Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 20 / 32«1218192021223132»
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » Általános kötetlen csevegő » Beszélgessünk! :) » Sziasztok! Mi a helyzet felétek? (Csevegő)
Sziasztok! Mi a helyzet felétek?
KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2010-11-25, 23:00 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline

Üdv mindannyiótoknak.
Hát beszéljünk, üzenjünk! :)

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2012-01-21, 09:47 | Üzenet/Post # 381
alapkő
Quote (Sir-Nyeteg)
Nyugodtan töröljétek, ha valakit felzaklat, én jót röhögtem rajta...

Szeritnem belefér, ha csak mint jópofa írást nézzük.
De... Ha komoly politizálás indulna azt csírájában elfojtom! smile

lui3 Dátum/Date: Szombat, 2012-01-21, 18:51 | Üzenet/Post # 382
barátkozó tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 93
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Sir-Nyeteg, Enyi?Én szeretnék még fizetni (megfizetni vkinek). :-)

Béni Dátum/Date: Szombat, 2012-01-21, 23:13 | Üzenet/Post # 383
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
lui3 és mindenki, mivel itt többnyire értelmes és gondolkodó emberek vannak:
Javaslom, próbáljátok tárgyilagosan és önkritikusan nézni a világunkat!
Megérdemeljük és megdolgoztunk mi azokért a javakért, amivel rendelkezünk?
.
NEM!
.
Persze, ezt nehéz belátni. Mi most 100-150 év alatt éljük fel a Föld azon készleteit, melyek az emberiség történelme alatt már soha nem újulnak meg. Hamarosan a legfőbb energiahordozók a megfizethetőség határa fölé kerülnek. Az ásványi nyersanyagok homogénen szétszóródnak, jó részük kárba vész. Az esetleges következő generációknak egy nagy szemétdombot hagyunk örökül.

És mégis, a legnagyobb gondunk, a teljesen felesleges és indokolhatatlan! problémáink egyike a gyors helyváltoztatás drágulása. (Repülés, autózás.)
(Meg, hogy nem akar az állam ingyé semmirekellő közgazdászokat meg jogászokat képezni.) smile

Ébresztő! Globálisan ennél sokkal nagyobb gondok vannak. És ezt bizonyos körök már rég tudják.
Dörzsölik már a tenyerüket, hogy hamarosan megszerzik az északi félteke egyik legbiztonságosabb területét (Kárpát medence) a túlélésükhöz.
Ez nem vicc. Sokan hisznek még benne, hogy a már évtizedes leszálló ág csak átmeneti és van kiút. Végül is igazuk van, de ahhoz a jelenlegi 7 milliárdos létszám 2 milliárd (egyes körök szerint 500 millió) alá kell, hogy csökkenjen. Ez - a jelenlegi elpuhultságunkat tekintve - megrázó lesz.

http://dotg.weebly.com/
http://benishare.weebly.com/

quemby Dátum/Date: Péntek, 2012-01-27, 19:19 | Üzenet/Post # 384
nézelődő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 1
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
üdv mindenkinek. sgítséget szeretnék kérni, mert az a problémám, hogy lassan kezembe kapok egy éretségit, és nem tudom hogyan tovább... nagyon érdekel a gravírozás, ezen belül is az üveg gravírozás. a segítség arról szolna hogy fogalmam nincs róla hogy lehetne ezt megtanulni, merre vannak ezzel foglalkozó iskolák. valamint a segítség másik fele, az arról szólna h némi felvilágosítást szeretnék arról kérni milyen költség vonzata van annak, hogy ezt normális szinten üzni lehessen. válaszukat előre is köszönöm.

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2012-01-27, 20:15 | Üzenet/Post # 385
alapkő
Quote (quemby)
sgítséget szeretnék kérni, mert az a problémám, hogy lassan kezembe kapok egy éretségit, és nem tudom hogyan tovább...

Tyűha!!!
Ez egy olyan kérdés ám amit szerintem senki nem szívesen válaszol meg, mert nem vállalná fel a helyetted való döntést. smile

A gravírozás csupán egy részlete lehetne valamilyen szakmának. Ez akár lehetne valami üveges munka, de lehetne akár reklám tevékenység is a példa okáért. De megannyi más szakma is magába foglalhatja ezt a tevékenységet szerintem de inkább csak igen kis részben. Ez nagyon kevés magában ahhoz hogy biztosan megállhass majd vele a lábadon.
Szóval maga az üveg gravírozás bizony csak egy ici-pici szelet amire magában nem igazán tudnék kiemelten szakmát találni.
Még az üveg vagy kristály termékeket készítő üzemekben is csupán egy részlete a munkáknak ez.

