Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 3 / 3«123
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » 3W-os MasterGy féle lézergravírozó (3W-os MasterGy féle lézergravírozó)
3W-os MasterGy féle lézergravírozó
KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-09-04, 20:31 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Az oldal egy magát megnevezni nem akaró jóbarátunktól kapott ingyen egy masterGy féle lézergravírozót.
az ezekkel kapcsolatos információkat fogjátok megtalálni ebben a topicban.

A lézergravírozás technológiával kapcsolatban a Lézergravírozás topicban találhatóak majd az információk.

Béni Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-02, 22:55 | Üzenet/Post # 41
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Én már ebben az állapotában is jól el tudnék játszadozni vele. smile
Fára nagyon mutatós gravírokat össze lehet vele hozni és amint látom, a sebesség sem rossz.

http://dotg.weebly.com/
http://benishare.weebly.com/

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-02, 22:57 | Üzenet/Post # 42
alapkő
Quote (Béni)
Fára nagyon mutatós gravírokat össze lehet vele hozni és amint látom, a sebesség sem rossz.

Mindjárt kész a hagsávcsere a másik videónál. Utána felteszem
egy vektoros mű lesz ismét. Egy cirádás A betű cseresznyefába.

De világosabb fánál nagyon lassan, avagy egyáltalán nem használható ez e teljesítmény. sad

Itt is van a videó:
Remélem végre lecserélni a rendszer ezt az üvöltő rokkot ami alatta megy. sad

Béni Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-02, 23:03 | Üzenet/Post # 43
Fontos tag
Quote (KisKZ)
De világosabb fánál nagyon lassan, avagy egyáltalán nem használható ez e teljesítmény.

Grafitporral kicsit áthúzva?
(Könnyen leradírozható utána a felületről.)

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-02, 23:08 | Üzenet/Post # 44
alapkő
Quote (Béni)

Grafitporral kicsit áthúzva?
(Könnyen leradírozható utána a felületről.)

Igen! a színezés a megoldás.

Most nézem az utolsó videón véletlenül beírtalak, mint a G-kód atyját!
Bocsánat!
De már ne kelljen már módosítani! Engedelmeddel hagyom.

Látod mennyire szponzorálni akarlak? smile

Egyébként ha megnézed a videó végét.... lehet mégis érdemes lenne a moduláció a mélységhez?
Ha vektor alapú akkor mindenképpen kellene. Ha pontonkénti akkor lehet játszani a mélységgel moduláció nélkül is. smile
De ezek tudom.. olyan kényszermegoldások.

Béni Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-02, 23:22 | Üzenet/Post # 45
Fontos tag
Quote (KisKZ)
lehet mégis érdemes lenne a moduláció a mélységhez?

Ha a moduláción a teljesítmény szabályozását érted, akkor az ilyen kis teljesítmény esetén csak a munkát lassítja szerintem.
(Nem értek hozzá, még csak nem is láttam lézert. Bár nagyon nem is akarok belenézni. smile )

Relief alapú (fénykép pl.) kód esetén látnám a dolognak értelmét, ahol a mélyebb részek égetése nagyobb teljesítménnyel történne, így várhatóan szélesebb nyomot hagyna az anyagon a lézer. Persze, ehhez is meg kell találni az optimális sebesség/teljesítmény arányt.
Itt a Z értékhez rendelt teljesítmény adattal lehetne dolgozni. Ezt egy Brain-el a Mach-on belül le lehet kezelni hardver nélkül. Csak a Brain sebessége a kérdés, azt még nem teszteltem.

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-02, 23:33 | Üzenet/Post # 46
alapkő
Quote (Béni)
ahol a mélyebb részek égetése nagyobb teljesítménnyel történne, így várhatóan szélesebb nyomot hagyna az anyagon a lézer

Itt írtad le az igazi problémát!
Lehet nem tudatosan.
Te a nagyobb teljesítményhez szélesebb sávot kötöttél fejben.
És.... És ez létező probléma. Mert nem csak mélyebb a kiégetett rész ha (most idő alapon) növelem a pontra eső lézerteljesítményt, hanem mellette is jobban megég az anyag. Ez nem csak fánál, de papírnál, műanyagnál is így van. Ezért emlegetem a jobb fókuszálást és gondolkodok azon, hogy hogyan tudnám a környezetet védeni.
A helyi levegő fújás egyébként is hasznos mert elfújja a füstöt aminek nincs jó hatása a teljesítményre. Erről másoknál is olvastam már.
Ahol néztem ott egy kis csövön keresztül fújták egészen pontosan az égetési helyre a levegőt.

