Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 27 / 32«1225262728293132»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » Általános kötetlen csevegő » Beszélgessünk! :) » Sziasztok! Mi a helyzet felétek? (Csevegő)
Sziasztok! Mi a helyzet felétek?
KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2010-11-25, 23:00 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline

Üdv mindannyiótoknak.
Hát beszéljünk, üzenjünk! :)

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2012-12-23, 22:01 | Üzenet/Post # 521
alapkő
(Dress)
üdv:
Dress

Nektek is Nyugalmat szeretetet békességet!

Jozs Dátum/Date: Vasárnap, 2012-12-23, 23:06 | Üzenet/Post # 522
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 206
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 1
Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves CNC -snek ! xmas

tweakie Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-24, 08:57 | Üzenet/Post # 523
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 972
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 5
Wishing you all a very Merry Christmas. santa

Tweakie.

Success consists of going from failure to failure without loss of enthusiasm.

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-24, 09:03 | Üzenet/Post # 524
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Hírnév/Fame: 3
Kellemes és békés ünnepeket kívánok mindenkinek!

H1i.hu

Vasspisti Dátum/Date: Kedd, 2012-12-25, 09:22 | Üzenet/Post # 525
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 81
Hírnév/Fame: 0
Kellemes Ünnepeket kívánok.

Vasspisti

poros Dátum/Date: Szerda, 2012-12-26, 09:52 | Üzenet/Post # 526
haladó tag
Üzenetek/Posts: 147
Ugyan kicsit elkéstem de!
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
bye

ronihun0385 Dátum/Date: Szerda, 2012-12-26, 09:55 | Üzenet/Post # 527
aktív tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 207
Kitüntetések/Medals: 2
Látom nem csak én..... biggrin

De Békés boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

www.cncfafaragas.hu

richy92 Dátum/Date: Vasárnap, 2012-12-30, 01:12 | Üzenet/Post # 528
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 91
Sziasztok!
Csak ezt a topicot találtam megfelelőnek,hogy megosszam veletek is a problémámat,nehogy véletlenül is valaki közületek újjab fajta laptop vásárlásra adja a fejét,a másik fórumon kidühöngtem magamat így csak leírom a problémámat ide.
Ez így karácsony után rohadt jól jött :kb 1 hónapja vettem egy alig 2 éves laptopot,mert ugye a fősulihoz a tervezőprogramokhoz elég komoly gép kell már(Inventor,SolidEdge) és a mai nap folyamán kilehelte a lelkét.Bekapcsolásnál felpörög a ventillátor,de kép nincs,még a boot menü sem jön be.Találtam egy fórumot is ahol kb még másik 10 ilyen laptoptulajjal szinte egyszerre ment tönkre a gépünk.Ez így most vizsgaszezonban amikor tanulni kéne és minden tananyag,még a vizsgára jelentkezések is a neten vannak így nagyon jól jött.Ezeknek a notiknak általánosságban az szokott lenni a baja hogy a mérnökök abból indulnak ki hogy ezek a CPU-k és GPU-k 100°C-t lazán kibírnak ami általában igaz is. Azt viszont nem veszik figyelembe hogy a BGA tokozásnál klasszikus lábak nincsenek, apró óngolyókon áll az a mag. Tartós használatnál a nagy hőmérsékletingadozás miatt (hőtágulás, anyagfáradás) az óngolyók rideggé válnak, hajszálrepedések indulnak el bennük. Aztán amikor a hajszálrepedés "végigér" na akkor jönnek elő a fent leírt hibák, lehet vinni a notit szervízbe ahol "alaplap csere" címszó alatt reballozzák, kókány szervíz esetén adnak neki hőlégfúvóval vagy bevágják a sütőbe kicsit remélve hogy jó lesz az még... ha pedig nem jön be a művelet akkor visszalökik javíthatatlanként.
Alapból pedig ha meg is javítják akkor csak a hibát javítják, a kiváltó okot nem (túlzott melegedés), hiszen a szervizeknek és a gyártóknak is meg kell élni valamiből.Ez egy eszközvezérlő chip amely 2008-tól jelen van(AMD-s CPU-s gépek 90%-nál megtalálható),mindenféle komolyabb hűtés nélkül, itt található "A"-val jelölt helyen az alumínium burkolat alatt az ASUS K50AB-be:Javítása nagyon nehézkes,mert a régi chipek nagyságához képest a fele,így a golyócskák átmérője is kisebb(0.3mm..régieknél 0,5-0,6mm átmérő),de a golyócskák száma majd ugyan annyi(500 golyócska..és elég ha 1db eloxidálódik)a hatalmas terheléssel járó "hőnyíródás"következtében rövid az élettartama...most vadászhatok egy asztali gépet meg lóvét rá,hogy tudjak tanulni...és ilyenkor ne üsse meg az embert a guta.Még azt is hozzá lehetne fűzni, hogy aki kicsit is ismeri az IPC szabványokat, az már fogja is a fejét mikor a környezetvédelemről van szó. Az egyik lehető talán legnagyobb hiba a mai világban az ólommentes ón, paszta, labda stb. használata, alapból törik, rideg, igénytelenebb a forradás minősége, igen rövid az élettartama, lehetne még sorolni, egy szó mint száz, sz@r az egész.Még ennyit azért idéznék:"Már várom, hogy kényesebb helyeken, repcsik, autók stb. orvosi gépek elektronikáira is mikor erőltetik rá ezt a f.szom b.szta lead free szabványt, akkor majd emberek halnak meg az ilyen szép környezettudatos gyártástechnológiák miatt! "Akit érdekel a notebook gyártók ügyeskedése az ezen a linken elolvashatja az egész topicot:
http://prohardver.hu/tema....ss.html
Asztali pc-t veszek én is,hihetetlen h mennyire függünk már a technikától és h mennyire gallyra tudja vágni az embert egy ilyen.A cnc-s pályafutásom alatt fölhalmozott mindenem ezen a gépen volt,a cam programoktól kezdve a képekig,dxf-ekig minden. Egyedűl abban bízom h a winchesternek nem lett baja,de ezek alapján az érintetlen és megmaradtak a cuccok rajta.Ezek után tuti biztos h papír alapon is tárolni fogom a fontosabb információkat bár egy cam szoftver forráskódjához kellene pár oldal :D.Most ezen a gépen írok mert egy kis ütlegelés hatására rendeződtek valószínűleg a forrasztások és bekapcsolt kb 3 óra és vagy 200 sikertelen bekapcsolás után.
Hogyha most megy akkor lehetséges h nincs nagy baja?Mondjuk egy átforrasztás lehet megoldaná a dolgokat?Esetleg ha valakinek kellene laptophoz alkatrész alkatrésznek is eladnám,miután megnézettem elektroműszerész ismerőssel,de az a chip amit forrasztani kellene 500lábú és 0,3mm-es óngolyókat kellene a lábára forrasztani ezt kb 20.000ft-ért szokták megcsinálni,de én még 1x laptopért ennyi pénzt ki nem adok,mert már ez a 3-ik laptop ami meghal a kezeim között.

