Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 7 / 50«12567894950»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC Elektronika » Léptetőmotorok, léptetőmotor vezérlések (Léptetőmotorok, léptetőmotor vezérlések)
Léptetőmotorok, léptetőmotor vezérlések
KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2010-11-23, 13:46 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
.
.
Minden amit a léptetőmotorokról, léptetőmotor vezérlésekről érdemes tudni.

Amatőr Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 17:49 | Üzenet/Post # 121
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
giszo, üdv! Van valami elképzelésed arról hogy mekkora erővel kell tolni a marót a faanyagban?
A "egyenesvonalú erő(N)= 6.28 * forgatónyomaték(Nm) / menetemelkedés(m)" képletet bátran alkalmazhatod, golyósorsós hajtásnál nem kell veszteséget számolnod, trapézmenetnél kb. 30%-ot vegyél le az eredményből. Mindez csak direkthajtásra érvényes, az áttétellel még lehet játszani.

H1i.hu

mex Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 18:25 | Üzenet/Post # 122
ismerkedő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 53
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Quote (Amatőr)
trapézmenetnél kb. 30%-ot vegyél le az eredményből

Szia Amatőr! Szerintem rosszul írtad, a trapézmenet miatt 30%-al nagyobb teljesítmény kell az orsó mozgatásához.

giszo Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 19:05 | Üzenet/Post # 123
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 4
Amatőr, lehet lemaradtam egy lepessel, de a faanyag hogyan jott kepbe? Gondolom csak eliras, mert nalam elsosorban fem megmunkalasa lenne a cel, ahogy azt irtam a korabbi hozzaszolasomban.

A kerdesre viszont a valaszom az lenne, hogy lovesem sincsen, hogy mekkora erovel kellene a megmunkalt anyagban a marot tolnom. Gondolom valahogyan ennek is utana lehetne szamolni ismerve az adott anyag tulajdonsagait, azonban az en fizikai ismereteim jelen teruleten valoszinuleg kevesnek bizonyulnak ahhoz, hogy ezt magamtol kiokoskodjam.

A kepletet koszi, annak kapcsan van is gyorsan meg egy kerdesem: nezegettem stepper motorokat es mindenhol meg van adva egy nyomatek ertek, amire kepes. Ez ha nem tevedek tul nagyot, akkor pont a motor altal maximalisan kifejtett forgatonyomatek lenne, amit majdan a kepletbe is befirkanthatok?

A hajtas egyebkent direkt lenne a jelenlegi elkepzelesemben.

Amatőr Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 19:59 | Üzenet/Post # 124
alapkő
mex, ezért kell levenni a 30%-ot a képlet eredményéből mert a trapézmenet veszteségét bele kell számolni. (kisebb lesz a létrejövő egyenesvonalban ható erő)

H1i.hu

Amatőr Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 20:06 | Üzenet/Post # 125
alapkő
giszo, jogos, én néztem be, sajnos ugye a fémben haladó maró mozgatásához szükséges erő sokmimdentől függ (fogásmélység, maró állapota stb...) kell egy maximum érték amivel lehet számolni. Tudni kellene hogy mégis mit tervezel. Nem mindegy hogy egy 20-as maróval szeretnél nagyolni acélt vagy egy 6-ossal alut. Elég sok hobby gép van a neten, ami fém megmunkálására is alkalmas bizonyos határok között azok általában legalább 2Nm motorokkal szereltek, nem nagy menetemelkedésű orsót használnak, és áttételt is tartalmaznak legalább 1:2-t vagy nagyobbat. Ezzel egyrészt javul a dinamika, másrészt szorzódik az előtoló erő, harmadrészt fém megmunkáláshoz nem kellenek hatalmas előtoló sebességek.

H1i.hu

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 20:13 | Üzenet/Post # 126
alapkő
Quote (giszo)
Ha hobbi CNC gepet fem megmunkalasra szeretnek epiteni (alu es vas maras/furas), akkor letezik barmilyen leiras/keplet/stb., ami segedletet nyujthat arra, hogy az egyes tengelyek mozgatasahoz milyen erossegu leptetomotort erdemes hasznalni?

Szia!
Üdvözlünk nálunk! smile

Mintha valaki valamikor csinált volna egy számítási táblázatot előtolásokhoz, erőszükségeletekhez!!!

Hátha jelenkezni fog ha olvassa!

