Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 2 / 16«12341516»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Zasti gépe (Zasti gépe)
Zasti gépe
KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-07-10, 21:12 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Zasti gépéről, munkájáról, eszközeiről.

zasti Dátum/Date: Szerda, 2011-09-14, 13:29 | Üzenet/Post # 21
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 671
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 5
Csaby,
Köszönöm, ezt ti látjátok kivülről.
Én azt érzem, nem úgy haladok ahogyan szeretnék, de hát ez van ha az ember nem független. smile
Amikor , akkor. Ennél jobban nem szeretném elkapkodni.
üdv zas

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

sanyi84 Dátum/Date: Szerda, 2011-09-14, 14:57 | Üzenet/Post # 22
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 3
zasti, Egy nap alatt ne akard megváltani a világot, szépen haladsz. Most nálam is 1.2 van, átalakítom, akkora a mértéke hogy igényli a 1.2 nevet. Jó nagy gép lesz. Érdekel majd mennyire válik be a híd. Tetszetős, széles X. Y nem annyira széles, bár lehet ez a jó arány- ezt az egyet még nem tudom.

zasti Dátum/Date: Szerda, 2011-09-14, 16:17 | Üzenet/Post # 23
Fontos tag
sanyi84,
Köszi neked is a hozzászólást bíztatást stb.
Azért a te géped is elég tiszteletet érdemel, akár honnan is nézem.
Az a rajz amit csinált, és ahogyan csinálta, nekem tetszik. jó gyors gép lett
Enyém, nagy böhöm, tele vassal, és lassú.
(Én nem szeretnék 1.3 mas gépet, de ha nem válik be akkor jön a változtatás mint nálad, vagy mint ahogyan eddig is tettem)
Könnyebb úgy gépet építeni(és ez maradjon az én véleményem) hogy megrendelem az anyagot, leszabva, csapágyakat orsókat vezérlőt, motorokkal, és összerakom.
Aztán elmesélem, "hú milyen nehéz volt beállítani, összerakni stb smile :)
Talán ahogyan" itt" a fórumon is sokan, minimális szerszámozottsággal abból építeni ami van, vagy amit a keret enged,várni hónapokat egy jó akciós kiberhált alkatrészre, vagy bontókat MÉH telepeket járni, barátoktók kérni, kapni cserélni, hogy minden klappoljon! szerintem ez a hobby művészet smile
((((Láttam már egy pár gépet( van az Sg-n is) amiről szaglik a lóvé. (egy építő 1.1, 2.1, 3.1, 4.1 mind eladva stb)
Oké szép láttam, gép is, de amikor az ember ránéz a saját szedett-vetett gépére( most a magaméra gondolok)
Az érzés egy kicsit más. És ezek a gépek nem eleadóak, annyit nem fizetne senki, amennyit nekem ér.))))

Kiváncsi leszek, te mire haladsz a gépeddel, és milyen változtatásokat tervezel bele.
Én nem láttam élőben a tiédet, de számomra nem derül ki a képekből (a bowdenes hajtást nem beleértve) mi az amin változtatnál.
Remélem Te is fogsz még képeket felrakni a továbbiakban, (na meg vidót) a gép változásáról
Üdv zas

"Down the slope."

sanyi84 Dátum/Date: Szerda, 2011-09-14, 17:14 | Üzenet/Post # 24
aktív tag
zasti,
Nos első gond a MÉH- telep, már nem adnak ki csak úgy anyagot, sőt sehogy!
Így még erre se számíthatok, egyedül a cégem támogatásában bízok, lehet kapok sok sok vasat, lehet nem.
A tőlem telhetőt megtettem, bár nem árultam el mire is kell valójában.
Változtatás a híd magasságát és a bovden hajtás változtatását hozta, merevség is javult elvben ragasztás miatt.
Egy féle hajtás bevált, így azt kap az Y is. De új motor, újra kell állítani a vezérlőt. Még 1.21 is lesz, ez a Z tengely cseréje lesz majd. Jelenleg gyűjtök rá, és majd kialakul.

