Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 26 / 99«1224252627289899»
A fórum moderátora: KisKZ, Amatőr, Tomi, csewe 
Fórum » HOBBYCNC » HOBBY CNC Munkák bemutatása » Fa marás (Fából faragott munkák)
Fa marás
KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2010-12-02, 20:12 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Minden ami fából készült.

Kapcsolódó topicok:

Fa alapanyagok (hagyományos fa megmunkálás)
Kézi fa megmunkálás (hagyományos fa megmunkálás)
Fafaragások utólagos felületkezelése(hagyomásnyos fa megmunkálás)
Gravírtűk (Szerszámok)

miki-bá Dátum/Date: Csütörtök, 2011-05-26, 20:23 | Üzenet/Post # 501
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
xplod, Szép lett a könyved . Ügyes vagy.
Üdv

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-05-29, 21:39 | Üzenet/Post # 502
alapkő
Ma sikerült végre az első olyan pár hangszedő dobozt kifaragnom, amire azt mondom, hog ymár majdnem jó. smile

Sajnos a készítésről, a kínlódásokról a videók fele a telefonommal készült, mert a fényképező éppen lemerült, mellé persze hogy nem tudom ezen a gépen leszedni róla ezeket a videórészleteket.
De az elérhető anyagokból azért, ha hiányosan is, de összedobtam ezt a kis videót:

Jozs Dátum/Date: Vasárnap, 2011-05-29, 22:22 | Üzenet/Post # 503
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 206
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 1
KisKZ,
Ezexerint sikerült úrrá lenned a nehézségeken :). Jó lett, gratula!

Tomi Dátum/Date: Hétfő, 2011-05-30, 08:01 | Üzenet/Post # 504
komoly tag
Üzenetek/Posts: 309
Kitüntetések/Medals: 1
Péter, csak "volna-ha" gondolat... Ha átmenő lenne a furat, a négyük együtt tökéletes rögzítési és illesztési pont lenne, passzentosra esztergált csapokkal és pl. menettel a végükön vagy befúrva a csapokba. Bár így is használhatóak, de csak tájolásra.

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-05-30, 08:47 | Üzenet/Post # 505
alapkő
Quote (Jozs)
Ezexerint sikerült úrrá lenned a nehézségeken :). Jó lett, gratula!

Biza!

Köszönöm!

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-05-30, 08:49 | Üzenet/Post # 506
alapkő
Quote (Tomi)
Péter, csak "volna-ha" gondolat... Ha átmenő lenne a furat, a négyük együtt tökéletes rögzítési és illesztési pont lenne, passzentosra esztergált csapokkal és pl. menettel a végükön vagy befúrva a csapokba. Bár így is használhatóak, de csak tájolásra.

Jogos a dolog, de hidd el, igy rugalmasabb/egyszerűbb.

Nem tudhatod, (Az én hibám) mert mindig csak egy képet mutattam, de két különböző furathelyzettel rendelkező alkatrészt marok egy fészekben.
Ezek olyan közel vannak egymáshoz, hogy tönkretennék az egymás lefogáshoz készített furatait.
Ezért maradtam ennél a megoldásnál.

Egyébként teljesen jogos lenne a felvetésed.

Azért köszönöm!

Tomi Dátum/Date: Hétfő, 2011-05-30, 10:35 | Üzenet/Post # 507
komoly tag
Üzenetek/Posts: 309
Kitüntetések/Medals: 1
Péter, stimmel. Csak hát ugye mindig a precíz és pontos referenciapontok azok, amik jól jönnek, és ezek adnák. smile
A támasztékok (ékek?) az ülékben, remélem kemény fából vannak...

A chaten írt sarokbefúrást pedig így a skicc szerint értettem:
(más esetekre)

A sarkoknak - mivel vélhetően ezred pontossággal munkált az alkatrész (még ha névlegesen is), a sarokpontoknak nem kell bázispontot adniuk befogatásnál, az ülék oldalai elegendőek. Ha jól illesztettre sikerül marni, akkor azok a támasztékok szerintem elhagyhatók. (Mert: szaporábban cserélhető tán, nem nyomja be az alkatrész falát, ahogy fogy az anyag a zsebből, stb.)
Picit bizonytalan a lefogatás is... wink

Egyébként mindentől függetlenül jó úgy is, ahogy Te csinálod. smile
Csatolások/Attachments: 7640270.jpg(50Kb) · 9851452.jpg(30Kb)

Jozs Dátum/Date: Péntek, 2011-06-03, 22:37 | Üzenet/Post # 508
aktív tag
Sziasztok !

