Hobby, 3D, Relief, CNC  

[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 7 / 18«12567891718»
A fórum moderátora: KisKZ, Béni, Amatőr 
Fórum » Computergrafika » ArtCAM » Relief próbálkozások (Relief készítések lépései, képek, tapasztalatok, ötletek)
Relief próbálkozások
KisKZ Dátum/Date: Csütörtök, 2010-12-02, 15:53 | Üzenet/Post # 1
alapkő
Csoport/Group: Adminisztrátorok
Üzenetek/Posts: 3072
Kitüntetések/Medals: 4
Hírnév/Fame: 9
Helyzet/Status: Offline
Itt azt lehet bemutatni, hogy ki, milyen módon indul neki egy-egy relief elkészítésének, egy-egy feladatnak.

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-12-11, 20:50 | Üzenet/Post # 121
alapkő
Quote (pienaar)
gondolom átment

Még egy! Érdemes a chatet nézni! Az igazi élet itt (a kutyafáját neki) ott megy.

pienaar Dátum/Date: Vasárnap, 2011-12-11, 20:55 | Üzenet/Post # 122
nézelődő tag
Csoport/Group: Felhasználók
Üzenetek/Posts: 17
Kitüntetések/Medals: 0
Hírnév/Fame: 0
KisKZ,
sztem ,most ment át a mail biggrin

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-12-11, 20:59 | Üzenet/Post # 123
alapkő
Quote (kymco1)
ha csak a fugát akarod marni akkor elég vektorosan megrajzolni a téglakötéses mintát és gravirozni a cuccot
ha magának a téglának nem akarsz struktúrát adni csak a tényleges fugát akarod kimarni szerintem nem lenne több egy ekkora valami 1-2percnél

Pine!
Kymconak teljesen igaza van. Van pl olyan szoftver ahol be lehet határolni a gravírozás mélységét, azt ahol síkra kell váltani, ha beér oda a szerszám hegye.
De én majd csak akkor mondok konkrétumot, ha megnéztem a cuccot.

KisKZ Dátum/Date: Vasárnap, 2011-12-11, 21:06 | Üzenet/Post # 124
alapkő
Quote (pienaar)
sztem

Nézd csak Ata mit linkelt egy másik topicban!:
AC oktató videók

pienaar Dátum/Date: Vasárnap, 2011-12-11, 21:24 | Üzenet/Post # 125
nézelődő tag
KisKZ ,
csak nyugodtan ,ahogy időd engedi ! Így is már sztem előrébb vagyok mint ma reggel :-) Hétközben elég elfoglalt vagyok ,úgyhogy előre is elnézést ha késve válaszolnék.
A gépről megkeresem a leírást.Mint írtam tavalyi , nem saját gyártmány ,de mo-i buhera. Véletlenül se szeretném megemlíteni a gyártót nyilvánosan angry , nem érdemli meg ...
(A gép jó csak ,lehetett volna negyed ennyi energiával is a végére jutni.)

Az anyag habosított polystirol , késsel lehet vágni ,olyan puha , 2mm vastag és 0,5 mm es zsebmaróval mennék neki. 1 mm-ert simán fog a maró ebben az anyagban,szóval elég lenne sztem 1 folyamat ,simítás nélkül , a felület úgyis festve lesz. Ha sikerülne a kísérlet ,megpróbálnám 0,2 es zsebmaróval is ,persze csak a fugákat ,de ott gondolom elég lenne a 0,5 mm mély marás is ..

Hozzáadva (2011-12-11, 10:24 PM)
---------------------------------------------
kymco1 ,
köszi az ötletet ,bár nálam már itt keezdődnek a problémák :-) , mi az ,hogy vektorosan megrajzolni ? milyen programban ? A téglával nem kell foglalkozni ,ha kicsit "letörik " a széleken az se baj ,attól csak rusztikusabb. Aztán le lenne festve , szóval csak a fuga volna a téma. Az 1-2 perc jól hangzik, tetszene a dolog. Szóval mint írtam ,kezdő féle volnék :-) még nem is gravíroztam vele.Ez is mehetne az AC 2008 al ?

kymco1 Dátum/Date: Vasárnap, 2011-12-11, 22:11 | Üzenet/Post # 126
alapvető tag
Csoport/Group: Moderátorok
Üzenetek/Posts: 859
Kitüntetések/Medals: 2
Hírnév/Fame: 4
pienaar, igen lehet ac-val
vonalakkal megrajzolod a fugasort és a maró a vonalakon fog végigmenni egy adott mélységben a machine along vektor menüpontot választva
ez a vektoros (vonalas) rajz

ez pedig gravirozva 20fokos 0,1es hegyü késsel 0,5mm mélyen a téglák 7x3mm-esek

autocaddal vagy inventorral is rajzolhatod a téglamintát mert be lehet az AC-ba importálni dxf fájlokat is

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2011-12-11, 22:12 | Üzenet/Post # 127
alapkő
Üzenetek/Posts: 2252
Kitüntetések/Medals: 6
Hírnév/Fame: 3
pienaar, talán hasznát veszed.

