Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 11
A fórum moderátora: KisKZ, Tomi, csewe, Amatőr 
Fórum » Általános kötetlen csevegő » Beszélgessünk! :) » Ingyenes G-kódok formátuma (Format of Free G-codes)
Ingyenes G-kódok formátuma
KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2011-09-22, 20:41 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Az oldalról ingyenesen letölthető G-kódok paramétereinek meghatározásában kérek itt segítséget/tanácsot Tőletek!

I would like ask you for Help to set base parameters, (work area, stepover etc..) of free downloadable G-codes.

Kérlek írjátok le, mit gondoltok, milyenek legyenek az oldalról letölthető G-kódok, írjátok le a tesztekkel kapcsolatos észrevételeiteket!

Please write your idea about format in future of free downloadable G-codes and write your result of tests with these codes.

zasti Dátum/Date: Péntek, 2011-09-23, 14:36 | Üzenet/Post # 2
Fontos tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 671
Kitüntetések/Medals: 3
Hírnév/Fame: 5
SZia KisKZ
Első tesztem lefutott sikeresen, kép a topikomban, A tigris g-kód tesztje viszont negatívot mar, és nem azt ami a képen van. Hol lehet a hiba.A gépen minden ugyan úgy van mint a kutyás relifnél.
Várom mihamarabb mások észrevételeit, és a véleményed.
Üdv Zasti

In the life everything is moving. Like Me.
"Down the slope."

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2011-09-23, 18:30 | Üzenet/Post # 3
alapkő
Quote (zasti)
A tigris g-kód tesztje viszont negatívot mar

Már csekkolom is!
Köszönöm hogy szóltál.
Odabenn nem volt lehetőségem tesztelésre. sad
Addig ideiglenesen letiltottam a letöltés elérését.

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2011-09-23, 18:56 | Üzenet/Post # 4
alapkő
Quote (zasti)
tigris g-kód tesztje viszont negatívot mar,

Zasti!

Köszönöm a jelzésedet!
megint tanultam... Teszt nélkül nem teszek fel semmit.
Most már korrigáltam a kódokat és cseréltem a letöltést.
Ezt jeleztem is a letöltési oldalon.

Mégegyszer köszönöm!

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 08:00 | Üzenet/Post # 5
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
Péter! Ez a g-kód letöltés jó dolog, de ha a kód nem olyan amire szükség van akkor nehézkes.
Arra gondoltam hogy készíthetnél egy amolyan formanyomtatványt a paramétereknek ahol a tagok megadhatják hogy melyik relifet milyen szerszámmal, sebességgel stb.. szertnék. Aztán visszakapnák a g-kódot. Lehet ezt automatizálni vagy mindenképpen Neked kell konvertálni? Azoknak lenne nagy segítség akik nem tudnak beruházni rendes g-kód generáló szoftverre. Ilyen még nincs sehol: online g-kód generátor :)))

H1i.hu

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 08:21 | Üzenet/Post # 6
alapkő
Quote (Amatőr)
de ha a kód nem olyan amire szükség van akkor nehézkes

Teljesen jó az ötlet és megfordul már az én fejemben is.
Sajnos a dolog nem automatizálható, azért és még most az elején úgy gondoltam, hogy megpróbálok egy elég széles méretskálában genereálni kódot és úgy feltenni. (A mostaniban csak 3 féle van és csak marásirányban különböznek).

Nagyon gondolkodnom kell azon amit Te is említesz, mert már igy is eszméletlen mennyiségű időm megy az oldalra.
Imádom csinálni, de nem jut másra idő mellette....

A másik. hogy még csak most tanulom meg azt, hogy hogyan formáljam egyre mélyebben egyre erőteljesebben a lapot. Még nem sikerült kitalálnom, hogy hogyan tudnék formulát készíteni...
de...
Éppen most ugrott be, hogy lehet, hogy a körkérdés funkcióból ki tudom emelni a formula nyomtatványt...
Elképzelhető, hogy meg tudom csinálni.
Az elején talán maradok annál, hogy legyen egy pár alapként letölthető méret egy G-kódból, de mellette odateszem a kérés nyomtatványt.
Ha kérnek valamilyent, azt elkészítem és hozzáfűzöm a letölthető anyagokhoz és a leírásban jelzem az újabb formátumot is.

De... egyelőre csak lépésenként tudok haladni. Én is csak tanulgatom a lap szerkesztésének lehetőségeit.

Nagyon köszönöm az ötletet. Respect!