Nna, végrevalahára elkészült az első relief -em. Elég sokáig tartottak az előkészületek, de aztán ma délután nagy izgalmak közepette ráböktem a start gombra. Kb. 1000 mm/perc sebességgel, 0.15 -ös lépéssel csináltam, 17e körüli fordulaton, a Motoros féle 30 fokos tűvel, fenyőfába. A relief szélessége 80 mm. 62 percnyi marás után a forgácsok hevenyészett eltávolítása után ez lett az eredmény:

Hogy őszinte legyek nem voltam túlságosan hanyatt esve. Az a sok pamacsszerű szöszmösz eléggé lelombozott. De azzal vígasztaltam magam, hogy végülis az álmoskönyvek egyébként sem javallják a puha fát ilyen munkára, valószínű az okozta. Aztán elkezdtem körömmel finoman kapirgálni, a trükkösebb helyekrő pedig kihegyezett gyufaszállal, és egyre jobb kedvre derültem smile . Kb. fél órai kapirgálás után ezt kaptam:

Elsőre ezzel azt hiszem meg lehetek elégedve lol . Még talán az utómunkát kellene tökéletesítenem, hogy ne kopjon el a körmöm smile , és asszem minden okés lesz. Péter a finom csiszolóvásznat javasolta, majd azt is kipróbálom, bár attól félek, a hasznos anyagból is leszedek vele. És a kis mélyedésekre sem megoldás, mint pl. a ló két első lába közötti rész, vagy a feje teteje. Megnéztem nagyítóval, és picit látszanak a megmunkálás barázdái, azokat is jó volna távolítani.

Szóval most nagyon örülök az eredménynek. De nem is csak annak, hanem hogy kiderült, nem is olyan túl hangos a gépem munka közben. Egy társasház alagsori garázsában tevékenykedem, és eddig attól tartottam, rövid úton az őrületbe kergetem a lakókat a gépemmel. Készítettem is neki egy zárt burkolatot mdf -ből, és most azt tapasztaltam, hogy nem túl zavaró a gép hangja. Persze éjszaka azért nem merném beindítani rolleyes
Ja, és ezúton is szeretném megköszönni a sok segítséget, amit Tőletek kaptam ( a lóról nem is beszélve biggrin ), mert anélkül biztosan nem tartanék itt !

Jozs

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2011-06-04, 07:44 | Üzenet/Post # 509
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Jozs, szép munka!
Lehet hogy sok volt a 0,15 lépés ezért maradt néhol forgács? Úgy nézem a fa erezetét (is) követik a forgácsos területek.
A körmödet kíméld, használj kefét! up

H1i.hu

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2011-06-04, 09:20 | Üzenet/Post # 510
alapkő
Quote (Tomi)
A chaten írt sarokbefúrást pedig így a skicc szerint értettem:
(más esetekre)

Tomi!
Minden sarkon megörtént és mindig megtörténik a rádiusz figyelembevétele. smile
Jócskán ráhagyással, hogy semmiképpen le ütközhessen fel az alkatrész olyan helyen ahol nem kellene.

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2011-06-04, 09:24 | Üzenet/Post # 511
alapkő
Quote (Jozs)
Péter a finom csiszolóvásznat javasolta, majd azt is kipróbálom

Álj álj álj!!!!!
A csiszolóvászon nem erre való, és főként nem ilyen puha anyagnál!!
Emléxel mit mutattam Neked első mozdulatként?
Kefe!
Töb féle, más-más anyaghoz más-más fajta. Puha anyaghoz puha kefe. De láttad, hogy a kemény acélkefétől a puha szűrkeféig minden volt ott.

Viszont kérhettél volna egy darabka keményfát. dtam volna szívesen.
A fenyőt felejtsd el!!!

Viszont maga a munka nagyon szép! Gratulálok!
Menni fog ez Neked nagyon yorsan és profin!

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2011-06-04, 12:00 | Üzenet/Post # 512
alapkő
Jozs, jól látom ezen a képen:

hogy függőlegesen martad a relifet vagyis szálirányban? Ha igen akkor az könnyen okoz olyant hogy ottmarad a forgács.
Volt ilyen nálam is csak sokkal csúnyább. Ha gondolod előszedem a képét.