Igazad van, tele tárcával könnyű a gépépítés. Én az alsó határt feszegetem ezzel a géppel. 2mm es fogásba küldtem be keményfába 1500 as tolással és vitte, ha 600 volt a tolás akkor is ugyan annyira lett tojás a kör. Mindezt 2mm es szerszámátmérővel. Gravírtűvel több is lehetne. És tényleg 1 Nm alatti motorok. Nagyobb vas géphez dukál majd a trapézorsó, jobb motorok. Esetleg egy másik vezérlő.

Nekem tetszik a géped, így csak lefestve a híd nem tűnt merevnek de összerakva az X el elég jó.

Milyen forgácsvédelmet teszel majd rá?

zasti Dátum/Date: Szerda, 2011-09-14, 20:23 | Üzenet/Post # 25
Fontos tag
sanyi84,
Szia
A lényeg ha ötödszörre is, az hogy sikerüljön, téged kiszolgáljon, és elégedett légy vele.
És itt nem nagyon kell versenyezni senkivel, csak nyugiba, ahogy a keret, és idő engedi.

Quote (sanyi84)
Nekem tetszik a géped, így csak lefestve a híd nem tűnt merevnek de összerakva az X el elég jó.

Talán azért mert az nem az X-nek a hídja. A híd 2 részből áll. alu, és vas. a narancsra lefestett alja , ami 15mm es kőbányába való anyag, arra csavarozom rá a hid két lábát, ami 12mm es alumínium. Az az összekötő rész ami azt hisszem 25, vagy 30mm es zárt profil, csak arra van, hogy :

1; összefogja nekem a két oldalt, méret állandó marad,ha szétszedem összerakom stb. és oldalró a lábhoz (8db 6mm es csavar, és egy egy oldali 8mm es illesztőcsavar, ami adja a fix magasságot, és amin billenthetem a hidat előre hátra finomhangoléshoz), plusz hátulról van odafogatva az alu lábakhoz,( 8 db 6mm es csavarral) az össz 16 db
És ez az egész 16 db 8mm es csavarral kapcsolódik a vázhoz, amin tudom billenteni a hidat keresztirányba.
2;Merevít valamennyire
3; hegeszthető. (erre ment rá a motortartó,, burkolat fog, stb, ) és stabilabb mint ha az alut furkálnám öszze vissza.
4 ;arra megy rá a magasság állításhoz 2 db 8mm es csavar, (alulról)amivel az X tengelyemet, tudom emelni süllyeszteni, két oldalról függetlenül egymástól, hosszirányba.
5; mert a mozgóhidas kivitelből maradt, és nem volt kedvem levágni róla.
6; mert amikor rakom fel a komplett X tengelyt, ami legalább 30 kg, elég egy ember hozzá. Ugyanis arra ráteszem, megáll rajta egy kézzel tartva is, és nem kell 3 ember, kettő fogni 2 oldalt, egy meg csavarozni.
Azt hiszem most nem jut több előny eszembe, de szerintem ennyi elég is hogy ne vágjam le.
Lehet hogy így képről megtévesztő egy kicsit,( olyan mint ha az lenne a komplett híd valóban), de jut eszembe, majd csinálok közeli fotót is amiből kiderül még egy-két turpiszság. smile

Quote (sanyi84)
Milyen forgácsvédelmet teszel majd rá?

Két oldalt az asztal szélesebb mint maga a gép, azt ki szeretném használni. egy olyan burkolattal, ami egyben zárt doboz is,. Ebbe menne beme a vezérlés, táp, relék, a pc-cuccok, meg ami lesz még hozzá, pl hűtőkompresszor, stb, nem tudom, A doboz elejére, egyik oldalon a kezelőpult kapcsolók stb,
SZóval 2 oldalon, egy -egy doboz( már amennyire sikerül,)
Valamilyen pofát adva neki, mondjauk háromszög vagy négyszög alakú,( úgy hogy méretben lefedje a gépet oldalról.) amit hátul lemez köt össze, tetejére plexi megy, előről pedig ajtó plexivel)
Lényegében zárt doboz. A hűtővíznek már láthattad az asztalon behegesztve a 0,8mm es lemez, lejtősen lefolyóval, és lefestve. a por elszívás, pedig, a tetején kivezetve, rendes gyári(faipari forgácselszívó van hozzá) majd addig nem faesztergálok, amíg CNC-zek smile

