Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 2 / 2«12
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Alap gépe (Alap gépéről, gépeiről)
Alap gépe
KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2013-01-08, 21:25 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Alap gépéről/gépeiről mindent

ronihun0385 Dátum/Date: Hétfő, 2013-01-14, 07:58 | Üzenet/Post # 21
aktív tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 207
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 0
Szia! Alap,

én nem tudom mit birnak ezek a sinek de szerintem a komódokból kiindulva elég ratyi. inkább nézz valami komolyabb linsint persze ilyen árban nem lesz biggrin
de pl krómrúd már elég jó árban van és szerintem egy nyákmarónak elég a 16os ehhez elég türhető árban van a csapágy valami 1600ft/db
és azért ezzel már lehet kezdeni valamit akár kisebb reliefeket engedhetsz a gépnek.
Idézet (Alap)
Első gépnek nem is olyan rossz lenne ez így ?
Hát ezzel énis igy voltam de amikor megépült szinte már szedtem is szét mert továbbléptem és én többet fejlődtem mint a gép:) aztán kinőttem vettem egy komolyat, a másikat ujraépítettem aztán most építek egy nagyot meg egy forgatót. szóval azért irom, hogy inkább most csináld úgy hogy ehhez a részéhez már ne keljen nyulni. ja és mégegy hamarabb fogsz vezérlőt cserélni . biggrin (made in china)

üdv: Roni

www.cncfafaragas.hu

Alap Dátum/Date: Vasárnap, 2013-01-20, 15:24 | Üzenet/Post # 22
ismerkedő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 68
Kitüntetések/Medals: 0
Sziasztok
Egy kis segítséget kérnék a fórumtársaktól,
Amint láthattátok az orsómat egy lineáris sín vezeti meg , az asztalt most egyenlőre fiók mozgatóval oldottam meg, de a másik tengely mozgatásán gondolkodom erősen ,mivel ha egy orsós tengelyt teszek csak ez alatt van egy lineáris megvezető elég ez így , vagy melléje kellene tennem még egy lineáris megvezetőt?
A motorom is kérdéses még mivel nem tudom eldönteni, hogy bordás ékszíjjal , vagy rögtön a tengelyre egy kuplunggal kapcsoljam össze? cool

Hozzáadva (2013-01-20, 15:24)
---------------------------------------------
Üdv mindenkinek
Ha a Z tengelyre csak egy lineáris orsó meghajtás van és rögtön rajta el helyezek egy könnyű fúrógépet ez így jó?
Vagy oda is kell még egy lineáris vezető?

Az üzenetet módosította/Modified by Alap - Vasárnap, 2013-01-20, 13:10

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2013-01-20, 23:14 | Üzenet/Post # 23
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Idézet (Alap)
mivel ha egy orsós tengelyt teszek csak ez alatt van egy lineáris megvezető elég ez így

Sok számít a méretektől és attól, hogy milyen ez a lineár alatta.

Már láttam olyan gépet, ahol egy lineár volt csak pl a Z egységnél, de az 20-as méretű, nem a hagyományosan használtos 15-ös.
Az elég szépen fekszik már. Persze nem mindegy mennyire pontos ez az egy lineár.
Ez enyhéz előfeszített fajtáknál nincs kottyanás.

Mindenképpen legyen mindenhol legalább(!) egy lineáris megvezetés. Ez fogja meg az orsóhoz képest az elmozduló részekhez kapcsolódó anyát.
A Z-det így most nem tudom elképzelni....
Valahogy azért csak megvezeted nem? Valahogy meg kell hogy akadályozd hogy elforduljaon a hajtó orsó körül a szerkezet, mert ha csak kicsit is elfordul, akkor már az orsó elfordulásánál nem pontosan annyi lesz a lineáris mozgásod amennyit szeretnél!

Alap Dátum/Date: Vasárnap, 2013-02-24, 19:05 | Üzenet/Post # 24
ismerkedő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 68
Kitüntetések/Medals: 0
KisKZ
Köszönöm a tanácsodat . 
Most egy kicsit nem tudtam a géppel foglalkozni de a héten már lesz rá időm , és neki ugrok a dolgoknak .

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Alap gépe (Alap gépéről, gépeiről)
Oldal 2 / 2«12
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016