Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 3123»
A fórum moderátora: KisKZ, Sir-Nyeteg, Tomi, csewe 
Fórum » Kereskedelni "csatorna" :) » ADOK-VESZEK-CSERÉLEK-KERESEK » Ebay-es és külföldi vásárlás (Ha valakinek szüksége van ebayről valamire...)
Ebay-es és külföldi vásárlás
Sir-Nyeteg Dátum/Date: Szerda, 2011-02-02, 16:47 | Üzenet/Post # 1
aktív tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 155
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 3
Helyzet/Status: Offline
.
.
.
Ha valakinek Ebay-ről kell valami, de nem ért hozzá, nem tud angolul, nem meri, nem szokta, nem tudja...

.
...akkor segítünk neki.

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Szerda, 2011-02-02, 21:53 | Üzenet/Post # 2
aktív tag
Írok pár példát, hogy én miket vettem eddig, vagy miket lehet érdemes megvenni, vagy elgondolkodni rajta, mielőtt a vaterát is megnézzük biggrin
Nem mások üzletét akarom rontani, csak azokét, akik pl 3ezerft-s teméket adnak 8-ért, és oda van írva, hogy szállítás 2-3 hét. Tipikusan kattint 4-et és átvert minket. Ez engem nagyon felháborít. sad Emiatt hoztam létre ezt a topikot. Ha valakinek kellene valami, keressen meg és leboltoljuk.

Kuplung 1200ft. Van különböző méretekben.
Az ismert kínai 3 tengelyes vezérlő. 11-12000ft.
Plotterkés, Roland, 3 pengével!
"Varsa féle" fejlámpa, 1000-1200ft.
ER11-es szár, 8mm, 4400ft
Gravírtűk, 3000ft/10db, nem ajánlom senkinek! Amint anyagot ér, már törik is! A rekordom 10mm út volt vele!

sanyi84 Dátum/Date: Kedd, 2011-02-15, 14:43 | Üzenet/Post # 3
aktív tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 217
Szőr! Szeretnék majd élni a lehetőséggel, neked már volt ilyen. Kipróbáltad azokkal a szürke nagyáramú astrosyn motorokkal? Mi a véleményed erről a párosításról?

Sir-Nyeteg Dátum/Date: Kedd, 2011-02-15, 19:44 | Üzenet/Post # 4
aktív tag
Quote (sanyi84)
Szeretnék majd élni a lehetőséggel

Hajre-hajre. Melyikkel? :'(
Gondolom a vezérlő. Nem rossz párosítás, de nem tudja 100%-osan kihasználni a motorok erejét (kb 75%, ami jobb mint a semmi). Viszont cserébe nem is fog melegedni a motor cool Majd jelentkezz, ha aktuális!

Merqriusz Dátum/Date: Szerda, 2012-08-22, 22:24 | Üzenet/Post # 5
nézelődő tag
Üzenetek/Posts: 4
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Quote (Sir-Nyeteg)
Ha valakinek Ebay-ről kell valami, de nem ért hozzá, nem tud angolul, nem meri, nem szokta, nem tudja...

.
...akkor segítünk neki.

Akkor ti vagytok az embereim, biggrin előre is köszönöm , rengeteg kérdésem lenne. Van olyan elszánt emberke aki komplett gépet vett ebayről, és megosztaná a tapasztalatait velem ? Rengeteg türelemmel rendelkező gurum keresem. Én kacérkodom a gondolattal csak az a gond a tudásom jelenleg az origóról indul. Fémmegmunkálás lenne a fő profil. Hallottam olyan progikról amikkel fényképről lehet domborművet készíteni smile ez a témakör is érdekelne ha valakinek lenne kedve kivesézhetjük .

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2012-08-23, 05:19 | Üzenet/Post # 6
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Merqriusz, üdv a fedélzeten!
Személy szerint sokat vásároltam már külföldről, főleg Ebay-ről, de a vámértéket eddig még nem kerültem el, komplett gépet sem vettem. Ha tudok segítek.

Quote (Merqriusz)
Hallottam olyan progikról amikkel fényképről lehet domborművet készíteni

Ez legenda. Léteznek speciális képek, (ún. depthmap) amik magukban hordozzák a dombormű jellemzőit, de egy hétköznapi képből csak rengeteg munkával készíthető tisztességes dombormű, az automata megoldások itt nem működnek. Nézz egy topikot ennek a kérdésnek és beszélünk róla.

H1i.hu

Merqriusz Dátum/Date: Csütörtök, 2012-08-23, 08:35 | Üzenet/Post # 7
nézelődő tag
Quote (Amatőr)
Merqriusz, üdv a fedélzeten!
Személy szerint sokat vásároltam már külföldről, főleg Ebay-ről, de a vámértéket eddig még nem kerültem el, komplett gépet sem vettem. Ha tudok segítek.

