Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 212»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, Amatőr 
Fórum » Computergrafika » CAM » Ingyenes CAM szoftverek lelőhelyei (adatbázis jellegű topic)
Ingyenes CAM szoftverek lelőhelyei
KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2010-12-09, 20:36 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Ide lehet írni az ingyenesen letölthető és használható CAM szoftverek linkjét.
A topic linktár jelleggel működik.
Ha bármelyik szoftverrel akpcsolatban szeretnétek beszélgetni, külön topicot fognaa kapni.

Kérlek így linkeljetek ide:

A hozzászólásban a szoftver megnevezése, a link és ha lehet egy nagyon nagyon rövid, pár szavas bemutató szerepeljen!

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2010-12-09, 20:47 | Üzenet/Post # 2
alapkő
MecSoft FreeMill,

Letöltés

Teljes funkcionalitású 3D marási szoftver.
Kezeli a VisualMILL, STL, Rhino .3dm, VRML és Raw Triangle fájlokat.
Szimuláció és alapértelmezésbe 50 poszproceszorsegítségével fordítható G-kód.

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2010-12-12, 08:05 | Üzenet/Post # 3
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Hiánypótló szoftver lehet sokaknak az ingyenes CamBam+:

Honlap
Letöltés
Csatolások/Attachments: 7544499.png(178Kb)

H1i.hu

Tomi Dátum/Date: Vasárnap, 2010-12-12, 09:06 | Üzenet/Post # 4
komoly tag
Üzenetek/Posts: 309
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 1

Nagyon egyszerű szerszámpálya készítő program dxf és posstprocessor támogatással.

Tomi Dátum/Date: Vasárnap, 2010-12-12, 09:09 | Üzenet/Post # 5
komoly tag

GNU licenszelésű, 3 tengelyes, nyílt forrású, multiplatformos CAM program.

Tomi Dátum/Date: Vasárnap, 2010-12-12, 09:12 | Üzenet/Post # 6
komoly tag

Egyszerű, ingyenes 3 tengelyes CAM program.

Viktor Dátum/Date: Péntek, 2010-12-31, 18:12 | Üzenet/Post # 7
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 658
Sziasztok.Ide is adnék egy linket.Ez a progi Cam,és Cad egyben,de nagyon jól kezelhető a Cad része.Galaad Használjátok Egészséggel.

richy92 Dátum/Date: Szombat, 2012-03-24, 14:18 | Üzenet/Post # 8
barátkozó tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 91
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Sziasztok!
Egy pályázathoz kellene nekem egy teljesen legálisan használható operációs rendszer+ cnc(maró) vezérlő és valamilyen cam program amiket könnyen lehet használni ilyen létezik?
Linuxhoz azt hiszem van az emc2+ valami?
Később meg jó lenne egy olyan is amit vállalkozásban is lehet használni,de most az előbbi lenne a fontosabb.
Nagyon szépe megköszönném,ha tudnátok segíteni.

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2012-03-24, 19:22 | Üzenet/Post # 9
alapkő
Quote (richy92)
teljesen legálisan használható operációs rendszer

Igen ilyen lehet egy Linux.

Quote (richy92)
cnc(maró)

Ezt bizony keresgélni kell. Pl a fenti szoftvereknél végig kell nézni, hogy van-e Linuxos verzió.
De zasti Linuxot használ. Érdemes Őt megkérdezni, hogy az alatt használ-e CAM szoftvert.
Megpróbálok később én is rákeresni.
Gugli: free CAM LINUX. Mellette egy adag türelem.

Quote (richy92)
emc2

Erről van topic a vezérlőszoftvereknél.
Ott kérdezz rá, hogy egyáltalán ingyenes-e ez a szoftver.
Sajnos én nem ismerem.

Quote (richy92)
+ valami

Itt nem tudom mire gondolsz....

Szia!

Péter

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2012-03-24, 20:48 | Üzenet/Post # 10
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
richy92, kinai Windows Linux alapokon emulátorral. Próbálgatni kell.

H1i.hu

zasti Dátum/Date: Vasárnap, 2012-03-25, 11:18 | Üzenet/Post # 11
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 671
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 5
richy92,
Szia

Ha figyelembe vesszük a windows os programokat, és használhatóságukat, akkor kiderülhet hogy nem könnyű találni egyszerű és kézre álló, de ugyanakkor sokoldalú programokat. Na ez linux alatt hatványozottan nehezebb.
EMC2 + Itt böngéssz!
Emc hez van sok python script, ami sok mindenre alkalmas, pl fotó grav+marás, spirál, kör, text gravír stb, Nem ártana elkezdened ismerkedni az EMC2 vel először. szerintem kielégíti az igényeidet, (mondjuk nem írtad valójában mit keresel, és mire is akarod használni)
Nálam EMC2 Q-cad 2D-hez. relif meg a bonyolultabbak, art-cam vectric stb, Az emc 2 nagyon sok mindent megesz.(kis gyakorlattal)
De olyan program ami jó mindenre nem létezik, és a linkelt progik közül volt ami el sem indult a rendszeremen.
Ha konkréten leírod mit szeretnél a cnc maróval akkor segítek találni softot hozzá.
Üdv zasti

