Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 7 / 28«12567892728»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Bárki gépe (Bárki ide tehet képeket, írhat információkat a saját gépéről)
Bárki gépe
KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-02-28, 16:25 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
Ha valaki túl tágnak érez egy egész topicot a saját gépének, ide tehet be információkat, képeket róla.

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-02, 14:21 | Üzenet/Post # 121
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Robi, jól látod, évekig ment nálam. Ha ennél is profibb megoldást akarsz, akkor nézd meg a W300-on lévő trapézanyákat! Két C alak egymással szemben, (gyakorlatilag ketté van vágva az anya) amit rugó húz össze, így mindegy mennyire egyenetlen az orsókopás.

H1i.hu

Robi Dátum/Date: Szerda, 2012-09-05, 12:07 | Üzenet/Post # 122
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 222
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Üdv! Valami ilyesmire gondoltam. Még nincsenek meg a csapágyak és a lineáris tengelyek, de a katalógus méretek alapján eddig ennyit tudtam rajzolni. Régen tanultam a Solid-ot és amit tudtam azt is elfelejtettem, úgyhogy ilyen lett, nézzétek el nekem. biggrin Sok munka van még vele, lassan is készül, de gondoltam megosztom Veletek, hátha találtok rajta már most, valami alapvető hibát. smile

Az üzenetet módosította/Modified by Robi - Szerda, 2012-09-05, 12:19

Amatőr Dátum/Date: Szerda, 2012-09-05, 15:54 | Üzenet/Post # 123
alapkő
Robi, ez klasszikus felépítés, nehéz elrontani. Amire érdemes mégis figyelni hogy a kellő terpesztések meglegyenek.
Az Y terpeszt én biztosan nagyobbra venném, stabilabb lesz a szerkezet és kevésbé hajlamos befeszülni. Ettől csökkenne a munkaterület, de egy kicsivel hosszabb lin tengely és nagyobb keret visszaállítja az eredeti állapotot.

H1i.hu

miki-bá Dátum/Date: Szerda, 2012-09-05, 21:15 | Üzenet/Post # 124
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Robi,
Szia !

Nagyon szép a rajz . Én szerintem a hosszában futó alátámasztás nélküli aztal egy kicsit rizikós .
Én stabilabbnak tartom a munkaasztal alatt átkötött Y -t, amelyet úgy tudsz megcsinálni,hogy a két linrudat kihozod
a kereten kívülre és alul összekötöd az Y tengelyt. Igy az asztal mind a négy oldalán alá van támasztva és középen
nem hajlik be. Én mindenképpen lineális sinekkel szerelném az egészet, mert úgy a gép minden része merevebb lesz.
Érdemes átgondolni a dolgot.
Ugyan én már nem az elsőt csinálom , hanem a másodikat ( ugye az elsőt elb.... tam) , de neked az első legyen inkább jó.

Sok sikert.

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Robi Dátum/Date: Szerda, 2012-09-05, 22:53 | Üzenet/Post # 125
aktív tag
Köszönöm a véleményeket! smile
Amatőr, egy kis képzavarom támadt... biggrin Y terpesznél mire gondolsz? A gép alján futó X tengely, egy tengelyen futó csapágyainak távolságára, ami a külső szélein mérve 120mm, vagy az Y csapágyaira, ami szintén a külső szélein mérve 110mm? Így arányaiban jobban megnézve, gondolom az alsó X-re.
miki-bá, Gondolod, hogy egy ilyen teljesítményű géphez nem elég merev mondjuk egy 25-ös alulap vastagságú gépasztal? Nem volt szerencsém még ilyen hobby géphez... akár legyen az gyári, vagy házi barkács, így sajnos nem tudom. Az hogy a lineárokat kiviszem a kereten kívülre, az oké. Azt, hogy hogyan kötöm össze ezek után alul az Y-t, azt még nem tudtam elképzelni... lehet, hogy csak este van. smile Az egyik régi ipari gépem, amin dolgoztam ilyen volt, kereten kívül voltak a sínek és egy-egy motor végezte az X mozgatását két oldalon szinkronban. Ez valljuk be, hobby szinten költséges. Hogy miért esett a választásom a sima alátámasztás nélküli lineáris tengelyekre? Főleg az ára miatt... Az alátámasztott lineáris tengelyek csapágyai sztem nem túl bizalomgerjesztőek, ránézésre szétnyílnak egy idő után, utánállításuk gondolom nem lehetséges. A sín + kocsi meg sztem drága. Legalábbis egy első gépbe... sad Eddig úgy gondoltam, hogy 600x500mm méretű géphez elegendő lehet ez a merevség, amit a 16-os lineáris rudak adnak. Javítsatok ki, ha tévedek.

