Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 40 / 99«1238394041429899»
A fórum moderátora: KisKZ, Amatőr, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBY CNC Munkák bemutatása » Fa marás (Fából faragott munkák)
Fa marás
KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2010-12-02, 20:12 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Minden ami fából készült.

Kapcsolódó topicok:

Fa alapanyagok (hagyományos fa megmunkálás)
Kézi fa megmunkálás (hagyományos fa megmunkálás)
Fafaragások utólagos felületkezelése(hagyomásnyos fa megmunkálás)
Gravírtűk (Szerszámok)

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2011-11-14, 20:09 | Üzenet/Post # 781
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Íjász, ez monumentális! Honnan kerítesz ekkora anyagot?
Gratulálok!

H1i.hu

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2011-11-14, 20:11 | Üzenet/Post # 782
alapkő
sanyi84,
Quote (sanyi84)
Két lapot vágtam, az egyik a háttér ami mahagóni színű páccal van kezelve (szivaccsal az asztalos kollégám tanácsa alapján) és össze vannak ragasztva.

Összeragasztod és marod addig a mélységig vagy kimarod és azután ragasztod össze?

fakukac, Nagyon szép munkák!

H1i.hu

fakukac Dátum/Date: Hétfő, 2011-11-14, 20:28 | Üzenet/Post # 783
ismerkedő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 60
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Köszönöm! Zasti, mintha már láttalak volna valahol! biggrin
sanyi84! Az 5letet az adta, hogy a homokkal töltött 2 rétegű mélyláda rendkívül jó csillapítású. Bevált, kalapáccsal is lehet ütni a vázat munka közben, a munkadarabon nem látszik +! És a mozgó Z tömeg sem rángatja a vázat!! Ezzel az aránylag nagy tömegű Z tömeggel 4000-es előtolási sebességgel tok marni hiba nélkül. 2 nap alatt dobtuk össze a fiammal a vázat és a tengelyeket, a többi azóta is készül. Optikai végállások egyebek. Na mára szunya, holnap jövök! Sziasztok!

Hozzáadva (2011-11-14, 9:28 PM)
---------------------------------------------
Na csak még annyi, hogy a 2 réteg profin legyen összeragasztva!! az alsó réteg síkra vastagolva, és kilógjon a felső réteg alól!! És a szendvicselés egy sík laminált lapra történjen, rá a felső réteg sok ragával, aztán polifoam, másik laminált, és szorítni!!! Amikor pedig kezded a marást, mind a 4 sarkánál pozíciót mérni az alsó rétegre, szükség esetén szintezni, és a fenékszintet a ragasztási szint alá vinni kb 0,5 mm-el. Szar volt. mokor az első melóm közepénél derült ki, hogy egy vékony felső réteg ottmaradt! Újra kellett kzdeni 0,5 mm-el lejjebb! Na ennyi a tapasztalaiaimból. Most olajfát táblásíttam, holnap szendevicselem, valami lesz belőle! Talán színestévé!! biggrin

sanyi84 Dátum/Date: Hétfő, 2011-11-14, 20:34 | Üzenet/Post # 784
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Kitüntetések/Medals: 2
Quote (Amatőr)
Összeragasztod és marod addig a mélységig vagy kimarod és azután ragasztod össze?

Marás után ragasztok, a ragasztóval kell vigyázni nagyon mert meglátszik ha lecseppenne. Egyszer megtörtént kértem finom ecsetet asszonyságtól (valami szemfestő ecset, úgy se használja alapon adta ) és kijavítottam a hibát. Amit mondtak hogy pácolás előtt vizezzem be majd a száradt felületet csiszoljam és portalanítsam és utána jöhet a pác.

fakukac, A Z ötlete tetszik, vagyis a vázé, hogy is írjam le, szóval azt teszel alá amit akarsz, ez nagyon tetszik. Nem kell a Z magassággal variálni. Ha kész a műhelyem akkor döntök hogy ilyen lesz-e a nagyobb gép. Eddig is felső mozgó hídban gondolkodtam, de mindenre jónak kellene lenni elgondolás miatt dupla Z-t szeretnék.

fakukac Dátum/Date: Kedd, 2011-11-15, 07:50 | Üzenet/Post # 785
ismerkedő tag
Sziasztok! sanyi84! átépítés előtt ez a gép is dupla Z-s volt, de a stabilitás miatt mondtam le róla. Kényelmes volt mint A tengelyt kényelmesen a munkadarabra ereszteni, De most sokkal stabilabb.

