Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 3 / 3«123
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Sanyi84 gépe (Újabb hobbycnc születése)
Sanyi84 gépe
Amatőr Dátum/Date: Kedd, 2012-10-30, 18:39 | Üzenet/Post # 41
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Helyzet/Status: Offline
sanyi84, jóféle holmi, ilyennel még nem találkoztam. Nem mai darab ugye?

H1i.hu

sanyi84 Dátum/Date: Szerda, 2012-10-31, 20:26 | Üzenet/Post # 42
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Amatőr, 85 ös darab, a mechanika is tükrözi, a teljesítménykártya elég furcsa, "3 vezetékes" bipoláris motorok vannak benne-azaz 4 vezeték ez de nyákról 3 megy a vezérlő felé, két fázisú motorok. Német technika, szerettek mindig furcsa megoldásokat használni. Csendes, halk működésű. Van még vele egy két javítani való de ezek pici hibák. Az előlapját rendbe kell mindenképp hozni. 0.5 cm/s minimális sebessége 2 W os lézerhez jó lenne, 1 W hoz már lehet kevés, feliratozni ez a gép tökéletes. Programot írni rá furcsa, hiányzik a V.24 modul vagy a kazettalejátszó. V.24 hez még egy kártya is kell, persze az sincs meg. Persze ez az alapgép, azaz ez kívülről nem látszik, könyve szerint anno ha fejleszteni akartad vettél egy ilyen csomagot és az új előlap is benne volt.

Az üzenetet módosította/Modified by sanyi84 - Csütörtök, 2012-11-01, 08:43

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2012-11-01, 08:45 | Üzenet/Post # 43
alapkő
sanyi84, akkor ebből feliratozót fogsz építeni? Többféle betűtípust is tud a gép? Mekkora munkaterülete?

H1i.hu

sanyi84 Dátum/Date: Szerda, 2012-12-19, 19:59 | Üzenet/Post # 44
aktív tag
Amatőr, Sajnos egy kazetta van, egyféle betűtípust tud a gép. Munkaterülete 190x45 mm. Lényegében egy plusz nyákkal lehet működtetni számítógépről is, csak két vezérlő kell hozzá és kész is. Mechanikája ötletes, szét fogom szedni bemutatás erejéig. Programozásával még mindig csak ismerkedek, még mindenre nem jöttem rá, ha minden igaz néhány korlátja már megvan. 4 kb programmemória lehet kevésnek tűnik, de komplex rajzot lehet vele készíteni és sokszorosítani.

Hozzáadva (2012-12-19, 19:59)
---------------------------------------------
Sziasztok!

Újra jelentkezem, kaptam a munkahelyről (Sebi Kft) Lacibáéktól (azaz Lacibá, Lackó meg Gábor) pár "apróságot" a hobbimhoz.
-Egy 100 mm tokmány (számomra ismeretlen)
-egy 5. tengely maradvány (ebből 4. tengely lesz és főorsó a másik részéből) - azért rozsdás mert egy hetet állt kint amúgy lényegi részek talán rendben vannak.

Köszönet nekik, remélem fel tudom használni minél előbb a cuccokat.

A befogóra (ez volt az 5. tengely de az áttétele nincs meg) kellene egy anya, ebben segíthetnétek, azaz honnan. Hód esetleg ?

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2012-12-19, 20:56 | Üzenet/Post # 45
alapkő
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
(sanyi84)
Újra jelentkezem, kaptam a munkahelyről (Sebi Kft) Lacibáéktól (azaz Lacibá, Lackó meg Gábor) pár "apróságot" a hobbimhoz.
-Egy 100 mm tokmány (számomra ismeretlen)
-egy 5. tengely maradvány (ebből 4. tengely lesz és főorsó a másik részéből) - azért rozsdás mert egy hetet állt kint amúgy lényegi részek talán rendben vannak.

Ez tényleg komoly, ahogy mondtad is!
Gatula!
Miért nem hagyod meg 5 tengelynek? smile
Az első között lennél akinek hobby kategóriában van. smile

Az anyáról azért valami adatot tudsz mondani?

sanyi84 Dátum/Date: Csütörtök, 2012-12-20, 20:45 | Üzenet/Post # 46
aktív tag
KisKZ, Nem tudok az anyáról semmit. Előzetes teszteken a hajtómű megbukott, no de az nagyon nagyon előzetes teszt volt kínai csodával. Csúnyán is vitte a motort, kivéve is szóval majd kipróbálom a másik vezérlővel azzal mit mutat.