Bocsánat hogy 2 egyszerű kérdésre így kelett válaszolnom, de sajna a terv a fejemben, és onnan lefordítani úgy hogy más is egyből bele lásson, elég nehéz feladat. Na meg a fotók is elég szellősek, nincs konkrét prezentáció fázisonként.
A céges szponzorálás meg jó, ki kell használni ha van smile
Üdv zas

"Down the slope."

kymco1 Dátum/Date: Szerda, 2011-09-14, 20:32 | Üzenet/Post # 26
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 857
Hírnév/Fame: 4
telljesen egyetértek veled
a lényeg hogy a saját igényeinknek megfelelő gépet építsünk a számunkra elérhető gépek emberek segítségével és a mögöttünk álló anyagi háttérrel.
ahogy a mondás tartya kicsit sárga kicsit savanyu de a miénk
nagyon popec és preciz gép lessz ebből ami sokáig fog téged szolgálni szerintem.
további sok sikert az építéshez

zasti Dátum/Date: Csütörtök, 2011-09-22, 18:37 | Üzenet/Post # 27
Fontos tag
kymco1,
Köszönöm neked is a jókat, és remélem úgy lesz smile
Azért tudnék pöpecebbet is építeni, de az már nem Junk-yard -cnc lenne.
üdv zas

Hozzáadva (2011-09-18, 7:49 PM)
---------------------------------------------
Sziasztok
a heti termés
(ereszcsatorna pucolás, és fűnyírás mellett)
Találtam a telepen 20mm plexi üveget. Na ebből csináltam meg az asztalt.
valami ilyesmi.

Leszbtam(mérettől egy kicsit nagyobbra( legyen miből igazítani ha kell)
Felfurkáltam a csapágycsavarok helyeit

Kapott 3 db 30x30 as alumínium profil megvezetést. Erre fog rámenni az mdf lap, és ha minden igaz készen is van az ideiglenes asztalom, amin az alubordákat le tudom munkálni.

1; Azért volt rá szükség, mert eleve valamihez álítanom kell a Z magasságát, (ugye az alu az egy kicsit magasabb lesz mint most csak a plexi lenne,
2; Mert ahogy leszbtam a szép síknak kinéző plexitt, szépen elgörbült sad
Na nem baj , majd ez visszahúzza smile
Meg amúgy is ideiglenes smile
Visszapkoltam alá a két csapágyösszekötő 10x100x450 es alulapokat, és felfogattam rá a plexit.(mennyivel egyszerúbb lenne egy 700x450x15 ös alulap smile de ez van ezt kell szeretni alapon.)
Hőlégfúvót neki, és kész az asztal smile
Valami ilyesmi.

Majdnem minden stimmelt, egy pár furatom volt bővíteni valamelyik irányba, de plexibe ez nem okoz gondot.
Felfogattam rá a trapéz anyát két 5mm csavarral, és jöhet a próba.
Nem szorul, könnyen jár, ezzel befejezve.
Építkezzünk tovább:
Eőször is mivel a gagyi gravírgép már 2x felhúzott, ezért végleg megszabadultam tőle cnc terén.
Vettem egy felsőmarót( 3 év gari, 3 féle patron, főorsó szépen fut( mondjuk csak szemmel ellenőrizve, amikor befogtam egy 8mm es 4 élű marót) Fordulat 15000-30000, na ez lehet hogy néha sok is lesz, de majd meglátjuk.
Szóval ezt fel is kell fogatni valahogyan a Z re.
(fittyet hányva a garira, szétkaptam, a felesleget le, és kibontottam( de megvan ha esetleg kell visszapakolható)
Egy ilyesmit összedobtam neki,

de még nem teljes , ugyan is két oldalára, megy két merevítés(de mivel elfogyott a gáz, így nem tudtam rá felhegeszteni.)
Holnap beviszem melóba, és felrakom még azokat is rá, lefestem, és ezzel ez a rész meg is volna.

Közben elkezdtem a vezetékek behúzását, és az energia láncok felpakolását is.
Egy kicsit bénán áll ( még) de majd igazítunk rajta.

