Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 24 / 28«1222232425262728»
A fórum moderátora: KisKZ, Béni, Amatőr 
Fórum » Computergrafika » ArtCAM » ArtCAM problémák, kérdések (ArtCAM problémák, kérdések)
ArtCAM problémák, kérdések
KisKZ Dátum/Date: Szerda, 2011-01-19, 17:42 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
ArtCAM-mal kapcsolatos problémák, kérdések, válaszok

Tibs Dátum/Date: Szombat, 2014-02-15, 00:04 | Üzenet/Post # 461
kezdő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 37
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
Sutyko!

Úgy látom bitmapból csinálod.
Én úgy szoktam hogyha szerzek egy-két jó bitmapot akkor azokból külön-külön csinálok egy teilifet.
Próbálom különböző magasságokkal hogy a legjobban mutasson 3D-ben.
Utánna simitgatom lepusztitom róla amit rászarnak(sorszámok, feliratok)egyebek,
Ha jónak találom elmentem *.rlf-be mert akkor már jól használható.
Utána megnyitom az egyiket és a többit már könnyű rápakolni mert lehet a hosszát szélességét meg a magasságát is állítani
és rögtön látom 3d-ben.

sutyko Dátum/Date: Szombat, 2014-02-15, 13:49 | Üzenet/Post # 462
barátkozó tag
Üzenetek/Posts: 80
Kitüntetések/Medals: 1
Sziasztok. Köszönöm tanácsaitok! Nem bitmap-ból csinálom  csak ezen a képen mutattam mert ezt tudtam gyorsan fényképezni.Csak valahogy az ARTcam leírásban van olyan ,hogy betűknél ill sarkok élesítése valamilyen módszerrel meg lehet oldani.,de lehet hogy inkább csak betűknél lehetséges.Hasonlóan csináltam mint ahogy Amatőr ajánlotta.De majd meglátom hogy ezt a szerszámpályát, lehet kihagyom,ha megfelelő lesz enélkül is.Még 1-et kérdeznék, aztán ezzel kapcsolatban nem többet:)
Nem lenne elég ennek a reliefnek mondjuk egy kettes vagy 3-as átmérőjű gömbvégű marószár?Van esetleg valakinek tapasztalata?
Még egyszer köszönöm nektek.

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2014-02-15, 21:34 | Üzenet/Post # 463
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
sutyko, az AC ismeri a gömbvégű marót, próbáld ki. Én 3-asra generáltam szerszámpályát és leszimuláltam. Elkeserítő. Minden apró részlet odalesz. Muszáj tűvel csinálni.

H1i.hu

sutyko Dátum/Date: Csütörtök, 2014-03-06, 09:33 | Üzenet/Post # 464
barátkozó tag
Sziasztok. Még azt szeretném megkérdezni, hogy: ha le van generálva a dombormű marópályája akkor olyan mintha össze lenne "firkálva"az eredmény,kicsit homályos is .(30 fok 0,2 tűvel,meg mondjuk  másik fajtával is).Az alaprelief szép ,-mert ugye az úgy van ,ahogy van-Így ez normális?
Köszönettel.

Íjász Dátum/Date: Vasárnap, 2014-04-20, 21:35 | Üzenet/Post # 465
haladó tag
Üzenetek/Posts: 116
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 2
Kicsit későn, de had reagáljak néhány aprósággal.
Hátha valakinek még hasznosítható.
sutyko,  ha már gravírtűvel csinálod a dombormű simítását, a következőképpen tudod domborműhelyesen függőlegessé tenni azt a bizonyos oldalt. (feltéve persze, hogy maga a dombormű oldalfal függőleges)
Először is megrajzolod azt az egyszer már említett négyszöget, és még egyet ami 2,1mm el kisebb oldalanként. (offset, vagy sem édesmindegy, a méret legyen meg)
Kijelölöd ezt a két vektort és átmész a megmunkálás oldalra és 2mm R1maróval mashine relief/selected vector/offset beállítással "lesimítod" a kijelőlt területet. Így eléred azt, hogy egyszer fog csak körbe menni, de Z-ben követni fogja a felületet.
Aztán fogsz egy 2mm R1 marót, felveszed a "0" pontot Z-ben és kész...

