Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 2 / 2«12
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, Amatőr 
Fórum » Computergrafika » CAM » Ingyenes CAM szoftverek lelőhelyei (adatbázis jellegű topic)
Ingyenes CAM szoftverek lelőhelyei
KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2010-12-09, 20:36 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Ide lehet írni az ingyenesen letölthető és használható CAM szoftverek linkjét.
A topic linktár jelleggel működik.
Ha bármelyik szoftverrel akpcsolatban szeretnétek beszélgetni, külön topicot fognaa kapni.

Kérlek így linkeljetek ide:

A hozzászólásban a szoftver megnevezése, a link és ha lehet egy nagyon nagyon rövid, pár szavas bemutató szerepeljen!

zasti Dátum/Date: Kedd, 2012-03-27, 17:47 | Üzenet/Post # 21
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 671
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 5
richy92,
Haverom, ha csak cnc lesz linux alatt semmi extra, 10Gb elég az opnak, 2 Gb swap(mindegy ki mit mond, ennyi kell minimum.) azaz 12 -15 Gb elég. Ha gondolod, windows alatt méretezd át magadnak a winyót,egy külön particiót kreálsz és oda raksz mindent.így le sem kell mentened. Annyi hogy telepítésnél vigyázni kell le ne túrd véletlenül.( Haladó (szakértői) a tököm tudja hogy van nevezve " módon kell az op rendszer helyét kijelölni.És nem hagyni a linuxra vagy engeded neki hogy 2 oprendszer legyen, és akkor a windwsos partición hagyod a cuccot, akkor sem fog elveszni. De tényleg jó lenne másik gép, Msn vagy skype, nehogy valami gubi legyen.
///Bátor ember vagy ha egy géppel bele mersz vágni egyébként,első ismerkedős telepítésbe. mert hiába ha le is írok 2000 lehetőséget ami gubanc lehet, ha a 2001 edik fog hazavágni gépestől. sad
Sok ubuntutól letöltött, és kiírt, de használhatatlan lemezem van itthon, ami valamiért nem hajlanó felmenni, vagy hibás stb. Nincs rá gari hogy elsőre , első lemez felmegy. És ha telepítés közbe lép ki, akkor oda a winfos oda a linux, és épp linux lemez nélkül lehetetlen helyrehozni.
///

Más:

A programot tegnap felraktam. Windowsos részével nincs gond( kivéve hogy hiába kijelöltem neki a font-okat, nem hajlandó ékezetes karakter írni,) dxf beolvasót egyszer sikerült elindítanom, de fogalmam sincs hogy műxik.(talán rászánom magam és megnézem a videókat smile Ezek a dxf -ek elég furcsa cuccok, amúgy is.sem ez sem a qcad még a lézikam smile sem olvassa mindegyiket. szóval azon nem csodálkozom.

Linux részét hegeszteni kell, Nem indul mint normál app, python kell hozzá terminál meg rendszergazda mód. Fontokat csak saját mappából hajlandó bevenni, de ékezet ott sincs( még)
Viszont a Viktor által belikelt program fut wine alatt! De még szétnézek miket lehet futtatni, szóval nem kell aggódni ezen, remélem addigra lesz egy kis program csomi mire neked kellesz.
És ha szépen megkérjük Viktort segít megérteni ezt a programot is.
Üdv zas

Hozzáadva (2012-03-27, 6:47 PM)
---------------------------------------------
Viktor,

Quote (Viktor)
zasti, azt nem mivel az a serial porton szeretne kommunikálni a géppel.nekem meg olyan csatlakozásom nincs.
Én csak a CAD részét használom.

Teganap felraktam wine emu-val, és elindul, hibátlanul megy linux alatt (ahogy fent már egyszer írtam)
És telepítésnél ki lehet választani a vezérlőt típust, vezérlés formáját, és a portokat, ami USB LPT És COM stb. port.
Annyi gubi van vele, hogy mivel ezen nincs lpt, de mégis azt választottam, így mindig rinyál ha bemegyek a gép beállításaiba, hogy "LPT not detected" vagy valami ilyesmit.
A CAD része viszont érdekelne nagy vonalakban mit tud.
Ha lennél oly jó bácsi és pár szót írnál róla, hogy tudja érdemes-e megismerkednünk, azt megköszönném.
Üdv zas

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

Viktor Dátum/Date: Kedd, 2012-03-27, 17:51 | Üzenet/Post # 22
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 3
zasti, richy92, Szívesen segítek megérteni a Galaad nevű progit.De az nem jogtiszta. Tehát az most nem jó neki.De mi is pontosan a baj? Én is használtam sokáig linuxot. Szóval nem ismeretlen a dolog.

