Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 12 / 28«1210111213142728»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Bárki gépe (Bárki ide tehet képeket, írhat információkat a saját gépéről)
Bárki gépe
KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-02-28, 16:25 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
.
Ha valaki túl tágnak érez egy egész topicot a saját gépének, ide tehet be információkat, képeket róla.

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-30, 09:07 | Üzenet/Post # 221
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
kymco1, szerintem pont hogy alá kellene támasztanod. Kézi megmunkálásnál érzed mit csinálsz, mit enged a szerkezet, mennyire éles a kés, milyen a forgács. Cnc-sítve erre nincs lehetőség. Az új terveden hova kerül a szán és a szegnyereg? Eddig azt hittem a csövek arra kellenek hogy sínként szolgáljanak.

H1i.hu

kymco1 Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-30, 11:35 | Üzenet/Post # 222
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 857
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 4
Amatőr, igen a régi terven a csövön lett volna a szegnyereg, a két szélső zártszelvényen meg a linsinek amin a hosszán fotkorászna.
Az új terven a 2 középső U gerendán menne a szegnyereg a két szélsőn meg a linsinek.
Gondoltam az U gerenda merevebb mint a zártszelvény meg a cső. Ja és olcsóbb is.

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-30, 13:47 | Üzenet/Post # 223
alapkő
kymco1, így már értem. A két középső gerendát akár távolabb is tehetnéd egymástól, így esztergáláskor a késnek feszülő anyag nyomása nem tudja annyira megtekerni. Amúgy szerintem rendben lesz. Esztergáltál már fát kézzel? Csak azért kérdem mert úgy könnyebb elmondani mire gondolok amikor a késre ható erőkről esik szó.

H1i.hu

danifender Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-01, 11:01 | Üzenet/Post # 224
kezdő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 22
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Sziasztok.

Az mitől lehet hogy ha gravírozok betűket akkor nem balról jobbra hanem jobbról balra kezdi írni?
Tegnap még jól működött ma délelőtt kezdte el ezt csinálni.
Pl a nevem nem úgy írja le hogy dani hanem inad.

Hozzáadva (2012-10-01, 12:01 PM)
---------------------------------------------
(Aspiret használok)

Robi Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-01, 14:41 | Üzenet/Post # 225
aktív tag
Üzenetek/Posts: 222
danifender, akaratodon kívül tükrözted... biggrin

danifender Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-01, 15:32 | Üzenet/Post # 226
kezdő tag
De komolyan kérdezem hogy mi lehet mert így nem tudok marni.Szerintem vagy az aspirebe van valami állítás vagy a mach3 ba.

Hozzáadva (2012-10-01, 4:32 PM)
---------------------------------------------
Na végre csak meg van a machba volt elállítva.

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-01, 15:50 | Üzenet/Post # 227
alapkő
danifender, dir bit actve low?

H1i.hu

danifender Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-01, 16:21 | Üzenet/Post # 228
kezdő tag
Amatőr,

Igen ott volt a hiba!
Csak nem tudom hogy mivel nem állítottam a mach3-at mert be volt állítva.

Robi Dátum/Date: Vasárnap, 2012-10-07, 18:34 | Üzenet/Post # 229
aktív tag
Sziasztok!

Tápegységek méretezése topicot olvastam nemrég, pont ezen agyaltam a napokban. Eddigi terveimben szerepel egy TB6560 V-Type vezérlő és ami még nincs végleg eldöntve, hogy 3 vagy 4 db léptetőmotor. Ezekből 2 tuti, hogy 2Nm 2.8A-es, az X tengely nincs még eldöntve, ezt két orsó hajtaná. Itt kell valahogy úgy választanom a motorokat, vagy a bekötésüket, hogy ne terheljem túl az adott 24V 10A-s kapcsolóüzemű tápegységet. Gondoltam eddig 2 motor unipoláris, vagy soros bekötésére, így két motor csak 2,0 vagy 1,4A-en üzemelne, vagy 1 motor + szíjhajtás alkalmazására. Visszaolvasva, ahol egyébként teljesen logikusan leírtátok, az összes motor csak ritkán, rövid időre fog 2,8A-en működni. Van esély rá, hogy mind a 4 motort párhuzamos bipoláris kötéssel hajtsam erről a tápról?

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-08, 16:44 | Üzenet/Post # 230
alapkő
Robi, a két 2Nm 2,8A-es motor áramfelvétele már párhuzamos bipoláris kötésre van megadva?
A 3. ill. 4. motornak mik a paraméterei? Ugyanolyanok lesznek mint az első kettő?

H1i.hu

Robi Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-08, 17:38 | Üzenet/Post # 231
aktív tag
Amatőr, Igen, párhuzamos bipoláris. Ezen szeretném használni ugye a magasabb nyomaték, sebesség miatt. VM60HT65-2008AF
3-4 motorok sztem lehetnek egy kicsit kisebbek, úgyis kettő hajtaná az X tengelyt. Eddig még nem találtam ideálisat.

Ez a motor véletlenül nem unipoláris? Csak mert bipoláris van odaírva. A 6 vezeték zavart meg... vagy 5 fázisú lehet? És így a 6560-as vezérlővel nem működne? Ha jó lenne, akkor a 2A pont jó lenne, ha ebből kettőt használnék a másik két 2.8A-s mellett.

