Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 2 / 28«12342728»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Bárki gépe (Bárki ide tehet képeket, írhat információkat a saját gépéről)
Bárki gépe
KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-02-28, 16:25 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
Ha valaki túl tágnak érez egy egész topicot a saját gépének, ide tehet be információkat, képeket róla.

Viktor Dátum/Date: Kedd, 2011-03-15, 06:57 | Üzenet/Post # 21
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 3
Sanyi84 Ne aggódj az én gépemet nem tudod alul múlni :P biggrin lol

miki-bá Dátum/Date: Kedd, 2011-03-15, 20:50 | Üzenet/Post # 22
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Irígykedni lehet ?

Hozzáadva (2011-03-15, 9:50 PM)
---------------------------------------------
Most látom ,Ádám is a Majer-nél veszi a "T" nutos asztalt.

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Szombat, 2011-03-19, 22:59 | Üzenet/Post # 23
aktív tag
Üzenetek/Posts: 155
Kitüntetések/Medals: 2
Mit szóltok egy ilyen félkész géphez?

Az üzenetet módosította/Modified by Sir-Nyeteg - Szombat, 2011-03-19, 23:01

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2011-03-20, 18:52 | Üzenet/Post # 24
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Quote (Sir-Nyeteg)
Mit szóltok egy ilyen félkész géphez?

Eddig jónak tűnik, bármi lehet belőle. Miért kérded?

H1i.hu

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Vasárnap, 2011-03-20, 20:10 | Üzenet/Post # 25
aktív tag
Üzenetek/Posts: 155
Amatőr, Bocsánat! a chaten dumáltunk sokat róla. Lehetséges hogy elcserélem a mostani gépemet erre. smile

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2011-03-21, 05:34 | Üzenet/Post # 26
alapkő
Sir-Nyeteg, OK, nem voltam képben.
Elég masszív holminak látszik.

H1i.hu

tillatanárur Dátum/Date: Szerda, 2011-06-29, 20:26 | Üzenet/Post # 27
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 10
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Udv Nállamsokkaltöbbettudok.
Fogtechnikus vagyok, és ez a legújabb szerzeményünk, egy video scanner, egy complett pc a scanneléshez, egy cnc 4 tengelyes maró, és kellett még vennem egy komoly pc-t a construkciós pc-nek.

A scanner 0,01-0,05mm pontosságú pontfelhőt generál, ha valakinek tudok segíteni szkennelésben szóljon.
És titán maráshoz 1/8-os marót keresek, vagy javaslatot, honnan tudok beszerezni.
Szép napot!
Csatolások/Attachments: 4845968.jpg(58Kb)

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2011-06-29, 20:45 | Üzenet/Post # 28
alapkő
tillatanárur,
Ez... Ez gyönyörű!!!!
Megtennéd, hogy kinyitva is készytenél képeket ezekről a gyönyörűségekről?
Ez bizony már nem HOBBY kategória!!!

A szerszámokra van egy tipp, de ehhez előbb utána kell kérdezni, hogy a titán megmunkálásához jók-e a Wolfram karbid szerszámok.
Ha igen, akkor keresd Daróczi Csabát a dcsaba@menthanet.hu mélcímen!

Remélem vannak még neki, mert nem régen árult 1/8" wolfram karbid fúró/maró szerszámokat 0.6, 0.8, 1, 1.2, 1.5, 1.8 átmérővel.
Remélhetőleg van még Neki belőle, de ha nem, akkor talán tudja honnan lehet még beszerezni.

xplod Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-30, 12:21 | Üzenet/Post # 29
aktív tag
Üzenetek/Posts: 241
Hírnév/Fame: 1
tillatanárur,
Szia! Látom csak idetaláltál az Index fórumról! Üdv a csapatban! smile

tillatanárur Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-30, 17:59 | Üzenet/Post # 30
nézelődő tag
Nálam sokkal többet tudók!
Túl vagyok az első maráson, sikeres lett. n szkenneltem, terveztem és martam.
Két kompresszort párhuzamba kellett kötnöm, hogy elég levegőt termeljen, sajnos csak hétfőn jön meg a 3 cilinderes nagy kompresszor. A nemesfém boltban kaptam 16-os pmma műanyag rudat, úgyvoltam vele, puhával kezdek... :-)
Először elmértem a marandó fogtechnikai korona helyét, a befogó pofa szélességét nem adtam hozzá az alapanyag bevitt hosszához, rögtön belemart a pofába, de azonnal leállt, és hibát jelzett. Újra számoltam és pozicionáltam, így már jó lett.
Szépen váltogatta a marókat, nyomta a hűtőfolyadékot... meg vagyok elégedve.
Természetesen a munka 3/4-nél a kompresszorok levágták a biztosítékot, azon volt a cnc maró is. Most legalább megtanultam mi van áramszünet esetén.
Egy gondom volt, a korana méretét czirkon alapanyagra méretezve adta ki a program, tehát 30/kal nagyobb lett minden(mert a czirkont utána még szinterezni kell, és zsugorodik 30 %-ot), de ezt valahol a program használata közt kell beállítanom, az már a kontrukciós szoftver beállítás.
Szóval ma este berugok, mert alakul az ügy....
Megjegyzem, amikor a 3-as maró belekapott a befogóba, ami fém, vitte mint a vajat...
holnap tudok nyitott álapotról képeket küldeni, most csak a végeredményről...(nektek ez nem mond sokat, de egy fogtechnikai mart czirkon korona konzolon így néz ki!)

