Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 49 / 50«1247484950»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC Elektronika » Léptetőmotorok, léptetőmotor vezérlések (Léptetőmotorok, léptetőmotor vezérlések)
Léptetőmotorok, léptetőmotor vezérlések
KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2010-11-23, 13:46 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
.
.
Minden amit a léptetőmotorokról, léptetőmotor vezérlésekről érdemes tudni.

nyitraiandras Dátum/Date: Vasárnap, 2015-06-14, 20:22 | Üzenet/Post # 961
nézelődő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 15
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Az asztali PC:
Intel Celeron CPU 2.6GHz
Ram: 2Gb
A HDD-n a C-n még 11Gb szabad smile
A laptop:
Intel Pentium CPU 1.7GHz
Ram: 1Gb
A HDD-n még 33Gb szabad smile

Hozzáadva (2015-06-14, 20:22)
---------------------------------------------
Csak  Mac3 telepítettem, ahhogy letöltöttem a készítő oldaláról DEMO ban és a DDLMV1 illesztőkártyához bemásoltam az hozzá adott .dll fájlt

Zolibá Dátum/Date: Vasárnap, 2015-06-14, 20:49 | Üzenet/Post # 962
alapkő
Üzenetek/Posts: 1267
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
A gépeid tökéletesen elegendőek.
Az a zavaró hogy másképp van elnevezve a PDF-ben a plug-in.
Szerintem vedd fel a kapcsolatot a Variometrummal , hogy más nevek szerepelnek a leírásban mint a valóságban találsz.

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Vasárnap, 2015-06-14, 20:51

nyitraiandras Dátum/Date: Hétfő, 2015-06-15, 19:42 | Üzenet/Post # 963
nézelődő tag
Beszéltem ma a Variometrummal, azt mondja az USBs DDLMV1 et különösebben nem kell konfigurálni, mert a plugin a lényeg a többi automatikus. Max a Motor Configba érdemes lejjebb venni elsőre a fordulatszámot. Felhívta a figyelmemet arra, hogy Jelölve vannak ám a tengelyek a panelon, de nem a csatlakozók tövénél, hanem a IC-k után.
Egyelőre az X tengelyre dugtam a motorvezérlőt. Azt mondta a Varopmetrum, hogy a nyilakkal tudnám meghajtani, de nem reagál. a programozás részéhez meg még nem értek semmit sem sad Lehet holnap elviszem az egész összeállítást, hátha meg tudja forgattatni a motort smile

Zolibá Dátum/Date: Kedd, 2015-06-16, 08:54 | Üzenet/Post # 964
alapkő
Idézet nyitraiandras ()
Lehet holnap elviszem az egész összeállítást, hátha meg tudja forgattatni a motort
Melyik településen élsz?

Hozzáadva (2015-06-16, 08:54)
Idézet nyitraiandras ()
mert a plugin a lényeg a többi automatikus.
De ezt akkor a mach3-al fel kell ismertetni, a motortuningot viszont neked kell kitölteni mert ahány motor annyi beállítás, főleg ha még áttétel is van rajta.
és még a motor lépésszámától is függ+hogy a vezérlőd direktbe, vagy mikrolépésben hajtja a motorokat.

Pl. ez a kép *2-es trapézmenetes orsó+ 1:1-s bordás szij hajtásé, és 200 lépéses a léptetőmotor+1/16 a mikrolépés a vezérlőn.
Csatolások/Attachments: 1842211.jpg(60Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Kedd, 2015-06-16, 09:04

nyitraiandras Dátum/Date: Kedd, 2015-06-16, 11:01 | Üzenet/Post # 965
nézelődő tag
Budapesten élek,
Nekem a motor direktbe hajtaná saját tengelyét, amire szerelnék egy leegyszerűsített tokmány féleséget.
A Mach3 ban a Diagnostics-ban az Emergency led villog, amint rádugom az USB-t... :/
De már elértem azt, hogy a tápon zöld led világít, a motorvezérlőn is egy poros led, (kicseréltem a 24V összekötő kábelt)
És a motort az összekötött állapotban áram alatt nem tudom kézzel forgatni.