sanyi84 Dátum/Date: Csütörtök, 2011-11-17, 22:23 | Üzenet/Post # 786
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
fakukac, Úg gondoltam 3 sínre tenném, bonyolultabb konstrukció, nem tudom mit is akarok, minden jó lenne de egy lövésem van egy gép elkészítésére. Mostanival ugyan meg vagyok elégedve maximum motorjaival nem de az részletkérdés. Ma égett le a 5 perces üzemre tervezett főorsó meghajtó motor, holnap veszek egyet és bírja amíg bírja.
Ebből is néznem kell egy normálisat, 200 W maximum, nekem bőven elég, ha valami 3 fázisú lesz akkor ott van egy pici frekiváltóm és feldobom azt, 10.000 fordulat elég lenne, leáttételezném.

fakukac Dátum/Date: Péntek, 2011-11-18, 08:34 | Üzenet/Post # 787
ismerkedő tag
Én arra gondoltam, hogy egy kurblis emelős asztalt tennék alája, amilyen a vastagsági gyalumban is van, kényelmesem oda emelem ahova akarom az asztalt, és egy csavarral fixálható is. Persze kivehetőre, mert van 2 forgató mechanikám is, spéci csiga áttételek léptető motorral felszerelve, stabil tengellyel, és máris tudok hengeres dolgokat is készíteni.

Íjász Dátum/Date: Szombat, 2011-11-19, 00:14 | Üzenet/Post # 788
haladó tag
Üzenetek/Posts: 116
Hírnév/Fame: 2
Quote (Amatőr)
Honnan kerítesz ekkora anyagot?

Úgy csináltatom egy asztalos barátommal.
Néha furcsán néz rám, mikor mondom az igényeket.... cool

fakukac Dátum/Date: Szombat, 2011-11-19, 18:45 | Üzenet/Post # 789
ismerkedő tag
Szép estét mindenkinek. Muszáj ezeket +mutatnom! A napokban dolgoztam fel majd 1 köbméter gőzölt bükköt, 27 mm vastagot, nedvesség 5-6% körüli. Ezeket azért kimentettem: az egyik 44 cm, a másik 34 cm széles, és szép egyenes, alig görbült. Szerintem lesz rá 5letem hogy valami szép készüljön belőle! biggrin
Csatolások/Attachments: 1769922.jpg(260Kb)

fakukac Dátum/Date: Szombat, 2011-11-19, 18:45 | Üzenet/Post # 790
ismerkedő tag
A másik kép.
Csatolások/Attachments: 0664211.jpg(305Kb)

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2011-11-24, 13:01 | Üzenet/Post # 791
alapkő
Quote (fakukac)
A másik kép.

Azt hiszem nálad van miből dolgozni mindig. smile
Persze azokhoz a munkákhoz amelyeket Te készítesz nem csoda, hogy ilyen alapanyag méretekben gondolkodsz. smile

Nagyon tetszenek a munkáid!

Gratula!

KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2011-11-24, 13:05 | Üzenet/Post # 792
alapkő
Sziasztok!

Fanatyi küldött két ujabb képet a munkáiról.

Az egyik egy sárgaréz lemezbe készített dombor a munkahyén lévő legnagyobb kotrójukról:

A másik pedig egy kis lánctalp darab:

Jozs Dátum/Date: Vasárnap, 2011-11-27, 00:02 | Üzenet/Post # 793
aktív tag
Üzenetek/Posts: 206
Hírnév/Fame: 1
Sziasztok !

Szeretnék marást készíteni, és azon gondolkodom, hogyan tudnám a mart részeket kiemelni a háttérből. Hiszen a marások a fában nem jönnek ki, első ránézésre talán nem is látszanak. Van erre valami jó módszer ? Mondjuk marás előtt beszínezni a felületet valami olyan módon hogy ne szívódjon be a fába, és olyan színnel ami elüt a fa színétől ? Csak ugye jó volna, ha éppenhogy a fa alapszíne megmaradna, és csak a mart részek lennének "manipulálva", tehát valahogy a marás után utólag lenne jó. Köszi!

Az üzenetet módosította/Modified by Jozs - Vasárnap, 2011-11-27, 00:28

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-11-27, 00:13 | Üzenet/Post # 794
alapkő
Quote (Jozs)
Csak ugye jó volna, ha éppenhogy a fa alapszíne megmaradna, és csak a mart részek lennének "manipulálva", tehát valahogy a marás után utólag lenne jó. Köszi!

Előbb kend le az anyagot teljesben a marás után, majd csiszold fel!
Így a mart árkokban megmarad a kezelő anyag.

