Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 11
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC Elektronika » Elektronika dobozolási módjai (Hogyan dobozoljuk be az elektronikánkat?)
Elektronika dobozolási módjai
KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2011-01-08, 22:38 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Tóthék után szabadon!
Elektronikai egységek dobozolási megoldásai

sanyi84 Dátum/Date: Kedd, 2011-01-11, 09:40 | Üzenet/Post # 2
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 3
Sziasztok!
Mivel az én ötletem volt a topic ezért illő egy dobozolást A tól Z ig megosztani veletek.
Első dolog lenne az elektronika felmérése egy deszkán, mekkora helyet is foglal el, különösképp figyelni kell az elő és hátlapoknál
a csatlakozók, kapcsolók kinyúlására, vezetékek hajlítására. Eztán jöhet maga a deszkamodell elkészítése., mikor megvan az optimális elhelyezés keresünk egy neki való dobozt.
cncvikto nak készül egy doboz, továbbiakban ezt mutatom be.
Az alap doboz egy HP Vectra gép doboza volt.
Elsőként a doboz felesleges részeitől szabadultam meg, az előlapot tartó lemezt lecseréltem.
Csatolások/Attachments: 8739880.jpg(68Kb)

sanyi84 Dátum/Date: Kedd, 2011-01-11, 09:43 | Üzenet/Post # 3
aktív tag
Majd nyáklapot vágtam, és illesztettem a dobozhoz. Sajnos nem volt pontosan ilyen darabom ezért két darabból készítettem el és kapott egy 418x135 mm méretű vékony nyákot is. Összeszerelés, előlap felfúrás után a nyers doboz így néz ki. Sok sok munka lesz még, de megéri.
Csatolások/Attachments: 8512740.jpg(101Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by sanyi84 - Kedd, 2011-01-11, 10:01

sanyi84 Dátum/Date: Kedd, 2011-01-11, 09:57 | Üzenet/Post # 4
aktív tag
Elérkezett az előlap tervezése. Erre a front panel designer3.0-át használtam. Tapasztalatom szerint nem egy felhasználóbarát sw de érdemes megnézni. Fontos megjegyezni hogy elő illetve hátlap rajzoló program. Használható. HPGL kimeneti formátuma is van.
Illetve segítségével előlapot lehet nyomtatni. Az előlap elkészítése nem bonyolult művelet, de sok türelmet kíván. Mivel nem saját részre készítem ezért fontos volt egy előzőleges látványterv elkészítése is, ez pár perces munka, változtatás, megbeszélés, új ötletek belevétele már kicsit több idő. Ma éppen a fúrási tervet ragasztottam fel az előlapra. Az anyag etikettpapír. Ám de dobjuk el a hordozót! Jó lesz később nyákkészítésre. A lézernyomtatómmal kinyomtattam etikettpapírra a tervet.
Mivel 418x135 méretű az előlap 2 darab A4 es lapból készült. Természetesen ezt újra kell majd ragasztani, ezért nem is vettem le a nem kellő pozicionáló vonalakat. Sokkal könnyebb dolog ha már megvannak a furatok, kivágások. Ilyenkor ablakra ragasztva ragasztom fel az etikettpapírt. Fontos megjegyezni nagy türelmet kíván a felragasztása.
A kész fúrási segédlet. Vakunál látszik az összetétel, bár itt feltűnő valóságban nem vészes, sokkal jobban aggódok a nyomtatóm tonere miatti csíkozásért.