Kérdés minek 5 tengely ? Mostani gép alatt ez sem fér el, persze lesz nagyobb beletervezhetném. Ez a része áttétel szempontból hiányzik.
Egy dönthető asztalnak és egy 4. tengely kombinációnak nagyobb hasznát érzem mint 5 tengelynek. Persze 3D munkáknál gyors lenne mint a veszedelem de kevés ilyet csinálok. Igaz át lehetne alakítani, bevinném és kiküzdeném a fölösleges részt és lehetne 5 tengely is de mint mondom nem érzem most még ennek szükségét. Viszont a csapágyai az 5. tengely részének azaz a patronos befogónak "nagy fordulatúak", patronkészlet vaterán 14-16 körül van hozzá, anya gondolom 3-5 körül van. Ha azt veszem örök darab és ezzel lehetne vasba is elérni az általános fordulatokat, értem én itt a 900-5500 körüli tartományra. Ez azonban mást is előre vetít smile . Gondolom rájöttél mit is, azaz kell egy jobb gép. Most ünnepélyesen akkor bejelentem az újabb gép születését, ki tudja milyen lesz, egy biztos vasat is akarok rajta néha munkálni, azaz 2 orsó kell rá. Ami eddig megvan az az Y része, de gondolkodok hosszú X tengelyen kisebb Y tengely elrendezésen. Egy orsó is megvan már, 450 mm hasznos úttal. Ez vagy X vagy Y orsó lesz. Mozgástér igen nagy hidalással 800x440x300. Tervezett, meglátom mi alakul.

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2012-12-20, 21:26 | Üzenet/Post # 47
alapkő
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Quote (sanyi84)
Csúnyán is vitte a motort, kivéve is szóval majd kipróbálom a másik vezérlővel azzal mit mutat.

Hasonló szívásom volt nekem is nemrégen.

Quote (sanyi84)
Kérdés minek 5 tengely ?

Jogos. smile

Quote (sanyi84)
Most ünnepélyesen akkor bejelentem az újabb gép születését, ki tudja milyen lesz,

EZ nagyon érdekel, hogy hogyan fog egy fém megmunkálásra is alkalmas gép megszületni.

Kérlek, bármikor, ha van róla valami, mindig mesélj már egy kicsit róla!

sanyi84 Dátum/Date: Vasárnap, 2012-12-23, 19:04 | Üzenet/Post # 48
aktív tag
KisKZ, Még nem tudom fémmegmunkálásra születik-e, eldönti majd maga az idő és pénzügyi keret. 16 os orsó lesz az X alatt szóval az nem nagy. 5500 as maximális fordulatot szeretnék a fémmegmunkáló orsóval elérni. Mivel alapból durva lemezből szeretném ezért két lehetőség van, már kettő. Levágatom lánggal az ST52 anyagot majd beviszem melóhelyre lemunkálni, ez a rosszabbik lehetőség, ennél jobb hogy megmunkáltatom itt egy öreg maszeknál. De szerintem csak nagyoltatom és esetleg behúzom a végén ha főnökök engedik. Nem is sokat kell munkálni de időigényes lesz. Nem "elharapom" lemezből akarom a vázat, hasonló kivitellel mint a mostani gép. 40-50 mm es durvalemezből. Esetlegesen a "nagyoló" maróssal csak a megfogások helyét és tisztázást készíttetem el. Az ST52 lángra nem edződik, ráadásul olcsó is. Igaz egyedi ára lesz szóval erről nem tudok nyilatkozni, 300 forintos árral 300 kg nyi anyag még elviselhető árú. Azon is gondolkozok a sín mozogjon Y tengelyen, sőt azon is az X legyen a hosszú, no de 610 mm a gépem befogadó képessége, nyitott ajtóval több de van amit egy felfogásból kellene csinálni. Még tárgyalni kell főnökkel, ténylegesen meg kell szervezni a dolgokat meg aztán asszony is beleszól és a végén lesz egy pálcika gép. Esetlegesen második terv már csak alura jó, alu építőelemekből. Ekkor meg az orsó fölös.
Azzal gyorsabban végzek marón, csak befogom a satuba és zümm egy kis marás, majd fordít ütköztet valamihez és megint pici marás. Az meglenne egy nap alatt cakk pakk Z tengellyel. És a legrosszabb ha főni nem engedi meg hogy bent megcsináljam.

