Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 3 / 8«1234578»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Poros gépe (Poros gépe)
Poros gépe
KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2012-04-25, 18:17 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Poros gépéről
About Poros's machine.

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2012-09-27, 16:14 | Üzenet/Post # 41
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
poros, szépen haladsz, gratula! Igen, vannak olyan munkák a géppel amik nem olyan látványosak, de éppolyan fontosak!
Nem tervezel átlós merevítőket a hídra? Szerintem sokat segítene a merevségen, a rezgések is kevésbé tudnának kialakulni.

H1i.hu

poros Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 19:38 | Üzenet/Post # 42
haladó tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 147
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Szia Amatőr,!
Nem haladok úgy mint szeretnék sajnos a szabadságom elment nyáron a ház körüli munkákra. A hidegebb idők beálltára szeretnék "végezni" vele,mikor már több időm lenne a kísérletezésre beállításra. Na és persze a tanulásra. wacko
A híd ezzel a merevítéssel nagyon stabilnak tűnik már így is. A híd lemezei 12mm-es anyagból vannak. Egyenlőre nem teszek több merevítőt. Tervezem a híd burkolását ez a pórtól is megvédené a vezetőket és a golyósorsot. Plusz merevítést is adna, ez 2mm-es anyagvastagságú lemez lesz ebbe ha sikerül még merevítő bordák lesznek , saját anyagából kialakítva. Persze nem olyan stabil mint egy öntvény vázas szerszámgép,de nem rezeg így sem.

Hozzáadva (2012-09-28, 8:38 PM)
---------------------------------------------
Szeretném még megkérdezi TŐLETEK milyen pór elszívót kellene beszereznem , építenem? Ki mit használ mert erre sajnos nincs saját ötletem? wink

Amatőr Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 19:44 | Üzenet/Post # 43
alapkő
poros, a burkoló lemez nem fog nagyon "szólni"?
Milyen port szeretnél elszívatni? Fa? Fém?

H1i.hu

miki-bá Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 19:51 | Üzenet/Post # 44
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
poros, Hát én egy "raketa" porszívót használok. Az a jó benne ,hogy nem kell vennem porzsákot mert textilből van.

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Az üzenetet módosította/Modified by miki-bá - Péntek, 2012-09-28, 19:52

poros Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 19:58 | Üzenet/Post # 45
haladó tag
Amatőr,
Fa pór lenne az áldozat.
miki-bá, Gondoltam én is porszívóra de nem tudom bírná-e a folyamatos üzemet. Arról nem is beszélve,hogy a fogyasztásuk sem valami kedvező.
Valamilyen arany közép útra gondoltam , ha van ilyen. Szívja el a fa megmunkálása során keletkező pórt, fogácsot de a villanyóra se legyen csapágyas. biggrin

miki-bá Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 20:05 | Üzenet/Post # 46
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Hírnév/Fame: 2
poros,
Akkor valamilyen ciklon rendszerű elszívó kellene.
Láttam multkor egy egyszerű zárható műanyag hordóból eszkábált dolgot, nagyon igéretes volt.
Ugyan arról nem szólt a fáma ,hogy mekkora az elszívási teljesítmény, de bármit is csinálsz kell vill.energia

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

poros Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 20:16 | Üzenet/Post # 47
haladó tag
Amatőr, A kérdésed első fele elkerülte a figyelmemet.
Az élekre gumi csíkot teszek az átfedéseknél. Előre egy harmonikát szeretnék ami talán elég lesz a zaj kordában tartásához.

Ilyesmire gondoltam.
Csatolások/Attachments: 5121041.jpg(486Kb) · 0667344.jpg(351Kb)

Amatőr Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 20:22 | Üzenet/Post # 48
alapkő
poros, vannak jóféle ckilonok porelszíváshoz, szerintem folyamatos sok órás üzemhez teljesen jók. 3~ motorral (mivel nincs szénkefe) örök mint a nyomorúság. Gyakorlatilag egy tartály amibe kis keresztmetszetű csövön érkezik a por és a levegő, majd a keresztmetszet megnő,a légáramlás lelassul, a por lehullik, a levegőt pedig kiszívják. Láttam homokfúvóhoz kapcsolt ilyen elszívót, ha jól emlékszem 4 tartály volt egymás után kötve, teljesen tiszta levegő jött ki belőle.
Ilyesmire gondolok:

H1i.hu

Amatőr Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 20:27 | Üzenet/Post # 49
alapkő
poros, az a harmonika szerintem nagyon jó holmi. Majd egyszer én is teszek a gépre.
Az jutott eszembe hogy ha lesznek nagyobb lemez felületek akkor azokra lehet kapni olyan fekete rezgéscsillapítót ami a mosogatótálcák fenekén is van hogy ne dörömböljön. Nem tudom mi a neve, autók ajtajában is ilyesmi van.

H1i.hu

poros Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 20:28 | Üzenet/Post # 50
haladó tag
miki-bá,
Tudom,hogy energia szükséges ,csak arra gondoltam nem mindegy mennyi.
A fórumokat olvasva egy egy relief elkészítése akár több órás művelet is lehet. Ez egy 2000W-os motorral számolva csak az elszívásra már komoly energia fogyasztást jelent hosszútávon. Viszont a gépet csak olyan helyre tudom egyenlőre betenni ahol nem szerencsés a sok pór. Tehát valamilyen megoldást szeretnék találni a problémára. A túl nagy zaj sem lenne szerencsés mivel a lakás alatt a pincében lesz egyenlőre beüzemelve.

Amatőr Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 20:33 | Üzenet/Post # 51
alapkő
poros, ha nem akarod odabent gyűjteni a port (mert az a két marék néhány óra alatt nem sok) akkor simán ki is vezetheted egy csövön egy vászonzsákba, csak egy zárt doboz kell a zsáknak, meg egy ventillátor, párszáz Watt szerintem elég.

Megtaláltam a cuccot, ha kellene: ilyen öntapadós csillapítóra gondoltam.

H1i.hu

poros Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 20:42 | Üzenet/Post # 52
haladó tag
Amatőr, Köszi utána nézek ennek a ciklonnak.
A harmonika érdekessége,hogy a KB 180cm-es teljes hossz "csukott" állapotban KB 40mm.
Felül valamilyen selyem alul valamilyen műanyag szerű anyaga van. Próbálok utána érdeklődni miből készült . Vagy hol kapható.

Hozzáadva (2012-09-28, 9:42 PM)
Köszönöm a linket!

Amatőr Dátum/Date: Péntek, 2012-09-28, 20:46 | Üzenet/Post # 53
alapkő
Quote (poros)
Próbálok utána érdeklődni miből készült . Vagy hol kapható.

Köszönöm!

H1i.hu

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-30, 21:14 | Üzenet/Post # 54
alapkő
poros, ma a bátyámnál jártam és eszembe jutott az elszívó, ugyanis nemrég lett beüzemelve nála egy carborobot kazán. A füstcsőhöz tartozik egy elszívó ventilátor, elég komoly légmennyiséget mozgat, az csinálja a huzatot. Megnéztem, 75VA a motor, talán valami hasonló kellene a porhoz is.

H1i.hu

poros Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-01, 13:23 | Üzenet/Post # 55
haladó tag
Amatőr,
Tudok is egy kazánt ami évek óta üzemen kívül van megnézem. Köszönöm az ötletet !
A harmonikán is töröm a fejemet erre megoldást kell találnom mielőtt tovább lépek az építéssel ,mert a tengelyek és az asztal végleges helyzeténél ezt is számításba kell venni. A cégnél csak külföldi ,nagyrészt német beszállító van. Sajnos nem tudok németül ezért nyelvi akadálya is van a konkrét ajánlat kérésnek. A nekem szükséges védő harmonika csak az y tengelyre KB 40 ezer lenne. Találtam egy német céget akinek van hazai képviselete is. Még nem kértem ajánlatot mert több védőharmonikát szemre vételezve azon gondolkozom magam is elkészíthetném. Babra munka de nagyon jó órabérem lenne. biggrin

zasti Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-01, 14:00 | Üzenet/Post # 56
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 671
Hírnév/Fame: 5
Sziasztok
poros,

Quote (poros)
KB 40 ezer lenne. Találtam egy német céget akinek van hazai képviselete is. Még nem kértem ajánlatot mert több védőharmonikát szemre vételezve azon gondolkozom magam is elkészíthetném

Sok tengődés után Én is magamnak készítettem, és a mai napig funkcionál hiba nélkül.
Ha nincsenek nagy elvárásaid, vagyis elég egy sima U alakú harmónika. saját magadnak is el tudod készíteni ,és az nem is olyan "babra munka".(nem reklám de) itt láthatod.
Harmonika
Nem egy lehetetlen feladat.