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 08:33 | Üzenet/Post # 7
alapkő
Egyébként még nem tudtam megírni, de kezdem kialakítani a fájlnév szintaktikát, valamint egy kis cikket arról, hogy a sebességet a tunninggal hogyan lehet befolyásolni MACH3 alatt.

Ilyesmi képekkel lesz, kifejezetten kezdők számára:

zasti Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 21:09 | Üzenet/Post # 8
Fontos tag
Sziasztok, Letöltöttem az Új kódot
A teszt lefutott sikeresen(800-al engedtem neki, főorsó kb. 18-20000 )
Szeretném ha más is kipróbálná,az észrevételem miatt, ami a következő:
A szerszám amikor belekezd az anyagba, a kezdőponton elég érdekes nyomot hagy, vagyis egy szabályos kör alak(mielőtt még valaki kottyanással illetné a gépem)
a kezdősarokban, kilóg a keretből,Ez pár tized lehet,( eltüntethető.) Valószínünek tartom hogy az a pici manőver amiből elkezdi a mozgást, a szerszám nem tudja követni olyan gyorsan, és hajlik. a 45 fokos G kódnál,
Szerintem az az 1000, túl sok neki ha sarokba kezd. Javasolnám a végére ha megoldható a keret körbemarását, mint a kutyás reliefnél.
Másik. A szerszámot az orrom előtt vette ki az anyagból a gép az utolsó fogásból. A vége előtt elindul a szerszám fölfelé, vagyis az utolsó csíkot nem viszi ki a végére teljesen, hanem az y tengelyen a vége előtt pár cm-rel kiemeli a szerszámot. és mire a végére ér,minden tengely, a szerszámom 0mm-en van.
?? Kézzel javítottam ki a sarkot, annyira nem vészes, de ha szoftból korrigálható, az jó lenne.
Ha valaki esetleg kipróbálná, kérem ossza meg velem is, hogy előfordult-e az általam felsorolt problémák valamelyike, vagy csak nálam ilyen.
Üdv Zas
Ui. szebb lett mint vártam. smile

Hozzáadva (2011-09-24, 10:09 PM)
---------------------------------------------
KisKZ, kérdés a Progival kapcsolatba.
Milyen formátumot szeret,?
Mondjuk generálnál kódot jpg-ből, van egy amit kinéztem, Ha már tesztelünk, teszteljünk élvezettel.
smile no nem annyira, pár madárról van szó.
Méretek szabadon választhatóak?
Szerszám külön kell megadni neki?Te döntöd el, vagy amit enged választani? esetleg több lépcsős marást lehet e kreáltatni vele szerszám cserével.( nagyolás .simítás stb?
Nem ismerem a programot ezért ez a sok bugyuta kérdés-

Üdv zas

"Down the slope."

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 21:27 | Üzenet/Post # 9
alapkő
Quote (zasti)
Milyen formátumot szeret,?

BMP, JPG ami tutira... nem irja külön le a formátumokat, csak annyit, hogy Image files.
ez elvileg még sok lehetne, de hirtelenjében ilyenek vannak kéznél.

Quote (zasti)
Mondjuk generálnál kódot jpg-ből, van egy amit kinéztem, Ha már tesztelünk, teszteljünk élvezettel.

Küld át bátran mélben!

Quote (zasti)
Méretek szabadon választhatóak?

ez egy nagyon jó tulajdonsága a szoftvernek. Igen. Még ugy is, hogy nem tartja az oldalarányokat (tehát torzítva), de javasolt az eredeti kép oldalarányoknál maradni. Azokat pedig igen, lehet skálázni.

Quote (zasti)
Szerszám külön kell megadni neki?Te döntöd el, vagy amit enged választani? esetleg több lépcsős marást lehet e kreáltatni vele szerszám cserével.( nagyolás .simítás stb?

Sajnos csak egyféle kódot lehet generálni vele. Egy munkamenetet.
Igazándiból olyat mint szerszám nem is lehet megadni, hanem csak stepovert, mélységet, irányt, sebességet, plunge rate-t és Safe Z-t.
Emellett munkateret, eltolást a munkatér szélétől, keret szélességet, keret mélységet.