Az üzenetet módosította/Modified by Robi - Szerda, 2012-09-05, 22:56

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2012-09-06, 18:03 | Üzenet/Post # 126
alapkő
Robi, igen, a gép alján futó lineáris vezetőkre gondolok, és a kocsikra, igazad van, az az X. 120mm a külső széleken egy ekkora felépítménynek nagyon kevés. Én 20-as lineáris vezetőket használok kb. 500mm hosszúakat, ennek 1/3-a a terpesz. Nem tudom most pontosan megmérni, a gép el van csomagolva. Ezek a vezetők középen benyomva (nem erősen) tizedeket engednek, a 16-os még gyengébb, még jobban fog csavarodni. miki-bá nem véletlenül ajánlja a lineáris síneket, ég és föld a merevség a vezetőhöz képest és jó minőségű használtat lehet vadászni a vezető árán. Ma már én is csak olyannal terveznék. Egyedül az anyagi része tartott vissza anno, (most már van használtban is) meg azt hittem a vezető elég erős. Ez a konstrukció lineáris vezetőhöz nagyon jó, ha vigyázol a méretekkel, (nagy terpesz, nagy átmérőjű vezető, érzésre 30 felett kellene) de ha egy kicsit továbblépsz sokkal használhatóbb gépet kapsz.

H1i.hu

Robi Dátum/Date: Szombat, 2012-09-08, 20:34 | Üzenet/Post # 127
aktív tag
miki-bá,
Szóval hogy is gondoltad azt, hogy a kereten kívül vannak a lineárok és alul középen fut a trapézorsó? A keret alatt kell elvezetni az összekötőt, így az egész keret magasabbra kerülne és 4 lábon állna?

kymco1 Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-09, 11:24 | Üzenet/Post # 128
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 857
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 4
Üdv Robi,
Mikibá valami ilyesmire gondol.
terv1

nekem ez van gyártás alatt
terv2

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-09, 18:34 | Üzenet/Post # 129
alapkő
...és ennek a konstrukciónak a lin sínes változata.
Az alátámasztás miatt nagyságrendekkel stabilabb.
Nagyobb kép.

H1i.hu

danifender Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-09, 18:52 | Üzenet/Post # 130
kezdő tag
Üzenetek/Posts: 22
Sziasztok.

H1 profi2a cnc vezérlőm van.Azt a hibát produkálja hogy marás közben gondol egyet és leáll a vezérlő.Van hogy órákig szépen megy de van hogy 10perc után leáll egy pillanatra.Ez mitől lehet?Köszi

miki-bá Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-09, 19:42 | Üzenet/Post # 131
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Robi,
Szia !

Elnézést ,de most kerültem gép közelbe.

Tulajdonképpen amire Én gondoltam azt Amatőr, , kymco1, rajzain pontosan látni.
Ha kicsi ,de dinamikus gépet készítesz egész bíztosan akarsz vale fémet is megmunkálni és
a munkatér közepének a behajlása valószinűbb a csak két oldalt feltámasztott asztalnál mint
a négy oldalt feltámasztottnál. Nem beszélve a rezonanciáról
Az én gépemnél "T" nut asztal van feltéve 450 X 750 mm-es ,de a közepén így is 0.1mm benyomódása volt , ezért
Az egész munkatér alá felrögzítettem egy megfelelő nagyságú és 25mm vastag gránit lapot .
Most már nem nyomódik be és a rezonancia is kisebb lett.
A képeken látható gépek példa értékűek érdemes gondolkodni rajta.

Üdv

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-09, 20:21 | Üzenet/Post # 132
alapkő
danifender, üdv!
Ha jól tudom a Profi2A hővédelemmel van ellátva, ha egy bizonyos hőfok fölé megy a hűtőborda hőmérséklete akkor leáll. Mit jelez a led a panelon leálláskor? Van elég levegőáramlás a hűtőborda körül? Esetleg ventillátor?