H1i.hu

Amatőr Dátum/Date: Vasárnap, 2011-12-11, 22:14 | Üzenet/Post # 128
alapkő
kymco1, látom Te is megrajzoltad smile

H1i.hu

kymco1 Dátum/Date: Vasárnap, 2011-12-11, 22:17 | Üzenet/Post # 129
alapvető tag
kymco1, szerintem ez 2000mm/sec előtolással nem lenne több 1percnél
ez most 50x30mm méretü

kymco1 Dátum/Date: Vasárnap, 2011-12-11, 22:17 | Üzenet/Post # 130
alapvető tag
Amatőr, ezzel én is gyakorlok smile

pienaar Dátum/Date: Hétfő, 2011-12-12, 14:48 | Üzenet/Post # 131
nézelődő tag
kymco1 ,

köszi ! vmi ilyesmit szeretnék :-)))

Hol lehet 20fokos 0,1es hegyü kést venni műanyagra ? nemtom mennyire nyilvánosak ezek a címek ,de akkor jöhet privát mailre is.. zsebmaróra , egyébre van már elég jó beszerzési forrásom Bp-en.
Ha 0,5-ös zsebmaróval mennék neki , akkor elvileg 90' os lenne a gravírozás , persze 0,5 mm szélességben vagy rosszul gondolom ? a 20'-os 0,1-es késsel meg elvileg vmi szög lenne a marásban ( talán nem feltünő !? ) , de mi lenne ennek a marási szélessége ? 0,1 ? vagy 0,5 mm ?

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-12-12, 15:02 | Üzenet/Post # 132
alapkő
Quote (pienaar)
Hol lehet 20fokos 0,1es hegyü kést venni műanyagra

Ezek teljesen publikus dolgok.
Nézd csak!!!

Gravírtűk topic

KisKZ Dátum/Date: Hétfő, 2011-12-12, 21:41 | Üzenet/Post # 133
alapkő
Ata! Ne ijedj meg!!

Ide tettem át a hozzászólásodat!!

Ott van ennek a helye igazándiból.

sanyi84 Dátum/Date: Péntek, 2011-12-16, 17:03 | Üzenet/Post # 134
aktív tag
Üzenetek/Posts: 217
Szakadárként nem AC vel csináltam.
Első próbálkozás, semmi különleges, rá akartam tenni egy szép szarvast de így kérték.
Vagyis sógor kérte így.

Ha kész fotózom.

Béni Dátum/Date: Péntek, 2011-12-16, 17:30 | Üzenet/Post # 135
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 659
sanyi84, ezt nem reliefként akarod megmunkálni, ugye?

http://dotg.weebly.com/
http://benishare.weebly.com/

KisKZ Dátum/Date: Péntek, 2011-12-16, 22:28 | Üzenet/Post # 136
alapkő
Quote (sanyi84)
lső próbálkozás, semmi különleges

Béninek igaza van! Dőreség lenne teljesbe munkálni!

Jozs Dátum/Date: Péntek, 2011-12-16, 23:40 | Üzenet/Post # 137
aktív tag
Üzenetek/Posts: 209
Hírnév/Fame: 1
Sziasztok !

Szeretném Karácsonyi ajándék gyanánt a következő relief -et elkészíteni :
(A képen nem szemből látszik hanem kicsit elfordítva, hogy jobban lehessen látni a felületi kiemelkedéseket.)

Gondoltam először megcsinálom kisebben, hogy lássam hogyan néz ki. A relief eredetileg kb. 260 x 310 méretű, Z=15 mm. Ezt lekicsinyítettem 100 x 120 -ra, a Z így 5,7 mm -re adódott, azt levettem kerek 5 mm -re. A lépésközt 0,1 -re vettem, marás vízszintesen ( X irányban ). A tű a Motoros féle 30 fokos gravírtű. Aztán befogtam a gépbe egy szimpatikus vágódeszkát biggrin , és nekikezdtem. Fordulat kb. 18e lehetett, előtolás 1000 körül. 2 óra múlva a következő eredményt kaptam.