Zolibá Dátum/Date: Kedd, 2015-06-16, 14:07 | Üzenet/Post # 966
alapkő
Idézet nyitraiandras ()
És a motort az összekötött állapotban áram alatt nem tudom kézzel forgatni.
Ez már jó jel, legalább tartóáram már van.
A mach3-t mennyire ismered? http://www.sasovits.hu/cnc/doc/Mach3HU_1_1.pdf  Ennek a könyvnek ismerete kell a Mach3-hoz.
A motor tunigban mit találsz?
Ha az egérkurzort ráviszed a villogó Resetre (emergenci)és klikk rá abba kell hagynia a villogást, akkor sem mennek a motorok a nyíl billentyűkkel? )

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Kedd, 2015-06-16, 14:13

nyitraiandras Dátum/Date: Kedd, 2015-06-16, 16:08 | Üzenet/Post # 967
nézelődő tag
Egyáltalán nem ismerem, a könyvbe már beleolvastam, de túlzottan nem akartam belemenni. Lehet bele kellene, de nekem csak 1 motort kellene forgatni meghatározott, de változó lépésszámmal oda- vissza (L-R) és van amikor kell néhány másodperc szünet/állás idő.
A motor tuningban ugyanaz a kép van amit csatoltál. Steps per: 100 Velocity: 1000, Acceleration: 1000 (ezt javasolta a Variometrum tegnap telefonon)
Amíg nincs bedugva az USB a gépbe Emergency nem világít és a Reset is 1 kattintásra zöldre vált és nem villog. A tengelyek LEDjei is bekapcsolhatóak. De amint rádugom Emergency világít és semmit se enged :/

Zolibá Dátum/Date: Kedd, 2015-06-16, 20:43 | Üzenet/Post # 968
alapkő
Idézet nyitraiandras ()
Emergency világít és semmit se enged
Az emergency stop(vészstop konfigurálva van ? Ha igen kell bekötnöd 1 kapcsolót a fizikai helyére

Erre gondoltam, ennek a villogását meg tudod szüntetni az egérrel ha bedugod az USB kábelt?

Ha nem, akkor ha  itt a zöld pipa ott van az Estop-nál, akkor kell a vészstop kapcsoló  is a DDLMV1-nek, vagy vedd ki a zöld pipát, és akkor nem kell kapcsoló.
Csatolások/Attachments: 5185368.jpg(25Kb) · 7663262.jpg(65Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Kedd, 2015-06-16, 20:48

nyitraiandras Dátum/Date: Kedd, 2015-06-16, 23:17 | Üzenet/Post # 969
nézelődő tag
Összeraktam most újra, az írásodra, pedig elég korán lesz ébresztő, de tényleg örülnék ha működne.
Az EStop nál ott a zöld pipa, ha kiveszem OK nyomok utána visszarakja zöld pipára, egyedül akkor tűnik el, ha PinNumbert 10 ről átírtam 0 ra smile
Ennek hatására az Emergency már nem villog smile
Nem engedi a Resetet
Ekkor azt írja "Limits swich is actived, check your axises position "
Kapcsolót nem ajánlott a Variometrum, pedig jó lett volna ha tudom, hogy ez ilyen kényes masina :))
A leírásába írja is az 5. oldalon, hogy hova kell kötni. A COM még oké, de nem egészen egyértelmű az X12
Arra is gyanakszom, hogy nekem az Input signalsba nincsenek jól beállítva a dolgok, meg úgy lehet az egész Mach3 ban sad

Hozzáadva (2015-06-16, 23:17)
Ha esetleg valaki ért ehhez és Budapesti megnézhetné személyesen az összeállítást, mi lehet a gond. Nyilván nem várom el ingyen smile Elég sokat vagyok a műhelyben ami a 13. kerületben van. Aki tud segíteni, írjon az: info kukac luxenn.hu címre telefonszámmal és legkorábbi időponttal.
Amint működik felrakom ide képekben, hogyan lett beállítva és összeszerelve az összeállítás. Még lehet videót is készítek smile

Zolibá Dátum/Date: Szerda, 2015-06-17, 05:13 | Üzenet/Post # 970
alapkő
Idézet nyitraiandras ()
Ekkor azt írja "Limits swich is actived, check your axises position "