Zasti.Igazából nem tudok mit mesélni róla ,hisz ez is csak egy cad. De ami nagyon megfogott benne,az az ,hogy sok a rajzminta benne.Értsd Fogaskerék,névtábla. És ami nagyon szimpatikus benne,hogy bármennyi vektorból csinál egyet ha zárt az alakzat,ez azért jó mert rajzolhatsz 200vektorból egy alakzatot,csak egy lesz a végén.

És arról nem is beszélve hogy az lpt Win alatt sem használja,hiába kínálgatja biggrin

Az üzenetet módosította/Modified by Viktor - Kedd, 2012-03-27, 18:35

zasti Dátum/Date: Kedd, 2012-03-27, 18:30 | Üzenet/Post # 23
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 671
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 5
tweakie,
Hi
You're welcome!

Quote (tweakie)
This program looks excellent - I have also posted the link in the English section.

Yes that is so cool,and the sharing for everyone is a second one.

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

ocsi Dátum/Date: Csütörtök, 2012-06-07, 20:18 | Üzenet/Post # 24
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 8
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 0
linuxra csak az emc-t tudom amit masokmarajanlottak.. fordos es windows a kovetkezok talalhatok a neten..
a turbocnc,ha diak vagy, irhatsz a cegnek es szerintem legalisan hasznalhatod a programjukat..

nem egesz ingyenes, de ott van a turbocnc..
szabvanyg-kodokkalmegy es a regebbi 3.0 verzio azt hiszem futott at286 on is..

ezen a lapon vannak a regi verziok...

http://www.dakeng.com/archive.htm

en hasznaltam turbocnc-t 2003-2009-ig
szerintem nagyon jolmukodo es stabil program, a hozzaadott help a letezo legjobb gkod magyarazat..

ugyancsak itt talalsz egy kis programot.. ace, ace cconvert dxf fileokat g kodnak.. ez csak 2ds fileokat..

ha egy viewer kell, keresd ki a neten a gcode2000 programot... majdnem biztos hogy az abandonware, azt jelenti hogy letezik a neten, kulonbozo szervereken de az author meghalt vagy mas ok miatt a program elmeletileg senki tulajdona..
gcode2000 fut win95 98 es xp alatt is

ugyancsak volt egy ingyenes valtozata az ncplot nevu programnak.. a ver 1.02 az is olvas dxf fileokat es kirja gkodnak

a draftsigth egy ingyenes program dassault systemtol, a 3dvia ugyancsak

draftsigth ugyanugy mukodik mint az autocad 12-es verzio sot olvasminden autocad filet a szerszampalyat kirajzolhatod es kimentheted dxfben

a dxf formatumot, beolvashatod accutransba, eskimentheted mint xyz file-t, accutrans kiirja az axis betuket, ugymint x-y-z
a kapott file egy nagyon minimalis editalassal gkod lesz es futhat

mach3 trial verzio 500 sorig ingyenesen hasznalhato...

szoval az ingyenes proggik ott vannak, tobb is mint gondolnank..

masszoval mielott kiadnank egy fillert programokra nagyon komoly munkakatle lehet programozni cncben.. igaz szuksegeltetik egy szintu ismeret..

ha van keszreliefed, toltsd le freemill by mecsoft..

http://www.cncportal.com/thankyoufree.htm

ez a program ugyanolyan jomint a vectric cut3d, a kulonbseg ez ingyenes.. nem azert ingyenes mert ez nem tudna semmit.. ez egyfajta reklam mecsofttol.. ingyen adjak a remenyeben hogy megszokod es majd kesobb mikor vasarolszprogramot,toluk veszel..

csak mostlatom feljebb mas is ezt ajanlja...

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2015-01-01, 13:03 | Üzenet/Post # 25
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Dxf2gcode
egy leegyszerűsített g-kód generáló, dxf bemenettel.
Csewe írt hozzá egy config fájlt, amivel képes lézer ki- és bekapcsolásra M10P1 és M11P1 kódokkal.
Az alábbi kódot kell .cfg kiterjesztéssel a program "postpro_config" mappájába menteni az eredetit felülírva:

H1i.hu

vamosirichard Dátum/Date: Hétfő, 2016-02-08, 17:26 | Üzenet/Post # 26
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 11
Kitüntetések/Medals: 0
Sziasztok,  Végig olvastam ezt a topikot nagy vonalakban, láttam más is gonddolkozott LinuxCnc -ben. Linuxban nem lehet csinálni a működő rendszerről egy live cd-t? Ha igen valaki csinálna egyet. Ahogy valaki írta nem biztos hogy az a live cd menni fog a gépen. Én szerintem az összeset kipróbáltam. Viszont nem vagyok nagy penge a Linuxban,  de még leírások sokaságát is próbáltam. Volt amikor a LinuxCNC frissűlt de a Stepconf nem. Vettem egy kis gépet, és a Mach3 ban a menük helyett csak kis kockák voltak, de a gép mozgott. smile Ha úgy telepítettem fel hogy kihagytam a kínai lemezen való lépést akkor meg sem mozdúlnak a tengelyek. Most megkerültem mentettem felülírtam telepítettem felülírtam, és most van menüm, és működik is a gép, de a negyedik tengely nem. Elötte sem.  Szóval szeretném kipróbálni a LinuxCNC -t de hogy ki tudjam próbálni, ezt a mach3 config fájlt kellene importálnom. Ha valaki lenne olyan szives és készítene egy livecd-t amiben már az a LinuxCNC van ami tud importálni mach3 config fájlt azt nagyon megköszönném. ! Köszi Skacok. smile

Zolibá Dátum/Date: Hétfő, 2016-02-08, 18:41 | Üzenet/Post # 27
alapkő
Üzenetek/Posts: 1267
Idézet vamosirichard ()
Szóval szeretném kipróbálni a LinuxCNC -
http://www.linuxcnc.org/linuxcnc-2.7-wheezy.iso
Innen le tudod tölteni, ez egyben live is. A mach 3 configot nem tudod átvinni a Linux cnc-re mert az teljesen másképp működik.
Van rajta egy stepconfig vizard nevű alkalmazás ami megkönnyíti a konfigurálást. Az ékezetes betűket el kell felejteni, nem használhatod ,
még a gép címében sem, mert el sem fog indulni a Linux cnc. És végül egy magyar oldal ahol sok mindent tanulhatsz a linux cnc-ről.
http://linuxcnc.hu/
Nekem ezek a beállításaim:
Csatolások/Attachments: marogep.ini(2Kb) · marogep.hal(4Kb)

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Hétfő, 2016-02-08, 19:00

vamosirichard Dátum/Date: Hétfő, 2016-02-08, 21:48 | Üzenet/Post # 28
nézelődő tag
Szia, Köszi a gyors választ, Sajnos rosszúl tudod, van a stpeconfignak mach3 config importálója. Aki írta, egy csomó embernek konvertált elötte. Írtam neki egy email-t, hogy nekem is kovertálja át, és ő írta, hogy már nincs rá szükség, de ahogy említettem nem tudtam rá frissíteni. Ezért kérdezem, hogy valaki? smile Már átböngésztem ezt az oldalt is, az ott leírtaknak megfelelően upgradeltem is, de mivel nem vagyok Linuxguru még, ezért mikor valahol hiba üzenetet írt ki nem tudtam, hogy hogy smiképp tovább.
Köszi a tippeket is, üdv.
Csatolások/Attachments: 1291111.png(40Kb)

Zolibá Dátum/Date: Kedd, 2016-02-09, 15:17 | Üzenet/Post # 29
alapkő
Idézet vamosirichard ()
Sajnos rosszúl tudod
Én még nem találkoztam olyan linux  felhasználóval aki ezt a Mach3 importot meg tudta volna oldani, és nekem sem volt vele sikerélményem.
10-15 hibaüzenet kapni ha importálni akartuk, tehát felejtős az importálás.l (hosszú ideje kifogástalanul működő mach3 *xml-t próbáltunk) De ha szánsz rá 10-20percet, kézzel is be lehet konfigurálni, és közben tanulod is, meg lesz vele tapasztalatod is.
 Konfig közben élőben hallod a motorok hangját, ami sokkal szebb a Mach3 által vezéreltnél.

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Kedd, 2016-02-09, 15:22

vamosirichard Dátum/Date: Kedd, 2016-02-09, 17:14 | Üzenet/Post # 30
nézelődő tag
Akkor szerintem maradok még egy kicsit a mach mellett, köszi.

Zolibá Dátum/Date: Csütörtök, 2016-02-11, 12:11 | Üzenet/Post # 31
alapkő
Idézet vamosirichard ()
maradok még egy kicsit a mach mellett
http://linuxcnc.org/docs/html/config/stepconf.html#latency-test
Itt mindent szépen leírnak a config-ról.

vamosirichard Dátum/Date: Csütörtök, 2016-02-11, 18:00 | Üzenet/Post # 32
nézelődő tag
Köszönöm szépen.

Fórum » Computergrafika » CAM » Ingyenes CAM szoftverek lelőhelyei (adatbázis jellegű topic)
Oldal 2 / 2«12
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016