Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 18 / 28«1216171819202728»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Bárki gépe (Bárki ide tehet képeket, írhat információkat a saját gépéről)
Bárki gépe
KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-02-28, 16:25 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
Ha valaki túl tágnak érez egy egész topicot a saját gépének, ide tehet be információkat, képeket róla.

Robi Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 20:58 | Üzenet/Post # 341
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 222
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Idézet (KisKZ)
Ez miért gond?

Gyengének érzem a gépem Z tengelyéhez azokat a 3-as csavarokat...ennyi.

Hozzáadva (2013-02-10, 20:58)
---------------------------------------------
2 sín 4 kocsival.

mex Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:05 | Üzenet/Post # 342
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 53
Idézet (Robi)
Gyengének érzem a gépem Z tengelyéhez azokat a 3-as csavarokat...

Nincs rá okod... Gondolom belső kulcsnyílású csavarokat használsz, abból pedig akár 12.9 minőséget is lehet kapni.
Én csak 8.8 anyagúval szándékszom ezeket a kocsikat az alu lapokra rögzíteni, de nem aggaszt az esetleges kilazulás, csavarnyúlás. Inkább a rezonancia jelenthet gondot.

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:12 | Üzenet/Post # 343
alapkő
Idézet (Robi)
Gyengének érzem a gépem Z tengelyéhez azokat a 3-as csavarokat...ennyi.

Mekkora is lesz az a Z?
Kocsinként 4 db 3-as csavar bőven sok hidd el!
A legtöbben hasonlót használnak komoly HobbyCnC gépeknél. Én is.

Robi Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:13 | Üzenet/Post # 344
aktív tag
Idézet (KisKZ)
Mekkora is lesz az a Z?

Kevesebb mint 300mm...

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:14 | Üzenet/Post # 345
alapkő
Idézet (Robi)
Kevesebb mint 300mm...

Súlyra?
Milyen szerszámmal és mit akarsz majd megmunkálni?
MIlyen főorsót szeretnél rátenni?

Robi Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:18 | Üzenet/Post # 346
aktív tag
Idézet (mex)
Inkább a rezonancia jelenthet gondot.

Gondolod a 15-ös sín mérete miatt?

Hozzáadva (2013-02-10, 21:18)
KisKZ, Súlyt nem tudom...annyira nem értek a SolidWorks-höz, hogy tömeget tudjak számolni. Sztem max 6-os maróval alu, réz, kevés fa... Marómotor a kínai 300W-os lenne.

mex Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:23 | Üzenet/Post # 347
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 53
Nem az lesz a meghatározó nálam, hanem a híd aluprofil kissé alulméretezett, csak ~2mm a falvastagsága.
Ramotai-féle 30x90 profil 400mm hoszú, és a sínek helyét legalább 0.6-0.8mm mélyen bele szeretném marni...
Amúgy 6-os maróval rezet megmunkálni, azért oda nem árt nagyobb sínméret, nameg egy valódi marómotor, nem a 300-as kínai.

Az üzenetet módosította/Modified by mex - Vasárnap, 2013-02-10, 21:25

Robi Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:27 | Üzenet/Post # 348
aktív tag
Idézet (KisKZ)
Kocsinként 4 db 3-as csavar bőven sok hidd el!

Sajnálom egy kicsit nehezen tudok elszakadni az ipari méretektől... smile

Hozzáadva (2013-02-10, 21:27)
mex, ja értem... nekem 570x150x20-as Alplan lap lesz a híd, hátul merőlegesen egy 25-ös alulappal merevítve. Rajta a 20-as sínek...csak elég lesz. Ja és a rezet inkább csak kisebb maróval gondoltam... aluba bírja 6-ossal. smile

Az üzenetet módosította/Modified by Robi - Vasárnap, 2013-02-10, 21:29

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:33 | Üzenet/Post # 349
alapkő
Idézet (Robi)
, Súlyt nem tudom...annyira nem értek a SolidWorks-höz, hogy tömeget tudjak számolni. Sztem max 6-os maróval alu, réz, kevés fa... Marómotor a kínai 300W-os lenne.

Bőven elegendőek azok a kocsik/sinek/M3-as csavarok!
A megmunkálások ugyanezek, a maró is.
Nekem egy másfél kilós Teknomotor van rajta, plusz maga a felfogó lap is súly, hiába van aluból.