Ha nincsenek bekötve végálláskapcsolók, akkor vedd ki a zöld pipákat minden tengelynél, még a Home-t is.
Vagy nullázd ki a port és pin számokat.
Tudomásom szerint nem ez az USB-s vezérlő van elterjedve itt a közösségben hanem az UC100-vagy UC300magyar fejlesztésű
http://www.cncpart.hu/uc300?gclid=CKqI9q_-lcYCFWT3wgod_E4AIg    mozgásvezérlő.
Csatolások/Attachments: 9565568.jpg(69Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Szerda, 2015-06-17, 05:25

nyitraiandras Dátum/Date: Szerda, 2015-06-17, 17:56 | Üzenet/Post # 971
nézelődő tag
Most összeraktam a laptoppal, beállítottam, hogy ne legyen energiatakarékos üzemmódban, így már nem tiltja le az USB-t. Korábban letiltotta és azt írta ki azért, mert túl sok áramot vesz föl.
Az Engine Configurationban kivettem az összes zöld piát, és mindet 0 ra írtam.
A Diagnosticba már engedte a Reset-et, nem villog az Emergency, és voalá már a nyilakkal forog is a motor.
Köszönöm Zolibá smile
Egyébként az alapötlet után felhívtam pár céget, hogy szeretnék építeni egy műszert, a legtöbb válasz az volt, hogy válasszam ki a webáruházba mit szeretnék és elküldik vagy mehetek érte ha kész a csomag. Dehát én laikusként honnan tudjam melyik motorhoz melyik vezérlő kell és milyen illesztőkártya :/ Ha lenne olyan, hogy Motor és alatta javaslatként amivel működne, nem lenne rossz.
Egyedül a korábban említett Variometrumnál kaptam olyan konkrét választ, hogy mely alkatrészek összeállításával tudom megvalósítani a tervet. És így esett a választás a korábban említett alkatrészekre. smile

Zolibá Dátum/Date: Szerda, 2015-06-17, 18:10 | Üzenet/Post # 972
alapkő
Idézet nyitraiandras ()
és voalá már a nyilakkal forog is a motor.
Na végre jó hír, most akkor jöhet a motorforgatás. Ha munkára akarod fogni akkor kell egy  G-kodokból
álló programsorokat  írnod hogy önállóan működjön a motor, ezért is linkeltem be neked a Mach3 magyar leírását,
ebben szinte minden benne van ehhez, de ha nem boldogulsz segítünk neked. Sok sikert.

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Szerda, 2015-06-17, 18:19

berez Dátum/Date: Péntek, 2015-10-23, 09:24 | Üzenet/Post # 973
kezdő tag
Üzenetek/Posts: 29
Üdvözletem a fórumon ,lenne egy elektronikai kérdés vezérlővel kapcsolatban a következő dologban:
Neten megnéztem,hogy lehetne egy próbát csinálni a Z teng.-hez ezen a weblapon:
http://www.instructables.com/id/Mach3-Zero-Probe-Tool/
El is készült ,de furcsállottam a bekötését:
(pont ilyen leválasztóm van)

mégpedig hogy a PC 5V (alsó sor jobb széle)direktbe rámegy a GND-re.Az OK,hogy a  PIN 11 a próbával
összeköti az alsó sorkapocs GND-t.Végül megcsináltam,és működött is,örvendezés,hű de klassz.
PC kikapcsol,elmegy dolgokat intézni 3 óra múlva PC,mach3 indít és ami eddig jó volt
semmi se megy.Egyetlen tengely sem indul,hibakeresés és mérgelődés után kiderült hogy
mivel tengelyenként van külön vezérlő a 2db A4988 Polulu meghalt,a TB6560 megmaradt és
müködik is.Leválasztónak nincs baja az egyetlen TB6560-al tesztelve minden kimenet a
motorok felé..Portok jók.
Az igazsághoz tartozik még,hogy fagyás miatt nyomógombbal állítottam le a PC-t,illetve
megtetszett még a Mach3 Tool Setter by  Big-Tex,de nem tudtam sehonnan letölteni,
ezért alternatívaként a Mach-ban az egyik gomb helyére beillesztettem az itt található
VB Scriptet:
https://en.industryarena.com/forum/xyz-probe-modification--56079-2.html
és megpróbáltam mit csinál,de semmit csak ezután fagyott le a Mach.(már újratelepítettem)
A kérdés az lenne,hogy mi okozta a vezérlők halálát a próba tool,a gomb scriptjének módosítása
vagy más valami.Minden segítséget köszönettel veszek és kellemes hétvégét.
Csatolások/Attachments: 4855715.jpg(40Kb)

csewe Dátum/Date: Szombat, 2015-10-24, 17:53 | Üzenet/Post # 974
Fontos tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 596
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 1
berez

A képen lévő bekötés valóban hibás,nem szabad a GND-t 5V-ra kötni.

