Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 7 / 20«12567891920»
A fórum moderátora: KisKZ, Amatőr, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBY CNC Munkák bemutatása » Műanyag munkák (Munkák műanyagokból)
Műanyag munkák
KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2011-02-02, 21:59 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Műanyagok megmunkálásával készített munkák

Kapcsolódó topicok:
Lithonapes (Angol)
Gravírtűk

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2012-12-13, 10:23 | Üzenet/Post # 121
alapkő
Miki-bá!
Tegnap este tudtam csak bemenni az anyagért a postára.

Nagyon nagyon köszönöm a segítségedet!

Mindent tökéletesen intéztél!

Köszönet!

miki-bá Dátum/Date: Csütörtök, 2012-12-13, 17:37 | Üzenet/Post # 122
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
KisKZ,

1. Az úttörö ahol tud segít.

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

miki-bá Dátum/Date: Vasárnap, 2012-12-16, 00:25 | Üzenet/Post # 123
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Üdv Mindenkinek !

Mindenkitől megérkezett a zseton. Elnézést ,hogy nem válaszoltam .A hetem egy kicsit
zsúfolt volt .
Várom a szép képeket.

üdv

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2012-12-16, 09:05 | Üzenet/Post # 124
alapkő
Quote (miki-bá)
Mindenkitől megérkezett a zseton. Elnézést ,hogy nem válaszoltam .A hetem egy kicsit
zsúfolt volt .

Én csak újra és újra megköszönni tudom mindannyiunk nevében azt, hogy ilyen simán olajozottan intézted el ezt a dolgot!

Remélem egy két héten belül teljesen hadrendbe áll a kicsi gépem.. Az elsők között lesz egy kis litopane készítés, hála Neked! smile

Szia!

TesztElek Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-17, 19:30 | Üzenet/Post # 125
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 186
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 1
Ez a lithopane dolog működik lézeres megmunkálással is?

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-17, 19:38 | Üzenet/Post # 126
alapkő
Quote (TesztElek)
Ez a lithopane dolog működik lézeres megmunkálással is?

Hááttt.. lehet meg kellene próbálni.. De szerintem (csak tipp) nem.

Vasspisti Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-17, 19:50 | Üzenet/Post # 127
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 81
Hírnév/Fame: 0
Sziasztok!

Az ötlet a sárga fórumon bemutatott lézerrel plexiből kivágott bringától származik, de se lézerem, se plexim, így nekiláttam egy hasonlót elkészíteni gravírtűvel 3 mm-es polisztirol lemezből. A rajzolásra ráment két estém, a megmunkálás már csak egy óra volt. A mérete 90x60 mm, 0,2/30-as gravírtűvel készült 0,1 mm-es lépésközzel, 1 mm-es fogásmélységgel, 150 mm/perc sebességgel. A gravírtű miatt egy kis reszelésre volt szükség a talp és a kerekek illesztésénél.

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-17, 20:55 | Üzenet/Post # 128
alapkő
Quote (Vasspisti)
Az ötlet a sárga fórumon bemutatott lézerrel plexiből kivágott bringától származik, de se lézerem, se plexim, így nekiláttam egy hasonlót elkészíteni gravírtűvel 3 mm-es polisztirol lemezből.

Ez de komoly!!!
Én megettem volna elsőre, hogy lézerrel vágott apróság!

Az apró munkákat (pedig nem jogos) mindig nagyon nagy becsben tartottam. Én mindig nehezebbnek érzem mint a nagyobbakat.
Precízebbnek.

Persze lehet nincs igazam.

Gratula Pisti!

Vasspisti Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-17, 21:41 | Üzenet/Post # 129
barátkozó tag
Quote (KisKZ)
Én megettem volna elsőre, hogy lézerrel vágott apróság!

Hát apró CNC gép, apró munkadarab...
Köszönöm Péter a gratulációt.

AzHofi Dátum/Date: Csütörtök, 2012-12-20, 10:09 | Üzenet/Post # 130
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 16
Srácok, megy nektek ez a dolog? Én 20 fokos 0,5mm hegyű tűvel próbálom, de csak keni az anyagot, nem forgácsolja, hanem olvasztja. Mit rontok el?

