Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 3 / 12«123451112»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » süllő46 gépe(i)
süllő46 gépe(i)
KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-17, 21:23 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Minden Süllő45 gépéről, gépeiről

Robi Dátum/Date: Hétfő, 2013-02-18, 22:38 | Üzenet/Post # 41
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 222
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Idézet (süllő46)
Tudom a beszerzési forrást
Naa...ez tök jó hír. biggrin
Milyen motorokat lehet használni ezekhez? Mivel amiket eddig néztem mind 2.8-3.0A-t vesznek fel... és 1,7-2,0Nm körülieket szeretnék. Egyébként magyarországi a beszerzési forrás? Vezérlőket nem merek rendelni megbízhatatlan külföldi forrásból, 2 hónap várakozási idővel. sad

Az üzenetet módosította/Modified by Robi - Hétfő, 2013-02-18, 22:43

süllő46 Dátum/Date: Hétfő, 2013-02-18, 22:57 | Üzenet/Post # 42
komoly tag
Üzenetek/Posts: 463
Hírnév/Fame: 1
Robi,  A beszerzés a sárga cnc oldalon az adok, veszek topikba az 52542 hozzászólás. most jelent meg még 4 db volt.

Hozzáadva (2013-02-18, 22:57)
---------------------------------------------
Az eladó tud válaszolni a kérdéseidre.

Bizi Dátum/Date: Hétfő, 2013-02-25, 19:10 | Üzenet/Post # 43
aktív tag
Üzenetek/Posts: 190
Kitüntetések/Medals: 1
süllő46
Szia.
Nagyon jó kis géped lesz.
Abból a műanyag lapból van-e eladó?
Esetleg a beszerzési forrása?
Na meg az ára?
Sajnos drágállom a 10es alulemez árát,és valami olcsóbb,szintén könnyű,masszív anyagot szeretnék vásárolni.Segítséged előre köszönöm.

süllő46 Dátum/Date: Hétfő, 2013-02-25, 21:45 | Üzenet/Post # 44
komoly tag
Köszönöm az elismerést.
A műanyag lap Németországból származik 8 mm vastag és drága kb 23000.-Ft/ m2. Szerencsémre a fiam ezzel dolgozott és hozott a maradékból. El nem szeretnék adni belőle, mert a cnc gépet ezért építem, hogy különböző alkatrészeket készítsek belőle.

Hozzáadva (2013-02-25, 21:45)
A neve:  Kompaktplatten

Bizi Dátum/Date: Kedd, 2013-02-26, 18:22 | Üzenet/Post # 45
aktív tag
Üzenetek/Posts: 190
Kitüntetések/Medals: 1
süllő46
Rendben,értem.
Akkor viszont drágábbra jön ki mint az alu.

KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2013-02-26, 22:34 | Üzenet/Post # 46
alapkő
Idézet (Bizi)
Akkor viszont drágábbra jön ki mint az alu.

Hát ez bizony jogos megjegyzés!!!
Persze ha kéznél volt akkor nem csoda hogy Süllő abból építkezett!
Egy kis darab még van nálam is, faragtam is bele. Valahol a műanyag marási munkák bemutatásai között ott vannak a képek róla. Még mikroszkóppal is megnéztem a megmunkált felületet.

De itt van egy marási munka Sanyi84-től ebbe az anyagba (ezt hamarabb találtam meg mint az enyémet)

Én pedig 0.04 stepoverrel mentem neki és 200x os felbontásban ilyen szép felületet ad (kemény cucc ez!):

süllő46 Dátum/Date: Vasárnap, 2013-03-03, 21:45 | Üzenet/Post # 47
komoly tag
Azt már említettem, hogy fix hidas lesz a gépem. A lin. síneket az asztal alá rögzítem, a négy kocsit a gép vázra.Ennek több előnye is van szerinted, az egyik, hogy ráhullani forgács , por nem tud ezekre a részekre mert takarva vannak. A golyósorsó viszont nincs védve. Láttam harmonikás megoldásokat nekem nem jön be.
Eszembe jutott egy megoldás ami a marás során keletkező forgácsot, port el tereli az orsóról, legalább is közvetlen nem hullik rá.
A mellékelt képen - ami egy Móricka rajz, köze nincs a szakrajzhoz - látható, hogy a golyós anya háza kivan marva az asztallap alatt. Ennek a mérete a ház méretétől függ. Lehet nagyobbra is csinálni. Mint látható ezen a nyíláson keresztül van vezetve egy íves lemez, olyan hosszú mint az orsó, és az orsó két végén a csapágyházak felett lenne rögzítve egy - egy csavarral. Így az orsó felülről teljes hosszában takarva lenne és csak a szálló por tapadna rá. Szerintetek ez jó lenne így vagy kuka.
Még egy kérdés: Ha egy kuplungot rögzítek egy léptető tengelyére és megforgatom hány tizedet üthet ami még elfogadható?
Csatolások/Attachments: 9837312.jpg(209Kb)

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2013-03-04, 01:14 | Üzenet/Post # 48
alapkő
Idézet (süllő46)
A golyósorsó viszont nincs védve.