Köszönöm,hogy zargathatlak ilyenekkel. Van néhány eladó aki UK-s főhadiszállással is rendelkezik, elméletileg ez így vámmentes kategória gondolom.
smile

Hozzáadva (2012-08-23, 9:35 AM)
---------------------------------------------

Quote (Amatőr)
Ez legenda. Léteznek speciális képek, (ún. depthmap) amik magukban hordozzák a dombormű jellemzőit, de egy hétköznapi képből csak rengeteg munkával készíthető tisztességes dombormű, az automata megoldások itt nem működnek. Nézz egy topikot ennek a kérdésnek és beszélünk róla.

Köszönöm, én ha jól emlékszem a RHINOsofttal próbálkoztam, itt magasságot lehetett könnyen hozzáadni(relatíve ) és térben megforgatni, de én csak modelleztem vele, gép nélkül mást még nem tudtam sad

Amatőr Dátum/Date: Csütörtök, 2012-08-23, 18:24 | Üzenet/Post # 8
alapkő
Quote (Merqriusz)
Van néhány eladó aki UK-s főhadiszállással is rendelkezik, elméletileg ez így vámmentes kategória gondolom.

Így van. Azért nem árt tisztázni az eladóval hogy csak olyan áru kell ami az EU-n belülről indul. Néha feltüntetik hogy az áru helye Anglia, aztán Kínából küldenek egyet.

Quote (Merqriusz)
itt magasságot lehetett könnyen hozzáadni(relatíve ) és térben megforgatni

A Rhino-t annyira nem ismerem, de ha van kedved kézzel szerkesztgetni modellt amit aztán ki is marhatsz akkor nézz utána az Artcam valamelyik verziójának, a neten is jó bemutatók vannak róla, itt az oldalon is találsz anyagokat. Abban van lehetőség pl. fotóról domborművet készíteni, de a belső automatizmus nem tudja maradéktalanul előállítani a megfelelő formát hiszen a kép fényerejét használja, ami nem minden esetben hordozza a szükséges információt. Ezért kell kézzel utólag javítani. Nem könnyű, de próbáld ki, lehet hogy Neked van hozzá érzéked.

H1i.hu

Merqriusz Dátum/Date: Csütörtök, 2012-08-23, 21:42 | Üzenet/Post # 9
nézelődő tag
Quote (Amatőr)

A Rhino-t annyira nem ismerem, de ha van kedved kézzel szerkesztgetni modellt amit aztán ki is marhatsz akkor nézz utána az Artcam valamelyik verziójának, a neten is jó bemutatók vannak róla, itt az oldalon is találsz anyagokat. Abban van lehetőség pl. fotóról domborművet készíteni, de a belső automatizmus nem tudja maradéktalanul előállítani a megfelelő formát hiszen a kép fényerejét használja, ami nem minden esetben hordozza a szükséges információt. Ezért kell kézzel utólag javítani. Nem könnyű, de próbáld ki, lehet hogy Neked van hozzá érzéked.

Köszönöm, utánanézek.

Olvastam, hogy kínai gépet már lehet olcsón venni, de ezekben általában nincs semmi védelem, elfüstölhetik a gépet is, de indulásnak jó, taiwani gépet is lehet kapni, itt az asztal mozog ha jól láttam, nem a fej. Nekem elég lenne egy kisebb asztallal rendelkező gép, mert öntőgépem van és inkább kisebb reliefeket csinálnék puhább fémekből, mestermintákat vagy keményebb viaszmintákat készítenék vele, de itt az alapanyag választásához kell nagy tapasztalat gondolom, hogy ne kenődjön, esetleg az öntési zsugor figyelembevételével öntés után készremarni, de itt a nullpontok felvétele nem lehet könnyű, láttam már olyan mintát ami szellemképes lett . Hát majd egyszer remélem megtanulom ezt a csodavilágot is smile De még újszülött vagyok ebben az egészben, sokáig sóvárogtam a gravograph gépekre anno de azok megfizethetetlenek voltak nekem. Én még arra gondoltam naivan, hogy modellezni kell csak aztán , mint egy nyomtató elvégzi a piszkos munkát. Létezik nálatok olyan topic ami segítene megszületnem ? smile

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2012-08-25, 07:32 | Üzenet/Post # 10
alapkő
Merqriusz, úgy látom több kérdéskör is érintett, használhatod bármelyik topikot ahová téma szerint beillenek a kérdések.
Amíg a vásárlás a téma itt is maradhatunk, de van külön téma a megmunkálásra pl. itt, többféle topik az említett szoftverről itt.
A gépekről általánosan itt.
Van már gép amit kinéztél magadnak?
Miért vásárolsz, miért nem építesz? A legjobb helyen vagy hozzá hogy ebben segíteni tudjunk.
Ha kell külön topikot is tudok nyitni Neked ha már lesz gép.

H1i.hu

Merqriusz Dátum/Date: Szerda, 2012-08-29, 00:33 | Üzenet/Post # 11
nézelődő tag
Quote (Amatőr)
Merqriusz, úgy látom több kérdéskör is érintett, használhatod bármelyik topikot ahová téma szerint beillenek a kérdések.