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2012-12-20, 10:21 | Üzenet/Post # 131
alapkő
Quote (AzHofi)
Srácok, megy nektek ez a dolog? Én 20 fokos 0,5mm hegyű tűvel próbálom, de csak keni az anyagot, nem forgácsolja, hanem olvasztja. Mit rontok el?

Én még nem jutottam oda, hogy foglalkozzam vele, de amikor kérdeztem anno akkor egy szép ki irományt kaptam, ha jól emlékszem Nemes Janitól (ha nem elnézést!) köszönet Neki érte, és utólagos engedelmével beteszem ide mindenféle változtatás nélkül. Ha valaki valamit másképpen old meg persze az lehetséges, de mégis egy jó támpont lehet ez az írás:

"...
A kép előkészítéséhez tisztázni kell néhány dolgot:
-Mekkora fizikai méretekkel rendelkező képet szeretnénk?
(nem kell pontosan ugyanekkora kép, csupán kerülni kell a fizikai méretek és a kép méretei közötti túlzott eltéréseket
annak érdekében hogy a lithophane a megfelelő felbontásban készülhessen)
A kép persze lehet nagyobb felbontású, mint ami szükséges, de kisebb ne legyen, nem szerencsés egy ikon méretű képből dolgozni.

Ahhoz hogy ellenőrizni tudjuk a kiválasztott kép megfelel-e az elvárásainknak nyissuk meg az Irfanview (a továbbiakban IV) és kattintsunk
az Image -> Information... feliratra. Itt találjuk a kép fontos adatait, ami minket érdekel az a következő három dolog:
Felbontás (Resolution) valamennyi x valamennyi DPI
Kiinduló méret (Original size) valamennyi x valamennyi Pixel
Nyomtatási méret (Print size) valamennyi x valamennyi Inch
A nyomtatási méret lesz a lithophane mérete, ha az AC-be a képet ebben a felbontásban hívjuk be (ez változtatható, erről később)
A három érték összefüggése: Eredeti méret osztva a Felbontással egyenlő Nyomtatási méret.
A Pelda.jpg kép adatai: 150x150 DPI, 1024x768 pixel, 6.8 x 5.1 inch, ami 17.3 x 13.0 cm
1024/150=6,8 vagyis 150 pixel van hüvelykenként, ami 6,8 hüvelyk méretet ad.
Az említett információs ablakban a DPI érték megváltoztatható, így sok lehetőségünk van a végső méret beállítására, amit ráadásul az AC-ben is finomíthatunk.
Általánosságban elmondható hogy érdemes nagyméretű, nagy felbontású képből kiindulni, a méretet mindig csökkenteni inkább, mint növelni.

A kép fizikai méreteihez tartozik még a keret, ami a Lithophane saját anyaga, ez kerül a képkeretbe, ill. háttérvilágításnál ez fogja közre a képet,
nélküle elég esetlenül mutat a kész fény-kép.

Induljunk ki a Pelda.jpg képből és nyissuk meg az IV-ben!
A következő lépéseket kell elvégeznünk:
A kép átalakítása szürkeárnyalatossá
Image -> Convert to grayscale
Ki is vághatjuk a kép egy részletét: az egérrel jelöljük ki a kivágandó részt, majd
Edit -> Crop Selection.
Adjunk fekete keretet a képünknek, hagyatkozzunk a szemmértékünkre, vagy akár pixelenként is meghatározhatjuk attól függően, hogy milyen fizikai keretbe kerül a kész
lithophane és mennyi lesz eltakarva belőle.
Image -> Add Border/Frame.
Az IV számtalan lehetőséget kínál a keretkészítésre, a videón mutatok egy egyszerűt, mivel a példaképünk 1024pixel széles, ehhez ennek kb. a 10%át, 100 pixelnyi keretet adunk.
Mentsük a képet!