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2012-12-30, 13:36 | Üzenet/Post # 529
alapkő
(richy92)
Csak ezt a topicot találtam megfelelőnek,hogy megosszam veletek is a problémámat,

Jól tetted.
HAsonló cipőben járok. szerencsére még nincs gond és remélem idő előtt tettem már a végleges gép tönkremenetel ellen valamit.
Én is cseréltem a laptopomat egy kicsit grafikában erősebbre.
Egy GeFroce 9500M GS van benne.
Az első napokban ameddig nem használtam hardver igényesebb dolgokat nem láttam semmi problémát, de hamarosan megjelentek az első jelzések.
Apró karakteres, aláhúzáshoz hasonló jelek a képernyőn imitt-amott.
Gyakori képernyő illesztő fagyás stb.
Jól érezhető, hogy a laptop nagyon melegszik.

Én elmentem és belefektettem egy laptop hűtőbe, egy kis kétventillátorosba.
Azóta ezek a hibák szinte eltűntek.
Mindenesetre a srác a boltban, ahol a hűtő padot vettem szólt, hogy ezek a jelek egy már kezdődő betegséget, pontosan azt amit Te is leírtál, jeleznek.
A javítás is a környékén van ahogy Te mondtad, de rendes volt és azt mondta, egyezkedhetünk kicsit.
Én meg fogom tenni, vallahonnan előteremtem rá a pénzt, mert a hűtővel együtt és rendesen javítva, várhatólag nem lesz már gond.
Az egyetlen problémám tényleg csak az, hogy a javítás milyensége tényleg olyan lesz-e, és hogy megtörténhet-e az, hogy a javítással csak vesztek, esetleg véglegesen kifektetik a hardveremet. Meg fogom kérdezni, hogy a javításra adnak-e garanciát. Olyat, hogy felvállalják azt, hogy amennyiben a javítás tönkreteszi a gépet, akkor vayg cserélik a teljes szóban forgó szerkezetet ingyen, de akár az egész lapotopot.
két-három napra vállalják.
Van egy szolnoki cég, akik a kisebb régi vezrélőnek használt laptopom USB csatlakozoót cserélték, de ott sajnos ez a javítási művelet biztos, hogy hosszabb ideig tartana. Persze... minden ilyen idő kevesebb annál, mintha kifekülde véglegesen a laptop.

miki-bá Dátum/Date: Vasárnap, 2012-12-30, 16:30 | Üzenet/Post # 530
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
richy92, Azért kérdezd meg Nemes Jánost is . Ő úgy tudom elektronkiai rendszerek javításával foglalkozik egy cégnél.