H1i.hu

danifender Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-10, 06:57 | Üzenet/Post # 133
kezdő tag
Az a baj hogy nem tudtam megnézni hogy mit jelez a panel mert ez a jelenség szinte 1tuzed másodperc alatt lezajlik elmegy a motorgerjesztés hangja egy pillanatra aztán visszajön.Próbáltam már úgy is hogy levettem a tetejét és nagy ventillátorral nyomattam rá a levegőt de leállt.Ma 2x is csinálta.Elkezdtem reliefet marni ment vagy 2 órát aztán hirtelen megállt utána elindítottam megint kb 1 perc után megint leállt.Délután martam próbából hogy leáll-e most szépen megcsinálta,ezért nem értem hogy mi lehet.

Hozzáadva (2012-09-10, 7:57 AM)
---------------------------------------------
Amatőr.
Helyesbítek mert elírtam, H1 PCB cnc vezérlőről van szó.

Robi Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-10, 15:01 | Üzenet/Post # 134
aktív tag
miki-bá, Amatőr, kymco1, Jobbnál jobb 5leteket kapok. Köszönöm! smile

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-10, 16:26 | Üzenet/Post # 135
alapkő
danifender, A H1 az más, ott ha igaz nincs hővédelem. Amikor leáll akkor csak egy tengely veszíti el a gerjesztést vagy az összes? Mind egyszerre? Ha igen, első körben a tápellátás körül kutakodnék, lehet hogy kontakthibád van valamelyik kötésnél. Milyen tápról hajtod? trafó vagy kapcsolóüzemű? Van valami visszajelződ a tápfesz meglétéről? Led, bármi?

H1i.hu

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-10, 16:29 | Üzenet/Post # 136
alapkő
Robi, mozgó hidas felépítésű gépből szerintem így tudod a legjobbat kihozni. Aztán lehetne még tanakodni az orsó helyét illetően, az is kerülhet oldalra, lehet kettő is, stb... Van valami konkrét oka hogy a mozgó hidas elrendezést választottad?

H1i.hu

danifender Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-10, 17:25 | Üzenet/Post # 137
kezdő tag
Amatőr.

Toroid trafóval használom,igen egyszerre veszíti el a gerjesztést.
Viszont már minden csatlakozót átnéztem illetve meghúztam csavarhúzóval,tehát azok szerintem rendben vannak.
Ez a legszarabb amikor ilyen hiba van,általában megszívom az autókkal is mert mindig olyan rejtett hiba van hogy 2 hónap rájönni,most pedig a cncvel is ez a helyzet.

Robi Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-10, 18:15 | Üzenet/Post # 138
aktív tag
Amatőr, Megtetszett a W300 és egyébként is évekig mozgóhidas gépen dolgoztam, csak annak 5 méteres munkaterülete volt... smile Két orsót próbálom elkerülni, sztem bonyolultabb és drágább. De lehet, hogy csak annak tűnik. Kár, hogy nem találok a W300-ról asztal nélküli képet... nekem gyanús, hogy annak az asztala is csak két helyen, elől-hátul van alátámasztva.
Még gondoltam arra is hogy az Y Z marad a jelenlegi megoldás és X-ben az asztal mozogna.

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-10, 18:28 | Üzenet/Post # 139
alapkő
danifender, ha minden motor egyszerre veszíti el a gerjesztést, akkor szinte biztosan tápprobléma lesz. Lehet kontakthiba a csatlakozásoknál, biztosítéknál, sőt rossz forrasztás is okozhat ilyent. Nézd meg a panel alján a tápcsatlakozók forrasztásait, talán a vezeték bekötésekor elengedett valamelyik. A másik lehetőség hogy a digit rész tápIC-je vacakol, elveszik az 5V és leállnak a mikrokontrollerek. Trafó mennyire melegszik egy ilyen leállás alkalmával? Hány Amperes motorokat használsz?

H1i.hu

kymco1 Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-10, 18:30 | Üzenet/Post # 140
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 857
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 4
itt egy asztal nélküli gép amiről beszélünk. ezt a honlapot nem szivesen reklámozom smile
terv

honlap

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Bárki gépe (Bárki ide tehet képeket, írhat információkat a saját gépéről)
Oldal 7 / 28«12567892728»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016