Munka az Artcam-ben:
Az AC indítása után válasszuk a File -> New -> From Image file szöveget.
( Fájl -> Új -> Képfájlból)
Válasszuk ki a Pelda fekete feher.jpg képet, majd kattintsunk az Open gombra!
Az ezután megjelenő ablakban lehetőségünk van megadni a relief méreteit, itt is érvényes hogy inkább kicsinyítsünk, így kerülhetjük el a minőségromlást.
Ha a Scanned DPI metódust választjuk, akkor figyeljünk rá, hogy a beírt DPI érték vagy azonos legyen a megnyitott képével (vagy nagyobb = kicsinyítés) A Z méretet állítsuk a megfelelő méretre.
Mi is a megfelelő méret? A leendő Lithophane alapanyagunk egy 3mm vastagságú lemez.
A legvilágosabb részek úgy jönnek létre, ha mélyre marunk az anyagban, de mivel nem szeretnénk átmarni ezért alul hagyunk 0,3mm-t, a fekete részek lesznek a legvastagabbak, de hogy elkerüljük
azt az esetet hogy a marószerszámunk az anyag felszínéig emelkedjen ezért a relief legsötétebb
részét az anyagfelszín alá engedjük 0,2mm-el. Ez azt jelenti, hogy a megfelelő Z méret 2,5mm lesz.
(figyeljünk rá, hogy törtszámok esetén az AC-ben tizedesvessző helyett pontot kell használni)
Ha az Image Size (Képméret) metódust választjuk, közvetlenül tudjuk állítani a relief méretét.
Ne feledkezzünk meg az Origó beállításáról sem, ez legtöbbször a bal alsó sarok.
Ha elkészültünk a beállításokkal nyomjuk meg az OK gombot!

AZ AC-ben folytatva a munkát módosíthatjuk a relief méreteit, a Model -> Set Size gombot használva, ez
A korábban látott ablakot hozza fel, itt véglegesíthetjük a méretet.
Legyen a végső magasságunk pl. 100mm. Látni fogjuk, hogy a szélesség arányosan változik.
A Z méretet is ellenőrizzük, a baloldalon található Relief Tools menüben lévő Scale Relief Height (relif magasság skálázás) gombbal.
Mivel módosítottuk a relief magasságát és szélességét (Y és X méret) ezért az AC automatikusan méretezi a Z-t, nekünk pedig a korábban kiszámolt 2,5mm kell, tehát ezt a lépést ne hagyjuk ki.
Ellenőrizzük a relief kinézetét a 3D ablakban!

A reliffel már majdnem készen vagyunk, egy fontos dolog van hátra: ki kell fordítanunk a magasságokat,
hiszen a fehér színeket kell mélyre marnunk, a feketéket sekélyre, a jelenlegi relifünk viszont pont fordítva van. Használjuk a Relief Tools menü Invert Relief Z Only gombját, 3D nézetben azonnal látszik az eredmény. A szerszámpálya generáláshoz már csak egy dolgot kell megtennünk: egy a relif méretének
megfelelő téglalapot készítünk, ez lesz a kivágó szerszámpálya alapja.
Térjünk vissza a 2D nézetbe, kattintsunk a Vector Tools menü Create Rectangle gombjára!
A Square/Rectangle (négyzet/téglalap) közül a Rectangle legyen kiválasztva.
A reliefünk jelenlegi mérete: 100mm magas, 126,4mm széles.
Ezeket az értékeket írjuk be az alább található mezőkbe: Width (szélesség) Height (magasság)
Ha nem emlékszünk a méretre, a Model -> Set Size ablakot megnyitva megnézhetjük.
Nyomjuk meg az alul található Create gombot!
A téglalap még nincs a helyén, az előbbi ablakba akár be is írhattuk volna a középpont adatait, de
ehelyett használhatjuk a Position, Combine, Trim Vectors menü Centre in Page gombját, ezzel
egy gombnyomásra középre kerül a téglalapunk.

Szerszámpályák generálása:

Az AC bal alsó részén válasszuk ki a Toolpaths ( szerszámpályák) fület, a megjelenő ablakban pedig nyomjuk meg a 3D Relief menü Machine relief gombját!
Az Area to Machine (megmunkálandó terület) felirat alatt a Composite Relief legyen kiválasztva.
(választhatjuk a Selected Vector opciót is, ez esetben az általunk korábban készített téglalap legyen kijelölve! Ekkor a téglalapon belül történik a megmunkálás)
A megmunkálás stratégiáját tekintve az AC jópár megoldást kínál, ezek közül használjuk a Raster in X
Opciót, ekkor az X tengelyre kerül a fő szerszámmozgás, de akár el is forgathatjuk 45°-al.
A Machine Safe Z felirat alatt beállíthatjuk a szerszám Home pozícióját, illetve az utazási magasságot, ez legyen mondjuk 10mm.
A szeszámválasztás következik, nyomjuk meg a Tool felirat melletti Select gombot.
A felugró ablakban az AC jónéhány előre definiált szerszámát találjuk, válasszunk egy olyat, ami leginkább megfelel annak a szerszámnak, amit használni akarunk. Mivel először a nagyolást fogjuk elvégezni, keressünk a nagyoló (Roughing) szerszámok között! Válasszunk egyet és nyomjuk meg az Edit (szerkesztés) gombot!
Itt adjuk meg azokat a paramétereket amivel a megmunkálás fog végrehajtódni.
Ezek:
Description: ide írhatjuk a szerszám leírását, hogy később könnyen megtaláljuk
Diameter (átmérő) legyen 4mm, ekkora marónk van a nagyoláshoz.
Stepdown (fogásmélység) az a mélység, amibe egy fogásra engedjük a marót
Stepover size (oldallépés nagysága) az egymás melletti szerszámpályák ennyivel fogják fedni egymást
Spindle speed (főorsó fordulatszáma) akkor van értelme ha a gépünk a gcode alapján tudja beállítani a fordulatot
Feedrae (előtolás) a szerszám sebessége az anyagban
Plunge rate (befúrás sebessége) az a sebesség, amivel a szerszám lefelé mozoghat.

Ha megvagyunk a beállításokkal, akkor kattintsunk az OK gombra, majd Select!
Lentebb a Material (anyag) felirat mellett nyomjuk meg a Setup (beállítás) gombot!
A Material thickness (anyagvastagság) mezőbe írjuk be a 3mm-t, a Top Offset (felső offszet legyen nulla, nagyolásnál még nem akarjuk, hogy a szerszám a relief mélységéig marjon.
Nyomjuk meg az OK gombot!
A Name (név) mezőbe beírhatjuk a szerszámpálya nevét, ezután már csak a Now (most) gombot kell megnyomni.
Ha elkészült a szerszámpálya a Close gombbal zárjuk be a szerkesztőt, térjünk át a Toolpaths fülre!
Itt a Toolpath Simulation felirat alatt válasszuk a Simulate Toolpath gombot (szerszámpálya szimuláció)
Válasszuk a gyors lejátszást.

Simító fogás:
Itt már figyeljünk a szerszám kiválaasztása előtt a Tolerance (tűrés) értékre!
Ezzel adjuk meg hogy a generált szerszámpálya mennyire térhet el a 3D testtől, értéke ne legyen több néhány század milliméternél! Ugyan dekor jellegű munkát végzünk, érdemes a későbbiekben egy szerszámpályát generálni próbaképpen 1mm tűréssel és leszimulálni, nagyon tanulságos.
A szeszámválasztás a szokott módon történik, a simításhoz egy 25°-os, 0,2mm keresztélű 1/8” (3,175mm) gravírtűt használunk. Itt az átmérőből és a szögből számítja az AC a vágóél hosszát, ennél nagyobb fogásmélységet ne használjunk (az AC figyelmeztet) A fontos beállítandó paraméterek:
Half Angle (fél szög) vagyis 12,5°
Flat Radius (a szerszám fél keresztéle) ez 0,1mm
A Stepover Size fogja megadni a szerszámpályák közti távolságot, ezért jelentősen kihat a minőségre.
Ugyan a nagy felbontás növeli a munkaidőt, az alacsony felbontás esetleg nem hoz szép eredményt.
Legyen az átfedés 50%, vagyis 0,1mm Stepover.
A Material Setup-ban adjunk meg 0,2mm felső offszetet! Mivel a reliefünket 2,5mm magasságra állítottuk, így behelyeztül a lemez belsejébe, alul 0,3mm marad, felül nem fog a szerszám kijönni az anyagból.
Generáljuk a szerszámpályát és szimulációval ellenőrizzük!
Itt kell megjegyezni, hogy a maximum 2,7mm-es fogásmélység a gravírtűnek nem okoz gondot, tehát a nagyolás elhagyható, csak a munkaidőt növeli.

