Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 2 / 2«12
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Moleon gépe (Moleon gépe)
Moleon gépe
KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2012-04-19, 20:23 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Moleon gépéről
About Moleon's machine

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2012-04-20, 20:37 | Üzenet/Post # 21
alapkő
Quote (Moleon)
Amúgy Miskolcon lakom.

akkor ahogy a chaten mondtam van számodra egy síkágyas szkennerem.
A működése nem tuti szerintem, de a mechanika tökéletes egy kicsike géphez kezdésnek.
csak azt kell kitalálnunk, hogy jut hozzád.

Moleon Dátum/Date: Szombat, 2012-04-21, 06:31 | Üzenet/Post # 22
kezdő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 27
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
KisKZ,

Hát ha nekem adod azt megköszönöm a hozzám jutásra meg felhívok egy volt munkatársam szokott Miskolcra jönni s megkérdezem tőle, hogy jön e be. A postát hanyagolni kellene mert az alap csomag is 2500 Ft abból meg személyesen is eltudok menni érte.

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2012-04-21, 08:21 | Üzenet/Post # 23
alapkő
Quote (Moleon)
a hozzám jutásra meg felhívok egy volt munkatársam szokott Miskolcra jönni s megkérdezem tőle, hogy jön e be

OK!
Privátba megy a telefonszámom.

sanyi84 Dátum/Date: Szombat, 2012-04-21, 18:00 | Üzenet/Post # 24
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 3
Moleon, Ha erre jársz kerülj kicsit és akkor odaadom azt az ígért mechanikát, igaz csak hajtás, esetleg átszerelhető. Szóval Y ra azt szántam, ügyesen átgondolva még jó is lehet. Természetesen piciny motor van rajta.

Moleon Dátum/Date: Vasárnap, 2012-04-22, 16:37 | Üzenet/Post # 25
kezdő tag
sanyi84,
Ha mégis az lesz , hogy Egerbe elmegyek szerintem természetes , hogy ha másért nem személyesen megbeszéljük mire is gondolok s helyre raktok esetleg

sanyi84 Dátum/Date: Vasárnap, 2012-04-22, 17:42 | Üzenet/Post # 26
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 3
Moleon, Füzesabonyi vagyok, elvileg útba is esik. A lényeg stabil gép kell neked, elsőnek kis költségvetésből, és amikor már mennek a dolgok jöhet egy komolyabb. Úgy is megtartod az elsőt, másodikot már lehet eladod mert érdemes a továbblépéshez. Van aki elsőre tökéletes gépet akar építeni, és épít is. Lehet a fokozatosság elve nem jó mostanság de mindenkinek más a célja.

Moleon Dátum/Date: Csütörtök, 2012-04-26, 08:00 | Üzenet/Post # 27
kezdő tag
sanyi84, KisKZ,

Hát nagyon úgy nézz ki , hogy mindenképpen elkelessz mennem Egerbe mert a volt munkaadóm variálgat az adóval. wacko

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2012-04-26, 17:31 | Üzenet/Post # 28
alapkő
Quote (Moleon)
Hát nagyon úgy nézz ki , hogy mindenképpen elkelessz mennem Egerbe

Csak kérlek szólj időben előtte!!!

Moleon Dátum/Date: Szerda, 2012-05-23, 20:34 | Üzenet/Post # 29
kezdő tag
KisKZ,

Ez természetes.

Hozzáadva (2012-05-11, 2:55 PM)
---------------------------------------------
Nos kedves uraim:D
Eddig túl vagyok az írásbeli érettségin szóval készülgetek a szóbelire a hétvégén családdal séta s kezdek hasalni a gépecskére:D

Hozzáadva (2012-05-23, 9:34 PM)
---------------------------------------------
Na hosszú idő óta nem voltam bár bár cselekedtem e közben... Anyag beszerzésen vagyok épp zsákmányoltam bútor lapot és vettem csapágyakat. Most fiók csúszkán vagyok s aztán építés na meg böngészgetek... Tudom KisKZ, felajánlottad a motorokat de mégsem kell mennem Egerbe most s az érettségim az elsődleges...

Közben szerintetek ez megéri?

http://elektronika.teszvesz.hu/muszere....38.html

Moleon Dátum/Date: Szombat, 2012-05-26, 12:06 | Üzenet/Post # 30
kezdő tag
Nos Beindult a rendszerem mármint a gyűjtögetésemre illetve:

Kérdezném a véleményeteket , hogy ez így jó gondolat e?
Vettem csapágyakat a vonó orsóknak (628 as) 8 mm a belső furata 12 es menetes szárt csinálok 1 es vagy 1.25 ös emelkedéssel s hozzá kottyanás mentes anyát. Az alap asztal méret egy A3 as terjedelmű lesz s csak 1 irányban fog mozogni (x vagy Y ezt építés közben gondoltam elválik)
Erre merőlegesen mozogni fog a diódával a másik tengely tehát ez így fix helyzetű lesz. A lézer diódának 2-3 mm mozgatási lehetőséget gondoltam egy kimustrált mikrométer segítségével 8így visszajelzést is kapok az állításról. Nagy mázlim volt most amitől még jobban bezsongtam a gép építésére:
Azt hittem egy ismerősöm nagyon profi vezérlések építésében meg hasonló de sajnos kiderült , hogy nem. Viszont azok a gépek amikről beszéltem vele (EMCO compact 5 CNC ) kiderült , hogy neki van hozzá 2 darab léptető motorja s ebből az egyik nejlonozva volt a másik is állítólag nem volt használva hiszek neki... S csekély 3000 Forintért érzékeny búcsút is vett a két motortól... biggrin cool biggrin
(nem tudom sikerül e csatolnom a képet.... itt egy képfeltöltéses link:

http://kepfeltoltes.hu/view/120526/compact_5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

)

Na elvileg megcsinálom a jövőhéten a két vonóorsót s az anyákat a 4 csapágyházat s építem is viszont ehhez a léptető motorhoz szerintetek kell ékszíjas áttét vagy egy az egyben rakjam vagy mit tanácsoltok ?Vagy csak először legyen meg a géptest s utána ráérek a motorral foglalkozni?
Meg a vezérlés majd hogy kellesz csinálni mondjuk a vezérlés ha már a géptest megvan. Állítólag a srácnak van léptető drivere de attól már csak 20 ezerért válna meg annyim meg nincs na meg az építés érdekel igazán.

Más:

A fenti gép amúgy úgy jött elő , hogy a munka helyemen van ebből 3 darab s még 2 darab a maró tesójából s vannak Fanuc21 es tasztatúráink. Kérdezném , hogy esetleg valaki természetesen nem ingyen össze tudná-e építeni a kettőt vagy egyáltalán lehetséges e?

Na jól be vagyok zsongva az építésre elég sok mindenem megvan már ahhoz, hogy most már építsem a gépecskémet:D:D
S Még valami:
A lézer diódábol illetve vezérlőböl KisKZ, lehet még rendelni s ha igen menyiért?
Csatolások/Attachments: 8270353.jpg(149Kb)

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Moleon gépe (Moleon gépe)
Oldal 2 / 2«12
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016