Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 11
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Sir-Nyeteg gépe (Sir-Nyeteg gépe)
Sir-Nyeteg gépe
KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-03-27, 22:22 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Sir-Nyeteg gépének fejlődéséről képek, adatok, kérdések, válaszok

Csaby Dátum/Date: Hétfő, 2011-03-28, 05:06 | Üzenet/Post # 2
haladó tag
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 124
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 4
Képeket! Képeket!

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Hétfő, 2011-03-28, 15:21 | Üzenet/Post # 3
aktív tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 155
Hírnév/Fame: 3
Quote (Csaby)
Képeket! Képeket!

Gyere el személyesen biggrin

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Hétfő, 2011-03-28, 16:44 | Üzenet/Post # 4
aktív tag

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Hétfő, 2011-03-28, 21:19 | Üzenet/Post # 5
aktív tag
Adatok:

Asztalméret: 600*700mm munkaterület.
Y orsó: 15 átmérő, 20mm emelkedés. Duplaorsó, hátul szíjjal összekötve és E240-es szervomotorral hajtva. Ez 0.2Nm-t tud leadni, 4700-as fordulatot képes elérni. A hátsó áttétel 1:5 lassító. Az orsókra 1Nm nyomaték jut. Ez 20mm-es menetemelkedésen 314N, azaz 31.4 kg előtolás. Ez az alapnyomaték. Terhelve ugyebár lehet akár 1.7Nm is.
Fentiek szerint Y-ban a max sebesség akár 18.000mm/min is lehet sad Ez rettentő sok.
Jobb lenne egy 5mm-es menetemelkedés.

Amit szeretnék:
ugyebár maximum igénybevételre kell tervezni a gépet. Ezt alumarásban maximalizálnám.

Amit tervezek:
A mostani Y sinek lecserélését nagyobbra. A jelenlegi 1 golyósoros vacak sin. A fekete sinre tervezem cserélni. A teherhordó lábakat, azaz az Y kocsikon levő tömböket lecserélném valami masszívabb darabra.

És itt jön képbe az anyagválasztás. Mivel úgyis gyártatnom kell az alkatrészeket, hogy ne kézzel reszelgessem, így felmerült az is, hogy vasból, acélból készíttetem el a megtervezett darabokat.
Nem mindent, mert iszonyat súlya lenne a gépnek, ami a dinamikát rontaná, de a fontosabb rezgési gócokat, vagy épp a tartó elemeket lehet hogy abból csinálnám.
Lézervágás is szóba jött.

xplod Dátum/Date: Kedd, 2011-03-29, 08:50 | Üzenet/Post # 6
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 241
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 1
Sir-Nyeteg, Klassz a géped ,csinálnék én is nagyot ,de nem tudom hová tenni. sad

...kellemetlen...

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Szerda, 2011-03-30, 20:49 | Üzenet/Post # 7
aktív tag
Mai ötletelés (Csaby bácsi megváltotta bennem ma a világot XD ):
Orsó marad, áttételt kap a rendszer, 1:4, 1:5 körül.
Sineket megpróbálom legalább 20-asra lecserélni. Acélból lenne ideális a híd tartó konzol.

miki-bá Dátum/Date: Szerda, 2011-03-30, 20:57 | Üzenet/Post # 8
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Sir-Nyeteg, Hát ezen azért van mit dolgozni.Egy koncepció kéne az átalakítására.
Ebben segíthet az amit most leírok ,ebben lasz minden ,lehet hűleség is ,de ki tudja.
Én is a másodiknál tartok (az elsőt elb.......tam )
Tehát : Az asztal nagyon jó ,a lábak bíztos kibírják azt a súlyt amit még rá kell pakolni.
Az orsó jobb lenne max egy 10mm emelkedésű, a sinek is erősebbek kellenének.
Az Y hidat én valami U profilból képzelelem el ,mert a belsejében van hej a Z meghajtásnak.
A munkatér alá tennék valami merevítést vagy vastagabb lemezt v műkő lapot.
A munkatér alá mindenképpen egy tálcát ,mert ahogy írtad alut is akarsz megmunkálni és
lehet hűteni kell és a folyadék akkor felfogható és visszavezethető. A Csaby gépe éppen olyan.
( van egy asztal aminek a teteje a tálca és beleállítva a gép , van hely a forgácsnak és a hüttőközegnek és
még mutatós is )
Egyenlőre ennyi és nem kibicelni akarok hanem drukkolok abban ,hogy a számodra legjobb megoldást
találd meg.