A cső már nem is lenne gond, mert éppen kilóg itt egy most a gépem oldalából. egy flexibilis száras USB-s lámpácska.
ennek (egy másiknak persze) a szára jó is lenne. 600Ft.
Csak kellene egy ventilátor forrásnak. Az a baj, hogy az 5V osak (mert ugye ebből az 5V-ból van dögivel az elektronikában) drágák és ritkák.
Általában 12V osak vannak. de nem akarok most 12V-ot keresgélni még ehhez!!!! sad

Sajnos a Brainnal még nem vagyok ismeretségben, pedig majd kell az is, hiszen én is beszálltam egy modbus kártyába.
Azt tudom, hogy nagyon a lehetőségek.

De.. Talán nem gond, hogy másképpen gondolkodunk (szerencsére mert nem ismerjük a dolgokat) mint a hozzáértők, mert olyan megoldást keresünk így ami lehet megoldja a problémákat drágább hardverelemek nélkül.
Köszönöm, hogy társ vagy benne!

Béni Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-02, 23:47 | Üzenet/Post # 47
Fontos tag
Quote (KisKZ)
Sajnos a Brainnal még nem vagyok ismeretségben

Az alapokkal tisztában vagyok, ha kell, abban tudok segíteni.

Quote (KisKZ)
Köszönöm, hogy társ vagy benne!

Szívesen! smile

MasterGy Dátum/Date: Szerda, 2011-10-05, 17:08 | Üzenet/Post # 48
nézelődő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 1
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Tiszteletem minden kedves hobbycnc-snek !

Nem egyből jutottam el erre a fórumra, pedig KisKZ már jóval hamarabb felhívta rá a figyelmemet, és arra, hogy írjak ide ha van kedvem. Mostanra értem rá.

Tételesen pár gondolat a hozzászólásokra:

-a program úgy működteti a cnc-gépet, mint ahogy a mátrixnyomtató dolgozik. (amúgy a program weboldalán minden ott van) balról jobbra, majd egy sorral le, majd jobbról balra, és így tovább...
Amikor elkezdtem a programot (akkor még csak saját részre), g-kódszerű utasításokat generáltam, bmp fájlból. A tükörre pl. De mivel hobby volt az egész, és „tákolmány-cnc” –ket építgettem az olcsóság miatt, ezért kevés volt az, amit pusztán szerszámpályával meg lehet oldani. Aki a programot látta már, az tudja, aki nem, annak elmesélem hogy igazából meg van kötve a keze az embernek a következők miatt a programmal: dos kell hozzá. Csak 6.22-es, és csak winyóról, vagy csak kislemezről. Usb-t még nem ismeri a dos, különböző dos-emulálással pedig katasztrófa az egész a portok kezelése, időzítések miatt. Rendes dos környezet kell ! Ettől esetleg idegenkedhet sokmindenki. Viszont vannak dolgok, amiket csak így sikerült megoldanom. A programmal kimondottan képet lehet gravírozni. Semmi másra nem jó, csak hogy pontokat ütögessen/marjon/égessen akármilyen anyagra, hogy az végül egy kép legyen. És itt jön az ami miatt bele sem merültem mach, kcam, akármilyen programok használatába, és inkább írtam spec feladatra magamnak.
Mert egy pont kimarása majd a végtelenségig paraméterezhető. Annak okán kellett ez, hogy mint említettem ,tákolmány-cnc –hez kellett, ami lógott, nem merev, nem pontos.
Csak egy pont kimarásáról: fontos az időzítés, pl relé vagy lézerfény meddig világítson, ha ez kevés, akkor csináljon a gép egy „ékhatásos” mozdulatot, itt is elmozdulás/időzítés mind mind pontosan megadható. Pozicionáláskor gyorsulás/lassulás, ha egymás mellett van több pixel, akkor egyszerre marja, vagy külön-külön, ha a gép a mechanikából eredően remeg, akkor a pont marása előtt mekkora távon belül vegye fel a marás sebességét, mikor még nem mar….tehát ilyenek…most hasraütve csak ami eszembejutott írtam, de a lényeg hogy sok g-kóddal leírhatatlan mozdulatok, időzítések, fizika, amit a program produkál a cnc mechanikával. Elvileg bármilyen anyagra, bármilyen szerszámra rá lehet idomítani a programot. De csak képgravírozásra !
Valaki említette, és jól gondolta ! Legelső lépés a fizikai méret meghatározása, pl 10x10cm. Majd ennek, meg a marófej ismeretében (pl tudom azt hogy 1 pixel az 0.1mm széles), akkor eleve ps-ben vagy akármilyen képszerkesztőben a bmp-t ennek ismeretében kell méretezni.100mm/0.1mm=1000, tehát 1000x1000 pixeles bmp-t kell csinálnom hogy majd az 10x10cm legyen.