Nem igazán vagyok megelégedve. Sok olyan "gödör" van rajta, ami eredetileg nincs az állományban. Sőt azokon a felületeken amiknek elvileg teljesen simának kellene lenni, fura vonalakat kaptam:

Nemtom milyen részletgazdagság várható el reálisan, de az sem valami jó szerintem. Nem kellene látni arcvonásokat, szemeket, ruhák redőzetét ? Olyan paca szerű, elmosott az egész.

Itt a jobb oldali báránynak pl. hova lett a lába ? wacko

Két okra tudok gondolni. Az egyik, hogy kemény fába martam ( bár ezt nem tudom miért lenne baj ). A nem odaillő csíkozódások pedig talán a lekicsinyítéskor keletkezhettek, gondolom az AC -nak elég sokat kell olyankor számolnia, lehet azokon a helyeken hibázott. Pedig kénytelen vagyok kicsinyíteni, hiszen eredeti méretben nem akarnám elkészíteni.
Megköszönném ha valaki írna valami biztatót smile

Viktor Dátum/Date: Szombat, 2011-12-17, 05:14 | Üzenet/Post # 138
Fontos tag
Üzenetek/Posts: 659
Kitüntetések/Medals: 1
Jozs, szia.Én nem nagyon értek hozzá,de nekem a csíkozás mechanikai hibának látszik.Mármint a tetején lévő plusz csíkok ,mert ha megnézed a körön kivüli részt ami már nem kell,ott is ott van a csík "kiemelkedés".A részlet gazdagság meg adódhat a kicsinyítésből is,bár.... Azt nézd meg kérlek, hogy az AC-ban a tű szögénél csak 15 fok van-e megadva.

Amatőr Dátum/Date: Szombat, 2011-12-17, 07:14 | Üzenet/Post # 139
alapkő
Jozs, ami biztos: nem a faanyag a ludas, ha jól látom bükk vágódeszka, ilyenbe én is martam már, ez egész jó anyag.
A kicsinyítés csak akkor nem rontja a részletgazdagságot ha vele együtt finomítod a megmunkálás felbontását is, tehát ilyen módon szinte ugyanannyi
idő lenne elkészíteni egy kicsi és egy eredeti méretű relifet. Ha ugyanazzal a megmunkálási beállításokkal martad mint amivel az eredeti méretűt martad volna akkor nem tudod ellenőrizni a kinézetét mert a nagy egész máshogy fog mutatni.
Ahogy Viktor is írta a Z tengellyel ehet valami probléma, az eredetileg sík felületeken látszik. Ez viszont ronthatja a részleteket ha a Z
nem mozog megfelelően, vagy nem követi úgy a pályát ahogy kellene. Nézted a szimulációt? Ott milyen?

H1i.hu

csiki Dátum/Date: Szombat, 2011-12-17, 08:24 | Üzenet/Post # 140
komoly tag
Üzenetek/Posts: 369
Quote (Jozs)
Két okra tudok gondolni.

Szia!

A kemény fa az semmiképpen nem lehet a gond, szerintem a kicsinyítéssel sem. A gép Z lógása az egyértelműen látszik.
Az nem biztos, hogy azt jelenti, hogy a függőleges szánnak van holtjátéka. Lehet éppen a marótengely vagy akár az egész
híd lógása is vagy akár kuplung hiba is. A tűvel is gond van az is látszik. Szerintem nem jól van visszafenve, ha egyáltalán van.
Az Ac- ban a szerszám választásnál a tűnek a félfoka és fél flat értéke van megadva, vagyis az ott szereplő 15' az 30'-os teljes csúcsszögű tű!
Szerintem érdemes az Ac-ban nagyobb szögű kést választani mint amivel meg akarod munkálni. Mivel a kód generálásakor a tű
hegyéhez interpolál a számoláskor, így a mintád nem változik viszont kisebb gép lógásból adódó hibákat valamelyest kompenzál.
Tehát az Ac-ban 15'-os tűhöz csinálsz kódot (ami valójában egy 30'-os tű) de a gépbe csak 20'-at teszel.

Fórum » Computergrafika » ArtCAM » Relief próbálkozások (Relief készítések lépései, képek, tapasztalatok, ötletek)
Oldal 7 / 18«12567891718»
Keresés:

Copyright HobbyCnCArt © 2017