Mára ennyi,

És egy kis marhulás 8mm-és 1,5mm es maróval:
Össze-vissza martam a bútor lapot, és egy kis darab leeső plexit fesz. levezetésként smile :)

folyt.köv. jövőhéten
Üdv zasti

Hozzáadva (2011-09-21, 7:28 PM)
Hali
Lemartam a szelvényeket az asztalon, amire megy rá a bútorlap, és ez fogja alkotni az ideiglenes asztalt. smile
Erről se kép, se vidi, viszont Össze dugtam a PC-vel amin stabil mach3, és emc2 van. Külömbség óriási.
Egy gyors emc2 marás a tesztb programmal
egy Mételepen talált, 6mm es szárú kézzel összebarmolt egyélű maró volt a szerszám.

És be hangoltam a motorokat(forgás irány sebesség stb az emc 2-ben is. erről készült 4 videó, de csak egyet teszek ide.

Mára ennyi sziasztok.
Üdv zas

Hozzáadva (2011-09-22, 7:37 PM)
Hali
Egy emc2 teszt. spirál marás, szerintem jó,10x fotóztam, ez lett a legjobb.
Nem tudom ez látszik-e?

És itt van mégegy, KisKz által felrakott teszt g-kódból marva.(ha előtte elolvasom a leírást, lehet hogy jobban néz most ki.)

Ez egy kicsit elrontotta a dolgot,(2 mm es maró volt a legkisebb itthon sajna) na meg a bítor lap, ami nem igazán adja vissza a képet, pláne nem ha ilyen kics, de nem gond.
Lefújtm egy kis olajjal, így jobban látszik a lényeg.
beruházunk rendes szerszámra, és újra lefuttatom valami normális anyagba. arról is készítek egy képet, látszódjon a külömbség.
A teszt sikeres, Én meg happy.
És ez életem első relifje, saját készítésű gépen(meg amúgy is) smile És ha összejön a dolog, fél év múlva csak mosolyogni fogo a dolgon.

És egy video részlet a marás végéről-

Mára ennyi sziasztok

"Down the slope."

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2011-09-23, 19:53 | Üzenet/Post # 28
alapkő
Zannya!! zasti!
Nagyon jól megy a géped!
Gratulálok!

nagyon köszönöm a tesztet!
Kár hogy messze vagy mert küldenék gravírtűt szívesen...

Más fába és gravírtűvel biztos még szebb lesz a dolog.
de.. Én meglepődtem rajta, hogy ekkora szerszámmal is ilyen felismerhető maradt a relief.

de...
Még mindig a gépeddel kapcsolatos dolgokat nézem....
A sok egyéb miatt olyan régen nem néztem be hozzád, és biza most ledöbbentem mennyire jól haladsz!

Mégegyszer gratulálok!

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 07:54 | Üzenet/Post # 29
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
zasti, ez már kész gép! Nagyon jól megy úgy látom, gratulálok!

H1i.hu

sanyi84 Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 09:42 | Üzenet/Post # 30
aktív tag
Ez nagyon jó. Írhatnál egy kicsit az EMC2 ről ha értesz hozzá. Hol lehet kikapcsolni a nullpont kérelmet.
Nekem ilyen dolog hogy végállás/nullpont most nem kell. A beállítással nincs problémám de ezzel a nullpontkéréssel igen.
Azt mondták a mach3 nál sokkal jobb, de beállítással mindenkinek vannak apróbb gondjai.

Péternek mondom akár nyithatnánk egy topicot is az emc nek. És tapasztalati kivonatként később egy cikk is lehetne a topicból.

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 09:46 | Üzenet/Post # 31
alapkő
Quote (sanyi84)
Péternek mondom akár nyithatnánk egy topicot is az emc nek.

Már készítem is!
remélem szépen lassan majd egyre többet meséltek róla. Én még egyáltalán nem ismerem.

