Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 13 / 28«1211121314152728»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Bárki gépe (Bárki ide tehet képeket, írhat információkat a saját gépéről)
Bárki gépe
KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-02-28, 16:25 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
Ha valaki túl tágnak érez egy egész topicot a saját gépének, ide tehet be információkat, képeket róla.

Robi Dátum/Date: Szerda, 2012-10-17, 09:15 | Üzenet/Post # 241
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 222
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Amatőr, hát ez rossz hír... sad

Amatőr Dátum/Date: Szerda, 2012-10-17, 10:14 | Üzenet/Post # 242
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Robi, nem olyan rossz ez. Minden jel ott van az LPT-n, csak a TTL illesztést kell megcsinálni, optó leválasztás meg úgyis kellene az alaplap védelme miatt.

H1i.hu

Robi Dátum/Date: Csütörtök, 2012-10-18, 09:07 | Üzenet/Post # 243
aktív tag
Amatőr, ez az opto leválasztás elvileg benne van a kínai TB6560 vezérlőkben... nem? Minél többet olvasok az elektronika részéről, annál több a sötét folt... ott hogy egy motor induktivitása, feszültsége és inerciája (jáááj) miben számít már végleg ledobtam a láncot... biggrin Még jó hogy szóltam előre, hogy az elektronikával gondjaim lesznek... biggrin Nekem a "hab a tortán" a nehezebb.

Hozzáadva (2012-10-18, 10:07 AM)
---------------------------------------------
ja és még valami... először ugye lenne egy 4 tengelyes kínai vezérlőm, mind a 4 tengelyén lenne egy motor. Ha később szeretnék egy forgatót, végül is miért ne, a gép magasságát is ahhoz tervezem, akkor csak egy 1 motoros vezérlő kell, új LPT kártya az 5. tengelynek és egy második táp (a 10A-es már nem bírna egy 5. motort)? Jól gondolom? Kezelné a Mach3?

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2012-10-18, 13:58 | Üzenet/Post # 244
alapkő
Robi, igen, ez igaz, a vezérlőben van opto leválasztás. Akkor ki kell deríteni hogy az LPT jelei képesek-e maghajtani az optót ha kisebb soros ellenállás van betéve. Sajnos nem találom ennek a vezérlőnek a kapcsolási rajzát.
-----------------
Csak egy egytengelyes vezérlő és a tápja kell, a Mach 6 tengelyig konfigurálható, 1 LPT portra pedig 4 tengelyt tudsz beállítani, ahol a 4. a forgató. Pl.:

H1i.hu

miki-bá Dátum/Date: Csütörtök, 2012-10-18, 18:58 | Üzenet/Post # 245
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Üdv !
Zasti a multkor megjegyezte ,hogy senki nem tesz fel ide semmit csak Ő.
Sőt azt is felteszi amit vett a helyi MÉH telepen.
Most akkor meakulpa és Én is felteszem az épülő mechanikám ,vagyis egy egyszerű plotter féle és
lézergrvírozónak szeretném használni.

A munkaterület kb. 280 X 250mm.
az anyaga bontott nyomtató alkatrészek , egy pár csapágyház amit Én csináltam .
Az áttételezésnél tartok.

Üdv

Miki bá
Csatolások/Attachments: 4213600.jpg(81Kb) · 8420823.jpg(88Kb)

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

zasti Dátum/Date: Csütörtök, 2012-10-18, 19:49 | Üzenet/Post # 246
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 671
Hírnév/Fame: 5
miki-bá,
Szia
Quote (miki-bá)
Zasti a multkor megjegyezte ,hogy senki nem tesz fel ide semmit csak

Ide? nem ide. smile

Quote (miki-bá)
Most akkor meakulpa és Én is felteszem az épülő mechanikám

Még jó hogy felteszed.
Kafa kis mechanika.
Remélem azt is felteszed ahogy szántani fogsz vele.

Üdv zas

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

miki-bá Dátum/Date: Csütörtök, 2012-10-18, 20:00 | Üzenet/Post # 247
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
zasti, Hát persze !

Tulajdonképpen kettős a célom vele : az egyik ,hogy lézegravírozóként használjam , a másik pedig ,hogy a "Z" -re
egy könnyű feltéttel pedig litoplánt készítenék. Így a másik géppel akár egyszerre lehetne vele dolgozni.

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

zasti Dátum/Date: Csütörtök, 2012-10-18, 20:03 | Üzenet/Post # 248
Fontos tag
miki-bá,
smile
Mikben nem gondolkodsz smile

"Down the slope."