-tükörnél fölösleges törekedni a színmélységre, mivel ott nem felületi színelváltozást kell produkálni, hanem ténylegesen egy lyukat kell égetni a festékrétegbe. Így nehéz lenne még azzal trükközni hogy pl 16árnyalatnyi, azaz 16 különböző méretű pontot égetni. Egyszerűbb, és biztosabb ha kikisérletezzük a létező legkisebb pontot amit akár 1000000x ha megismételtetünk a géppel, egyforma lesz, átlátszó, szabályos, tökéletes. És akkor mehet a fekete-fehér bmp. Nem szürkeárnyalatos !!! Nekem tükörbe legkisebb 0.11mm széles pixel volt a rekord. Ez fantasztikus felbontást adott kis felületen is. Viszont ez hosszútávon megbízhatatlan, elég ha egy kis por telepszik a lézer lencséjére, akármi…, de a 0.17 az évek óta stabilan működik.

-KisKZ ! Még a géppel kapcsolatban annyi, hogy láttam kicserélted a leválasztást. A lézerre vigyázz, mert a pozitív jel, amivel kapcsolja a gép az alacsony/magas jelszintet, az analóg. Ez a dobozban lévő pc-táp 5v-jához volt állítva, amit a kis bc-tranzisztor engedett. Ez stabil volt.
Ha picit eltérő feszültségű jel (ha nagyobb) jut a lézertáphoz, akkor ezzel arányosan fog a lézerdiódán több áram folyni, esetleg megsérülhet ! Vigyázz vele ! A lézeren 2.4A-nál ne folyjon több !(bár már nem emlékszek hogy pontosan mennyi kell neki, mert ez változó két ránézésre egyforma diódánál is), de 2.4 nyugodtan mehet. Nagy különbség úgysem észlelhető ha többet adsz neki, fölösleges jobban kínozni.

Ha van kérdés, szívesen válaszolok.

Viktor Dátum/Date: Szerda, 2011-10-05, 18:35 | Üzenet/Post # 49
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Kitüntetések/Medals: 1
MasterGy, Szia.Sajna rég nem beszéltünk már sad Mesélj mire jutottál a kis floppy-s step/dir jel erősítéssel? Ha jól emlékszem akkor a fetekkel volt megtuningolva biggrin

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2011-10-06, 06:03 | Üzenet/Post # 50
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
MasterGy, szia, üdv a csapatban!
Örülök hogy itt vagy, lézeres dolgokban lesz kérdés Hozzád szerintem bőven.
Mindjárt kíváncsi is lennék a véleményedre a biztonsági felszerelésről. Kell-e szemüveg és milyen, mik a tapasztalatok, mire kell vigyázni?

H1i.hu

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2011-10-06, 18:26 | Üzenet/Post # 51
alapkő
Quote (MasterGy)
Mostanra értem rá.