Többekben előjött a kérdés (vagy hasonló a témában) az utóbbi napokban.

Megnézem hátha nekem megvan valahol ez a tábla, de nem ígárhetek semmit.

giszo Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 20:29 | Üzenet/Post # 127
nézelődő tag
Amatőr, ami a felhasznalasi teruletet illeti, peldaul muszerdobozok elo- illetve hatlapjara a kezeloszervek furatainak es egyeb egzotikusabb alakzatu csatlakozok/kijelzok/stb. szamara szukseges lyukakat szeretnem vele elkesziteni. Itt a megmunkalando anyagvastagsag az szerintem maximum olyan 3-4mm korul lehet, amire igy hirtelen gondolni tudok. Tovabba amire sokszor lett volna mar szuksegem, az peldaul alubol keszult kulonfele tartokonzolok konturmarasa, valamint megfelelo furatok/stb. elkeszitese. Itt az anyagvastagsag az mar azert joval tobb is lehet, akar 15-20mm is.

A 2Nm az mar kezd valami kezzel foghato dolog lenni szamomra is. smile Ahogy nezegettem a fellelheto kinalatot a 2Nm-es motornal azert vannak nagyobb nyomatekkal rendelkezoek is, tehat van lehetoseg a tulmeretezesre boven. Azzal tisztaban vagyok, hogy minel jobban tulmeretezem a motort, majd a vezerlesnel annal tobb kraftra lesz szuksegem, de ez mar mas tema, amivel itt nem szeretnem teleszemetelni a topicot.

Hozzáadva (2012-11-28, 9:29 PM)
---------------------------------------------
KisKZ, ha az emlitett tablazat elokerulne, az mindenfelekeppen nagy segitseg lenne!

ronihun0385 Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 20:38 | Üzenet/Post # 128
aktív tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 207
Kitüntetések/Medals: 2
Szia giszo,!

Na hát nem ez a téma amiben én nem vagyok penge , de már annyira megy a matek, hogy engem is elkapott.

én saját tapasztalataim tudom irni neked:

Nekem 1.9 Nm es motorok vannak fenn a fémgépen mérete 750*550*250 aluba csináltam már pár melót . nekem semmi gondom nem volt vektoros mozgásnál.
Sebességet én 1500at adtam meg 1mm es fogásnál. datron 3mm es egyélű késnél. amit értek a témánál az az, hogy nem érdemes nagy nyomatékú motort tenni ha nem teljesen szükséges mert saját példámon tanultam. 3Nm es motort tettem fel Tr12*3 as menetes szárra abban hitben, hogy gyorsabb lesz.hát nem. mert a legjobb nyomatékot lassabb sebességnél adta le. ezért vannak az 1.9es motork. ezzel 4600 a gép sebessége. 3Nmessel pedig 3000.

www.cncfafaragas.hu

Az üzenetet módosította/Modified by ronihun0385 - Csütörtök, 2012-11-29, 13:42

Amatőr Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 21:41 | Üzenet/Post # 129
alapkő
ronihun0385, ez bizony így van, egy 6Nm körüli motor alig forgatható 500 ford/percig, míg egy 1Nm-es 3-szor addig is vihető és még van egy kis nyomatéka. Arról nem is beszélve hogy a nagyobb motornak a nagyobb forgórész miatt rosszabb a dinamikája. Szerintem a legjobb választás az 1Nm ha csak sebesség kell, Max 2Nm ha kevés lenne az erő. Az áttétel meg mindenképpen előnyös. Én is martam alut, például ilyent igaz 0,2mm fogásokkal, de nem sürgetett senki, hobby ugye, nincs főnök smile

H1i.hu

giszo Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 21:57 | Üzenet/Post # 130
nézelődő tag
Amatőr, ugyan femmegmunkalas teruleten tul sok tapasztalatom nincsen, de azert en sem ugy gondoltam nekivagni a muveletnek, hogy egy 5mm-es alulemezt egy nekifutassal marjak ki teljes melysegeben. smile

Az ido engem sem surget, mivel ahogy mondod, ez csak hobbi, igy engem sem zavar, ha 0,2mm-es fogasokkal kell vegigmenni akar 10mm-en is es sokaig tart.

Koszonom az informaciokat, ronihun0385-nek is! A beszelgetesbol leszurve szerintem elso nekifutasnak motor tekinteteben megcelzom a 2Nm-t es majd elvalik, hogy mi lesz belole. Ha kesobb kiderul, hogy keves az ereje, akkor meg mindig lehet majd gondolkozni egy kis fejlesztesen.