Köszönöm a segítségeteket, akkor elmélyedek a topicokban egyenlőre smile happy

Viktor Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-02, 19:38 | Üzenet/Post # 12
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
Kitüntetések/Medals: 1
Amatőr, Szia. Megnéznéd hogy van-e 5-10 Wattos lézer dióda eladó? És persze hogy mennyi az annyi?
Előre is köszönöm.

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2012-09-02, 22:19 | Üzenet/Post # 13
alapkő
Viktor, 5w-os 130-tól, 10w-os 305-től felfelé.

H1i.hu

elektron Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-03, 00:56 | Üzenet/Post # 14
aktív tag
Üzenetek/Posts: 229
Hírnév/Fame: 2
Akkor ez jó biznisz, ha veszek két 130 $ ost akkor az 10 W és csak 260 $ ... csak be kell állítani ugyanarra a célra vagy ha a kisebbek még olcsóbbak, abból is össze lehet hozni.

Amatőr Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-03, 05:28 | Üzenet/Post # 15
alapkő
elektron, én igazán nem vagyok lézerben jártas, de ha jól tudom ez így nem működne. A két nyaláb interferál egymással és oda a teljesítmény. Legalábbis azt hiszem ez az oka amiért nem szokás több lézert egy pontra irányítani. Meg bonyolultabb lenne az optika is, gondolom. Mondjuk én is örülnék ha kiderülne hogy mégis megoldható így.

H1i.hu

Tomi Dátum/Date: Hétfő, 2012-09-03, 10:03 | Üzenet/Post # 16
komoly tag
Üzenetek/Posts: 309
Hírnév/Fame: 1
Amatőr, biztos felléphet több probléma, de mintha üvegtömbök belsejébe mégis így, két sugárral gravíroznának. Bár én sem vagyok jártas ebben, de többfelé ezt olvastam.

Amatőr Dátum/Date: Kedd, 2012-09-04, 17:17 | Üzenet/Post # 17
alapkő
Quote (Tomi)
mintha üvegtömbök belsejébe mégis így, két sugárral gravíroznának

Ezt már én is hallottam, ezek szerint mégis működik a dolog?
Nem volna egyszerűbb az üveg belsejében fókuszálni a lézert? Túrtam a neten de nem igazán találom hogy is van ez. Valaki "lúhoz értő" elmagyarázhatná.

H1i.hu

Zolibá Dátum/Date: Péntek, 2013-03-15, 14:05 | Üzenet/Post # 18
alapkő
Üzenetek/Posts: 1267
Idézet (Sir-Nyeteg)
Ha valakinek kellene valami, keressen meg és leboltoljuk.

Kedves Szőr.
http://www.ebay.com/itm....2b2fd11
http://www.ebay.com/itm....a71b6d7
Nem tudom hogy az ár miért eltérő, talán 2db-os az egyik?
2 db 1W diódára lenne szükségem. Ezért kérem a segítségedet. Sajnos nem értem az angolt , az Ebay-t sem.
Nem tudom hogy szoktátok intézni, tudasd velem.
Üdv:Zolibá

kymco1 Dátum/Date: Péntek, 2013-03-15, 15:49 | Üzenet/Post # 19
alapvető tag
Üzenetek/Posts: 857
Hírnév/Fame: 4
Zolibá, mindkettő 2db diódát tartalmaz ingyenes postázással és kb 20napos átfutással. az első azért drágább mert azon már 4db licit van.
mindkettő aukció licites azaz a legmagasabb ajánlat viszi az aukció lejártakor. kb 20-25 dollár között szokott elmenni.

Ja  regelni az ebayon és a  dombornyomott bank kártyádat is be kell regisztrálni a Paypal rendszeren keresztül. az egy virtuális bank féleség amin keresztül tudol csak vásárolni.

Ha kell segítek. mond meg mennyi dollárt szánsz rá és én megteszem neked. utánna csak remélni kell hogy nem licitálnak túl.

Az üzenetet módosította/Modified by kymco1 - Péntek, 2013-03-15, 15:53

Zolibá Dátum/Date: Péntek, 2013-03-15, 17:37 | Üzenet/Post # 20
alapkő
Üzenetek/Posts: 1267
Idézet (kymco1)
Ja regelni az ebayon és

Köszi kymco a leírást, de angol tudás nélkül nem merek belevágni,még azt sem tudtam eldönteni hogy hány darab.
Csak azért néztem ki ezt a két aukciót mert USA gyártmányúak a diódák, ha igaz az eladó állítása,és jól értelmezem.
Hálás lennék ha megtennéd, 26-27$ még megfelelne. Erre van Vám? Neked miben kéne fizetnem(Ft,$)?
Üdv:Zolibá

Az üzenetet módosította/Modified by Zolibá - Péntek, 2013-03-15, 17:39

Fórum » Kereskedelni "csatorna" :) » ADOK-VESZEK-CSERÉLEK-KERESEK » Ebay-es és külföldi vásárlás (Ha valakinek szüksége van ebayről valamire...)
Oldal 1 / 3123»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016