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:35 | Üzenet/Post # 350
alapkő
Idézet (Robi)
Sajnálom egy kicsit nehezen tudok elszakadni az ipari méretektől... smile

Ezt ismerem!
Nekem évek kellettek, hogy elvontakoztassak az ipari tervezéstől. Még most is sokszor van, hogy nem akar menni. smile

Robi Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:39 | Üzenet/Post # 351
aktív tag
Idézet (KisKZ)
a felfogó lap is súly

A tervekben már lefaragtam a lap vastagságát 25-ről 20-ra... végén még a léptetők nem bírnák mozgatni a hidat... biggrin

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 21:53 | Üzenet/Post # 352
alapkő
Idézet (Robi)

A tervekben már lefaragtam a lap vastagságát 25-ről 20-ra... végén még a léptetők nem bírnák mozgatni a hidat... biggrin

Látod....
Én pl. olyanokra kell figyeljek sokszor, hogy annak aki megmunkálja a lehető legkisebb lemunkálnivalója legyen. Ne legyen sok munka vele, és ha lehet egyszerű legyen.
Ehhez sem voltam soha hozzászokva. Amíg nem tudok olyan alapanyagot, vagy nem tudok magam megmunkálni, addig ezek is korlátok.

Sokszor néznek rám miért rajzolom ilyenre az alkatrészt.
Volt hogy már mondtam, hogy ha úgy tervezem meg ahogy azt szeretném, nem biztos hogy meg tudják csinálni, akár idő, akár eszköz vagy minőség szempontjából.
Szóval ez volt a legnehezebb (és még mindig az), hogy hobbycnc-s módon megtanuljak rajzolni/tervezni. Sokszor nem tudom a határokat és ezért ez nagyon nehéz. Inkább sokat kérdezek.

Robi Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-10, 22:33 | Üzenet/Post # 353
aktív tag
KisKZ, Én is így vagyok egyébként... minél kevesebb gépidő. A terveket is így készítettem, a lehető legkevesebb alkatrészből. Ezért lett pl az acélváz is...azt se kelljen aluból összetákolni, több darabot méretre marni.

Nightlife Dátum/Date: Hétfő, 2013-02-11, 08:53 | Üzenet/Post # 354
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 7
Idézet (miki-bá)
A vezérlőről
irhatnál pár modatot .

Elég ügyesek, egész/fél/begyed lépésre képesek, active low kell neki a step/dir/enable bemenetekre, 8V-tól működik, hűtőborda-hőmérséklet szerint forog a venti, de azt nem tudom, hogy feszültség, vagy PWM szabályzással.
A 2,5A-es motorokat szépen viszi, labortáp által mutatott 1A-nél langyos a borda, de ez effektív-átlagolt áram, Ipp-t nem tudtam mérni, nem volt mivel. A H-híd IC adatlapja alapjá 3A/55V lehet a vége.

Mindössze ennyit tudok róla, adatlapot sehol sem találtam, gépkönyvekben pedig csak blokkvázlatként szerepel.
Siemens siplace SMD beültetőgépekben használják.

Viszont van egy nagyon nagy hibája: A gyáron belül található, a főnökség meg képtelen felfogni azt, hogy nálam itthon sokkal jobb helyen lennének az ilyen holmik, mint a szelektív hulladékgyűjtőkben sad

Hozzáadva (2013-02-11, 08:53)
Éjszakás műszak dologtalanságában a Z került kidolgozásra, mikor elkezdtem még nem körvonalazódott bennem a felépítése, a körvonalai valószínűleg ezért lettek ilyenek :D

Az alaplemez alumínium ötvözet, főleg azért, mert a síneket tartó furatok menetfúrásakor rögtön az elsőbe beletört az egyetlen négyes menetfúróm, és azóta is benne van. (képen, ahol nincs csavar) Így kénytelen voltam elvetni az alaplemezbe csavarozás lehetőségét, átlöktem ötössel, és ráanyáztam hátul.
Kínlódás volt a golyósorsónál is, ugyanis 5 centivel volt hosszabb a kelleténél, nem tudom, valamelyikőtök esztergált-e már új végződést orsóra, én 1 órán keresztül karistoltam a gépen... Gondolhatjátok mi volt ott, először hatalmas zörgés a spirál miatt, mire szerencsére az lekopott kétszer köszörültem újra a kést, mert ez a franc majdnem olyan kemény mint a vídia, gyönyörű kékséges forgács, olajfüst, szitokszavak, soselesszennekvégeérzés... Másodszor pedig tudatosult bennem, hogy az orsón az eddzés egyáltalán nem felületi.
De! A végére annyira belejöttem a radírozásba, hogy fel sem tűnt, 3 tizeddel beljebb mentem a kelleténél, így most kottyan a csapágyban..
A kocsik legalább szépen futnak.