S lőn a teremtés 7. napja:
EMC topic

zasti Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 19:19 | Üzenet/Post # 32
Fontos tag
Amatőr, Szia, ez sajna még nem a kész gép a tervek szerint.
De úgy néz ki nagyobb sikere van a közelemben mint gondoltam.
Érdemesebb lett volna (így utólag belegondolva) beruházni komolyabb felszereléssel,(mint nomális vezérlő, motorok, lineáris megvezetés, mart profilok, Értelmes asztal,stb de hát meglátjuk, meddig bírja a kínai vezérlés, műanyag anyák és a szánok.
A váz atom biztos, az az én művem, és biztosan túlél egy pár vezérlőt.
Még sajna a legalapabb dolgaim, mint az E-STOP sincs bekötve(szánok rá időt a közeljövőben, és megcsinálom, +plusz a végállások, hűtés, és elszívás.) A burkolatot meg majd a téli hosszú estéken befejezem.

"Down the slope."

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 19:25 | Üzenet/Post # 33
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Quote (zasti)
Érdemesebb lett volna...

Ezt a pontot mindenki megtapasztalja, ezért készülnek újabb gépek és továbbfejlesztések. Első nekifutásra így is nagyot alkottál.

H1i.hu

zasti Dátum/Date: Hétfő, 2011-10-03, 19:07 | Üzenet/Post # 34
Fontos tag
sanyi84,
Nagy ötlet az EMC topik, köszi neked is,
Legalább pár tapasztalattal okosabbak lehetünk egymástól.
Én nem vagyok profi sajna, de szorgalmazom mostanság a tapasztalatgyűjtést, ugyanis sokkal stabilabb mint a mach3, és szerintem sokoldaúsága is van akkora.Az igazság az, a spirált martam emc vel, meg egy pár szöveget, programozás terén, távol áll tőlem, de igyekszem.
nekem a beállításokkal mostanság nem volt gond(inkább azzal, hogy a nagy kapkodásban, nem jól adtam meg neki a felbontást, és csodálkoztam pár napig, hogy 100mm miért nem 100mm,

Quote (sanyi84)
Nekem ilyen dolog hogy végállás/nullpont most nem kell. A beállítással nincs problémám de ezzel a nullpontkéréssel igen.

Nullpont mindenhogy kell, valamire írni kell a programot, a nullpont mindig az amit megadsz neki kiindulásnak.Program indulásnál felveszed a 0 pontot, és kész, ha lefutott adhatsz neki újat.
Vagy ha nem így érted, menjünk át a tényleges EMC topikba, és fejtsd ki légyszi bővebben mire gondolsz.
Üdv zas

Hozzáadva (2011-09-24, 8:47 PM)
KisKZ,
Köszönjük az EMC topikot, és a gratulációt.
Én meg vagyok vele elégedve, és szerintem ez a lényeg!
Nem kiállításra készítettem gépet, (mint fater mondaná:"Ez nem cirkuszi ló, hogy mutogatni keljen" és ez igaz)
Nem sok gépet merek otthagyni hogy tegye a dolgát majd jövök, ezzel nem volt semmi gond a marás ideje alatt, egyszer sem, pedig egésznap takarítás volt, csak cigiszünetbe néztem rá. De hát ma már ez a technika.
Én tényleg örülök neki, és annak hogy még egy pár embernek is tetszik, mint pl a hobbycncart-on, vagy mint az itteni ismerőseim közül.

Quote (KisKZ)
A sok egyéb miatt olyan régen nem néztem be hozzád, és biza most ledöbbentem mennyire jól haladsz!

ez biza így van, de megbocsátok smile

Kár hogy messze vagy mert küldenék gravírtűt szívesen...

Én meg neked Kondit????

Quote (KisKZ)
remélem szépen lassan majd egyre többet meséltek róla. Én még egyáltalán nem ismerem.