Üdv

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Béni Dátum/Date: Vasárnap, 2012-12-30, 17:17 | Üzenet/Post # 531
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
richy92, KisKZ, ajánlom nektek az alábbi szervízt. Postán is fogad gépeket és ha jól értettem nincs bevizsgálási díj.
Nyáron személyesen kerestem fel egy kijelzőcsere kapcsán. (kb. 20 perc volt)
Nem kell bizonytalanul, hónapokat várni a javításra.
(Telefonon érdemes felvenni a kapcsolatot és a részleteket tisztázni.)

http://www.wolfcomputer.hu/

http://dotg.weebly.com/
http://benishare.weebly.com/

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2012-12-30, 17:37 | Üzenet/Post # 532
alapkő
(Béni)
ajánlom nektek az alábbi szervízt.

(miki-bá)
Azért kérdezd meg Nemes Jánost is

Béni, miki-bá!

Nagyon köszönöm a tippet!

Béni Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-31, 12:51 | Üzenet/Post # 533
Fontos tag
A sárgán ltomi hozzászólása: #49228
"Sziasztok!
Laptop témához jól jöhet:
www.f27szerviz.hu
Kevés helyen foglalkoznak laptopokkal érdemben, legtöbb helyen többet kérnek egy alkatrészért mint a gép értéke. Ők nagy tételben javítják a laptopokat. Nekem novemberben hoztak vissza a pusztulásból egy 3 éves dell-t és egy 5 éves fusit. Nagyon jól jött, hogy nem kellett újat vennem karácsony előtt. Helyre tették a szétment forrasztásokat a vga-n, azóta mindkét gép megy gond nélkül. 10-et kértek gépenként.
Abán van, de akár meg is lehet várni a javítást, ha le van beszélve. Vagy posta."

richy92 Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-31, 13:52 | Üzenet/Post # 534
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 91
Béni,Miki-bá, köszönjük a segítséget,de én inkább asztali gépre váltok,mert megbízható gépre van szükségem,ennél a szériánál pont félre sikerült a hőelvezetés,úgyhogy egy reballing sem tartana nagyon soká nekem,így nincs értelme a laptopnak,főleg,hogy az akksim is csak 5 perces.Szerencsére sikerült egy bontósnak eladnom a gépet,így legalább csak feleannyira fáj a dolog :-(.

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-31, 15:35 | Üzenet/Post # 535
alapkő
(Béni)
www.f27szerviz.hu

Köszönöm Béni!
Megkeresem Őket is januárban és meglátjuk hova viszem.
A hűtő használata jelenleg minden hibát kiküszöböl látszólag, de gondolom ha valami valahol elindult, jobb rendbetenni.

Béni Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-31, 16:00 | Üzenet/Post # 536
Fontos tag
richy92, amennyiben nem követelmény a hordozhatóság, nincs is értelme mobil gépben gondolkodni.
Még akkor is meggondolandó, ha csak két hely között kell ingázni. Egy mobil vincsi, vagy nagyobb pendrive azt is áthidalja.

ronihun0385 Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-31, 17:11 | Üzenet/Post # 537
aktív tag
Üzenetek/Posts: 207
Kitüntetések/Medals: 2
Boldog újévet kívánok minden kedves fórumtársnak biggrin

www.cncfafaragas.hu

miki-bá Dátum/Date: Hétfő, 2012-12-31, 17:24 | Üzenet/Post # 538
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Boldog Új Esztendőt és jó egészséget kívánok mindenkinek

Miki bá

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Alap Dátum/Date: Szerda, 2013-01-02, 19:47 | Üzenet/Post # 539
ismerkedő tag
Üzenetek/Posts: 68
KisKZ,
Kis segítséget kérnék
topic nál ha írok az elmegy de a képet kiválasztom fájl kiválasztással de nem tölti fel nekem , valamit biztos elrontok ?

KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2013-01-02, 21:57 | Üzenet/Post # 540
alapkő
(Alap)
topic nál ha írok az elmegy de a képet kiválasztom fájl kiválasztással de nem tölti fel nekem , valamit biztos elrontok ?

Szia!
Az itt, a beírási mező alatt lenn található csatolás lehetőséget használod vagy pedig azt ami a videón volt?

Fontos, hogy egy bizonyos fájlméret felett nem enged feltölteni képet.
Ez itt 500Kb.
Ha ennél nagyobbat szeretnél feltölteni, azt nem teszi meg a rendszer. Sajnos a tárhelyünk elég korlátozott, így ezzel takarékoskodnunk kell.

He nagyobb méretű az eredeti kép (fájlméretben) akkor kérlek előbb kicsinyítsd le valamilyen szoftverrel mondjuk 800x600 as méretre és úgy mentsd el! Ekkor a fájl méret is jelentősen csökkenni fog.

Ha kellene segítség ebben, hogy megtaláljuk mivel tudod ez könnyen megtenni, csak szólj bátran!

Fórum » Általános kötetlen csevegő » Beszélgessünk! :) » Sziasztok! Mi a helyzet felétek? (Csevegő)
Oldal 27 / 32«1225262728293132»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016