Csatolások/Attachments: 8790872.jpg(70Kb) · 9009332.jpg(70Kb) · 3432617.jpg(72Kb)

tillatanárur Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-30, 18:02 | Üzenet/Post # 31
nézelődő tag
no, találtam egy képet a cnc belsejéről is:
Csatolások/Attachments: 5790701.jpg(47Kb)

sanyi84 Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-30, 18:36 | Üzenet/Post # 32
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Sziasztok!

Épül egy gépem. Eredeti feladata a tükör karcolás lett volna, de lekések a "határidőről", sok minden kellene még hozzá és
korlátoztam saját magam havi műhely anyagi lehetőségét. Nézzétek el a szedett-vedett anyagot de ez van.

Első próbálkozásom az Y ra.

Amit tudni kell, elrendezésileg mozgó asztal fihíd, van egy alaplap, ebben kap helyet az elektronika és talán később egy számítógép is. Erre lesz ráültetve az Y hajtása, a hajtás tetején van az asztal ami az Y tényleges tengelyeit tartja.
A lineáris technika az robotron írógépkocsi jelenleg, hajtás pedig két oldalról hajtja, eredetileg fénymásoló alkatrész. Az Y fix része az alaplapra csavarozva lesz, a hajtásnál épp középen tudom csatlakoztatni az alaplaphoz ezt az asztalt, két oldalán is alaplaphoz fogatva. Röviden az alaplap és az Y fix része elvben fix mechanikai kapcsolatban lesz, hajtás az meg "lóg a levegőben a fix Y részen" remélhetőleg nem mozdul el a tengelytartó asztalka alatt mert akkor bizony gond van.

Továbbmegyek, Y még egy picit:

Y lényegi hajtása

Y sínek, bovdenes mechanikához csatlakoztatva két alátéttel, m4 csavarral. Két egység van.

Fő alaplap, ez fogja össze az összes tengelyt, alulról még kap egy ilyen fa lapot hogy az elvi híd egységes legyen.

A Z az thk hsr 15 sínből lesz, alu alaplapon, kell egy nagyobb emelkedésű trapézorsó-anya-csapágyház hármas (4-5 mm), 0.8 Nm es motor lesz rajta.

Az X et is jó lenne ha a Z alaplap fogná össze, de van állványos kínai fúróm és van még tolómérőm is amivel jelölhetek. Kell egy összekötő lap és nagy ügyesség, legalább tudom állítani majd...

Az X hajtásra is bovdenes hajtást szánok, 0.8 Nm es 0.9 fok per lépés motort. Ez van (meg még egy csomó ami jó lehet ide).

Látható probléma, ilyen kocsik alatt ez bizony nem fér el, sebaj 2 darab 20 as mdf megoldja a problémát (és majd emiatt szívok is, de kellene a sebesség)

Az X sínek, legalább egy magasak, sem a típus sem a hossz nem egyezik de belefér kategória.

Valahogy így néz ki majd a híd, igaz ez csak skicc:

Első gép, óriási hibákkal, rettenetes félelemmel beválnak-e a szedett-vedett dolgok, sok sok megkötés emiatt.
Belekezdtem, elvben egy célja lenne, próbálok minél többet kihozni ebből, mindent amit lehet. Lehet a hajtást átépítem a keretre, óriási munka de meg lehet csinálni. Borítást akarok tenni majd az Y ra, csak a két alu 90 fokos idom látszódjon, hajtás nem.

Mondták meg kell mutatni, jómagam iparba dolgozok már pár éve, ott ugye mindenre van elég jó megoldás. Házi hobbi gép kategória. Sok mindenre jó lehet.

Köszönöm Győző barátomnak a sok "lomot".

Ízelítőül, nem tetszett az Y ezért még merevítek. Rátettem egy 25 kg os síndarabot, én "okos" nem állítottam át a gyorsulást meg a sebességet (vezérlő motoráramot sem- már megvan) és 5 m perccel(4853 mm/perc) és 6 m s2 gyorsulással vitte a sínt. Majd leugrott az asztalról, meglepett a dinamikája. Kézzel lefogható (kell azért nyomni, de lefogható). Biztos túllendült, nem mértem (órám már van- köszönöm!, állvány még nincs) , lehet lépést is vesztett de ment mint a golyó. 122 lépésből tesz meg egy mm, 1/8 mikrolépésben.