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

richy92 Dátum/Date: Vasárnap, 2012-03-25, 12:56 | Üzenet/Post # 12
barátkozó tag
Zasti,szia!
Bemutatózni kellene,tehát gravírozás,zsebmarás,kivágás.Az amatőr által linkelt linux-xp is ha jól működik akkor megfelel nekem,csak olyat keresek ami biztos működik és amit ti is leteszteltetek már,mert 2hét múlva mennie kell jogtiszta szoftverekkel a gépnek!
Még 1x köszönöm a segítségeteket.

zasti Dátum/Date: Vasárnap, 2012-03-25, 17:58 | Üzenet/Post # 13
Fontos tag
richy92,
Hát nem is tudom.
(ez csak kinézetre xp esetleg)

El kell hogy keserítselek. A windowsos programok wine emulátorba futnak. vagyis. már netezni sem egyszerű vele 100% osan, de semmi hardver kezelésre nem lesz képes. néha egy-egy alkalmazás alá is csoda pl hangot varázsolni wine alatt.

Ha nem ismered az ubuntut, nem hiszem hogy 2 hét alatt meg tudod tanulni. Egyszerűbb lenne csak a programokat kiismerni 2 hét alatt, nem még pluszba egy ismeretlen op rendszert is.
Könyebb egy műkdő cnc programhoz programokat keríteni mint emulátorban futtatni olyat, amit lehetetlen.
Ha már linux és jogtiszta szoft kell, tedd fel az emc2- és a kiegészítők 70% adott, azt a párat könyebb összeszerezni, és a kisebb programok( mint pl a majorsoft) emc2 alatt is lehet a wine-ban futtatni, hogy kódot generálj , kalkulálj stb.
És ha ezt a linuxot felteszed, erre 2x nehezebb real time kernelt feltenni ha meggondolod magad mint ujrahúzni az egész gépet.
Ha nem megy ezalatt amire számítasz, erre sajnos nem teszed föl az emc2-őt, Nekem is kb 40% esélyem lenne rá hogy működne hibátlanul.( az már csak hegesztgetés.
Nem lebeszélni akarlak, a döntés a tiéd, csak ha tényleg 2 heted van rá, szerintem rossz irányba indulsz ezzel a linuxal. ezzel el fog menni pár napod mire rájössz hogy nem megy.
Ödv zasti

"Down the slope."

richy92 Dátum/Date: Hétfő, 2012-03-26, 09:02 | Üzenet/Post # 14
barátkozó tag
Zasti,
Akkor hagyjam a cut2d-t meg ezt az xp emulálást és inkább linux+emc2+kiegészítők?
Látom te profi vagy ebben,ha megkérnélek akkor tudnál összeállítani nekem egy linkcsomagot ahonnan le lehetne húzni egy normálisan működő linuxot+emc2+őt+olyan kiegészítőket amivel marópályát lehet generálni és természetesen megrajzolni a dolgokat?Ennél bonyolultabbat nem akarok vele most csinálni,csak kontúrmarást és szöveget lehessen megrajzolni és marópályát generálni rá:

zasti Dátum/Date: Hétfő, 2012-03-26, 18:02 | Üzenet/Post # 15
Fontos tag
richy92,
Szia

Quote (richy92)
Akkor hagyjam a cut2d-t meg ezt az xp emulálást és inkább linux+emc2+kiegészítők?

Te tudod, de az xp kinézetű linux is linuxés nem xp. Felteheted, kipróbálhatod, smile ne furdaljon a lelki ismeret, "hogy mi lett volna ha"" utánna még rá lehet próbálni az emc2-őt, csak ha nem indul el rajta akkor + egy telepítés, és + egy fél nap.
Igérem hogy segítek, azt viszont hogy így fórumon keresztül értekezve 2 hét alatt sikered lesz, azt nem .