Az üzenetet módosította/Modified by Robi - Hétfő, 2012-10-08, 19:25

Amatőr Dátum/Date: Kedd, 2012-10-09, 17:25 | Üzenet/Post # 232
alapkő
Robi, Az a 6 kivezetéses motor használható bipolárisként és unipolárisként is. Érdemes volna adatlapot kérni róla, csak hogy tudd nem valami gagyi holmi (típusát nem találom hogy utána nézhetnék), rendes motornak van nyomatékgörbéje, de legalább alapfeszültsége, induktivitása, inerciája. Ennek uni- és bipoláris módban is más-más görbéje volna. Amúgy jónak tűnik.

H1i.hu

Robi Dátum/Date: Kedd, 2012-10-09, 18:53 | Üzenet/Post # 233
aktív tag
Amatőr, Egyébként melyik forgalmazót ajánlanátok ahol mindenhez rendes dokumentációt kapok? Motorokból és vezérlőből mindenképp újakat szeretnék. Eddig csak a T2cnc, Variometrum, cncDrive, és a vaterán Ramotai oldalait ismerem. Az első kettőnél volt eddig legtöbb adat a motorokról. 2db 2,1Nm körüli max 3A-es és 2db 1.3Nm körüli max 2A-es bipoláris motorokat vadászok, ha lehet nem 20ezer/db áron, minél pontosabb dokumentációval. Egyébként egy 6 vezetékes motort könnyebb bekötni bipoláris párhuzamosan? Olvastam a 8 vezetékesekről, hogy elég egy tekercset fordítva kötni és a motoron kívül viszi magával a vezérlőt is. sad

Az üzenetet módosította/Modified by Robi - Kedd, 2012-10-09, 19:01

Amatőr Dátum/Date: Kedd, 2012-10-09, 20:21 | Üzenet/Post # 234
alapkő
Robi, semmi baj azzal a motorral amit kinéztél, csak meg kell kérdezni az adatait. Ezt nem tudod bipoláris párhuzamosba kötni, nincs meg a nyolc kivezetés, de nincs jelentősége. Olyan mint egy négykivezetéses motor, csak ki vannak vezetve e tekercsközepek is hogy unipolárisan is használható legyen. Ha kapsz dokumentációt az csak azt jelenti hogy normális az áru, nem valami dzsunkán összeszórt noname cucc.

Ilyen:

H1i.hu

Robi Dátum/Date: Vasárnap, 2012-10-14, 21:44 | Üzenet/Post # 235
aktív tag
Üdv Urak!

Olvastam, hogy a cnc vezérlők nem szeretik ha laptopról akarják hajtani őket. Vajon az LPT porttal rendelkező mini ITX alaplapokkal is ugyanez a helyzet? Próbálta már valaki? A másik, hogy egy db LPT portról tudom hajtani a 4 tengelyes vezérlőt, vagy kell egy másik LPT kártya? mert ugye az ITX lapokon van egy szabad PCI slot. smile

homolk Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-15, 21:06 | Üzenet/Post # 236
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 1
Összeraktam egy kis gépet ITX alaplappal de nem tudtam rajta elindítani a mach3-t. Más cnc vezérlő programmal nem próbálkoztam.
A 4 tengelyhez 1 LTP port elég.

Robi Dátum/Date: Kedd, 2012-10-16, 09:39 | Üzenet/Post # 237
aktív tag
homolk, ezt sajnálattal olvasom... remélem csak egyedi eset volt... sad

Amatőr Dátum/Date: Kedd, 2012-10-16, 12:53 | Üzenet/Post # 238
alapkő
Robi, elvileg laptopokon az szokott lenni a gond hogy a jelszint nem 5V, hanem csak 3V körüli.
A sárgán volt téma nemrég, ezzel a kapcsolással tudod illeszteni:

Csatolások/Attachments: 6532255.jpg(33Kb)

H1i.hu

Robi Dátum/Date: Kedd, 2012-10-16, 21:44 | Üzenet/Post # 239
aktív tag
Amatőr, Köszönöm, de igazából eszembe se jutott laptopot használni. Nekem nincs, asszonyét meg nem kapnám meg erre a célra. biggrin
Kimondottan arra lettem volna kíváncsi, hogy használ-e sikerrel valaki 17x17cm-es média HTPC-be való mini ITX szabványú alaplapot léptetőmotor vezérlő hajtására. smile Általában ezeken is van LPT port. Természetesen olyat választanék, de legrosszabb esetben is van szabad PCI az LPT kártyának.

Az üzenetet módosította/Modified by Robi - Kedd, 2012-10-16, 22:58

Amatőr Dátum/Date: Szerda, 2012-10-17, 05:14 | Üzenet/Post # 240
alapkő
Robi, ha jól tudom ugyanaz a probléma, a mini alaplapok is - többek között - az alacsony energiafelhasználásra vannak kihegyezve.

H1i.hu

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Bárki gépe (Bárki ide tehet képeket, írhat információkat a saját gépéről)
Oldal 12 / 28«1210111213142728»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016