Csak egy esetleges megoldás:
Ha jól értem...
A golyósorsót is be kell tenni az asztal alá, megcsapágyazva a mozgó asztal két végén, és a motorfelfogatást is az asztalra tenni. A motor így az asztallal fog mozogni. Az orsó anyát a vázra fixen felfogatod.

A kicsi cnc amit most odaadtam Gyöngynek kölcsönbe így van megoldva.
Ilyesmi a kicsike:

Idézet (süllő46)
Ha egy kuplungot rögzítek egy léptető tengelyére és megforgatom hány tizedet üthet ami még elfogadható?

A kupplung típusleírásában ott kell lennie hogy milyen tengelyeltérést tud még kiegyenlíteni.
Már ha van.
De... Lehet félreértem a kérdést.
Mire gondolsz az ütésnél?

süllő46 Dátum/Date: Szerda, 2013-03-06, 23:26 | Üzenet/Post # 49
komoly tag
KisKZ, A rajz alapján nem érthető amit szeretnék. Az csapágyházak a gépvázon lesznek rögzítve az anya az asztalhoz, az orsó takarólemez  a gépvázhoz a csapágyak fölé. Tehát csak az anya mozog.
Szerintem jó lesz, csak az anyaga kérdéses. Az alumínium puha könnyen sérül, a vasat festeni kell, korlemezem nincs.   
A kuplung ütést arra értem, hogy a nem központosan van kifúrva a tengely furata.. Emiatt  forgás közben kb 0,2 mm-et üt oldal irányban.Tipus leírást nem kaptam hozzá.
A fekete kis gép nagyon aranyos. Készen is van róla kép? A másik oldalról is? Az fekete elox gyári vagy házilag készült. Olvastam valahol, hogy fekete analin festékben kell kifőzni az alu. lapot és fekete lesz. A analin ruhafesték.

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2013-03-06, 23:47 | Üzenet/Post # 50
alapkő
Idézet (süllő46)
a vasat festeni kell, korlemezem nincs.

Ha Sanyit beküldöd egyszer hozzám a garázshoz, akkor lesz inoxod.

Mennyi kellene a géphez?

süllő46 Dátum/Date: Csütörtök, 2013-03-07, 00:12 | Üzenet/Post # 51
komoly tag
KisKZ, Nagyon szépen köszönöm. Holnap lemérem. De nem nagy darab kell 27 mm széles kb 500 mm hosszú csík, már a 0,5 mm-es untig jó lenne.

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2013-03-07, 00:34 | Üzenet/Post # 52
alapkő
Idézet (süllő46)
De nem nagy darab kell 27 mm széles kb 500 mm hosszú csík, már a 0,5 mm-es untig jó lenne.

Sajnos csak a hétvégén tudom megnézni milyen táblák vannak odakinn. A 27mm ugye nem gond.. smile Emléleim szerint lesz 500mm hosszú, de most azért nem esküszöm. A vastagsága pedig.... Háát azt bizony megintcsak nem tudom most megmondani.

Nem baj ha egy kicsit szélesebb lesz mint 27mm? smile Mondjuk 300-400mm-el? smile
Sajnos nem tudom levágni, Nincs ollóm.

sanyi84 Dátum/Date: Csütörtök, 2013-03-07, 18:58 | Üzenet/Post # 53
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 3
KisKZ, Gyere be Péter hozzánk smile  , 4 ig vagyunk csütörtökig, innen meg csak eljut Feribához.

süllő46 Dátum/Date: Csütörtök, 2013-03-07, 22:36 | Üzenet/Post # 54
komoly tag
KisKZ, A vágást megoldom azért írtam konkrét méretet, hogy ne pocsékoljam a drága anyagodat.
Előre is köszönöm.sanyi84, Neked is köszönöm Sanyikám.
 Azt lehet tudni, hogy kijön a kék oldalról Debrecenbe?

süllő46 Dátum/Date: Szerda, 2013-03-13, 19:59 | Üzenet/Post # 55
komoly tag
Ma egy kis lépéssel közelebb kerültem a végkifejlethez.
Mint említettem nincs mechanikai végzetségem, nem építettem semmilyen gépet. Ezért szabadabban szárnyal a fantáziám nincsenek bennem beidegződött megoldások.Sok cnc építő oldalt megnéztem és még az elején szemet szűrt, hogy a léptetőmotorokat hosszú hengeres távtatokkal szerelik a legtöbben. Láttam olyan gépet ahol kb 100 mm hosszú is volt.Végig gondoltam ezt a részét a gépnek és a következő következtetéseket vontam le. A távtartóknak minél rövidebbeknek kell lenni, és a lehető legstabilabbnak. Amikor a léptető motor fogásirány vált, egy csavaró erő lép fel  ami akár a motort is megmozdíthatja. A másik ok a kuplung az egytengelyűséget hivatott korrigálni. Ha hosszú az orsó és a motor tengely és nem fut tökéletesen együtt akkor a kuplungot is jobban igénybe veszi. Ezért arra törekedtem, hogy a távtartó minél alacsonyabb legyen.
A kuplungot( körmös tengelykapcsoló) be sűlyesztettem a motor tengelyéből levágtam és így elértem, hogy mindössze 32 mm a távtartók magassága.