Ez az összes beállítható adat.
Alapképpen képekhez ez elég... Ennyiért ennyit tud. smile

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 21:34 | Üzenet/Post # 10
alapkő
Quote (zasti)
Ui. szebb lett mint vártam. smile

Kép lenne??? De megnézném!
Tessék szerezni most már valami rendes fa alapanyagot is!!!!

zasti Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 21:46 | Üzenet/Post # 11
Fontos tag
KisKZ, Fa alap anyag smile itt csk ez van, meg fenyőőőőőőőőőő, de rengeteg. Képet miről szeretnél,??
Van felrakva a topikomba, van az oldalamon, van a" Letőlthető" topikban a nyers mart relif képe a kommenteknél. Milyen képet szeretnél?????
Mondjuk ilyet??? smile

vagy ilyet?? smile

Üdv zas

"Down the slope."

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 21:49 | Üzenet/Post # 12
alapkő
Quote (zasti)
vagy ilyet?? smile

Inkább ezt a Vagy ilyet smile

Nem veszem ki....
De fentebb mintha azt írtad volna, hogy ezt is 45 fokosban martad ki.
Pedig háromféle kódot tettem fel éppen azért mert te ezt kérted a múltkor.
Az egyik csak X a másik pedig csak Y irányban ment volna ahogy kérted.

zasti Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 22:07 | Üzenet/Post # 13
Fontos tag
KisKZ, Első kép sarkában a szőrösödésnél.( (((mondjuk ez egy ilyen fa, És mindegy mit készítesz belőle, fél óra az elkészítés, + 1 óra a csiszolás))) Jobb felső sarok, Nem vettem volna lehet észre, ha pontosan nem azt nézem amikor befejezi.
A lényeg a gépet láttam kiemelni, és utána vizsgálgattam az anyagot. Így fotón ha nem is, de szabad szemmel az az 1 fogás kivehető ahogyan emelkedik .
A második képen pedig a bal felső sarok, vagyis a kiindulási pontotn van érdekes jelenség. Nem nagy durranás az egész, és javítható,
de most programot (én meg gépet) tesztelünk.
Vagyis nem árt ha mindent a legapróbb részletéig kivesézünk.(vagy nem ?)
A 45 fokos direkt választás.
A 45 fokos szerintem egy gép letesztelésére a legalkalmasabb, mozog a 3 tengely, nem pihen egyik sem a forma marásánál.
A 0, és a 90 fokosnál 2 motor megy egyszerre maximum ha nem tévedek.
Ha túl komolyan vettem a teszt fogalmát bocsánat
Üdv Zas
És a programról (vagy képről)
Holnap elküldöm bmp vagy jpeg formátumba, A másik gépemen van és nem akarok éjszaka zörögni, a méretről pedig annyit, van egy darab gyalult négyzetalakú nem tudom miféle faanyagom( még nejem készítette a designer suliba gyakorlation) Ki akarta dobni, de Én nem hagytam . Ezt le fogom mérni, és ha lehet akkor +- ehez a mérethez kellene generálni a képről. De csak ha megoldható, és nem számít túl nagy kérésnek.
Előre is köszönöm.

"Down the slope."

Az üzenetet módosította/Modified by zasti - Szombat, 2011-09-24, 22:13

KisKZ Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 22:19 | Üzenet/Post # 14
alapkő
Quote (zasti)
Ha túl komolyan vettem a teszt fogalmát bocsánat

Majd jól tarkón váglak ha bocsánatot kéregetsz! smile
Hála az égnek hogy Te komolyan veszed. ezt megnézzük még másik kisebb kódnál (vagy amihez a épet küldöd majd) és ha ott is előjön, írok a program készítőinek.

Quote (zasti)
De csak ha megoldható, és nem számít túl nagy kérésnek.

Hát persze hogy megoldható! Sőt!!! Köszönöm, hogy ilyet bízol rám, és segítesz a tesztelésben!

zasti Dátum/Date: Szombat, 2011-09-24, 22:34 | Üzenet/Post # 15
Fontos tag
KisKZ,
OKé, És ha most azon fogunk .. ki köszöni kinek, hát jól fogunk kinézni. KI kivel jár jól meg ilyesmi??? Örülök hogy tudatlan létemre akad olyan ember, aki szívesen segít.
Más
Ezért írtam a letöltéses topikban, hogy jó lenne ha valaki megycsinálná ugyanezt, de nem gond,holnap ha marad időm a garázstakarításra,akkor közben lefuttatom megint az a pár sort ahol a hibát észleltem. Az eleját és a végét. Nem olyan hosszú idő.
Majd mondom a fejleményeket.
Üdv Zas

"Down the slope."

Fórum » Általános kötetlen csevegő » Beszélgessünk! :) » Ingyenes G-kódok formátuma (Format of Free G-codes)
Oldal 1 / 11
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016