettél az printer switch kábel és abban valóban 8 ér van.
LPT hosszabító kábelt keress abban benne van mind a 25.

Kéri Dátum/Date: Csütörtök, 2015-03-05, 09:20 | Üzenet/Post # 205
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 74
Egy kis elektronikai megerősítést szeretnék kérni egy elméletemre.

Adott egy több cellás li-po akku, aminek ki van vezetve a cellák közös pontja.

Erre akarok egy balanszeres töltőt csinálni.

Gyakorlatban ezt úgy szokták hogy ha valamelyik cella feszültsége nagyobb mint a többi, akkor arra a cellára rákapcsolnak egy kisütő ellenállást, ami el disszipálja a többlet töltést.
Ennek az a baja, hogy komoly termikus teljesítménnyel kell számolni egy gyors töltő esetén. 8Amper 4Volt, vagyis 32W ami nem gond egy tetszőleges méretű berendezés esetén, de ennek kicsinek is kell lennie, hogy a mezőre ki tudja vinni. Ezért kitaláltam hogy tekercs+FET kapcsoló üzemben áram visszacsatolással fogom kisütni. Tekercs nem melegszik, szabadon futó diódán ugyan átfolyik az áram, de annak a feszültsége jóval alacsonyabb, ezért az sem melegszik.

Viszont én tanultam olyat hogy energia megmaradás. Hova tűnik az az energia amit az akkuból kisütök ezzel a módszerrel? Valahova mennie kell, méghozzá melegedés formájában.
Egy DC-DC konverter esetén ez tiszta sor, mert csak a feszültség-áram arány változik, de itt?
Hol hibázik a gondolatmenetem?

Hozzáadva (2015-03-05, 09:20)
---------------------------------------------
Közben rá is jöttem.
Az energia megmaradás mint mindig, most is érvényben van smile

Ha szupravezető tekercs lenne, szupravezető szabadon futó diódával, akkor amikor eléri a beállított áramot akkor a FET lekapcsol, és a tekercs-dióda párosban az idők végezetéig kering az áram, így továbbiakban nem is alkalmas áramkorlátozásra.

Mivel nem ideális a rendszer, a tekercs és dióda pároson fog el disszipálni jórészt az a teljesítmény, tehát mindenképpen be kell iktatni egy fogyasztót. Pl nem tekercset hanem egy trafót, ami kicsatolja az energiát, és mondjuk így vissza lehet küldeni az egész akku töltésébe. Így már tényleg minimális veszteségem lesz, az alkatrészek valós volta miatt, de energiát nem alakítok hővé.

Ha elég nagy a frekvencia akkor pedig pici is lehet az a trafó.

miki-bá Dátum/Date: Csütörtök, 2015-03-05, 12:44 | Üzenet/Post # 206
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 817
Hírnév/Fame: 2
Kéri,  Szia ! Az elméletedhez nem tudok hozzászólni , viszont
egy 12v -os autóakksiról működő 2 és 3 cellás töltő 3500 ft. A gyorstöltő az drágább.( attól függ mekkora C értékkel akarod tölteni.)
A modellbolban kapható. Pl: Szánmodell.

Üdv

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Kéri Dátum/Date: Csütörtök, 2015-03-05, 16:04 | Üzenet/Post # 207
ismerkedő tag
Köszönöm!
Van rendes töltőm, egy Imax B6AC. Alapvetően elég a tudása, de lassan balanszol, amivel otthon nincs gond, de a mezőn már kényelmetlen, ráadásul csak egy akkut tudok tölteni.
Alapvetően nincs szükségem mindenféle csicsa funkcióra, csak hogy rádugom és nagyon gyorsan feltöltsön egymástól függetlenül, több akkut, és kint a mezőn, tehát kicsi is legyen.

Van egy modellező dobozom, annak van 5 rekesze amiben elfér külön 5 akku, meg a hozzá tartozó 8A-es és nagyon pici DC-DC konverter. Így autó akkuról tudok tölteni, csak a balanszolást kell megoldani hozzá.