Folyt. Köv.
Csatolások/Attachments: 2671020.jpg(66Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by sanyi84 - Kedd, 2011-01-11, 09:59

sanyi84 Dátum/Date: Szombat, 2011-01-15, 18:59 | Üzenet/Post # 5
aktív tag
Holnap ragasztom az előlapot, ma már nem volt rá időm. Kicsit változtattam a terven. Az etikettpapíros előlapkészítésnél ez az a pont ami nagy türelmet kíván. Pontosan kell illeszteni. Eddig minden ezzel a módszerrel dobozolt eszköznél lehagytam a furatokhoz, kapcsolókhoz futó vonalakat. Nem hiába! Nehéz 100% pontosan illeszteni. Lehetne persze laminálni is az előlapot. Ezt a módszert még nem próbáltam a gyakorlatban. Miért ez a módszer? Mert egyértelműen olcsó (30-50 Ft/A4-és a hordozó jó nyákkészítésre, 500 Ft/ 500x1000 fólia), házilag könnyen kivitelezhető, kevés szerszám kell hozzá.
Csatolások/Attachments: 5739591.jpg(59Kb)

sanyi84 Dátum/Date: Vasárnap, 2011-01-16, 11:25 | Üzenet/Post # 6
aktív tag
Sikerült elfogadhatóan ragasztanom az előlapot. Segítségül hívtam hozzá egy már nem működő scannert. Ezzel és némi led szalaggal át tudom világítani az etikett papírt. Szemmel illesztettem. Sajnos 1 mm es tévedés lett benne. Nem nagy, nem látványos de tévedés. Itt van a hátulütője ennek a technikának. Természetesen ha lenne kész cnc gépem akkor aluból csináltam volna az előlapot, szépen gravírozva, és kapott volna utókezelést is, időben ugyan annyi lehet a gravírozás kontúrmarás, igaz ha gépidőt nézek mégis hatékonyabb a fúrás. A kézikerék és a vész stop csatlakozók helyét még nem vágtam ki. Mivel nem nekem készül és az alkatrész rendelésnél még hátul kapott helyet máshogyan ezért csatlakozó nem lett rendelve. Azaz egyfajta opció. Főleg a kézikerék. A hátsó lapot még nem terveztem meg, a vezérlő 4 tengelyes lesz, első felvetésem az volt kapjanak a kábelek feliratot. Ha esetleg találkozón bemutatásra kerül a gép percek alatt összedugható legyen. Ezt most itt elvetem. Egyszerűbb ha a csatlakozó házára "gravírozom" rá kézzel a feliratokat, és kisebb az esélye az eltűnésnek mintha egy öntapadós papírra lenne írva. Ahogy sejtettem a nyomtató csíkozása látványos, ezen segített némi körömlakklemosó, nagyon szépen oldja a festéket, maga a festék nem kenődik el a papíron.

Következő hozzászólásokban a hátlapot készítem el. Szépen eltettem az etikettpapír hordozó lapokat.

Csatolások/Attachments: 8997120.jpg(137Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by sanyi84 - Vasárnap, 2011-01-16, 11:26

Noble Dátum/Date: Vasárnap, 2011-02-06, 13:16 | Üzenet/Post # 7
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 75
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 1
Felrakom ide is az első és második vezérlőmet. Több kép a mappámba.
Mindkettőnek ugyan az a lelke, az SLA7062-es unipoláris vezérlő ami max 3A-es motorokat tud meghajtani 1/2, 1/4, 1/8, 1/16 mikrolépéssel.
Kell neki 10-40V motortáp és stabil 5V. Videó karcolás közbe

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Vasárnap, 2011-02-06, 15:18 | Üzenet/Post # 8
aktív tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 155
Noble, Ritkát mutatsz valamit, de akkor az viszi a pálmát smile
Jó a kép rólad! Ijesztő biggrin

Noble Dátum/Date: Vasárnap, 2011-02-06, 16:14 | Üzenet/Post # 9
ismerkedő tag
Sir-Nyeteg,
Köszi!
Ez a kép néhány évvel ezelőtt igazolványképnek készült de nem lett az smile Azt mondták bűnözőnyilvántartásba elmenne ez a kép de igazolványba nem:)
Mert az alapból is csúcsa ábrázatom még olyanabb lett smile

miki-bá Dátum/Date: Vasárnap, 2011-02-06, 18:14 | Üzenet/Post # 10
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Noble,
Köszönöm a videót megnéztem ,a végén nem tudtam ,hogy a szemüvegem rossz -e ? Ezeket a hangokat
utoljára akkor hallottam amikor gyerek koromban a detektoros rádión állomást kerestem.