Üdv

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Szerda, 2011-03-30, 21:51 | Üzenet/Post # 9
aktív tag
miki-bá, köszönöm a drukkolást, rám is fér. smile
A tálcát nem tudom pontosan, hogy hova is helyezném el jelen esetben. A T-nút asztalt akkor kisebbre kéne vágni sad Ezt nem szeretném.
Lehet hogy kap a későbbiekben oldalra valami terelőlemezt, ami a nút asztalon tartja a folyadékot, és előre, vagy hátra a nút asztal vezetné el a folyadékot. Ha egyáltalán kell a hűtés, mert megfelelő szerszám és előtolás esetén felesleges a hűtés. (Ezt ma olvastam, csak sokat kellene hozzá számolgatni előtolást, ford számot, szerszámélet.)
Lehet hogy a munkadarabot úgy fogatom le, hogy egy tálcát teszek alá smile Ez lehet akár műanyag is.
Szerencsére nem mozgó asztalos a gép, így bármikor cserélhető lesz akár tálcásra, akár fára is.
Orsó: sokat agyalok, hogy költsek-e két orsóra, mert jó lenne a kis emelkedésű orsó, viszont az min 40ezer ft lenne. Kb feléért lehetne eladni ezt az orsót, mert senkinek nem kel ekkora emelkedésű... Emiatt tanácsolta Csaby, hogy plusz áttétel, és akkor ez úgymond küszöbölve van.
Sinek min 20-asok lesznek, THK HSR20-as kocsikkal tervezem jelenleg. HSR20
Ezeken a kocsikon valami 200*130-as 6-10mm vastag acéllap lesz, erre jön alulról az anya, felülre pedig háromszöges támasztással valami jó kis masszív "hídláb". Erről rajzot max paintben tudok. Ami nem lesz 3D-s. sad

Köszönöm miki-bá!
Ílyen ötleteléseket várok továbbra is! Ezekből lehet tanulni, tervezni, és leszűrni a jó ötleteket!
Ma pl Csaby által teljesen elvetettem jó sok hüle tervemet, így köszönet neki is!

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Kedd, 2011-05-10, 17:17 | Üzenet/Post # 10
aktív tag
Nah, szépen eltelt másfél hónap. Nem tudja valaki hova tünt? Mert én nem találkoztam vele.
Ami nem változott azóta:
- kupi van,
- kevés az időm,
- sok-sok munka vár még rám,
- diplomadolgok a nyakamon,
- rengetegen keresnek elektronikai dolgokkal, segítséggel, vezérlőkben tanács-kérésekkel, de nem tudok mindenre figyelni, így érzem, hogy kezdem elveszteni a fonalat néha. Emiatt elnézést, ha valakinek szólnia kell, mert elfelejtettem valamit. sad

Ami változott:
- beszereztem pár dolgot a géphez:
- orsók
- sinek Képek
- elektromos szekrény
- vészstop gomb
- E240 motorok
- ebben a hónapban már nem fogok enni. Ez jót tesz a fogyókúrámnak (*)
- elvileg most már csak a váz hiányzik, ami tervezést és ötletelést kíván.
- na meg pár csapágyház...

Tervezgetem, hogy lézerrel vágatom a hidat egy darabból, ezzel sok-sok merevség és precizitás nyerhető. Könnyítésekkel még a súlya sem olyan vészes, mint elsőre gondolnám. Hajlítással és megfelelő merevítésekkel megtűzdelve természetesen.
Erre egyenlőre még nincs ötletem, de szerintem 6mm-es acéllemezből megfelelő lehet. Javítsatok ki, ha tévednék, vagy valakinek van erre más ötlete smile

* fogyókúra helytelen, mert ez inkább életmód változtatás smile

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Vasárnap, 2011-10-02, 20:44 | Üzenet/Post # 11
aktív tag
Azta, de rég nem írtam ide...
Azta, nincs is mit... sad
Nah jó, mégis:

Pár újdonság:

Maróház ER11-es szárhoz:

Bővebben: www.Sir-Nyeteg.hu

LPT Passzív teszter:

Bővebben: www.MiniBee.hu

ÚJ!!! Új illesztőkártya:

Pár infó:
kapcsolható Charge Pump (1-es lábon)
kimenetek: 20mA/csatorna
bemenetek: 4 db hagyományos optó (végállás, E-stop), 1 db nagysebességű optó, pl főorsó fordulatszám.
Minden ki és bemenet ledezve van.
5V vagy 8-32V tápfeszültség.
Nem egy orosz kapcsolószekrény méret...
Csatolások/Attachments: 9649090.jpg(53Kb) · PICT0009-1-JPG_.jpg(77Kb) · 4679933.jpg(257Kb) · 4425301.jpg(141Kb)

Fórum » HOBBYCNC » HobbyCNC gépek » Sir-Nyeteg gépe (Sir-Nyeteg gépe)
Oldal 1 / 11
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016