Azt ha ezt géppel szeretnéd csinálni és megtanulni mindazt, hogy hogyan is kell ehhez eljutni inkább ilyen helyeken a szabadidődben tudnád elsajátítani, miközben valami olyan szakmát tanulsz amiben ez (is) érdekes lehet.

Érdekes, de kicsit rizikós ha művészeti iskolába mész tanulni. Nagyon nagyot lehet vele elérni, de nagyon nagyot lehet vele bukni is.
Vagy sikerül valami okos és keresett dolgot kitalálnod később erre alapozva vagy nem. Nem annyira egyértelmű sajnos mint pl. a szakács vagy mondjuk az autószerelő szakma, vagy akár a mérnöki, de mégis akár bővebb lehetőségeket is nyújthat mint ezek bármelyike.

Ami mostanában körülöttünk van talán érdemesebb valami fixebb, előre láthatóan keresettebb szakma mellett csinálni és tanulni a gravírozást a CNC-zést.

A költség vonzat.
Bizony eléggé komoly összegeket tud elemészteni ez a hobby (is).
A géped megépítése (még ha sok segítség is van) bizony nem egy két forint.
A kisebb fagépeknél is vannak olyan elemek amelyeket mégis kénytelen megvenni az ember, a motorok, a vezérlés az elektronika, valamilyen marómotor.... Ezek pillanatok alatt, el tudnak futni akár 50 ezer Ft-ig is (ha nem többig).
De érdemes szétnézni a srácok gépei között, mert ott lehet találni olyat is ami tényleg igazán kis költségvetésből készült.
Sajnos ezek a kis gépeken nagyon hamar túl akar lépni az ember. Ez tapasztalat. Az ember szebbet jobbat akar.

Szóval... Ha tudunk szívesen segítünk bármiben.

Béni Dátum/Date: Péntek, 2012-02-03, 19:51 | Üzenet/Post # 386
Fontos tag
Mai termés:
(úgy tudom, más is süt magának, nem csak én.) smile

miki-bá Dátum/Date: Péntek, 2012-02-03, 21:34 | Üzenet/Post # 387
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 817
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 2
Béni,
Ez igen !
Jó nagy vekniket lehet vágni belőle . Egy kis libazsírral és piroshagymával isteni lehet.

" Ember ,küzdj és bízva bízzál"

http://famakett.hu/

Béni Dátum/Date: Péntek, 2012-02-03, 21:41 | Üzenet/Post # 388
Fontos tag
miki-bá, Szia!
Ha hiszed, ha nem, időnként egy nagy fej (vagy két kisebb) vöröshagymát bele szoktam sütni 2 ek disznózsíron pirítva.
Éhesen magában is élvezettel ehető. smile
Egy kiló liszből sütök, kb másfél kiló a kész kenyér. 3-4 napig nekem elég, úgy, hogy a gyerekek is besegítenek egy kicsit. smile

miki-bá Dátum/Date: Péntek, 2012-02-03, 22:09 | Üzenet/Post # 389
alapvető tag
Akkor egy kis karácsonyi emlék:
Csatolások/Attachments: 9013887.jpg(46Kb)

miki-bá Dátum/Date: Péntek, 2012-02-03, 22:10 | Üzenet/Post # 390
alapvető tag
Béni,
Nagyon gusztusos . Mindjárt éhs leszek! biggrin

Béni Dátum/Date: Péntek, 2012-02-03, 22:15 | Üzenet/Post # 391
Fontos tag
miki-bá, te eltüzeled a mozdony alapanyagot? dont
ok ok

miki-bá Dátum/Date: Péntek, 2012-02-03, 22:20 | Üzenet/Post # 392
alapvető tag
Béni, Csak a hulladékot.

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2012-02-03, 22:40 | Üzenet/Post # 393
alapkő
Béni, miki-bá,

Hú de éhes lettem ettől a sok szép finomságtól!!!!!

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2012-02-04, 10:00 | Üzenet/Post # 394
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Jó Nektek hogy tudtok sütni-főzni, Nekem semmi érzékem hozzá. Na megyek, felteszek egy adag virslit. smile

H1i.hu

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2012-02-04, 10:49 | Üzenet/Post # 395
alapkő
Hogy mért érdemes figyelni a helyesírásra az oldalon.

Én is nagyon sokszor elütök az oldalra írás közben mint mindannyian. Talán még többször is mint a legtöbben.
Viszont mindenképpen figyelni kellene a helyesírásra, ha kell utólag javítani a hozzászólást (amíg van rá lehetőség), ugyanis sokan külföldről fordítókon keresztül olvassák az oldalt.
Magyar szemmel nem nagy gond egy-egy elütés, viszont a fordítók bizony akárhogy küzdenek, ezek miatt nem tudják sokszor megfelelően lefordítani az oldalt.