Kivágás:
A kivágáshoz például egy 3,175mm átmérőjű, egyélű marót használunk, a szerszámválasztás és beállítások megegyeznek a korábbiakkal, azzal a kis eltéréssel, hogy most több fogásból dolgozunk, a Stepdown értéke legyen pl. 1mm, így az anyagot 3 fogásból vágjuk át. A gyakorlatban a lemez nem századmilliméter pontosságú ezért 3,2mm mélyre engedjük a marót (alátét használata fontos, nehogy átmarjuk a munkaasztalt). Hogy elkerüljük azt az esetet amikor az egyik fogás épp az anyag alsó szélén dolgozik és így bizonytalan hogy átvágja vagy sem, módosítsuk a Stepdown értéket 1,2mm-re, így a következő fogásmélységek alakulnak: -1,2, -2,4, -3,2. második fogás után megmaradó 0,6mm anyag biztosan tartja a helyén a kivágandó darabot, a harmadik fogás pedig biztosan átvágja.
A Toolpaths fülön a 2D Toolpaths felirat alatt válasszuk a 2D Profiling opciót!
Itt vesszük hasznát a korábban megrajzolt téglalapnak, ez határolja a Lithophane-t, ezen kívül kell haladnia a kivágó szerszámnak, tehát az első két opció közül válasszuk az Outside (külső) beállítást!
Amit meg kell adnunk az AC-nek:
Start Depth: (kezdő mélység) értéke 0, ez az anyag felszíne.knak
Finish Depth: (befejező mélység) ezt 3,2mm-re állítjuk, hiába következne a 2,4mm fogás után 3,6 mélység a megadott 1,2mm fogással, itt limitáljuk a mélységet.
A Tolerance érték itt is legyen alacsony!
Mielőtt elindítanánk a szerszámpálya generálást az egér bal gombjával jelöljük ki a téglalapunkat, ilyenkor rózsaszínű!

Mentsük a szerszámpályákat!
Az AC felső, Toolpaths lehulló menüjéből válasszuk a Save Toolpath As (szerszámpálya mentése másként opciót! Jelöljük ki elöször a nagyoló szerszámpályát, a fekete nyíllal tegyük át a jobb oldali dobozba. Az AC rengetegféle géptípusra tud szerszámpályát készíteni, ha Mach szoftverrel hajtjuk a gépet, akkor válasszuk a G-Code Arcs (mm) *.tap opciót, nyojuk meg a save gombot!
Nevezzük el a szerszámpályát és mentsük.
Ugyanígy járjunk el a simítófogás és a kivágó fogás szerszámpályájával is!..."

Viszont....
mintha a legfontosabb dolgot nem találnám benne, ami nálad a problémát okozhatja, az a sebesség és fordulatszám értékek... sad
Kérnék egy tapasztalt embert, hogy adjon irányadó értékeket ehhez!

Addig annyit, hogy ezen a már rontott anyagon, próbáld meg visszább venni a fordulatszámodat! A nagy fordulatszám miatt sajnos az anyag olvadni fog mindig.

Előre is köszönünk minden segítséget!

Vasspisti Dátum/Date: Csütörtök, 2012-12-20, 12:18 | Üzenet/Post # 132
barátkozó tag
Quote (AzHofi)

Szia!
Én 0,2/30-as tűt (átmérő 1/8", 3,2 mm-es patronba fogom be, mert olyanom van) használok, de a tieddel sem lehet probléma, ha nem sérült a tű (ez saját tapasztalat), illetve ha nem üt a szerszám (ez mások tapasztalata). Azt nem tudom, hogy jelenthet-e problémát a nagyobb méretű tű (nagyobb a folyamatosan súrolt felület, több hő keletkezik?).
Én 0,1 mm-es lépésközt használok a 0,2-es tűhöz és egy fogásból marom ki a képet, a maximális mélységet 2,7 mm-nek adom meg a 3 mm vastag polisztirol lemezhez.
Proxxon Micromot 50 a fúró-marógép típusa, a fordulatszáma nem állítható. Adatlapja szerint 20.000 RPM a fordulatszám 20 Volt táplálás esetén, de én számítógép tápjáról hajtom 12 Voltos feszültséggel. A fordulatszám értéket nem tudom, villamos szakember talán ki tudja számolni az adatokból, én 10.000 környékére saccolom.
A gépem maximális megmunkálási sebessége 750 mm/perc, a tényleges sebesség a Z tengely mozgásának függvényében változik, vagyis a gravírtű 200-750 mm/perc közötti sebességgel mozog az anyagban marás közben.