Nem nagyon szerettem volna aluprofilt használni, de egyszerűen nem volt mivel áthidalnom a kocsik színe, és a golyósorsó szintje közötti magasságot, persze eztán már annyira belejöttem, hogy gyakorlatilag ezekből épül fel az egész.

Mivel most csináltam először, sosem gondoltam volna, hogy a kocsik, és az orsó mennyire kényes az eggyüttfutásra, összecsavaroztam mindent, és meg sem bírtam mozdítani a tengelyt. Gyakorlatilag a műszak utolsó fél órája csak arra ment el, hogy 0.1-es lemezekkel hézagoltam az orsó és a kocsik közti kapcsolatot, és fellazít-átgörget-meghúz módszerrel párhuzamosítottam a két lineárist. Rájöttem, hogy nagyon szerencsés dolog volt 4-es csavarral felfogatni a síneket az ötös lyukban, tudtam játszani.
Egyelőre arról sincs semmiféle fogalmam, milyen szerszám kerül majd rá, gondolom ezek a faja nútos profilok elégé univerzális felfogatási módokat tesznek lehetővé.

Végül még egy kép a vezérlők eddig rejtve maradt oldaláról.

Már alig várom az éjszakát, következő lépésként ezt a tengelykezdeményt össze szeretném házasítani az xy-asztallal.

Robi Dátum/Date: Hétfő, 2013-02-11, 15:02 | Üzenet/Post # 355
aktív tag
Nightlife, És mindezt egy éjszaka alatt? Az szép teljesítmény. smile Egyébként én is ilyen síneket használok az X tengelyen... csak 590 hosszban 4 kocsival. smile

Nightlife Dátum/Date: Hétfő, 2013-02-11, 18:00 | Üzenet/Post # 356
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 7
Idézet (Robi)
És mindezt egy éjszaka alatt?

Ha ott van körülötted minden, 4-5m távolságban, állványos fúró, köszörű, eszterga, 3-4db akkus fúró /így még szerszámot sem kell cserélgetni/, gyorsdaraboló, alapanyag, nagy asztal /nem kell pakolgatni ide oda a szerszámokat, hogy elférj/ bárki megcsinálja, valószínűleg gyorsabban, mint én smile
Majd lövök képet a műhelyről, ha érdekel valakit.

Most látom Mikibá Z-tengelyét, ha korábban észrevettem volna, dobom az orsót a fenébe...

Robi Dátum/Date: Hétfő, 2013-02-11, 19:50 | Üzenet/Post # 357
aktív tag
Nightlife, Nekem is ugyanez akkus fúrók nélkül + 14 cnc marógép horizontáltól az 5 tengelyesig... csak fél napra kapnám meg őket maszekolni...uhh...kész is lenne a mechanika. smile

Zolibá Dátum/Date: Szerda, 2013-02-13, 14:58 | Üzenet/Post # 358
alapkő
Üzenetek/Posts: 1267
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3

Elkészült és épp próba alatt van ez a kis 1W lézerplotter. 300*250 mm tud mozogni. Sajnos áttételeznem kellett az X-et
mert nagyon darabosan működött.(10*1.5-ös menetes orsó)Csak egész és fél lépést tud a vezérlőm.
Így nagyon simán , de lassabban megy.Tippet kérnék tőletek vékony fa anyag beszerzési forrására.
Üdv:Zolibá

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Szerda, 2013-02-13, 15:06

Pabló Dátum/Date: Szerda, 2013-02-13, 17:00 | Üzenet/Post # 359
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 675
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 2
Üdv Zolibá!

Én innen rendeltem már,nem kell megvenni az egész táblát, méretre vágja!
rétegelt lemez
A gond annyi csak, hogy sajna  a posta nem a legolcsóbb!
A bükkből rendeltem én, nagyon jó anyag!
Még a háta is minőségi!

Pablo83.weebly.com

Zolibá Dátum/Date: Szerda, 2013-02-13, 17:41 | Üzenet/Post # 360
alapkő
Üzenetek/Posts: 1267
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Idézet (Pabló)
A gond annyi csak, hogy sajna a posta nem a legolcsóbb!

Köszi az infót,egy konkrét súly/ár írhatnál. Úgy tudom a posta 20kg-ig 1200Ft-ot kér,
Ők postázzák vagy futárral küldik?
Üdv:Zolibá

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Bárki gépe (Bárki ide tehet képeket, írhat információkat a saját gépéről)
Oldal 18 / 28«1216171819202728»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016