Robi Dátum/Date: Szombat, 2012-10-20, 18:14 | Üzenet/Post # 249
aktív tag
Üdv! Zasti hagyományát folytatva, sikerült nekem is találnom egy padláson egy főorsó gyanús motort. Szerintetek van érte foglalkozni vele? Elvileg egy 550W-os Black&Decker sövénynyíró motorja. Adatok sajnos nincsenek rajta, gondolom a mechanikán volt, de kipróbáltuk, magas fordulatú, ennek ellenére nem túl hangos. A végén található csapágyház helyett csinálnék egy másik kisebbet, kapna burkolatot, tengelye végére egy patronos szárat. Nyomatékát nem tudom...gondolom nem egy erőgép. Próbáltatok már ilyesmit?

Hozzáadva (2012-10-20, 7:14 PM)
Most, hogy így jobban belegondolok, csak egyik oldalon fém csapágyházas...lehet, hogy nem is bírná az oldalirányú igénybevételt. Vagy addig se jutna el, mert belefulladna... biggrin

Csatolások/Attachments: 6092852.jpg(103Kb) · 3479384.jpg(81Kb) · 2499181.jpg(87Kb)

zasti Dátum/Date: Szombat, 2012-10-20, 18:51 | Üzenet/Post # 250
Fontos tag
Robi,
Szia
PL. Ez is egy.Szegélynyíró motor, és csak 250W, és bírja .
Ha nem vágynék halkabbra nem cserélném le soha. smile De most vagyok egy módosításban éppen.
Ha ez bírja, akkor a tiéd is szerintem(állapottól eltekintve most)

"Down the slope."

Robi Dátum/Date: Szombat, 2012-10-20, 20:20 | Üzenet/Post # 251
aktív tag
zasti, nagyon komoly... én is faragok hozzá valami házat, így elsőre az 50x50-es kábel vezető csatornára gondoltam, aminek a belsejébe alu csapágyházakat marok. Így talán sikerül egy igényes téglatest burkolatot összehozni. smile

Robi Dátum/Date: Vasárnap, 2012-10-28, 21:42 | Üzenet/Post # 252
aktív tag
cool
Csatolások/Attachments: 7834189.jpg(238Kb) · 7550434.jpg(146Kb)

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-29, 08:57 | Üzenet/Post # 253
alapkő
Robi, szépen alakul!

H1i.hu

Robi Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-29, 10:49 | Üzenet/Post # 254
aktív tag
Amatőr, Megfogadtam a tanácsotok és az Y is lineáris sínes lesz, hátul pedig kapott merevítést. Az X trapézorsók csapágyoldali felfogatása is erősebb lesz, de a derékszögű merevítést már nem tudtam berajzolni...vagy csak a türelmem fogyott el. smile Viszont tennék egy próbát a direkt hajtással. Az egyelőre nem lesz áttételes. A gép mozgástartománya, burkolat és váz kialakítása már most úgy van tervezve, hogy később a hátsó részében elférjen egy forgató. smile Igaz elég furán kezdtem az alkatrészek beszerzését, de így jött össze. A váz vas anyaga, burkolat lemezek, rezgés szigetelő bitulap (ezt még nem láttam senkinél, lehet, hogy hülyeség :)), X sínek kocsik, léptetők tápegysége, főorsó motor, elektromos doboz és szerelékek, vezérlő doboza és az Y alumínium anyaga megvannak. A következő vétel az Y sínek és kocsik lesznek és a méretei után elkezdhetem a váz összehegesztését. smile

Amatőr Dátum/Date: Kedd, 2012-10-30, 18:00 | Üzenet/Post # 255
alapkő
Robi, ezzel már nem fogsz szégyent vallani az biztos. Azt merem borítékolni hogy ha kipróbálod a direkt- és az áttételes hajtást akkor az áttételnél fogsz maradni. A bitulap nem rossz gondolat, épp itt a fórumon linkeltem korábban ugyanilyen célra.

H1i.hu

Robi Dátum/Date: Péntek, 2012-11-09, 10:43 | Üzenet/Post # 256
aktív tag
Amatőr, még az autó-hifi őrület idejéből maradt egy nagy tekercs öntapadós bitulapom... legalább jó lesz valamire. smile

Hozzáadva (2012-11-09, 11:43 AM)
Üdv!