EMC2 a linux cnc honlapjáról
INNEN
A 10.04 est leszeded, kiírod pl powerISo Nero vagy amivel akarod, bootolható formátumba(Vagyis ha nem piszkálod akkor mint lemezkép kiírás)
És mehet a telepítés.
Jav: Mivel ez LiveCD így nem kell feltelepítened, vagy nem is tudod első lépésként.( nálam linux Mint fut emc2 vel ésmár nem nagyon emlékszem milyen menüvel indul az ubuntu Lucid, azt állandóan variálják) Bebootolsz hagyod míg feláll az "asztal" és elviekben kész rendszer alól kell elindítanod a telepítést.( ha csináltad már bocs a sok szövegért)
Az meg egeres kattingatós, mindent elmagyarázós egyértelmű telepítés.( nem tudom milyen szinten állsz a linux terén.)
A telepítés előtt, azért próbáld meg elindítani az emc2-őt, a live cd ről, ha elindul jó esélyed van rá hogy hibátlanul fog menni. Én a Dell d600 ra 2 hetes xopás után sem bírtam működő emc2 faragni. Az egy olyan vas.)
Remélem van olyen géped amin közben netezni tudsz, mert jó lenne (ha elakadsz) értekezni, mondjuk skype-on. Ha van skype od küld el, és felveszlek, megdumálunk egy időpontot, és segítek online.
A bekonfigurálás majd később, leíromm csak a linux legyen fent.
Más:
Nagyon sok kis kalkulátor megy linuxon wine emulátorral, tehát azzal szerintem nem lesz gond. Remélem rajzolni nem akarsz, mert egy cad programot 2 hét alatt nem lehet megtanulni. de kész rajzokból fogsz tudni generálni.
Tegnap én is feldobtam erre a gépre is az emc2 őt, és a pythonokat nézegetem,éjszaka, mi használható mi az amire inkább win-es alkalmazás a jobb.( nem egy egyszerű dolog , de megoldjuk.
Ui: azt az egyet nem értem( de tényleg) ha mi itt vagyunk, az sg-n is van jó pár ember aki konyít ehez a témához. Miért 2 héttel előtte kell kapkodni.
A legegyszerűbb lenne veszel egy xp+mach3 licenszet( a kutya sem fogja különben kérdezni hogy van-e) és már meg is oldottad a feladatot. Bemutatóra úgy is készülni kell, tehát nem ott fogod úgysem legenerálni egy relif G kódját smile
Szivesen adnék neked xp lic-et, de nem lenne legálisabb mint egy toris xp.
Üdv zas

Hozzáadva (2012-03-26, 7:02 PM)
---------------------------------------------
Viktor,
Szega
Tesztelted már ezt a progit amit linkeltél?? A cam részére gondolok?

"Down the slope."

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2012-03-26, 18:44 | Üzenet/Post # 16
alapkő
zasti,

RESPECT!!!!
Profi segítség!!!!

hands

Viktor Dátum/Date: Hétfő, 2012-03-26, 19:13 | Üzenet/Post # 17
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
zasti, azt nem mivel az a serial porton szeretne kommunikálni a géppel.nekem meg olyan csatlakozásom nincs.
Én csak a CAD részét használom.

zasti Dátum/Date: Hétfő, 2012-03-26, 19:19 | Üzenet/Post # 18
Fontos tag
KisKZ,
Köszi, majd kiderül mennyire.
Csak hogy témánál maradjunk, ( egy kis linux)
Ez még richynek is jól jöhet smile és szerintem elég sok igényt kielégít.
F-engrave Linux, és windóz "júzereknek"

Egy kis bemutató.
DXF import

Engraving

V-carving

"Down the slope."

richy92 Dátum/Date: Kedd, 2012-03-27, 07:00 | Üzenet/Post # 19
barátkozó tag
Zasti,
Köszi a segítséget,majd hétvégén megpróbálok összehozni valamit,csak van kb 80gb cucc a gépemen amit ki kellene mentenem,mert sajnos csak 1 gépem van:-(.A videók amúgy nagyon jók,én csak szöveget szeretnék meg egyszerűbb formákat megrajzolni,mint ami az Engraving című videóban is van,bonyolultabb dolgot nem szeretnék.Vagy ha elég lenne a linuxnak 40gb akkor csak annyit kellene kimentenem,mert 1 winchesterem van csak kettő 40gb-os partícióra van osztva.Telefonomon van wifi,megpróbálom majd felrakni rá a skype-ot,hogyha valami lenne akkor tudj segíteni,de szerintem csak a jövő hét végén lesz ebből valami,mert még kellene olcsón kerítenem valahonnan elég sok dvd-t amire ki tudnám írni a cuccost.

tweakie Dátum/Date: Kedd, 2012-03-27, 12:40 | Üzenet/Post # 20
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 972
Thanks for the information Zasti.
This program looks excellent - I have also posted the link in the English section.

Tweakie.

Success consists of going from failure to failure without loss of enthusiasm.

Fórum » Computergrafika » CAM » Ingyenes CAM szoftverek lelőhelyei (adatbázis jellegű topic)
Oldal 1 / 212»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016