Hozzáadva (2013-03-13, 19:59)
Ha majd egyszer kész a gépem és összekötöm a számítógéppel akkor milyen programokra lesz szükségem amik a gépet vezérlik. Azt már tudom, hogy a Mach3 feltétlen kell.Ebből létezik-e magyar verzió? Nyákot nem akarok sem fúrni sem gravírozni.Szeretnék műanyagot, fát,foszfor bronzot, alumíniumot marni.

Csatolások/Attachments: 6153538.jpg(152Kb) · 5685203.jpg(152Kb) · 9909149.jpg(124Kb) · 2475932.jpg(152Kb)

poros Dátum/Date: Szerda, 2013-03-13, 21:51 | Üzenet/Post # 56
haladó tag
Üzenetek/Posts: 147
süllő46,
Ahhoz képest, hogy nincs mechanikai tapasztalatod egész jól sikerült a motor felfogatásod. Bár egy kis gépnél nincsenek nagy csavaró igénybevételek inkább stabilabb legyen mint később alakítgatni keljen valamit.
Mach3 mindenképpen kell bár vannak más programok is de ez a legelterjedtebb hobbi berkekben. A demó változata ingyen letőlthető ez azt hiszem 500 program sorig enged dolgozni. Biztosan van hozzá okosság a neten de én inkább megvásároltam a licenc filét.
Ajánlom töltsd le a demót és ha van időd ismerkedj vele. Van egy vizard menü benne ahól előre megírt programok /dialógok/ vannak benne / sík marás ,kivágás betű írás,stb/ itt csak a megfelelő koordinátákat  kell megadnod mm-ben és már csinálja is. Persze ez nem elég mindenhez de kezdésnek nagy segítség és lehet nem is igen lesz szükséged másra. Persze TE tudod mit akarsz készíteni,de első körben nézd átt a vizardot rengeteg dolog van benne.

süllő46 Dátum/Date: Szerda, 2013-03-13, 22:13 | Üzenet/Post # 57
komoly tag
poros, Köszönöm! Az igaz, hogy nem vagyok mechanikus végzettségű de van kézügyességem és némi szerszámozottságom. A Mach3-ba bele ásom magam. Van magyar nyelvű verzió?

Robi Dátum/Date: Szerda, 2013-03-13, 23:04 | Üzenet/Post # 58
aktív tag
Üzenetek/Posts: 222
Idézet (süllő46)
100 mm hosszú is volt
Én is sokszor szörnyülködtem magamban ezeken a megoldásokon, de mit okoskodjak én kezdő gépépítő... smile
Egyébként sztem teljesen jó lesz a megoldásod, igaz én a motor tengelyéből nem mertem volna vágni, hiszen így is rövid, de teljesen más elvet követünk. smile

Hozzáadva (2013-03-13, 23:04)

Idézet (süllő46)
Van magyar nyelvű verzió?
Sztem magyar verzió nincs, csak magyar leírás...

poros Dátum/Date: Csütörtök, 2013-03-14, 07:12 | Üzenet/Post # 59
haladó tag
Üzenetek/Posts: 147
süllő46
A mach3 nak nincs magyar verziója de mint Robi is írta van hozzá nagyon részletes magyar nyelvű leírás. Próbálj góglival rákeresni. Nem kell tőle félni én magam sem túl sok funkciót használok belőle amit igen az könnyen megjegyezhető angol tudás nélkül is. A konfiguráláshoz találsz a yutubon is segítséget van fenn egy kb tíz perces videó magyarul ahól részltesen elmagyaráz a narrátor lépésről lépésre mindent.  Ez nekem töbet segített mint a leírás. Itt is köszönöm neki a videót. Ez az http://www.youtube.com/watch?v=4KTFmuejeJ8

tweakie Dátum/Date: Csütörtök, 2013-03-14, 08:02 | Üzenet/Post # 60
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 972
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 5
EZ segíteni?

http://www.machsupport.com/docs/Mach3HU.pdf

http://www.machsupport.com/docs/MachTurnHU.pdf

Tweakie.

Success consists of going from failure to failure without loss of enthusiasm.

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » süllő46 gépe(i)
Oldal 3 / 12«123451112»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016