Üdv zasti

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

poros Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-01, 14:47 | Üzenet/Post # 57
haladó tag
Szia zasti, !

Igen már korábban láttam a harmonikádat. Valóban nem egy nagy durranás az elkészítése. A TE általad készített és a gyári között ránézésre csupán annyi a különbség,hogy a gyári alulról vékony műanyag lapos kierősítést kapott a hajtás mindkét oldalán. Ez ragasztva van, néhány millimétert túlnyúlik lefele ezen a műanyagon csúszik a nútban. Több év alatt talán kettő darab lett cserélve folyamatos 24órás üzem mellett kilenc gépben.

zasti Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-01, 15:18 | Üzenet/Post # 58
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 671
Hírnév/Fame: 5
poros,
Szia
Ami azt illeti ilyenek megvalósíthatóak itthoni gyártás mellett.
Nem tudom milyen van a gyárinak, de egy műanyag darabot rá lehet húzni, Mondjuk pl, (fűrész szalag élvédőjét, rá lehet húzni az élekre, azon csúszkálhat, és tartást is ad neki.) amikor csináltam Én is tervezgettem, hogy összeöltöm a sarkoknál, vagy kap lemez csipeszt minden él a sarkánál, mert aggódtam a tartás miatt. De amikor kész lett, (és mondjuk az X tengelyen nem csak hosszú, de ráadásul vízszintesen, oldalára állítva kell csúszkálnia) Első ránézésre elvetettem minden ilyen kételyemet. Úgy áll mint a cövek.Igaz, sötétítő roló anyagból van, és le van festve.
De ezzel kész is lett a tartás. Az y on, pedig műanyag bevonatos bowden segít a tartásban.
Lényegében csak a képzelet, szab határt.
Na meg az anyag(Nekem volt itthon, de összesen ha összeszámolom, mindenestől.(2 roló kb 15€ +2db maston spray, az 7€. ) Mégsem 40 000ft.
A gyári az azért gyári, okés aláírom, de hobby szinten nálam első volt a költséghatékonyság.
Egyébként Te tudod, Én csak az arányokat próbálom szemléltetni.

Üdv zasti

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

poros Dátum/Date: Hétfő, 2012-10-01, 19:27 | Üzenet/Post # 59
haladó tag
Szia zasti, !
Több év alatt talán kettő darab lett cserélve folyamatos 24órás üzem mellett kilenc gépben.

Nem jól fejeztem ki magam "nálam ez éjszakás műszakok után gyakran előfordul wacko " tudom,hogy roló anyagból készült a TIED.
Éppen oda akartam kilyukadni ,hogy a házi készítésű is sokat kibírhat. Az árról nem is beszélve.
Az ember képes elsiklani dolgok felett most én is így jártam ezzel a "harmonika" kérdéssel !

poros Dátum/Date: Kedd, 2012-10-02, 18:22 | Üzenet/Post # 60
haladó tag
Sziasztok!
Ma is tudtam haladni a munkákkal. Felkerültek a végállás közelítés kapcsolói az x-y tengelyekre. Valamint a X tengelyre "véglegesre" fúrtam az asztalt a golyós anyára felkerült a közdarab ami az asztalt mozgatja. Bepróbáltam a vázba de még igazítást igényel. kicsit feszül. Ez holnapra marad.

Hozzáadva (2012-10-02, 7:22 PM)
Amatőr, Sajnos kidobták a kazánt erről az elszívóról lemaradtam.

Csatolások/Attachments: 0097815.jpg(430Kb) · 1041073.jpg(414Kb) · 7601514.jpg(453Kb)

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Poros gépe (Poros gépe)
Oldal 3 / 8«1234578»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016