H1i.hu

Jozs Dátum/Date: Vasárnap, 2011-06-05, 22:29 | Üzenet/Post # 513
aktív tag
Tényleg szálirányban ment. Az az igazság, nem is tudatosult bennem, hogy az is lényeges confused De végülis logikus.
Péter:
Köszi, lett volna keményfám, de úgy voltam vele, hogy ez az első úgysem lesz tökéletes, inkább csak tapasztalatszerzés. A kefélésre én is gondoltam ( nem röhög biggrin ), olyannyira, hogy egy merevebb szőrű festőecsettel is tisztogattam.

Hozzáadva (2011-06-05, 11:29 PM)
---------------------------------------------
Próbaképpen elkészítettem a lovat diófába is. Minden beállítás ugyanaz maradt, csak a Zmax -ot megnöveltem 2.5 -ről 3 mm -re. Most megpróbáltam figyelembe venni a szálírányt, de úgy vettem észre, ezt nem is olyan egyszerű megállapítani.
Az eredmény:

A sorjával mostmár nem volt olyan bajom mint a fenyőnél, viszont érdekes módon a forgácsok eltávolítása után egy picit bolyhos, bársonyos szerű felületet kaptam. Ebből arra gondolok, lehet hogy szálirányra merőlegesen, vagy legalábbis majdnem merőlegesen dolgoztam. De lehet hogy tévedek. Péter tanácsának megfelelően erősebb szőrű kefével tisztáztam le a felületet, és végülis a bolyhosság eltűnt, de így sem kaptam olyan szép tiszta kontúros felületet, mint a fenyőnél. Nem nagyon vagyok megelégedve az összhatással. Kicsit zavaros a látvány, ami gondolom a sokkal sötétebb színnek, és a majdnem vízszintes mintázatnak tudható be. Szánom-bánom, de bizony a fenyő nekem jobban tetszik:

Elképzelhető persze, hogy a felület kezelésével változna a kép. Meg nyilván ez ízlés kérdése is, nekem a világos színek jobban tetszenek.

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2011-06-06, 05:33 | Üzenet/Post # 514
alapkő
Jozs, szerintem nézd meg nagyító alatt a gravírtű keresztélét, innen úgy látszik mintha nem vágna rendesen csak túrná az anyagot. Csiki hamarabb megmondaná mi lehet a baj, de első körben a tű lehet gyanús.

H1i.hu

Jozs Dátum/Date: Szerda, 2011-06-08, 21:42 | Üzenet/Post # 515
aktív tag
Megnéztem, de nem láttam rendellenességet. Tényleg, mennyit bírhat egy gravírtű kb, hány óra után érdemes cserélni ?

Csiki -vel mi történt ? Olvastam a nyitó oldalon hogy valami egészségügyi probléma, remélem nem komoly!

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2011-06-09, 15:37 | Üzenet/Post # 516
alapkő
Jozs, hogy mennyit bír egy tű? Fában szerintem elvileg tönkretehetetlen (lenne). Varsa egyszer említette hogy közel 10.000 furatot fúrt egy carbide fúróval üvegszálas panelba, amíg bele nem akadt a pulcsija és el nem törte (így nem derült ki a kopáshoz szükséges furatszám). Sajnos egy tű nálam sem húzza tovább néhány relifnél, szerintem a fortuna és a gép rezonanciája lehet a ludas. Nem precíziós sem a fortuna csapágyazása, sem az ER11, sem a patronok, stb...
Csikiről sanos én sem tudok, de hiányolom.

H1i.hu

kymco1 Dátum/Date: Szombat, 2011-06-11, 11:07 | Üzenet/Post # 517
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 857
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 4
heti termés natur lakkal.
felső sor nyárfa alsó sor dió, és tölgy

Csatolások/Attachments: 2012536.jpg(337Kb)

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2011-06-11, 11:45 | Üzenet/Post # 518
alapkő
kymco1, nagyon jók, gratulálok!

H1i.hu

kymco1 Dátum/Date: Szombat, 2011-06-11, 17:56 | Üzenet/Post # 519
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 857
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 4
Amatőr, köszönöm

xplod Dátum/Date: Vasárnap, 2011-06-12, 16:13 | Üzenet/Post # 520
aktív tag
Üzenetek/Posts: 241
kymco1,
Szépek .

Fórum » HOBBYCNC » HOBBY CNC Munkák bemutatása » Fa marás (Fából faragott munkák)
Oldal 26 / 99«1224252627289899»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016