Topi Dátum/Date: Szerda, 2012-11-28, 21:59 | Üzenet/Post # 131
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 89
Sziasztok!
Nekem vannak ilyen számítási képleteim fémre biztos, de szerintem fára is találok, csak nem tudom, hogy hogyan lehet közkinccsé tenni?

Topi

Az üzenetet módosította/Modified by Topi - Szerda, 2012-11-28, 22:01

Alap Dátum/Date: Szerda, 2012-12-26, 18:45 | Üzenet/Post # 132
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 68
Sziasztok
Lenne nekem egy 3 db léptető motorom , ehhez kérném a segítségeket , melyet csatoltam M2222-2.4S
mach programmal szeretném vezérelni , vezérlő panel kapcsolási rajzokra lenne szükségem.
Előre is köszönöm.

sanyi84 Dátum/Date: Szerda, 2012-12-26, 20:15 | Üzenet/Post # 133
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Alap, Ne kísérletezz, van biztos megoldás. Nem tudom motorjaid mennyit kívánnak. Vegyél Motion kollégától 3 darab vezérlőt. Igaz 21 ezrest kér érte de 2.2 A ig jó, és nem kínai minőségről van szó. Vezérlő dokumentációja. Nekem ez hajtja a gépem, az csak egy dolog hogy "nem sípol" , és még az is hogy nem melegszik, meg jó csatlakozója van. De a motorokat maximálisan ki tudom vele használni.

A motorok adatlapja:

Motor adatlap

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2012-12-26, 20:43 | Üzenet/Post # 134
alapkő
Sanyi Te!!! Hallod-e!!! smile

Azért az a 2.2A nem biztos hogy elég nem???

Vagy Te már megnézted a motorokat hogy mennyi kérnek?

(Alap)
M2222-2.4S

Szia!

Ezek azok a motorok lennének amelyeket a DC szervó topicban becsatoltál?
Ha igen beteszem ide is a linket a hozzászólásodba szívesen.

Alap Dátum/Date: Szerda, 2013-01-02, 18:33 | Üzenet/Post # 135
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 68
KisKZ,
szerintem igen

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2013-01-02, 21:41 | Üzenet/Post # 136
alapkő
(Alap)
szerintem igen

Betettem a fenetebbi hozzászólásodba a motorjaid adatlapjának linkét.

Gepesz13 Dátum/Date: Csütörtök, 2013-01-10, 01:15 | Üzenet/Post # 137
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 9
sanyi84,
Kedves Sanyi!
Menéztem Motion kolléga vezérlőjét, és nagyaon szimpatikusnak találtam. Szerinted hogyan tudnám felvenni vele a kapcsolatot?
Üdv.

sanyi84 Dátum/Date: Csütörtök, 2013-01-10, 04:27 | Üzenet/Post # 138
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Gepesz13,
Emailen, talán van még neki. Este ha el nem felejtem átküldöm a címet. Végfok miatt most drágult. Ugyan msd t még nem használtam de haasonló lehet. Enable hiányzik róla de ez semmit sem jelent. A kivitel és a tartalom viszont profi, nem fűt feleslegesen, pihentetés szépen működik.

Topi Dátum/Date: Csütörtök, 2013-01-10, 10:00 | Üzenet/Post # 139
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 89
Amatőr, ugyan femmegmunkalas teruleten tul sok tapasztalatom nincsen, de azert en sem ugy gondoltam nekivagni a muveletnek, hogy egy 5mm-es alulemezt egy nekifutassal marjak ki teljes melysegeben

http://hobbycncart.com/publ....-1-0-39

Egy kis segédlet, a semminél több, tervezgetni jó irányadó!

Topi

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2013-01-10, 22:27 | Üzenet/Post # 140
alapkő
Megtaláltam a méretezéses Excel táblát ma.

A forgácsoló erő szímítástól a szervó motorok méretezéséig.

Rákérdezek azoknál akik segítségével készült, hogy megoszathatjuk-e itt.

Ha igen hamarosan kiteszem valahova.

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC Elektronika » Léptetőmotorok, léptetőmotor vezérlések (Léptetőmotorok, léptetőmotor vezérlések)
Oldal 7 / 50«12567894950»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016