Teszem hozzá, én ha nem muszály nem használok gravírtűt domborműhöz...

Jó munkát, jó szórakozást

Bizi Dátum/Date: Hétfő, 2014-04-21, 19:31 | Üzenet/Post # 466
aktív tag
Üzenetek/Posts: 190
Íjász
Szia.
Meg kérdezhetem milyen szerszámot,szerszámokat használsz,vagy érdemes használni dombormű készítéséhez?
Köszönöm válaszod.

Íjász Dátum/Date: Szerda, 2014-04-30, 04:33 | Üzenet/Post # 467
haladó tag
Bizi
Elnézést a kései válaszért, elkerülte a figyelmemet a kérdésed...

Simításhoz szinte kizárólag rádiuszos végű marókat használok . Ha szükséges a Gravírtű, abból is rádiuszosat.
Fához lehetőleg egy élűt, de max 2. Minél kisebb élszöggel. (optimális esetben nulla fok, vagyis függőleges él)

Bizi Dátum/Date: Szerda, 2014-04-30, 11:10 | Üzenet/Post # 468
aktív tag
Üzenetek/Posts: 190
Íjász
Akkor a lényeg az 1 él nulla fok rádiuszon van,legyen az 3mm-es,vagy 1\8"-os átmérőben(a vágóél).
Köszönöm segítségedet.

sutyko Dátum/Date: Csütörtök, 2014-05-01, 20:07 | Üzenet/Post # 469
barátkozó tag
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet pl. 4 sarok díszt,relifet  1 kép sarkaiba egyenlő távolságra tenni? Van külön módszer vagy csak méricskéléssel?
Köszönettel.

Viktor Dátum/Date: Csütörtök, 2014-05-01, 20:20 | Üzenet/Post # 470
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 658
sutyko, Szia a Vector edit-nél találsz kényszereket.
Azzal tudod igazítani.

sutyko Dátum/Date: Csütörtök, 2014-05-01, 20:47 | Üzenet/Post # 471
barátkozó tag
Szia Viktor. Az nem tudom mi. De ha az ,hogy van olyan lehetőság pl hogy másolom(vektor -tükör címszó) a vektort/reliefer majd hajlítom jobbra balra és úgy nézegetem? Erre gondoltál?

Íjász Dátum/Date: Péntek, 2014-05-02, 02:15 | Üzenet/Post # 472
haladó tag
sutyko

Feltételezem, hogy ismered a sarokpontokat.
A transform vectors -al meg tudod adni, a beilleszteni kívánt relíf sarokpontjának pozícióját

Viktor Dátum/Date: Péntek, 2014-05-02, 05:37 | Üzenet/Post # 473
Fontos tag
sutyko, Azzal meg tudod forgatni valóban,de van egy másik ikon csoport,azzal tudod igazítani.

sutyko Dátum/Date: Péntek, 2014-05-02, 06:15 | Üzenet/Post # 474
barátkozó tag
Köszönöm segítségetek! Alakul.

Íjász Dátum/Date: Péntek, 2014-05-02, 13:48 | Üzenet/Post # 475
haladó tag
Viktor
Az, hogy te csak a forgatásig jutottál el evvel a funkcióval, nem jelenti azt, hogy nem tud sokkal többet.
Biztos lehetsz benne, ha én azt mondom, akkor, meg lehet vele csinálni, méghozzá könnyedén.
Kezdőknek igyekszem mindíg a könnyebbik utat megmutatni.
Az meg hogy egy homályos "másik ikoncsoport" útbaigazítást adsz.....nos úgy vélem ez nem rád vall.
Mi van veled?