Jozs Dátum/Date: Vasárnap, 2011-11-27, 00:35 | Üzenet/Post # 795
aktív tag
Üzenetek/Posts: 206
Hírnév/Fame: 1
KisKZ, köszi, jó ötlet, csak attól tartok, hogy a finomabb rajzolatok az utólagos csiszolásnál eltűnhetnek. Főleg ha csak finom rajzolatok vannak :-). Persze az igaz, hogy lehet eleve mélyebben marni, kalkulálva az utólagos csiszolással.

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-11-27, 00:42 | Üzenet/Post # 796
alapkő
Quote (Jozs)
Persze az igaz, hogy lehet eleve mélyebben marni, kalkulálva az utólagos csiszolással.

Ha mondjuk grafittal szórod meg azt nem issza be az anyag.
Annak a lecsiszolása/radírozása igazán nem szed le sokat az anyagból.

A fentit köszönöm!
Csak más anyagot adj ami nem olyan jellemző és ugyanúgy jöhet fel a kép.
Esetleg ilyenkor oda biggyesztessz egy kamu szoft nevet és már ok is. smile

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2011-11-27, 08:17 | Üzenet/Post # 797
alapkő
Jozs, ez a probléma már engem is foglalkoztatott és bármilyen színezéssel próbálkoztam az mindig valamennyire beivódott a felületbe.
Azt találtam ki hogy először lefújom a fát színtelen lakkal, majd arra a színt, így azt a lakk nem engedi beszívódni. Ki még nem próbáltam, de talán Te megteszed smile

H1i.hu

kymco1 Dátum/Date: Vasárnap, 2011-11-27, 10:54 | Üzenet/Post # 798
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 857
Hírnév/Fame: 4
Amatőr, ez a helyes megoldás csak figyelni kell arra hogy mindenhova jusson megfelelő mennyiségü lakk
a pácot le kell csiszolni majd ujra lehet lakkozni.
csak haggyuk telljesen megkötni a lakkot különben a pác feloldhatja azt.

fakukac Dátum/Date: Vasárnap, 2011-11-27, 13:04 | Üzenet/Post # 799
ismerkedő tag
Amatőr! És még akit érdekel! Érdekes a téma, nekem is sok agyalnivalót adott. Igaz, hogy a pácot a fa úgyan szíjja be magába, ahogy Ő gondolja! Előre nem látod meddig , marás után mikor kiderül, akkor + má késő! Javaslatom, mármint tapasztalat és megvalósítás után koptatom a p*fámat, ha valaki akarja +fogadja, ha nem, nem. Tehát előre +itatom lakkal, tömítem az anyagot. Utána pácolok, de nem mind1 mivel. Milesi-nél kaptok lakk pácot, ami arról híres, hogy aceton alapú, és akármilyen régi lakkba is be tud ivódni, de ugye a fába a lakk miatt nem és +határozható, kódalapú színe van. Akár 1 decit is kapni. Régi antik szekrényt újítottam fel, és a régi politúr és akármilyen lakkot is szépen tudtam +felelő színre húzni. Hát aki akarja próbálja!
Más!! Visszatérve, másként teszem fel a kérésemet! Mivel Krisztus koporsóját sem őrizték ingyé, hát PM-ben vagy a fagyongy58@invitel.hu címre ajánlatot kérek ha valaki átadná az angyalkás címer progiját, mivel karácsonyig szeretném kimarni. Forint, juro, vagy egyéb ajánlattal! Esetleg bármi más cserealap!

Béni Dátum/Date: Vasárnap, 2011-11-27, 13:25 | Üzenet/Post # 800
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Jozs, én az első Vbit szerszámom kézben köszörültem törött menetfúróból. (A többit is.) smile
Egy darab hulladék fenyőben próbáltam ki (a cég udvarán talált, nem szárított).
Annyira jól sikerül (szerintem), hogy kifestettem. Persze a technológia és a fa tökéletlensége miatt a sűrű minta néhol kitöredezett, de ez nem zavar.
A festés menete: 200 literes hordóból mezei hidraulika olajat engedtem a kimart felületre bőven. Jól körbe kentem, a kimarásokban állt az olaj. Pár órát hagytam, hogy szívódjon be.
Utána levegővel lefújtam a felesleget. Lakatosok által használ sötéttürkiz akril jelölőfestékkel festettem (spray).
Fahasábra fogott vászonnal a felületet lecsiszoltam.

Egy későbbi munkánál próbáltam akril lakkal kiváltani az olajat. Nem jött be.

Ez egy későbbi munka részlete:

http://dotg.weebly.com/
http://benishare.weebly.com/

Az üzenetet módosította/Modified by Béni - Vasárnap, 2011-11-27, 13:32

Fórum » HOBBYCNC » HOBBY CNC Munkák bemutatása » Fa marás (Fából faragott munkák)
Oldal 40 / 99«1238394041429899»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016