Egy kicsit megtöröm itt a csendet... smile Most sikerült szereznem egy Cherry G84-5400 ipari trackball billentyűzetet. Peremes, így beépíthető, süllyeszthető, alján rögzítő csavarhelyekkel, pontos méret ábrával. Tudom, hogy ez lenne az utolsó lépés, de tehetek én róla, hogy pont most jutottam hozzá újonnan tized áron? smile A lényeg, hogy a korábbi képemen látható módon tudom majd beépíteni. smile Téli "szünetben" szabi alatt kezdem össze hegeszteni a vázat.

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2012-11-10, 20:14 | Üzenet/Post # 257
alapkő
Robi, jó választás, sokak szerint a Cherry a billentyűk Rolls-Royce-a. Nálunk a gépeken Cherry-k vannak, nem lehet elnyűni.

H1i.hu

NaSa Dátum/Date: Kedd, 2012-11-20, 00:06 | Üzenet/Post # 258
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 2
mint új tag, ezúton üdvözöllek benneteket!
magamról csak annyit, hogy kb 15 vágyok egy CNC marógépre, de eljött az ideje, hogy ez meg is legyen.
idő hiányában nem engedhetem meg magamnak, hogy magamnak építsem meg, ezért a vásárlás miatt döntöttem ,csakhát a nagy profi sokmilliós gépeket nem tudom jelenleg megfizetni!

Tehát igazából nincs gépem, de lesz valamilyen, bár semmiképpen nem én fogom építeni, venni szeretnék egyet.
A vétel az biztos, csak nem tudom milyet, egy hobby CNC-t valakitől, vagy egy iparinak nevezettet.
igazából az igény számomra, hogy majdnem napi 12 órát működne.
(persze számomra az is lényeges, hogy e 12 óra alatt, mennyi a megmunkálási teljesítménye. nem tudom ezt számokban mivel nem tudom ezt hogyan számoljátok, milyen marófejjel, milyen mélységben / mm/sec
megmunkálandó anyagok túlnyomó részt fa, plexy, kevéske fém (de ez nem követelmény)
A megbízhatóság az nagy követelmény hisz mennie kell sokat, nem nagyon állhat meg, és nem is szeretnék évente újat venni.
találtam két ipari, sorozatban elő állítottat, amikről esetleg kikérném a véleményeteket, csak nem tudom ildomos e ide feltenni a rájuk mutató linket, ezért míg erre megerősítést nem kapok, addig nem is teszem ki a linkeket.
másik nagy kérdéskör persze a szoftver, de ennek utána olvasok itt.

Megértő segítségeteket ezúton is köszönöm!

off topic:
Egy kis felajánlás az oldalnak, ha gondoljátok adok ingyen tárhelyet, sőt átvállaljuk a domain név fenntartását is.
láttam úgy gyűjtögetitek össze! Bár megmondom őszintén sok ilyet láttam már, de sehol nem írták, hogy ne küldjetek többet mint amibe kerül ..... smile

elektron Dátum/Date: Kedd, 2012-11-20, 17:23 | Üzenet/Post # 259
aktív tag
Üzenetek/Posts: 229
Kitüntetések/Medals: 1
NaSa, Üdv, hol az a sorozat gyártott gép, hagy lássuk. Attól függetlenül a felhasználástól is függ, de előnyben részesülnek szerintem ebből a szempontból a masszív, lineáris síneken mozgó golyós orsós hajtású gépek pl. Persze a megmunkálás erőigényéhez és kopás okozó viselkedéséhez mérten.

KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2012-11-20, 20:52 | Üzenet/Post # 260
alapkő
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Quote (NaSa)
mint új tag, ezúton üdvözöllek benneteket!

Szia!

Üdvözlünk nálunk!!!

Remélem sikerl gépet találnod magadnak. HA látunk így hogy megemlítetted tuti gondolni fogunk rád!

A felajánlást köszönjük!
Nagyon rendes Tőled.
A tárhely még nem lenne probléma... A motor sajnos ide köt minket az ucozhoz. sad Ez a nagy gond. Sajnos a portolás nem látszik könnyű feladatnak. sad

A domain fenntartásról még esetleg beszélhetünk majd, mert az is 5E Ft most. Lehet elfogadjuk ha oda jutunk. smile

De előbb melegedj meg egy picit itt nálunk, ismerjük meg egymást! smile

Szia!

Péter

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Bárki gépe (Bárki ide tehet képeket, írhat információkat a saját gépéről)
Oldal 13 / 28«1211121314152728»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016