Viktor Dátum/Date: Péntek, 2014-05-02, 15:19 | Üzenet/Post # 476
Fontos tag
Idézet Íjász ()
Mi van veled?
Szia.Csak segíteni akartam,de látom mellé lőttem ;)Majd egyszer talán én is eljutok a tanfolyamodra.Remélem smile

sutyko Dátum/Date: Péntek, 2014-05-02, 22:36 | Üzenet/Post # 477
barátkozó tag
Sziasztok, ahogy próbálkozom mégegyszer az utolsó vacsora szimulációjával, és kipróbáltam a különböző gravírtűket, ball nozis szárakat, arra a következtetésre jutottam, hogy az 1,5 vagy akár 3,175 átmérőjű Ball nizissal szebben fog kinézni a relief.Szép fényes kontúrosabb mint a tűkkel. Ez a valóságban is így van? Mert korábban valaki mondta hogy akkor elvész a részlet ezekkel, de szimulációval szebben néz ki nálam.De lehet csak azért mert új számítógépem van:)

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2014-05-03, 09:07 | Üzenet/Post # 478
alapkő
Üzenetek/Posts: 2207
Kitüntetések/Medals: 6
sutyko, biztos szebb lesz, Íjász gömbvégűt használ ahogy írja és nagyon szépek a munkái. Nekem a szimuláció is csúnya végeredményt adott, valamit biztos elszúrtam.

H1i.hu

ronihun0385 Dátum/Date: Szombat, 2014-05-03, 15:47 | Üzenet/Post # 479
aktív tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 207
Sziasztok! De rég jártam erre!  smile

Nos mint a Mesterem irta Rádiuszos marót érdemes használni dombormű készítéséhez, amit viszont sokan elfelejtenek az a lépésköz beállitása az adott késhez. ez maximum 8-10 százalék lehet. Tehát egy kétmm es késnél 0.2 de igazán 0,12 az elfogadható.
Másik amit sokan nem vesznek figyelembe már megszerkesztéskor sem az, hogy mivel szeretnék megmunkálni. merthogy a relíf megmunkálásból a leglényegesebb az hogy a kés érdemben meg tudja jelőlni azt maradékanyag nélkül. 
De ez nem gond mindig mert vannak olyan helyek a relífen ahol ez elfér de pl egy arcnál igenis fontos, hogy az konturos és szép legyen.
Erre több lehetőség van:
1 nagyolod
2 simitod egy 2mmes gömbmaróval
3 maradékanyag eltávolítása.
a 3. a lényeges szimulációnál látszik a szemnek, hol maradt felesleges anyag ezeket a részeket kijelölöd neki vektorral és csak ezt a részt simítod egy 1mmes rádiuszmaróval vagy rádiuszos gravtűvel ha más nincs. Gravtűnél, a minél kisebb szögre kell figyelni max 10fok.
Demint mondottam a Mester már leirta ezeket smile

További szép napot.
RHUN

www.cncfafaragas.hu

sutyko Dátum/Date: Vasárnap, 2014-05-04, 09:11 | Üzenet/Post # 480
barátkozó tag
Köszönöm, segítségetek ,nagyon tanulságos. Még 1 kérdésem lenne mára:) Ha extrudálok pl 1 képkeretet aminek a felső felszínén van egyenes csík és mondjuk erre a csíkra helyesebben sávra szeretnék körbe a keret mentén kis pontokat fúrni amik egyenlő távolságra vannak ,na ezt hogy lehet?

Hozzáadva (2014-05-04, 08:42)
---------------------------------------------
vagy pl a domborműknél a textúrák közül a két karikát(lánc) hogy lehet a keret mentén végig megcsinálni?

Hozzáadva (2014-05-04, 09:11)
---------------------------------------------
Még valami. A Nagyolásnál van külön ikon  a szerszámpályáknál ez ok. De van olyan is az utolsó a sorban ,hogy maradék megmunkálás, na ilyenkor nem ez az ikon a lényeges mert itt nem lehet a szerszámot kiválasztani. Hanem normálisan az első ikonnal folytatom.Jól értelmezem?és az 1mm maróval az arcnál  a nulla pontnál 1 picit lejjebb kell menni?  -és esetleg a nagyolás után el kell menteni a reliefet és újra behívni, hogy a nulla pont megadásakor a a felső offset-et lejjebb állítsam?

Fórum » Computergrafika » ArtCAM » ArtCAM problémák, kérdések (ArtCAM problémák, kérdések)
Oldal 24 / 28«1222232425262728»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2016