Ha tudtok, kérlek figyeljetek erre!

Elvileg mindenkinek megvan egy napig a lehetősége a maga hozzászólásának javítására.

Köszönöm a magyarul nem tudók nevében!!!

Tomi Dátum/Date: Szombat, 2012-02-04, 11:19 | Üzenet/Post # 396
komoly tag
Üzenetek/Posts: 309
Kitüntetések/Medals: 1
Hírnév/Fame: 1
Quote (KisKZ)
Viszont mindenképpen figyelni kellene a helyesírásra, ha kell utólag javítani a hozzászólást (amíg van rá lehetőség), ugyanis sokan külföldről fordítókon keresztül olvassák az oldalt.

A jobb transzlátorok világnyelvekre (angol, német, stb.) javaslatot tesznek, ha hibásnak érzékelnek egy szót. Persze a magyar nem világnyelv, de előfordulhat, hogy pl. a google ebben is tud javítani.
Ahhoz viszont, hogy egy hozzászólás tényleg jól fordítható legyen gépi úton, érdemes a szlenget és a "chates" rövidítéseket is mellőzni. Az igazán pontos(abb) fordításhoz pedig még a mondattani szerkezetekre is figyelni kéne, de ezt viszont már tényleg nem várható el senkitől. smile

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2012-02-04, 11:35 | Üzenet/Post # 397
alapkő
Quote (Tomi)
A jobb transzlátorok világnyelvekre (angol, német, stb.) javaslatot tesznek, ha hibásnak érzékelnek egy szót. Persze a magyar nem világnyelv, de előfordulhat, hogy pl. a google ebben is tud javítani.

Szerintem nem kérdés, hogy a legegyszerűbb eset (egyébként is) figyelni a helyesírásra és a fogalmazásra.
Amennyire lehet persze.
Nem doktorit kell írni az természetes.

Béni Dátum/Date: Szombat, 2012-02-04, 13:31 | Üzenet/Post # 398
Fontos tag
Quote (Amatőr)
Jó Nektek hogy tudtok sütni-főzni, Nekem semmi érzékem hozzá.

Ha tudsz kóstolni és nem vagy türelmetlen, akkor már a feltételek adottak az átlagos szakácstudományhoz. smile

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2012-02-04, 14:02 | Üzenet/Post # 399
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Quote (Béni)
nem vagy türelmetlen

Itt van a kutya elásva... smile Anno (vagy 15éve) a legkomolyabb kaja amit összehoztam az a töltött paprika volt, ma már nincs hozzá affinitásom.

Egyébként most ment el a Pannonvíz két szakembere, reggelre eltört a bejövő vízcsövem sad
Ekkora hideg még nem volt mióta a vízóra akna megvan, most próbálom szigetelni az elkövetkezendő időszakra.

H1i.hu

tweakie Dátum/Date: Szombat, 2012-02-04, 22:49 | Üzenet/Post # 400
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 972
Hírnév/Fame: 5
Hogy mért érdemes figyelni a helyesírásra az oldalon.

Én is nagyon sokszor elütök az oldalra írás közben mint mindannyian. Talán még többször is mint a legtöbben.
Magyar szemmel nem nagy gond egy-egy elütés, viszont a fordítók bizony akárhogy küzdenek, ezek miatt nem tudják sokszor megfelelően lefordítani az oldalt.

Ha tudtok, kérlek figyeljetek erre!

Elvileg mindenkinek megvan egy napig a lehetősége a maga hozzászólásának javítására.

Köszönöm a magyarul nem tudók nevében!!!

There is no problem here guys.

I quite enjoy the challenge of Google Translate – it translates ‘flex-coupling’ as ‘clutch’ which technically does the same job of connecting the motor to the drive shaft but performs in an entirely different way.
Google does translate the bad words quite well but they are pretty international I suppose.

You will have to forgive me if I post or say anything wrong – it is certainly not intentional but different cultures may always see things differently.

I made a mistake of posting a Wood Inlay I had laser cut from the iconic image of Che Guevara on a USA website which ended up causing quite a lot of problems. Apparently he may be regarded a hero in Central and South America but not in North America unfortunately.

Tweakie.

Success consists of going from failure to failure without loss of enthusiasm.

Fórum » Általános kötetlen csevegő » Beszélgessünk! :) » Sziasztok! Mi a helyzet felétek? (Csevegő)
Oldal 20 / 32«1218192021223132»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016