Hozzáadva (2012-12-23, 19:04)
Egy kis video:

Az üzenetet módosította/Modified by sanyi84 - Vasárnap, 2012-12-23, 19:07

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-24, 09:09 | Üzenet/Post # 49
alapkő
sanyi84, szépen alakul a dolog!
Végülis mi lett az ami a videón készült?

H1i.hu

sanyi84 Dátum/Date: Hétfő, 2013-05-20, 18:13 | Üzenet/Post # 50
aktív tag
Amatőr, A videón a címerünk készült (volna) de sajnos a kis sárgák fényfűzére közbeszólt. Volt pár keresetlen szavam a kínai csúcstechnikához. smile
Y asztal levehető lesz így ott vesztek 20 mm az igaz de nyerek majd 40 mm ert a 4. tengelynél, elvbe mehetne egy vezérlőről is de lusta vagyok mindig állítgatni így rendeltem még egyet.

Hozzáadva (2013-05-20, 18:13)
Új főorsó kezdemény. Még hiányzik a védőburkolat plusz a sw hez illesztés. Orsó fordulat kb 25.000 f/min. 
A motor "természetesen" Evig. Nem kínai smile

Van róla egy videó is, léghűtés elég hangos. Kb a 130 W os sivítónak 3/4 hangereje. Tárhely videó.

Az üzenetet módosította/Modified by sanyi84 - Hétfő, 2013-05-20, 18:14

zasti Dátum/Date: Hétfő, 2013-05-20, 20:24 | Üzenet/Post # 51
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 671
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 5
sanyi84
Kafa, de valami balansz kellene neki, mert nagyon a sebesség rovására megy a súly.
Rugó, vagy gázhenger, esetleg valami ellensúly.
Amúgy pöpec, de nekem ez a videó valahogy nem nyílik smile

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

sanyi84 Dátum/Date: Szombat, 2013-11-16, 19:29 | Üzenet/Post # 52
aktív tag
Sziasztok emberek! 
Újra itt, beköszönök a topicomba. Le vagyok maradva a topiccal, megmutatom majd eddig mit sikerült elérni, jelenleg a második gépen dolgozom, mellette meg megy egy két dolog a robi 1 en. Új nevet kapott mert azért mégis az első. 

Egyenlőre bementem egy hétvégén melóhelyre , bevittem szép lassan az alkatelemeket és ami belefért megcsináltam. Ezért nagy nagy köszönet jár a főnökeimnek, egyszerű alkatrészek ezek de azért jó dolog az ha jók a derékszögek, igazából a mozgó híd . Gyártás közbe terveztem, 1 hiba van benne de az nem nagy probléma ,a hiba egy bagatell probléma de újra kell fúrnom a golyós orsó szabad oldali csapágyház lefogatását, egyszer számoltam ezt a fontos méretet. A gép pirográfnak készül, vagyis inkább minden amihez nem kell nagy erő, talán egyszer kap mini Z tengelyt is. Persze egy két merevítés még jól jönne. 

Gép hajtása:
Y 2 oldalt a jól ismert írógép dobhajtómű 1-1 motorral.
X 20 mm emelkedésű golyósorsó, erre még kell majd bordáskerék, vagyis a motorra fog kelleni hasonló mint az orsón van. 1:1 áttételt kell kihoznom.  
"Z" tengelyre teszek egy gyors solenoidot, na ezzel elértem jó nagy sebességet, vagy valami lineáris motor kell oda ami kilövi az égetőfejet, ez egy B terv. 

Jelenleg ezt csak a gravitáció tartja össze, lesz benne 38 darab M4 hernyó, meg még ki tudja mennyi M6 BKNY, menetesszár, anya stb. És persze még ami a hajtáshoz kell rögzítőelem, alkatrész illetve talán ha belefér akkor energialánc is. Burkolni szeretném.  

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Sanyi84 gépe (Újabb hobbycnc születése)
Oldal 3 / 3«123
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016