A fagyást okozhatta az,hogy olyan ledet, vagy DRO-t használ a script,ami nincs eredetileg a képernyőn,hanem neked kell felrakni.
De az is fagyást okozhat,ha nem konfigurálod a probes bemenetet.
A bekötés alapján a 11-es pinre kell.
Illetve még az is okozhat fagyást,ha a probe bemenet állandóan jelet kap,mert annak csak egy rövid időre szabad aktívnak lennie,ez orvosolható az active low pipával.
A leválasztó bekötését megnéztem,és szerintem nem az 5V-ot kell a probe bemetre kapcsolni,hanem a GND-t.

A vezérlőket semmiképp sem teheti tönkre a számítógép felől érkező vezérlő jel,így a script sem,főként,hogy a leválasztó kártyának semmi baja sincs.

berez Dátum/Date: Vasárnap, 2015-10-25, 18:25 | Üzenet/Post # 975
kezdő tag

Köszönöm a tanácsot,akkor ez a bekötés lenne a jó?nálam a pin11-re van konfigurálva.
Ja,és még egy dolog:mivel olyan párhuzamos port hosszabbítot használok,amin
csak10 vezeték van(1-től 9 ig meg 20-as a  test), a pin1-et leforrasztottam mindkét végén és azt tettem rá a pin 11-re,igy az 1-es pin üresen van (nincs vészstopom konfigurálva)ez valamilyen szinten
gond a mach3-nak?
Csatolások/Attachments: 8491509.jpg(22Kb)

csewe Dátum/Date: Hétfő, 2015-10-26, 04:55 | Üzenet/Post # 976
Fontos tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 596
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 1
berez,
A te leválasztó kártyád esetében nem kel a felhúzó elenállás az 5V felé,de ha így kötöd be,akkor is jól kel működnie.

A csipesz megy a GND-re a pin11 pedig az érintő nyáklap tetejére,de azon kívül sehova máshova nem kell kötni.

A vészstop általában be van konfigurálva,akkor is,ha nincs rákötvede olyankor egy nem létező portra,vagy pinre konfiguráljuk.
Mondjuk a portot 0-nak írjuk,és ilyenkor az emulated oszlopban pipát kell tenni.

berez Dátum/Date: Szerda, 2016-09-14, 10:09 | Üzenet/Post # 977
kezdő tag
Tisztelettel üdvözlöm a fórumozókat.
Azt szeretném megkérdezni,hogy a mellékelt linken kapható USB-s
breakout boardot használta-e valaki Mach 3-al,mik a tapasztalatok?
Pc bővítés miatt nincs LPT portom és Win7/64bit -re kéne ez a megoldás.
nem használok nagy ampereket,TB6600-ra kötném.
Szívesen fogadok tanácsokat ,javaslatokat ,köszönöm.
http://www.ebay.com/itm....6pVkhgm

Van még ez is,ez jobb lehet?
http://www.ebay.com/itm....1.m3795

Az üzenetet módosította/Modified by berez - Szerda, 2016-09-14, 10:12

Amatőr Dátum/Date: Szerda, 2016-09-14, 18:57 | Üzenet/Post # 978
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
berez, szia! A Mach3 alapból csak LPT-n keresztül tud vezérlőt hajtani, az USB működtetéséhez le kell cserélni a gyári drivert. Ilyen pl. az UC100. Másik dolog : itt (Requirements fül) ki is emelik hogy a Mach3 Win7/64bit alatt nem működik. Valami más megoldás kell.

H1i.hu

berez Dátum/Date: Szerda, 2016-09-14, 19:47 | Üzenet/Post # 979
kezdő tag
Szia ,köszönöm a gyors választ.Milyen szoftverrel lehetne használni?

Vagy marad a laptop  Xp 32 bit.
Amit írnak:
PC system requirements: Windows XP, Vista or Windows 7 (32 bit or 64bit) akkor mire igaz?
UCC100 30.000 alatt nincs ezért ezt most kihagynám:-(
Szép estét!

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2016-09-15, 14:34 | Üzenet/Post # 980
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
berez
Idézet berez ()
Milyen szoftverrel lehetne használni?
Szerintem a legjobb lenne a breakout gyártóját megkérdezni mert lehet hogy van hozzá nem drága szoftver is. Akár alkalmas lehet az oprendszeredhez is.

H1i.hu

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC Elektronika » Léptetőmotorok, léptetőmotor vezérlések (Léptetőmotorok, léptetőmotor vezérlések)
Oldal 49 / 50«1247484950»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016