Minden nagyon kircsi!

Üdv

Mik bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Noble Dátum/Date: Vasárnap, 2011-02-06, 19:12 | Üzenet/Post # 11
ismerkedő tag
miki-bá,
Quote (miki-bá)
a végén nem tudtam ,hogy a szemüvegem rossz -e ?

Nem sok minden látszik belőle smile Ezt csinálta a gép:

zaky Dátum/Date: Hétfő, 2011-02-07, 16:58 | Üzenet/Post # 12
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 4
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Ha valamit dobozolni kell, jó barátunk a PC táp doboza. Egyszerű és olcsó megoldás.Csak festeni kell és egy laminált előlap kell neki.

Csatolások/Attachments: 1781304.jpg(259Kb)

Noble Dátum/Date: Szerda, 2011-02-09, 18:28 | Üzenet/Post # 13
ismerkedő tag
zaky,
Nagyon profin megcsináltad!

sanyi84 Dátum/Date: Vasárnap, 2011-04-03, 10:34 | Üzenet/Post # 14
aktív tag
Közben alakul a dobozolás is, egyéb elfoglaltságok miatt nem tudtam csinálni. Péternek Ígértem anno A-tól Z-ig bemutatom.
Nos ez a hozzászólás legyen az elrendezés kereséséé. Így kell megkeresni az ideálisat, azaz minden legyen meg. Na de a relés panel még nincs, de el is veszik ebbe a dobozba ha kész lesz.

A következő képen látható picit közel lesz, de jó lesz az lpt illesztő egyik része.

Hozzáadva (2011-04-03, 11:34 Am)
---------------------------------------------
Közben készül a végleges is, Na de lassan, át kell modifikálnom a kapcsoló üzemű tápot, kapott egy konzolt is. Kap új csatlakozókat, még végleges helye a nagy grateznek nincs.

Már többet haladtam, az a lógó kábelbújtató sem olyan már, szép egyenes. Csak hálózati fesz megy ezen. Trafó védve van biztivel, kapcs üzemű tápba meg van.

Csaby Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-16, 17:05 | Üzenet/Post # 15
haladó tag
Üzenetek/Posts: 124
Hírnév/Fame: 4
Én a vezérlőt és a tápot inkább külön dobozban tárolom:

A hátfal CNC-vel mart nyákból készült, ez kapott egy nyomtatott és méretre vágott etikett cimkét és egy transzparens öntapadós fóliát.
Valahogy így:

Ezt már csak megfelelően sok csatlakozóval kellett ellátni. smile
Mivel per pillanat itthon csak "megfelelően sok" -3 darab csatlakozóm van, a belső vezetékelés csak holnap készül.

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-16, 19:18 | Üzenet/Post # 16
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Csaby, nagyon jó lett, gratula! Én anno a P1 tápját dobozoltam így, nyomtatott felirat sima papírra, kétoldalassal rögzítettem, átlátszó fóliával takartam be.

H1i.hu

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-16, 19:50 | Üzenet/Post # 17
alapkő
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Quote (sanyi84)
A következő képen látható picit közel lesz, de jó lesz az lpt illesztő egyik része.

Nocsak Sanyi!
Neked is Sneci féle leválasztód van? smile
Egy ilyen nekem is van, de az a szervó szetthez. Azt is be kellene már izzítani egyszer.....
No annak például kezdésként kellene egy dobozt csinálnom majd.
De ez még ráér egyelőre. Idővel mindent.

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC Elektronika » Elektronika dobozolási módjai (Hogyan dobozoljuk be az elektronikánkat?)
Oldal 1 / 11
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016