Én is remélem. Majd kitapasztaljuk együtt smile
Üdv zas

Hozzáadva (2011-09-24, 8:59 PM)
Amatőr, az alap ötlet" bocsi a szakszóért" xarból várat, vagyis amit lehet használt méh telepes cuccok.alacsony költségvetés. Amit bele kellett feccolni, azt így a gépre nézve nem bántam meg.
Az igazság az amikor bele kezdtem, marhára fogalmam nem volt a vezérlés, step-dir, mach3 stb, úgy ugrottam neki, hogy megpróbálom, ha másnak sikerül akár még fából is, akkor Én miért ne.(és a szakmáim meg vannak hozzá hogy kivitelezni tudjam akár itthon is.( ne beszélve az eszterga, fúróállvány ,stb szerszámok. meg az elszántság smile
Azt hogy mire fogom használni már tudtam (helyel közzel), és nem úgy voltam vele, több ötlet, és valamelyikre majd jó lesz smile
A tükörgravír fogott meg egyébként, és ez lett belőle.
EZ az elején nem céltudatos CNC építésnek nevezhető. csak közbe beljön az ember, és ha valakit érdekel valami, akkor az a valaki hajlamos megtanulni dolgokat a cél elérése érdekében.
"Na ezt jól le írtam"
Komolyan addig csvegünk itt amíg elfelejtem, feltölteni a legfrisebb marásomat, ami egyben a KisKZ által generált tesztkdok egyike:) smile :)
Na megyek is, gyorsan felrakom míg valaki meg nem előz.
Üdv Zas

Hozzáadva (2011-09-24, 9:10 PM)
Hali
Elkészült a Tiger, így néz ki a friss marás, kicsit poros, picit szőrös,És köszönjük KisKZ smile

És így néz ki amikor egy " fához konyító ember" keze közé kerül

És így néz ki a fehér fali háttérrel.

Üdv zasti
Anyaga nyírfa, Kétféle, szírított, és a sötétbarna valami gőzölt "nemtudomÉNhogykészült" nyírfa smile
Sima parafin olajjal kenve.Nekem ez bevált, de megnézem a következő hogy mutat méhviasszolva, vagy lakkozva.
( ha nem is látszik, szerintem a program hibázik egy kicsit, a kezdésnél,( amikor belemegy a szerszám az anyagba) és a végén( a szerszám kiemelésnél)
de cáfoljatok meg, az lenne a legjobb smile :)
Na tényleg mentem.
Üdv zasti78

Hozzáadva (2011-10-03, 8:07 PM)
Hali mindenki.
(Mivel úgy látom magamban beszélgetek, így rövidre fogom, a lényeget már úgy is tudom.) smile
Az a kábel gép halom ami volt, megszűnni látszik
.Elkezdtem az elektronika beépítését(a magam módján) .)
Először is egy jó helyet kellett keresni ahová befér minden a monitortól jelen esetben eltekintve( valami kompaktabb dolgot szeretnék, de ha egy csini touch screen összejönne , az lenne a leg jobb)
A gép alja megfeleő helynek nézett ki a sok kacat beépítéséhez.Mivel van hely bőven, igy minden ide fog bekerülni. Bal oldalon az elektronika, ami most készül.
Középen a hűtőfolyadék tartály(mivel oda csináltam a tálcának lefolyót) a gép jobb oldlán pedig a hűtőgép kompresszor, és a kis tartályok(egyszerhasználatos corgon palackokból)ami a vákumot kondenzálja.
Az elrendezés ezzel meg is volna fejben.
Sok anyagom nem nagyon van a doboz elkészítéséhez, így bevetettem minden praktikát ami szóba jöhet.
Elektromos fűtőtest burkolata adja a doboz alját, és oldalát. ez 300x300x700 as dobozt ad ki.
Alatta a lábakhoz csavarozva M6x60 csavarokkal , körbe, 30x50-es ablakkeret profil alumíniumból. Erre megy rá minden.
(Mobilos kép, bocsánat)

Egy pár munkafázi kimaradt képekből( benmaradt a telefontöltőm a melóhelyen, így a következő kép már a beépített pc vezérlő és tápokat mutatja( már amennyire kivehetőek)
Ez lenne az előről, (előlap nélkül) ide van a pc bezsúfolva.Közvetlenül mögötte a pc táp, és a vezérlőtáp(.Amik éppen nem látszanak)
A beépítő kereteket is felhasználtam a PC-ből az egyszerűség kedvéérrt.
Vágókorong, lemezolló stb.(na meg szegecs(irdatlan mennyiságben)

Volt itthon perforált lemezem 1500x1000 darab, abból hajtogattam a dobozba a felfogatásokat, meg a separáló lemezeket.
Itt nagyjából látsztik a PC- vezérlő elkülönítése, És ebből a lemezből kapott dobozt a táp is.