Igen tudom, lazán le lehet meríteni az autó akkut ha az ember nem vigyáz, de Toyota Priusom lesz, abban meg nagyon nagy akku van biggrin

csewe Dátum/Date: Csütörtök, 2015-03-05, 16:58 | Üzenet/Post # 208
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 596
Kéri, hamár autó van a közelben,akkor miért nem autó izzót használsz az aksi merítéséhez.
A mérete kicsi,és 4V-ról nem hiszem,hogy gond lenne a melegedésel.

süllő46 Dátum/Date: Csütörtök, 2015-03-05, 22:14 | Üzenet/Post # 209
komoly tag
Üzenetek/Posts: 469
Kéri, Dynam Supermate 4
Ez nem jó Neked?
Csatolások/Attachments: DynamSupermate4.pdf(140Kb)

Kéri Dátum/Date: Péntek, 2015-03-06, 17:43 | Üzenet/Post # 210
ismerkedő tag
Venni bárki tud biggrin Én építeni akarok, konkrét helyre.

Meg is találtam a megoldást: http://www.linear.com/docs/42846

miki-bá Dátum/Date: Péntek, 2015-03-06, 20:13 | Üzenet/Post # 211
alapvető tag
Kéri, Én nem tudok építeni ezért veszek. Egyébként ,ha nem titok megkérdezném ,mihez használod
a li-po kat?

Miki bá

Kéri Dátum/Date: Szombat, 2015-03-07, 06:01 | Üzenet/Post # 212
ismerkedő tag
Persze, nekem is van gyári töltőm is, mert bár szeretek építeni, de elkészülni ritkán szoktak a dolgaim biggrin

Ehhez kell a lipo.
Ez egy olcsó TRex450 klón. Egyenlőre még csak tanulom a vezetését. Már a levegőben tudok maradni, meg kb. oda megy ahova akarom, de azért a vakondokat is zaklatom néha biggrin

Az üzenetet módosította/Modified by Kéri - Szombat, 2015-03-07, 06:06

miki-bá Dátum/Date: Szombat, 2015-03-07, 06:22 | Üzenet/Post # 213
alapvető tag
Kéri, Jó időtöltés . Ezek viszont zabálják az energiát.Mi a fiammal F5J vitorlázunk.
Vagy is a fiam profi benne. A kategóriában évek óta országos 1-2-3.
Sok sikert.

Miki bá

Kéri Dátum/Date: Szombat, 2015-03-07, 06:56 | Üzenet/Post # 214
ismerkedő tag
Hajaj, de még mennyire. 6percig maradok csak a levegőben. 7perc után gyengül az akku, még 30 másodperc és magától is leesik smile

Nekem is van egy ~160centis fesztávú antik vitorlázóm. Balsából építettem még a középiskolában, de eredetileg szabadon repülésre készült. Repült is szépen egészen addig amíg sikerült vennem egy távirányítót. Amint belenyúltam a repülésébe sikerült átesnem és orral belecsapódnom a földbe. Most kezdtem újra modellezéssel foglalkozni, így tervezem hogy feltámasztom azt is, de én nem hiszem hogy versenyezni fogok. Öreg vagyok már ilyen kunsztok tanulásához. Heli vezetést is fele olyan gyorsan tanulom mint az ifjoncok, de pont a kihívás miatt kezdtem el.

remiasa Dátum/Date: Péntek, 2015-03-13, 19:43 | Üzenet/Post # 215
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 514
Üdv Kéri, Szep kis reppentyű, ezekket a helikoptereket nehéz megtanulni irányitani?