Az üzenetet módosította/Modified by Vasspisti - Csütörtök, 2012-12-20, 12:22

AzHofi Dátum/Date: Csütörtök, 2012-12-20, 15:43 | Üzenet/Post # 133
nézelődő tag
Egyre inkább az az érzésem, hogy a tűm nem jó. Hol lehet most izibe venni vagy kérni vagy szerezni vagy lopni 3mm-es szárú tűt, meg egy 3,6 vagy 8 befogású, fél vagy max 1mm gömbölyű marót?

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2012-12-20, 21:08 | Üzenet/Post # 134
alapkő
Quote (AzHofi)
Egyre inkább az az érzésem, hogy a tűm nem jó. Hol lehet most izibe venni vagy kérni vagy szerezni vagy lopni 3mm-es szárú tűt, meg egy 3,6 vagy 8 befogású, fél vagy max 1mm gömbölyű marót?

Merre laksz?
Jászboldogháza vagy Pomáz messze van tőled?
Esetleg Dress is tud segíteni (erre nem esküszüm csak tippelek). Ő budapesten van.
De Sir-nyetegnél is lehet van most a CNCPART.hu-n.
Még gondolkodom kinél lehet...
De náluk csak a gravírtűről van sejtésem. A rádiuszos maró... Hmm. Azt nem tudom sajnos...

Ha vagy Facebookon. Dcsaba a CNCTools oldalt üzemelteti ott. Gravírtűt nem, de egyéb Wolfram karbid szerszámokat láttam nála. Rákérdeztem, de még nem válaszolt. Ő is Budapesti.

AzHofi Dátum/Date: Péntek, 2012-12-21, 20:48 | Üzenet/Post # 135
nézelődő tag
Köszi, reggel találkoztam Izsó Misi alias Motoros szaktárssal Pomázon, aztán DCsabát is megejtettem, mármint útba... smile nekem gravírtűvel nem megy ez a dolog, folyton csak elkeni, de DCsabától kaptam 1mm-es rádiuszmarót, azzal 0,2mm sorközzel emberi idő alatt értékelhető eredményt el tudok érni. Majd bemutatom ha készen vannak a karácsonyi ajándékok, olyan lesz, amit már láttam valahol, négy lithopane körben négyszög alakban egy fa talp hornyaiba állítva, középen pedig egy teamécses.

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2012-12-21, 20:50 | Üzenet/Post # 136
alapkő
(AzHofi)
Köszi, reggel találkoztam Izsó Misi alias Motoros szaktárssal Pomázon, aztán DCsabát is megejtettem, mármint útba...

Nincs mit!
Jött a jelentés, hogy elérted Csabit! smile

Vasspisti Dátum/Date: Kedd, 2012-12-25, 22:36 | Üzenet/Post # 137
barátkozó tag
Sziasztok,

a legutóbbi fény-kép termés:

A méretek 80-100 x 60-75 mm, 0,2/30-as gravírtűvel 2,5-4 óra között volt a megmunkálási idő. Az alapanyag 3 mm vastag polisztirol lemez.

Az üzenetet módosította/Modified by Vasspisti - Kedd, 2012-12-25, 22:38

KisKZ Dátum/Date: Kedd, 2012-12-25, 23:22 | Üzenet/Post # 138
alapkő
(Vasspisti)
a legutóbbi fény-kép termés:

Hihetetlenek!!!
De komolyan! Megszólalnak.

Gratulálok!

Vasspisti Dátum/Date: Szerda, 2012-12-26, 00:13 | Üzenet/Post # 139
barátkozó tag
(KisKZ)
Hihetetlenek!!!

Én is nehezen hittem el, hogy a műanyag lapból ilyet ki lehet hozni, de működik a dolog, tessék kipróbálni!
A végeredmény csodálatos, de a #127-ben bemutatott bringát én többre értékelem, mert abban volt alkotó munka (a megrajzolás), de a lithopane esetében csak el kell indítani a gépet.

Béni Dátum/Date: Szerda, 2012-12-26, 10:31 | Üzenet/Post # 140
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Vasspisti, ezek nagyon jók!
Mindig is szerettem a monokromatikus képeket, főleg a szépia szerű színnel.

http://dotg.weebly.com/
http://benishare.weebly.com/

Fórum » HOBBYCNC » HOBBY CNC Munkák bemutatása » Műanyag munkák (Munkák műanyagokból)
Oldal 7 / 20«12567891920»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016