Nézzétek el nekem de csak szemétből tudok építkezni, többi kép a mappámba.

Az üzenetet módosította/Modified by sanyi84 - Csütörtök, 2011-06-30, 18:48

kymco1 Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-30, 18:52 | Üzenet/Post # 33
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 857
Hírnév/Fame: 4
tillatanárur, gyönyörű géped van. sok sikeres marást hozzá. ne csak fogakat csinálj vele.

tillatanárur Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-30, 18:55 | Üzenet/Post # 34
nézelődő tag
Köszönöm, csináljunk mást is, segítsetek, mit lehetne még... :-)
Tilla

kymco1 Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-30, 19:14 | Üzenet/Post # 35
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 857
Hírnév/Fame: 4
tillatanárur, mivel neked hűtőfölyadékot is tud használni a gép te bármit megtudsz munkálni akár üveget de a legpuhább műanyagot is. mázlista!
szkennelni mekkora tárgyat képes, és mekkora a munkaterületed?
hűtőfolyadék használatát ki lehet iktatni?

Hozzáadva (2011-06-30, 8:14 PM)
---------------------------------------------
tillatanárur, ja és mijen progikat használ a gép?

tillatanárur Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-30, 19:31 | Üzenet/Post # 36
nézelődő tag
igen ki lehet a hűtőfolyadékot iktatni, hát szkennelni szerintem 80mm X80mm lehet körülbelül. Több részre bontja ezt a felülete, és részletesen is lehet scannelni, végül összerakni.
a munkaterülete a marónak nem túl nagy, mármint szélességbe, hosszra kb 10cm lehet, szélességre kb 6-7cm, mert a marótartó ott van.
Tilla

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-30, 20:09 | Üzenet/Post # 37
alapkő
sanyi84, nekem nagyon szimpatikus ez a gép, igazi hobbista dolog abból építkezni ami van.
Az elektronikát ha lehet gondold újra, jobb helyen lenne egy külön dobozban, védve a forgácstól és a portól.
Persze ha csak tükör karc lesz (nem csak az lesz mert majd mást is akarsz :)) akkor nem olyan nagy probléma. Az üveget mivel gondoltad megdolgozni? Marómotor vagy valami karctű? Egyelőre nehezen képzelem el a kész gépet, de azt gondolom az eredeti feladattal nem lesz gond, ahhoz ennek a mechanikának elégnek kell lennie. A sebessége máris lenyűgöző, pontosságot meg majd úgyis ellenőrzöd. Dekor célú gép nem kell hogy századra dolgozzon. Ha valamire szükséged volna csak szólj, kitaláljuk, megoldjuk.

H1i.hu

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-30, 22:41 | Üzenet/Post # 38
alapkő
Quote (tillatanárur)
Köszönöm, csináljunk mást is, segítsetek, mit lehetne még... :-)
Tilla

Segítünk domborműves hidakat csinálni! Esetleg valósi korona alakú koronát? smile

De komolyan! Da bármi ötleted van csak szólj, szerintem mindannyian szívesen segítünk ha tudunk.

Elvileg létezik fogékszer ugye?
Ezek milyen jelleűek? Hogyan készülnek most? Lehet/érdemes valamit errefelé ebben az orányban keresgetni esetleg Neked?
Esetleg fogszabályzókra feltét dísz, ékszer vagy hasonló dolog?

tillatanárur Dátum/Date: Péntek, 2011-07-01, 07:33 | Üzenet/Post # 39
nézelődő tag
gyártsunk inkább BIGYÓT! vagy van nagyobb értékű IZÉ a világban...?
:-)
Tilla

sanyi84 Dátum/Date: Péntek, 2011-07-01, 19:31 | Üzenet/Post # 40
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Amatőr Úgy gondoltam hogy külön "fiókba" kerül az elektronika. A táp teljesen külön vas dobozba kerül a gépben ugyan de külön dobozban. Mechanikailag gumi a nyákok alá rezgéscsillapításnak. Kerestem ma fogaskereket az X mechanikához, sikerült találni egy méretben majdnem passzolót, kicsiszoltam, nem üt. Tettem a bovdenes mechanikára motort, szépen megy. Ugrál a motor- hangra- valószínű mert "lebeg" a táp, vagy az lpt kábel miatt. Közben kitaláltam hogy rakjam fel az X hajtását, hogy a sínek is lehető legközelebb kerüljenek az X alapjához.

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Bárki gépe (Bárki ide tehet képeket, írhat információkat a saját gépéről)
Oldal 2 / 28«12342728»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016