Én egy Vörös Bárót építek kb egy éve, itt tartok vele, de már kezdem megunni a szárny bordák vágását. biggrin

Csatolások/Attachments: 9013348.jpg(262Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by remiasa - Péntek, 2015-03-13, 19:44

Kéri Dátum/Date: Szombat, 2015-03-14, 18:18 | Üzenet/Post # 216
ismerkedő tag
Nocsak. Fokker Triplán?
Jól néz ki, sok sikert hozzá!
Viszont repülni tanulni ne balsafa géppel próbálkozz, mert sok munka, drága, könnyen törik.
Mostanában szinte kizárólag extrudált hab gépekkel repül mindenki, mert az ritkán törik, leginkább visszapattan a földről.
Vannak modellezők akik olcsón gyártják a hab alkatrészeket habvágó gépekkel, tanulni ezek ajánlottak....persze egyetértek hogy az igazi modellező maga építi a gépét fából és nem készen veszi smile

Nagyon nehéz a helikopterek irányítása. Nekem már van legalább 10darab görbe főtengelyem és most rendeltem be a 4. készlet főrotort. smile
De engem pont ez a kihívás vonzott. Na meg mostanában nagyot zuhant a helikopterek költsége, persze még így is rá lehet költeni 1-200ezer forintot apránként.
Maga a kezelőszervek ugyan úgy működnek mint a repülőn.
Van csűrő, magassági kormány, oldalormány. A plusz a kollektív vezérlés azaz amivel az emelő erőt állítod.
Haladás közben a viselkedése is olyan mint egy repülőnek, a probléma azzal kezdődik, hogy ezzel lebegni is lehet biggrin
Ez pedig ugyan olyan egyensúlyozást kíván mint amikor kerékpárral állsz meg...azt leszámítva hogy itt nem 1 hanem 3 különböző irányt kell egyensúlyozni egyszerre, úgy hogy nem érzed csak látod a dőlést, és azt sem rendesen.
Szóval azt kell mondanom, hogy a helikopter egy borzalmas eszköz, ha most találnák fel bizonyára nem kapna engedélyt smile
Viszont ha megtanulod akkor már ugyan olyan reflex szerű, és nem kíván különösebb koncentrációt (persze a figyelem nem lankadhat, mert pillanatok alatt megindul bármerre), akárcsak a bringánál.

Persze manapság már van pár száz dollárért olyan elektronika ami helyetted vezeti.GPS, barometrikus magasságmérő, 3 tengelyes mágneses szenzor az irányhoz, gyorsulás mérő, giroszkópok, kamera a földhöz viszonyított stabilizáláshoz, mindez egy gyufásdobozban de abban meg mi a jó? Pénzért megveszed a helikoptert, meg a robotpilótát és nézed hogy repül helyetted a számítógép? Ez már nem modellezés szerintem.

remiasa Dátum/Date: Vasárnap, 2015-03-15, 12:36 | Üzenet/Post # 217
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 514
Már nem vagyok kezdő tizennégy éve reptetek repülőket, össze is törtem jónéhányat. biggrin

Na igen a robotpilótának semmi értelme, az ember azért megy ki hogy ő maga irányitsa a gépet ez a lényeg, egyépként tudtad hogy a helikopter ellent mond a fizikának elméletben repülésképtelen ez az egyetlen ilyen légi jármű a világon  biggrin

Kéri Dátum/Date: Hétfő, 2015-03-16, 07:08 | Üzenet/Post # 218
ismerkedő tag
Akkor bocsánat, nem szóltam smile

Hát valóban természet ellenes, amit a helikopterek művelnek: https://www.youtube.com/watch?v=PptMrBFAO-A
Repülő eszköz józan ésszel ilyenre képtelen.

Szeretném én is újra összerakni a balsa vitorlázómat, meg talán teszek rá egy kicsi villanymotort, hogy legyen ami kihúz a bajból. Meg nagyon tetszenek a második világháborús vadászgépek, de olyat csak habból mernék.

Szkyta Dátum/Date: Hétfő, 2015-03-16, 07:54 | Üzenet/Post # 219
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 92
A dongólégy is repülésképtelen. Csak azért tud repülni mégis, mert a tudósok elfelejtették vele is megosztani ezt az információt

Amatőr Dátum/Date: Kedd, 2015-12-22, 16:47 | Üzenet/Post # 220
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Sziasztok!
Elektronika kedvelőknek kb. 250 magyar nyelvű könyv a témában itt. Töltsétek, pár nap múlva törlöm.
Kellemes ünnepeket!

H1i.hu

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC Elektronika » Általános elektronika (Egyéb elektronikai kérdések, válaszok)
Oldal 11 / 13«12910111213»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016