Isten hozott nálunk MasterGY! smile

Quote (MasterGy)
Mert egy pont kimarása majd a végtelenségig paraméterezhető.

Bizony, hogy mennyire így van. Még nem tudom, csak egyre jobban sejtem. smile
Pont ezért gondolkodok most sok mindenen,... De tulajdonképpen még csak azt érzem/látom, hogy sok mindennel kell játszani ahhoz, hogy egy kép igazán jó legyen. De ezt majd szépen sorban....

Quote (MasterGy)
sak egy pont kimarásáról: fontos az időzítés, pl relé vagy lézerfény meddig világítson, ha ez kevés, akkor csináljon a gép egy „ékhatásos” mozdulatot, itt is elmozdulás/időzítés mind mind pontosan megadható. Pozicionáláskor gyorsulás/lassulás, ha egymás mellett van több pixel, akkor egyszerre marja, vagy külön-külön, ha a gép a mechanikából eredően remeg, akkor a pont marása előtt mekkora távon belül vegye fel a marás sebességét, mikor még nem mar….tehát ilyenek…most hasraütve csak ami eszembejutott írtam, de a lényeg hogy sok g-kóddal leírhatatlan mozdulatok, időzítések, fizika, amit a program produkál a cnc mechanikával.

Igen.. Ezek jól érthető és már látható problémák, kérdések. Egy pici részére már van ugyan megoldás, de nem tudom hogy lehetséges lesz-e valamikor is olyan mélységet elérni a paraméterezésben mint amit Te elértél.

Quote (MasterGy)
Valaki említette, és jól gondolta ! Legelső lépés a fizikai méret meghatározása, pl 10x10cm. Majd ennek, meg a marófej ismeretében (pl tudom azt hogy 1 pixel az 0.1mm széles), akkor eleve ps-ben vagy akármilyen képszerkesztőben a bmp-t ennek ismeretében kell méretezni.100mm/0.1mm=1000, tehát 1000x1000 pixeles bmp-t kell csinálnom hogy majd az 10x10cm legyen.

Természetesen itt is próbálunk megfelelő megoldást találni, fentebb erről van egy link is.
A Dithering megfelelő alkalmazásával idomításával nagyon szép képi alapanyagot lehet készíteni.
Persze mindig van jobb megoldás. Sokat kell keresni, hogy a megfelelő esethez a megfelelőt találjuk meg.
Lesz dolog rendesen.. Hacsak.... smile De erről beszéltünk már telefonon, itt is megemlítettem, de egy rendesen szervezett mód kell ahhoz, hogy beszélhessünk arról, hogy esetleg Te átteszed valami módon modernebb plattformra a tapasztalataidat és tudásodat.

Quote (MasterGy)
tükörnél fölösleges törekedni a színmélységre,

Igen, itt a kétszínű ditherrel előkészített képekkel van csak értelme dolgozni.

Quote (MasterGy)
-KisKZ ! Még a géppel kapcsolatban annyi, hogy láttam kicserélted a leválasztást. A lézerre vigyázz, mert a pozitív jel, amivel kapcsolja a gép az alacsony/magas jelszintet, az analóg. Ez a dobozban lévő pc-táp 5v-jához volt állítva, amit a kis bc-tranzisztor engedett. Ez stabil volt.
Ha picit eltérő feszültségű jel (ha nagyobb) jut a lézertáphoz, akkor ezzel arányosan fog a lézerdiódán több áram folyni, esetleg megsérülhet ! Vigyázz vele ! A lézeren 2.4A-nál ne folyjon több !(bár már nem emlékszek hogy pontosan mennyi kell neki, mert ez változó két ránézésre egyforma diódánál is), de 2.4 nyugodtan mehet. Nagy különbség úgysem észlelhető ha többet adsz neki, fölösleges jobban kínozni.

Hű látod! De nagyon jó hogy ezt mondtad!
Hogy jól értelmezem-e:
Elsőre egy infó:
Az LPT1 GND-jét közösítettem az elektronikád GND-jével.