Tápok bekötve , relék bekötve, kapcsolók vezetékek(motor, limit stb még itt csak csüngenek, de lassan megoldom azok elrendezését.
Itt a hátulnézeti fotón látszik a vezérlő táp, és a pc táp elrendezése. Egymás alatt. A pc táp kapta a keretet a pcből, a vezérlő táp pedig a perforált lemezből kapott keretet, oldalra felőre alulra, és a pc közé.( ez egyből meghajtva, nem volt egyszerű de összejött. Érdekes egy geometriai alakzat)

Amikor a kép készült, még így nézett ki a dolog hátulről. Azóta a reléket felfogattam,E -stop bekötve, motorok bekötve, vezérlőtáp kapott egy segéd tápot relével és kapott egy 120-as 24V os ventillátort az egész hátulra, ami a levegőt kifelé fogja tolni
A főbb(vastagabb) vezetékek már a helyükön vannak(csak egy kis rendet kell tenni közöttük.) A többi a jövő titka. A bemenő fővezeték, Ami jelenleg a képen a perforált lemezre van fogatva, az nem lesz ott.(az elhelyezése függ a hátlptól, ami még nincs kész sajna)
Ez egy 1m körüli ideiglenes kábeldarab ami a teszthez lett felrakva.( nem bele kötni)
továbbá, a beszorkált vezetékek is kapnak rendes helyet, de kelettek a teszthez.
Nagyjából ennyi.
Folyt.köv
Üdv Zasti

"Down the slope."

Az üzenetet módosította/Modified by zasti - Szombat, 2011-09-24, 22:19

Tokesz Dátum/Date: Hétfő, 2011-10-03, 19:47 | Üzenet/Post # 35
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 18
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Sziasztok üdv Zastinak külön.

A tigris tök jó lett, látszik , hogy mekkora hatással van az utókezelés. smile
Mivel sok lépését ismerem a géped építésének nem nagyon tudok mit hozzátenni, csupán itt is fogadd elismerésem.

Üdv Tokesz

zasti Dátum/Date: Szerda, 2011-10-19, 16:08 | Üzenet/Post # 36
Fontos tag
Szia Tokesz
Mivel már elég rég óta faimádók vagyunk együtt(meg ezermesterek) és ezzel el árultam hogy egy régi ismerősömet sikerült idecsábítani(nem véletlen az a sok fórum link)
Először is légy üdvözölve közöttünk!
(ha tehetem itt vagyok, és nem véletlenül. Ez köszönhető a társaságnak, a hangulatnak stb)
Azt hiszem, senki más nem ismeri jobban a gépem építéseinek fázisait mint Te.
Elismerésed Köszönöm szépen.Ez nem csak saját, ez köszönhető a közösségnek, mint itt, mint úgy ahol a fa utókezelését ellestem
A tigris nem véletlenül az ami(nejem kérése. sőtt követelése volt az első munka ami lejön a gépről amiért ilyen türelmes volt velem(fanatikus garázslakóval szemben smile )ad
Érezd jól magad
Üdv Zas

Hozzáadva (2011-10-19, 5:08 PM)
Hali mindenki
Tegnapi 2 óra kimenőmet a családtól kihasználva kipróbáltam a kódgenerálást, és ez lett a végeredmény. videónak hosszú lenne, de egy kis összefoglalót készítettem. Íme.

"Down the slope."

sanyi84 Dátum/Date: Csütörtök, 2011-10-20, 20:00 | Üzenet/Post # 37
aktív tag
zasti, Jó lett, gratulálok.

zasti Dátum/Date: Szombat, 2011-12-31, 19:36 | Üzenet/Post # 38
Fontos tag
sanyi84, Szia (bocs, be sem nééztem ide azóta sad )
Amúgy köszönöm, messze nem az amit vártam, de ember tervez ......!
Na de a lényeg le ne maradjon.
Szereztem egy Dremel 30-as gépet a kisebb munkákhoz( Nem mindegy hogy 700mm/min vagy 2000mm/min egy könnyebb munkánál)
felfogatás kreáltam hozzá, anyaga alu(hűtőborda, mi más is lehetne smile )és lemez
valami ilyesmi.