Tehát az analóg jel nagy valószínűséggel nem a teljes 5V hanem annál alacsonyabb.
Tehát most majdnem biztos hogy túlhúzom a lézert, ami nem szerencsés.

Mivel a leválasztásod ugyanúgy él (minden visszaállítható, úgy csináltam), így legközelebb kimérem ezt a jelet.
Az más kérdés, hogy hogyan tudom reprodukálni. valószínúleg valamiféle változtatható előtétellenállást kell betennem hogy levegyem a jel erősséget.
Hogy mennyit és hogyan és hogy ide milyen elektronikai elem kell, remélem segítetek benne.

De közben sorban kérdések és némi érdekesség a jövőre nézve:
Az egyik dolog a lézer alapteljesítménye. Az amikor elvileg lekapcsolt állapotban (mármint nem teljesítmény hanem csak jelölő módban) megy a lézer.
Bizonyos anyagoknál ez a teljesítmény is magas, és megégeti az anyagot. Jelenleg kézi módon tudom fel és lekapcsolni a lézert teljesen.
Ez egy dolog.
Csak gondolom, nem tudom, hogy egy ilyen diódának kell idő a teljesítményre álláshoz a bekapcsolástól, így azt hiszem, hogy jobb egy alacsony alapteljesítményen futtatni a munka közben az átfutásoknál, a gyorsjáratoknál. lehet-e valahogy csökkenteni a gyorsjárati, vagy beállítási üzemmódban jelenlévő alapteljesítményt?

Ha mégsem lenne gond a kapcsolgatás és a lézer gyorsan feláll teljesítményre, akkor megoldható a fel lekapcsolás akár kódból is. (én szerintem nem ez a szerencsés megoldás)

Az újdonságok a lehetőségek a következőkre:
Sajnos nem voltál telefonközelben ma, így csupán a hőmérséklet határokat figyelembe véve rendeltem egy 90W-os peltier elemet egy hőmérséklet mérő és szabályozó rendszerrel.

A másik dolog, egy olyan áramgenerátor, ami 3-5W-os lézerekhez alkalmas, és moduláció képes.
Ez nem kell, csak lehetőség hogy ha megismeri az ember, akkor lehet hogy bizonyos dolgokban hasznos lehet.

Sajnos már nincs makro optikám, de azon gondolkodok, hogy egy ilyen mondjuk 40-200mm (csak a hasamra ütöttem) fókuszú optikával meg lehetne oldani azt, hogy ne kelljen polcolni a munkadarabokat a megfelelő fókuszmagasságba. De nem kell igy máskor azon sem gondolkodni, hogy mozgó Z-n legyen a lézer egység, vagy az asztal legyen emelhető/süllyeszthető...
De ez is csak képzelgés most... Amolyan ötletelés. lehetséges, hogy ezek a fényképészeti makrooptikák nem is alkalmasak erre.

Elsőre most hirtelen ennyi infó. smile

Ami nagyon fontos lesz és kérdés már a hétvégére, hogy milyen értékű potit keressek a lézer jelszintjének beállítására.
Mivel nem tudom merre lehet az érték, így mondjuk 5V-ról lefelé 2V-ig való állításhoz milyen potmétert vegyek?

Érdekesség:
Én még életemben nem mértem áramot. smile :)

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-10-10, 20:53 | Üzenet/Post # 52
alapkő
Tegnap hozzákezdtem de nem tudtam befejezni a hétvégi tapasztalatokkal kapcsolatos leírásomat.

Szóval kinn voltam és azzal kezdtem a dolgot, amire Gyula figyelmeztetett. Kimértem az analóg lézerjelet a régi panelen.

4.75 V-ot mértem. Gyula! kérlek erősíts meg ebben ha emlékszel így esetleg az értékre!
Nem mértem áramot, csak a feszültségre mentem most.

De... egy kicsit többet tudtam meg ezekről az áramgenerátorokról, mert közben befutott egy 3-5W-ig terjedő teljesítménytartományban használható áramgenerátor is. Ehhez kaptam külön leírást. szépen le van írva mire kell figyelni a teljesítmény áram beállításánál.