És valahogy így fest a Z-re felhelyezve.

Kapott egy kis tokmányt(gyárit) így nem kell patronokat cserélgetnem, 0.3, és 3mm között.

üdv zas

Hozzáadva (2011-11-14, 9:54 PM)
Még egy pár kép, Készül az eredeti tervben szereplő hűtőborda asztal( kicsit nehéz, de precíz ,vagyis remélem)
Alulemez 20mm vastag, 450x750, ez az alap, erre lessz majd felfogatva, a 95mm magas 450x700(3db össz) borda, és ha lesz 4 ik tengely.
Egy kis forgács, a 4 30as csapágynak martam egy 420x300 as "placcot"

És így néz ki össze dobva( csak a fotó kedvéért, koszosan stb- de a lényeg látszik..

A borda kiöntése már volt terv, de elvetettem:
1, Mert, így is sok a teher az Y tengelyen.
2, mert a 20mm vastag plexi, aluprofil, MDF kombó sem remegett be, 2000mm/per előtolásnál 3mm mélyen 12.7 es maróva, alu telibe marásakor. Ez 100x stabilabb, szerintem felesleges, de majd ha esedékessé válik, átgondolom újra.
Mára ennyi, folyt köv.
Üdv zas

Hozzáadva (2011-12-31, 8:36 PM)
BUÉK minden Kedves Gépépítő társamnak!!!

"Down the slope."

Az üzenetet módosította/Modified by zasti - Hétfő, 2011-11-14, 20:57

xplod Dátum/Date: Szombat, 2011-12-31, 20:19 | Üzenet/Post # 39
aktív tag
Üzenetek/Posts: 241
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 1
Zasti ,klassz ezt milyen fordulaton martad ,egy élű maró? Fogásmélység?

zasti Dátum/Date: Szombat, 2011-12-31, 22:19 | Üzenet/Post # 40
Fontos tag
xplod,
Az asztal marásra gondolsz??? azt sima egyszerű fa maró bit,asszem 12.3 vagy 4. Fogásmélység??? hmm nem tudom, előre megírtam a progit a varázslóval, 1.5mm mélyre, és 3 fogásból,elsőt levitte, de az egyik éle letört a marónak., és amikor szerszámcserénél(a második fogásnál beraktam az újjat,a mach meghülyült, és 1 fogásból lement vagy 4mm ., 2000mm/min el. Mondhatom nem örültem, de 5cm után kiderült hogy elbírja, így locsoltam rá az emuziót veszettül, és megvártam amíg végez. nem számítottam ilyesmire, de reagálni nem nagyon volt időm, na meg értelme sem sok lett volna ha már egyszer mélyet fogott.
Ha a képre gondolsz"Sw. mach3, microcarve, feed rate 1000mm/min, spindle 20000 rpm,Tool V-bit 20 deg. Relief size:100x100mm( machining time: about 2 hours)" a youtubon fent van és őszintén annyit kisérleteztem már hogy ha nem onnan nézném nem emlékeznék rá 100%

Ami azóta lemaradt, és nem pótoltam, (na meg az "épül a gépem"-ről is szóljon valami)
És ez nem kifejezetten neked szó(majd pótolom) A Z tengelyem kínai csapágya(az egyik összetört) ezért rendeltem másfajta, alátámasztott, 20mm es sínt csapágyakkal, 350mm hosszú. .abból a stabilitás érdekében 175mm vagyis a fele a mozgása a Z-nek és az újj cuccot 3mm es orsó repíti 2500mm és 1000mm/sec2 vel,. Nem bántam meg a cserét. Most a relifeket 2500 al marom, ált, ha nagyobbakról van szó, akkor 1600 a biztonság kedvéért.
Remélem válaszoltam a kérdésedre. ha esetleg nem kérlek kérdezz.
Happy new year to y'all!!
Üdv zasti

"Down the slope."

Az üzenetet módosította/Modified by zasti - Vasárnap, 2012-01-01, 10:41

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Zasti gépe (Zasti gépe)
Oldal 2 / 16«12341516»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016