Én most az áram (az analóg jel feszültségének beállításához) vettem egy 10KOhmos potmétert és ezt iktattam be az 1. láb (lézer jel) vezetékébe.
ennek a segítségével szépen be tudtam állítani az eredeti panelen mért 4.75V-ot.

A lézeren egy ici-pici érezhető, hogy nem ugyanaz az áram hajtja, de nem nagy a változás.

Ez után kétféle dolgot próbálgattam.
Az egyik egy olyan dolog amit nagyon szeretnék a későbbiekben használni.
Pár száz forintért vettem a múlt héten egy kisebb darab 2mm vastag gumihabot.
Kétféle vektorból is generáltam hozzá pályát. A cél az volt, hogy ezt a vékony fekete színű gumihabot szépen a vektorokat követve ki tudjam vágni.
Sajnos.... Egyszerűen nem jött össze.
Az egyik lehetőség az volt, hogy a vágás sebességét olyan lassúra vettem, hogy egy két pálya feletti átfutással át tudtam vágni a habot.
Sajnos ekkor a lassú mozgásnak és annak, hogy a lézernek több ideje volt megmelegíteni a habot, a lézer fókuszpontján túl is megmelegedett az anyag. A vágott vonal majd 1-1.5mm vastag lett ezekben az esetekben. Így a vektoros ábra finom szélei bizony elvesztek.

A másik lehetőség az volt, hogy nagyobb sebességgel futok végig a pályán. Ebben az esetben a vágási vonal szép vékony lett, viszont akárhányszor futtattam újra és újra a pályát, egy bizonyos mélység alá nem volt hajlandó lemenni a vágás. Persze lehet, hogy ha 50x átfuttatom mélyebb lesz a vágás, de.. Ez nem látszik éppen tökéletes megoldásnak.

Szóval itt gondolkodni, próbálkozni kell, hogy megtaláljam a megoldást.
Nem hiszem hogy a fókuszálással tudnék ezen sokat változtatni. Esetleg ha szűkebb lenne a sugár kúpszöge akkor a 2mm-mélységen szépen, hasonló teljesítménnyel menne át a lézer? Vagy most is megvan ezen a 2mm-en a nagyjából konstans max. teljesítmény?
Nem tudom... de ez így egy nagyon lézerérzékeny anyagnak csak a felső részét karcolgatom... sad

A másik projekt egy DOTG vel generált kód futtatása volt:

Ezt a képet szerettem volna elkészíteni.
Az anyagnak egy vékony diódeszkát használtam, de hogy rendesen "igya" a lézer teljesítményét, még egy kis tölgy (ez volt a legsötétebb ami a kezembe került) páccal átkentem és megszárítottam.
Így viszonylag gyorsan beégett a szükséges képpont.

de... Ahogy már Béninek is mondtam, lehet jó lenne egy olyan lehetőség, ahol előre, még futtatás nélkül meg lehetne tippelni a futás időt.
Sajnos a garázsban elég sok hiányosság van, így 3 óra futás után a munka 2/3-a környékén lekapcsoltam a gépet. Nem volt lehetőségem már kivárni.
Legközelebbre időben is és a kódban is próbálok úgy kalkulálni, hogy beleférjen egy napomba, délutánomba.

Most azt is látom, hogy minimum az elején mindig kell egy rövidke teszt kódot készíteni, hogy annak segítségével be tudjam lőni egy pont megfelelő égetéséhez szükséges időt és ezt be tudjam állítani. ez ugye mindig változhat anyagtól függően.

Szóval... Ennyi volt a vasárnapi programom most.

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-16, 21:37 | Üzenet/Post # 53
alapkő
Talán igy jó lesz ez a megoldás ha linkelem a megfelelő topicból:

Némi újabb tapasztalat a gépel:
Valamiféle aluszerű anyagba

és

Tükörgravír első nekifutások.

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » 3W-os MasterGy féle lézergravírozó (3W-os MasterGy féle lézergravírozó)
Oldal 3 / 3«123
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016